• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PCAXE WASD Keyboards mehanička tastatura [VIDEO Recenzija]

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Mehaničke tastature nisu nikakva novina, i zapravo su među nama mnogo duže nego što mnogi misle. Među prvim zapaženim i uspešnim modelima bio je i IBM-ov Model M, koji datira iz 1986. godine. Verovatno ste svi čuli da su mehaničke tastature bolje i izdržljivije od "ostalih", gde u "ostale" spadaju i membranske tastature koje su danas najrasprostranjenije.

Želimo da Vas polako uvedemo u priču mehaničkih tastatura i da Vam objasnimo zašto su one dobre i zašto vrede uložene pare. Nedavno smo Vam predstavili Corsair K70 RGB mehaničku tastaturu preko video recenzije, a sada ćemo se posvetiti jednoj, vama vrlo verovatno, nepoznatoj kompaniji.

U pitanju je WASD Keyboards, kompanija koja se bavi ultimativnom kastomizacijom mehaničkih tastatura. A šta to tačno znači "ultimativna kastomizacija", teško je objasniti u samo par reči, pa Vam preporučujemo da jednostavno pogledate prateći video materijal.


Opširnije...
 

Niksy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2015.
Poruka
170
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
YellowAxe
CPU & cooler:
AMD RYZEN 5 1600
Motherboard:
ASUS B350-PLUS
RAM:
2x 8GB GSKILL Trident Z RGB 3000mHz
VGA & cooler:
Asus STRIX GTX 1050Ti OC
Display:
Samsung SyncMasterP2270HD
HDD:
120GB SSD Kingston FURY + 1TB HDD WD BLUE
Sound:
ZM-HPS200
Case:
Spire Sonex 6010 modded(YELLOW AXE)
PSU:
ZM-600W GV Series 80PLUS BRONZE
Mice & keyboard:
ZM-GM3 & ZM-K350M
Internet:
7/0.6Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro/Ubuntu & Mozilla Firefox
Other:
Mob: iPhone 6S 64GB


Mehaničke tastature nisu nikakva novina, i zapravo su među nama mnogo duže nego što mnogi misle. Među prvim zapaženim i uspešnim modelima bio je i IBM-ov Model M, koji datira iz 1986. godine. Verovatno ste svi čuli da su mehaničke tastature bolje i izdržljivije od "ostalih", gde u "ostale" spadaju i membranske tastature koje su danas najrasprostranjenije.

Želimo da Vas polako uvedemo u priču mehaničkih tastatura i da Vam objasnimo zašto su one dobre i zašto vrede uložene pare. Nedavno smo Vam predstavili Corsair K70 RGB mehaničku tastaturu preko video recenzije, a sada ćemo se posvetiti jednoj, vama vrlo verovatno, nepoznatoj kompaniji.

U pitanju je WASD Keyboards, kompanija koja se bavi ultimativnom kastomizacijom mehaničkih tastatura. A šta to tačno znači "ultimativna kastomizacija", teško je objasniti u samo par reči, pa Vam preporučujemo da jednostavno pogledate prateći video materijal.


Opširnije...
Napokon!
 

hedgehog

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.12.2014.
Poruka
797
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 4300 Black Edition & FX 8xxx Box poliran XD
Motherboard:
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM:
Exceleram Rippler 2x4GB @1600MHz CL9 1.5V
VGA & cooler:
XFX Radeon 5750 512MB
Display:
Dell P2417H
HDD:
WD Caviar Blue 500GB AAKS 16MB
Case:
Cooler Master Elite 334 Black
PSU:
Corsair VX450W
Optical drives:
Optiarc DVD RW AD-5240S
Mice & keyboard:
GIGABYTE GM-M6880 & CM Suppressor
Internet:
Telekom ADSL 10/1
OS & Browser:
Win7 x64 & Waterfox
Other:
Microsoft LifeCam HD-5000, Nexus 5
Mi smo svakako zadovoljni sa našom WASD-V2-87-MXR tastaturom, ali i sa uslugom... Zato ćemo našu jedinstvenu PCAXE tastaturu i WASD Keyboards nagraditi sa "PCAXE Axetraordinary" nagradom!
Ko ce koga, nego svoj svoga. :D
 

Mi-Los

Banned
Učlanjen(a)
23.02.2016.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sada ste dobili ekstra mocnu tastaturu za office i vas logo.
Ja takodje imam TKL mehanicku tastaturu. Mala je ali teska i cvrsta kao sam djavo.
Isto sam je platio 200$. Tacnije njena cena je 135-170$ ali ljudi koji je donesu i isporuce ti na adresu uzimaju deo.

Istina je da vecini gamera nece smetati manja tastatura. Ja mogu da kazem sta je meni bio jedini problem da se naviknem.
Ja sam navikao da tacku pritisnem na numerickom delu.
I onda mi je jedno nedelju dana ruka kretala tu mahinalno i pritisne strelicu...
 
Poslednja izmena:

marniko82

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2016.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My 2016 rig
CPU & cooler:
i7 6700K & Noctua NH-U14S
Motherboard:
Gigabyte Z170X UD3
RAM:
Kingston HyperX Fury 16GB
VGA & cooler:
MSI R9 380 4G
Display:
Asus MX239H
HDD:
Samsung EVO 850 250GB
Case:
TT Suppressor F31
PSU:
XFX Pro 650W Modular
Optical drives:
Asus DVD RW
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB/ Corsair M65 RGB PRO
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Enterprise
U poređenju sa kvalitetnijim mehaničkim tastaturama za mase (npr. Corsair K70), kakav je kvalitet WASD-a? Mislim na materijale, štampu na tasterima.

Da li nedostaje neki wrist rest? Meni je recimo neophodan.
 

Mi-Los

Banned
Učlanjen(a)
23.02.2016.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa ima da se kupi na WASD sajtu ili na Mass Drop ili MechanicalKeyboards Wrist Rest,
cak i u vise dimenzija.
Grifiti se zovu jedni od boljih i nisu preterano skupi. Prave i odlicne torbice za tastature u raznim dimenzijama sto je zgodno ako neko nosi u rancu sa laptopom, ili ne koristi par dana pa da ne pada prasina.
Ja sam Wrist Rest uvek skidao sa ranijih tastatura ali nekome treba.
Ima ih raznih od plasticnih do koznih i od ergonomske pene. Mislim da su ti verovatno najudobniji.

http://www.grifiti.com/
 

Mi-Los

Banned
Učlanjen(a)
23.02.2016.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Znate sta jos trebate da obratite paznju kod kupovine mehanickih tastatura, da uzimate Mount Plated a ne PCB Plated.
Iako je vecina najboljih tastatura Mount Plated a redje PCB Plated.
Ako vam se pokvari nesto na Mount Plated ce servisi moci da vam zamene prekidace lakse. E sada ne znam da li to rade kod nas ali mechanicalkeyboards vrsi tu uslugu kao i zamenu kucista tastature.
E sada najbolja bi bila fora kada bi postojala custom tastatura sa lako promenjivim switchevima i onda koristis 6 meseci jedne, pa promenis na druge itd. To bi bila ludnica. Mada sam video dosta ljudi koji sklapaju svoje tastature, kupe kuciste, uradjen PCB, ploca za tastere i onda zaleme sve sto treba. Ona je vec skoro gotova samo treba da se zaleme prekidaci koje musterija zeli.
 
Vrh