• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ostati na SBB ili preći na MTS optiku?

Beowolf85

Banned
Učlanjen(a)
12.03.2020.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Ne bih da otvaram novu temu, samo jedno brzo pitanje. Da li imate problema sa Ubee EVW327? Dobio sam ga prelaskom na eon full paket, ranije smo imali gold trio i Cisco. Cisco mi je radio odlicno,pokrivao oba sprata kuce cak i dvoriste, sa Ubee su konekcije nestabilne, puca mi konekcija na telefonima/laptopu cesto, padovi brzine su abnormalni samo kad odem u drugu prostoriju, donji sprat kuce je toliko lose pokriven da Viber poziv ne moze da iznese ,a o dvoristu da ne govorim. Decaci iz Sbb "fejsbuk" podrske odbijaju da zamene uredjaj osim ako je neispravan i negiraju sve moje tvrdnje :)
Pozdrav druže ja sam ga juče dobio.Meni radi super.Što ne znači da je tebi taj dobar.Pozovi podršku i traži im da reše problem.Možda nije samo do modema možda je i neki konektor njihov loš.Ja sam imao problem sa tehnicolorom belim pucao mi je net kad god nešto skidam sa aplikacija kao što su(steam,origin,batllenet itd).Stavili mi ubee i nemam više problema.I bolje mi baca wifi i ne puca mi wifi kao na technicoloru.Zovi ti njih da tj to reše ne zanima te ostalo.Plaćaš im račune ima da reše problem.Eto ako sam šta pomogao ako nisam izvini.
 

DeusDan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.02.2020.
Poruka
494
Rezultat reagovanja
195
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 13" M1 / 16 GB / 512 GB SSD / Space Gray
CPU & cooler:
Intel i7 [email protected] All core + NZXT Kraken x52
Motherboard:
Msi z87-g41
RAM:
Kingston HyperX FURY, 16gb @1833mhz
VGA & cooler:
Gigabyte RTX2070 Super 3x
Display:
AOC 24G2U/BK 144hz
HDD:
Samsung 860evo 500gb SSD + Seagate SATA3 1TB 7200rpm, 64MB, Barracuda
Case:
Lian Li PC-O11DW 011 DYNAMIC + 2xNoctua Redux 1700pwm
PSU:
Raidmax Cobra Power RX1200AE-B
Mice & keyboard:
Genesis THOR 300 mehanika + Logitech g502 Hero SE + Rampage Chroma-2
Internet:
Optika 400/160
OS & Browser:
Win 10 Pro 64bit, Brave browser
Other:
Samsung Galaxy S21Ultra
Ne bih da otvaram novu temu, samo jedno brzo pitanje. Da li imate problema sa Ubee EVW327? Dobio sam ga prelaskom na eon full paket, ranije smo imali gold trio i Cisco. Cisco mi je radio odlicno,pokrivao oba sprata kuce cak i dvoriste, sa Ubee su konekcije nestabilne, puca mi konekcija na telefonima/laptopu cesto, padovi brzine su abnormalni samo kad odem u drugu prostoriju, donji sprat kuce je toliko lose pokriven da Viber poziv ne moze da iznese ,a o dvoristu da ne govorim. Decaci iz Sbb "fejsbuk" podrske odbijaju da zamene uredjaj osim ako je neispravan i negiraju sve moje tvrdnje :)
Uzmeš okreneš 19900, kada ti se javi operater tražiš da ti da nekog nadređenog, na primer supervizora ili šefa i kažeš da si već kontaktirao podršku da ti ništa pomogli nisu...
Reći će ti kako nema tu mogućnost bla bla da njoj/njemu kažeš problem te će proslediti, ti joj kažeš da si već kontaktirao i da ona ne može da reši problem, da nećeš prekinuti vezu i da znaš da može da te prebaci na supervizora ili nekog nadređenog(u mom slučaju tim lider jedini se stvarno angažovao i rešio problem), a da ona ne sme da tebi spusti vezu jer ćeš je prijaviti, a znaš da može jer su te već prebacivali navodno. Dalje kada te prebaci na supervizora/nadređenog kažeš mu problem, kažeš mu i da ćeš da otkažeš ugovor ako ne reši problem koji mu obrazložiš i da nećeš platiti ni za jedan dan otkad ti usluga ne funkcioniše normalno dok se ne reši(imaš pravo na finansijsku reklamaciju za sve dane kada ti ne pružaju uslugu koju plaćaš onako kako je zamišljeno da ta usluga radi). Nažalost jedino na bezobrazno i drčno će se neko stvarno angažovati i rešiti ti problem, uz spominjanje otkaza ugovora i ne plaćanja za sve dane dok ti ne nameste uslugu da bude takva kakva treba biti. Ako krene da ti priča kako taj modem radi tako, ti mu reci da poznaješ više ljudi kojima isti taj modem funkcioniše perfektno i da te ne pravi budalom i ne vređa ti inteligenciju za tvoj novac, jer ne plaća on tebi nego ti njemu i da u okviru mesečne pretplate plaćaš istu tu tehničku podršku koja ne mrda prstom nego ti priča gluposti...
Srećno!:)
 

Oganesson

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.04.2020.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ne bih da otvaram novu temu, samo jedno brzo pitanje. Da li imate problema sa Ubee EVW327? Dobio sam ga prelaskom na eon full paket, ranije smo imali gold trio i Cisco. Cisco mi je radio odlicno,pokrivao oba sprata kuce cak i dvoriste, sa Ubee su konekcije nestabilne, puca mi konekcija na telefonima/laptopu cesto, padovi brzine su abnormalni samo kad odem u drugu prostoriju, donji sprat kuce je toliko lose pokriven da Viber poziv ne moze da iznese ,a o dvoristu da ne govorim. Decaci iz Sbb "fejsbuk" podrske odbijaju da zamene uredjaj osim ako je neispravan i negiraju sve moje tvrdnje :)
Klasika. Ubee je sranje. Trazi da ti stave CGA2121. Radim u SBB, gledam ta sranja svaki dan. Je l to Ubee sa drecavo zelenim lampama ili onaj cije lampe vuku na mat.
 

Beowolf85

Banned
Učlanjen(a)
12.03.2020.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Klasika. Ubee je sranje. Trazi da ti stave CGA2121. Radim u SBB, gledam ta sranja svaki dan. Je l to Ubee sa drecavo zelenim lampama ili onaj cije lampe vuku na mat.
Sa drečavo zelenim je imam isti model ,ali meni radi super.Mene je zezao baš taj CGA2121.Šta god pokrenuo sa appa da skidam on skine brzinu i pukne net ,a sve lampice mu sijaju.
 

Cloudhate

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.10.2014.
Poruka
280
Rezultat reagovanja
28
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600
Motherboard:
B550 Aorus elite ax 2
RAM:
Kingston Hyperx Fury rgb 4x8gb @ 3200mhz
VGA & cooler:
XFX SWFT 319 RX 6800
Display:
Gigabyte G27Q 2560 x 1440 (QHD) @ 144hz
HDD:
Samsung 980 PRO 500gb + ADATA xpg sx6000 500gb + Bunch of HDDS
Sound:
Steinberg UR22 + Fluid Audio F4 + Cooler Master MH-752
Case:
NZXT H510 Elite
PSU:
NZXT E850
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Naga Chroma + Razer Blackwidow V3
Internet:
SBB Eon Premium 500/50
OS & Browser:
Win 11 x64 , Google Chrome
Other:
Cooling: NZXT Kraken x62 Chair: Sharkoon Skiller SGS 2
Klasika. Ubee je sranje. Trazi da ti stave CGA2121. Radim u SBB, gledam ta sranja svaki dan. Je l to Ubee sa drecavo zelenim lampama ili onaj cije lampe vuku na mat.
Tražio sam, dečko iz podrške je krenuo da me ubeđuje kako su specifikacije iste i na 2121 i na ubee.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Oganesson

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.04.2020.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kao i inace prica je dublja.

Ubee je modem koji je 'klot' sto se tice podataka (osnovnog softvera preko koga radi). Kada dobije napon i kada ja povezan na koaksijalni kabl skida po prvi put softver sa mreze i to traje i traje. Ako instalater prikaci modem na signal koji nije prosao po bilo kojoj tacki (meri se trilitikom), a cesto se to radi, takav ubee nece pruzeti osnovne podatke kako treba (moze se uporediti sa osnovnom verzijom nekog programa, softvera). Nece funkcionisati kako treba u najvecem broju slucajeva. Ono sto moze da se uradi je da se vrati na fabricka podesavanja, najbolje onda kada smatras da ti najbolje radi internet, ako uposte mozes to da procenis i pustis ga da se podigne do kraja, nista ne diras (povadis LAN-ove iz svih portova i RJ-45 ako koristis fiksni).

Druga stvar koja najcesce smeta su modemi. ruteri, wi-fi switch-evi u okruzenju, komsiluku. Ubee nikako ne treba da stoji iza TV-a ili prozora, velikih staklenih povrsina ili npr., s druge strane zida da bude WC, keramika ometa wi-fi.

Ako u tvom kraju ima pretezno Ubee modema onda bi trebalo da radi dobro ali ako u kreju ima modema razlicitog tipa onda ce Ubee ispastati jer drugi modemi ometaju (interaktivno izdominiraju) kroz koaksijalnu mrezu Ubee.

Ne daj boze da u komsiluku ima optike. Postoje zgrade koje imaju i koaksijalu i optiku. Tu Ubee nema sanse.

Ostala je velika kolicina u magacinima i to se mora potrositi, sem toga po ugovorima pristizu i nove kolicine 'novih' Ubee-ija.

Kao sto sam rekao zavisi gde i kojim modemima je pokriven region. Oni gledaju da plasiraju tip modema, a uredjaji se razlikuju u mreznim zahtevima. Neke firme u JY biznis centru imaju stare HGW-S/s (sa jednim portom, to su poslovni modeli) modeme koji su pustali do 150Mb/s, a radi im internet po toj maksimalnoj brzini. U stanovima iznad ljudi imaju neke druge modeme, a mnogo jace pakete, a internet im jedva trecina od po ugovoru propisanog protoka, a wi-fi da ne spominjem. Nekad se desi da neka firma odatle hoce vecu brzinu, a kako SBB to ne moze da im pruzi preko starog tipa modema onda im stave neki od novijih modema koji ne mogu da izguraju propisanu brzinu ni do trecine ali ipak rade brze nego sto je radio stari...
 

J1c2u

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2018.
Poruka
174
Rezultat reagovanja
157
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
CPU & cooler:
AMD R7 5700X / Deepcool AK620
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM:
2x16gb G.SKILL Trident Z RGB 3200Mhz CL16
VGA & cooler:
3x80mm Artic
Display:
ASUS VG249Q / Sapphire Nitro+ Rx 6600XT
HDD:
Kingston m.2 nwme a2000 250gb , SSD Cruical SATA II 480gb
Sound:
Red Dragon Zeus X
Case:
MS Cyclops V
PSU:
Seasonic S12 II 620w
Mice & keyboard:
Red Dragon K551 Vara / Red Dragon M601
Internet:
SBB Full 600/60
OS & Browser:
Windows 11 Google chrome
Other:
Iphone 14 128gb
Moram da napisem da su mi pre par dana odradili u sbb - u digitalizaciju i automatski mi skocio net sa 150/10 na 250/25 mogu da vam kazem da se oseti razlika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

goran1960

Newcomer
Učlanjen(a)
14.10.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Poštovani forumasi,

odmah da kazem da sam ja u sbb zadnjih 15 godina i bio sam prilicno zadovoljan za svo to vreme imajuci u vidu srpske prilike u odnosu na druge evropske zemlje i za to vreme sbb je bio na srpskom trzistu najbolji i za internet i za televiziju.Oni su dobri ali i zadnih 2 godine sve vise pocinje ozbiljno zapravo veoma ozbiljno iz raznih razloga da ih ugrozava konkurencija tj. mts.

Naime, sada sbb stagnira a ne napreduje kao zadnjih 10 godina kada je sbb iz godine u godinu koliko toliko napredovao,sada koliko toliko mts je sve bolji i za tv i za internet uz to vam ide telefonija i stabilna i mobilna i mobilni internet.U svim segmentima mts je mnogo bolji ili ce najverovatnije to postati i u tehnickom i u cenovnom smislu ako ne trenutno onda u perspektivi.

Giga se nedovoljno razvija u sbb jer je doneta odluka u menadzmentu sbb da se sa tim navodno privremeno zastane zbog korone a zapravo zbog para jer iako sbb ima para nece da ulaze jer su procene njihovog menadzmenrta da na ulozeni novac nece dobiti onoliki profit koji su dobijali zadnjih 10 godina razvijanjem mreze i ulaganjima u istu i nove proizvode.Naravno da je to greska i da ce ih stvarnost demantovati veoma brzo zapravo to se vec desilo samo nije objavljeno ali procenite ako neko nudi 12 meseca besplatno u box i drugim paketima opticki internet telefoniju i mobilnu i stabilnu uz tv paket koji je sve bolji i bolji onda znate ko je prva faca u gradu kako se to figurativno kaze a to je mts a ne sbb koji sve vise zaostaje.Zapravo u nekim segmentima narocito televizije sbb jos uvek ima prednost ali se ta prednost iz dana u dan topi.
Uzgred da napomen ko se prikljuci na opticki internet i ostale usluge u paketima mts zaista uglavnom dobija to sto se reklamira u promociji a ne sarenu lazu

MTS iako je drzavna kompanija jaca ne samo zbog drzave jer je mts bila drzavna i pre 5 godina vec zbog pametnog ulaganja u opticki internet koji se kod mts brze razvija nego u sbb a drugo zbog sticaja okolnosti tj. korone koja zbog opadanja privrede oslobadja drzave da ulazu zapravo otkupljuju akcije drzavnih javnih preduzeca u Evropskoj uniji koju je EU odluku donela sto vazi i za nas jer iako nismo clanica EU mi smo pridruzeni clan za koje vaze ti propisi .Pre mesec dana nasa drzava je preko NBS i ovlascenih banaka legalno otkupila dodatni paket akcija MTS i prakticno ulila u MTS jos 100 miliona evra ali to ne bi bilo toliko znacajno da menadzment MTS nije ranije tj. pre 2,3 godine usmerio brod u sigurnu luku kako se to opet figurativno kaze zapravo brzim ulaganjem u opticki internet i otkupljivanjem manjih kablovskih operatera i brzom implementaccijom novih usluga .
Da zakljucim giga internet koji reklamira sbb je zapravo reklama bez pokrica i isti ce se relativno sporije razvijati nego opticki internet u mts (sbb reklamira proizvod koji zapravo nije dostupan jer ga za sada ozbiljno ne razvijaju) I ostale usluge su u MTS sve bolje.Iako drzavno upravljanje u MTS ima mnogo ozbiljnih mana(daleko bilo da ja hvalim drzavno upravljanje privredom) oni su ipak sada u prednosti u odnosu na SBB ciji menadzment da pezorativno se izrazim filozofira da su jos uvek u prednosti iako pretpostavljam da razumni ljudi u united grupi shvataju da su ozbiljno nadigrani i da nemaju mnogo opcija osim da manje vise propagandom uveravaju javnost da su najbolji.Dakle, onoi jesu solidni ali ne vise od toga kao sto kazem vise nisu glavne face u gradu.

Napominjem da ovo uprkos svemu nije bio politicki komentar nego razumana analiza jednog amatera.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.764
Rezultat reagovanja
9.135
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.253
Rezultat reagovanja
5.337
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Ma jašta..Mnogo se mangupiraju ovi u sbb-u.
Vrv cu i ja na mts(jbg mora čekam kraj ugovora još god dana) 2800din mesečno +1god free,nego 4000 din(bilo 3500 poskupela djubrad)i pogasiše kanale posle 1 god.Meni pravi problem 4ti tv koji traze novu liniju 1500+din,kod mts je to 200 din.
 

outlaw

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
380
Rezultat reagovanja
372
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Markova kanta
CPU & cooler:
AMD® Ryzen™ 5 3600 / AMD® Wraith Prism RGB
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM:
2x8GB 3200MHz HyperX® FURY Black RGB
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX580 4GB GDDR5
Display:
24" Samsung SyncMaster BW2443 1920x1200 5ms 60Hz
HDD:
[SSD] ADATA XPG SX8200 Pro 512GB NVMe M.2 / [HDD] WD Blue 3TB
Sound:
Realtek® ALC892 Codec 7.1-Channel High Definition Audio
Case:
MS Industrial Titan 2 Pro RGB circus
PSU:
Cooler Master MWE White 500W
Optical drives:
¯\_(ツ)_/¯
Mice & keyboard:
Logitech® K740 Illuminated Keyboard / Logitech® G502 Hero
Internet:
Nemam internet
OS & Browser:
Windows® 10 20H2 Ultimate Buvljak Edition 64bit / Google Chrome 88.0.4324.182 (Official Build)
Other:
Samsung Galaxy S20+ / Samsung Galaxy Watch 42mm / GoPro HERO5 Black
@Djolekg da li si prilikom potpisivanja ugovorne obaveze u SBB-u imao neke beneficije?

Prilikom raskida ugovorne obaveze dužan si da platiš samo razliku za te mesece za koje si imao beneficije, ne sve mesece do kraja ugovorne obaveze. Npr. sad kad pređeš u MTS imaš godinu dana free, prilikom ranijeg raskida obaveze moraš da platiš samo te mesece (razliku između free i pune cene).
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.253
Rezultat reagovanja
5.337
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
@Djolekg da li si prilikom potpisivanja ugovorne obaveze u SBB-u imao neke beneficije?

Prilikom raskida ugovorne obaveze dužan si da platiš samo razliku za te mesece za koje si imao beneficije, ne sve mesece do kraja ugovorne obaveze. Npr. sad kad pređeš u MTS imaš godinu dana free, prilikom ranijeg raskida obaveze moraš da platiš samo te mesece (razliku između free i pune cene).
Da,da..znam.Pa mislim da su uvalili neke benefite,čim su posle god dana pogasili neke hd kanale.Ja sam na eon full.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.764
Rezultat reagovanja
9.135
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Vidiš, zanimljivo, nisam o tome razmišljao: da li, u slučaju raskida ugovora moraš da plaćaš te pakete kanala koje si imao besplatno dok je trajao promotivni period?
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Po mojoj nekoj logici moras platiti sve benefite koje si imao zato sto si uzeo ugovornu obavezu nezavisno od toga da li je bila neka privremena specijalna promocija ili standardni benefiti.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.253
Rezultat reagovanja
5.337
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Vrh