• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

NVIDIA's G-Sync is a module for gaming monitors to alleviate screen tearing

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
PhysX ne moze jednostavno da se stavi u isti kos sa ovim, posto je physX na nV GPU-ovima samo extra feature (koji ne zahteva ulaganje u dodatni HW od strane korisnika i angazovanje i potpisivanje visemilionskih ugovora sa drugim kompanijama). Sluzi (izmedju ostalog) kao marketing za prodaju vise nV baziranih kartica i kao takav sve i da je propao, nije neki veliki problem... Dok je kod ovog potpuno drugacija prica...
pa ja to vidim ovako: AMD karte su savrseno sposobne da rade PhysX ali nemaju licencu za to stoga one to ne rade. Niko nije sprecavao AMD da kupi AGEIA-u pre nego sto je to nV uradila.

AMD je savrseno sposoban da izvede "g-sync" (i da ga zove a-sync ako hoce) ali se opet nije setio pre nVidije.

Ja sam to poredio.
Sa druge strane, i da se vratim na temu, g-sync nema buducnost (kao nV proizvod) jer zahteva zamenu hardwera i onda si ukopan sa tim hardwerom. Neki oblik freesync-a koji ce raditi i na televizorima i na monitorima jeste buducnost i nece biti ni AMD-ov ni nV brend (upirem prstom u LG i Samsung)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Može nVidija da syncuje koliko god hoće kad im karte ne mogu rudariti. :D
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
g-sync nema buducnost (kao nV proizvod) jer zahteva zamenu hardwera i onda si ukopan sa tim hardwerom. Neki oblik freesync-a koji ce raditi i na televizorima i na monitorima jeste buducnost i nece biti ni AMD-ov ni nV brend (upirem prstom u LG i Samsung)
Da citiram sebe kako citiram nekog drugog :d

Basically all nVidia has done is produce the silicon for a monitor to support a feature of displayport 1.3 before it's a ratified standard and before anybody else. Or hell maybe gsync is just eDP, who knows since nVidia doesn't talk about their 'secret sauce' like AMD does when the secret sauce is really an open standard.
Kako sam ja shvatio pricu,nisu oni izmislili nish',samo su na kvarno izbacili gotov proizvod pre nego sto se pojavio novi DP 1.3.
Mada,nije mi bas najjasnije sta pokusavaju da postignu sa ovom gimnastikom. Jedino sto bi eventalno mogli da urade je da proguraju pricu da se njihovi cipovi,kao vec gotovo resenje,koriste kad se budu pravili monitori koji podrzavaju novi DP 1.3 standard.Ali opet ne kapiram zasto bi bilo koji proizvodjac monitora nesto placao Nvidiji (a i cisto sumnjam da ce da budu skromni sa cenama :d ) kad mogu da razviju svoja resenja. Nije to bas nuklearna fizika... :D
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
 

slobix

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.07.2011.
Poruka
632
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
dell 5720
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-4770K & Noctua NH-D14
Motherboard:
Asus Z87-A
RAM:
8gb ddr3 1600/c7 kingston
VGA & cooler:
Asus GTX770-DC2OC-2GD5
Display:
LG W2243S-PF
HDD:
os:Intel 240GB & sto:WD40EFRX
Sound:
intg.
Case:
Thermaltake Level 10 GT
PSU:
SEASONIC SS-620GM
Optical drives:
Optiarc AD-7240S & LG GH22NS70
Mice & keyboard:
logitech m510 & k360
Internet:
kab.
OS & Browser:
W7x64 &svi glavni
Hahaha
Svaka mu cast kako je vratio OSD flet.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
evo trcim da kupujem taj asus i taj modul...
 

McSteel

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2012.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570k (4GHz @ 1.0625V) + Arctic Cooling Freezer i30
Motherboard:
MSi Z77 MPower
RAM:
2x4GB DDR3-2400 Kingston HyperX Beast
VGA & cooler:
Sapphire HD7950 VaporX
Display:
(sigh) Acer V223HQb
HDD:
Samsung 840 Pro 256GB + WD Green 1TB + WD Blue 320GB
Sound:
Onboard + Altec Lansing ATP3
Case:
Fractal Design Define R3
PSU:
Seasonic SS-380GB
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
CM Storm Recon + CM Storm QuickFire Pro
OS & Browser:
Win7 x64
Najviše me impresioniralo kako je tip nonšalantno ćapio napajanje za lemnu stranu golim rukama, propustivši da napomene da je to bezbedno jedino ako je monitor bio isključen nekoliko sati, i pritom je držan power button bar 15ak sekundi.

Jasno se vidi da primarni Elite kondika od 120uF/450V nema nikakav "bleeder resistor" spojen da ga prazni, što znači da bi itekako mogao da opali po prstima nekog ko ne pazi gde njima hvata.

Energija uskladištena u kondenzatoru, oslobođena pri kratkom spajanju njegovih terminala se troši na premeštanje naelektrisanja, i računa se analogno kinetičkoj energiji tela, dakle ½(C*V²). U slučaju ovog Elite kondike, oslobođena energija bi bila oko 12,15 J (džula). Radi poređenja, trzaj tipi čnog .357 Magnum pištolja je oko 17 J, a popularne "duge devetke" iz CZ-99 je oko 9,3 J.

Nimalo prijatno kad ošine po prstu.

## EDIT ##
Daj skinite wordfilter sa "ti pi čnog" :P
Zapravo, skinite sve worldfilter-e, ovde smo svi odrasli kočijaši :P
 
Poslednja izmena:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni V-sync i G-sync izgledaju isto :) Ali ja i inace ne primecujem te napredne zevzevate, kao ni filtere, te moj sud nikako ne treba uzimati kao reper. Samo sam srecan sto me to ne pogadja.

Mozete misliti onda koliko je tek srecan moj burazer koji ne vidi razliku izmedju 800x600 i Full HD rezolucije :d
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne mozes da vidis g-sync na non g-sync monitoru
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
ja koliko shvatam g-sinc ti je kao da ukljucis v-sinc, znaci nemas cepanje teksture, a fps nije zakljucan + nemas velike dropove, koji se javljaju u vecini igara...
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne mozes da vidis g-sync na non g-sync monitoru
Pa u ovom testu su snimali u 120 FPSa pa pustali usporeno da vidimo razliku. Malo drugacije mrljka ali opet nekako mrljka i ne vidim da je ista bolje, samo malo drugacije. Ali to bih rekao i za dva V-sync videa jedna pored drugog jer bi mrljkali na malo drugacije nacine. Zato kazem da ne vidim nikakvu razliku ili bolje receno nikakav napredak.

Ili hoces da kazes da su ovaj video napravili samo za 0.0000% korisnika kompjutera koji vec imaju G-sync monitore pa da mogu da vide kako je kod njih to super ? Kao da vec ne znaju samim tim sto ih imaju.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Lakse je kupiti kartu od 400e i zakucati V-sync nego kupovati ovakav monitor :d
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
mogu oni da snimaju sta hoce, ne mozes da vidis, zato vecina ozbiljnih review-era ni ne snima.

G-sync radi tako sto ima fleksibilan refresh rate monitora, znaci monitorov max refresh rate je max za fps (ako izuzmemo graficku kartu iz jednacine), dakle fps nije "otkljucan" na gore. Poenta je da ako graficka salje 34 fps, monitor ce prikazati svaki frejm jer ce uskladiti svoj refresh rate, odnosno oborice ga i sinhronizovati na 34Hz, nece ostati na, tipican primer, 60Hz i tako se izbegne tearing (cepanje slike) koje bi se desilo brzim prelazima sa recimo 50 na 34 fps bez v-sync-a (cepanje nastaje kao posledica frejmova koji nisu u celosti prikazani vec monitor zbudzi dva ili vise frejmova u jedan)
Iz gore navedenih razloga, g-sync mozes da vidis na delu samo uzivo i nikako drugacije jer standardni monitori imaju zakljucan refresh rate. U sustini, mozes g-sync da shvatis kao v-sync koji odlicno radi, i to je to. Sa druge strane, ako GPU tera 22 fps, g-sync svakako nece pomoci da to izgleda kao nesto sto nije, lose performanse su lose performanse...Ono sto g-sync u tom slucaju omogucava je da vidis tih 22 fps, za razliku od v-sync koji bi to spustio na 15 fps da bi odrzao sync.
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zasto ne bi usporen snimak mogao da prikaze ravnomernije izbacivanje frejmova ? 25 naspram bas tih 15 recimo ? Naravno, zavisi i od opreme, ako su snimali mobilnim telefonom onda je to druga stvar :d

Ali svakako je u pravu Fantom, bolje onda dodati stotku ili dve za jacu grafu da se zakucas na 60 nego kolke vec pare treba za G-sync modul i monitor. Da je za dz bilo bi super stvar, ovako je samo zevzevat za paljevine i dokone bogatase.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
zato sto to prosto nije to :). G-sync stvara utisak, jedan frejm je jedan refresh, uvek sinhronizovan i u celosti prikazan. Kako tebi to usporeni snimak gde ti se jedan frejm prikazuje tokom 0.33 sekundi u 20 osvezavanja moze prikazati sta g-sync radi? Sa G-sync taj isti frejm bi bio prikazan 3 puta u 3 osvezavanja u jednoj sekundi...Dakle cak ni taj njihov primer G-synca ne pokazuje kako g-sync radi isti taj primer :d
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma naravno ne mozes videti kako to izgleda u pokretu, ali moze se videti u slow motionu recimo 25 ne-syncovanih frejmova VS 15 V-syncovanih VS 25 G-syncovanih. I onda vidis vise rasturenih frejmova VS manje syncovanih VS vise syncovanih. Jeste da to nije u real time-u i ne docarava kako je u pokretu, ali vidis tri razlicite stvari. U tome je poenta. A na ovom testu koji je postavljen ja vidim rasturene frejmove VS syncovane VS syncovane, to jest isto mi izgledaju V-sync i G-sync. E sad dal su oni lose snimali ili je to sarena laza ili samo ja ne vidim a drugi vide koliko je bolja treca varijanta od druge...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
"ideologija" iza g-sync-a (po nvidiji) je ta da imas 60fps bez cepanja ali i bez frame laga koji v-sync stvara. G-Sync naspram v-sync, u slucaju da je fps 60 zakucano, ima samo tu prednost sto nema taj frame lag i to je to. Nekom to smeta, nekom ne. E sad to sto je gsync dobar i za druge stvari to je vec posebna prica, ali je to skupa prica trenutno. Bice to u svim displejima za par godina i nece kostati dodatno. Do tada, v-sync je odlican :) Ko mora da ima odma, samo napred, TN monitor za 400-500 evra, nikad bolja kupovina :d
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Lakse je kupiti kartu od 400e i zakucati V-sync nego kupovati ovakav monitor :d
I pri tome imati input lag koji dolazi kao posledica vsync-a, a input lag ume itekako da se oseti u fast pace igrama, pogotovo u kompetitivnom igranju.

Naravno, ovaj problem ne pogađa najšire mase, ali itekako ima ljudi koji čekaju neko ovakvo rešenje i koji su kukali o ovome godinama, među njima i ja, sigurno se mogu pronaći moji postovi napisani pre par godina na raznim forumima kako kukam oko vsynca i input laga, znam da me je to posebno nerviralo dok sam igrao cod 4 i cs:s :D

Što se mene tiče samo čekam da i neki IPS monitori dobiju podršku... :)
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
bez uvrede rAMA, ali nista bolje neces igrati bez input laga, odnosno frame laga. Igraces isto kao sto igras i sa iskljucenim v-sync. Dobri igraci, tipa medju najboljima na svetu, podjednako dobro igraju sa kuglicnim misem i sa laserom od 3000dpi, kao sto dobri fudbaleri dobro igraju i na suvoj i na mokroj podlozi i bla bla. U mojoj igraonici najbolji quake 3 igrac (jedan od najboljih u Srbiji tada) je mogao da igra za bilo kojim kompom i sa bilo kojim misem, samo da radi i pobedjivao je sve redom. Jes da je kukao uvek kako mu nista ne odgovara ali pobede nisu izostajale. Pre se kukalo kako ne moze sa CRT da se predje na TFT u kompetitivnom igranju, pa kako mora da se ima bar 200 frjemova i bla bla pa onog Vendela aka Fatal1ty-a gde god su posadili covek je kidao, CRT, TFT, kuglicni mis, opticki mis, nikakve razlike nije bilo. Dobar igrac je uvek dobar, dobar (bolji) hardwer moze da pomogne ali to je 1-2%. Ako ti od toga zavisi uspeh onda def. nisi dobar igrac. Na dosta Q3 turnira sam vidjao ljude sa najskupljim misevima i tastaturama, cak i svoje monitore su nosili (neki od njih) i takvi najcesce ispadnu u prvom krugu.

edit: zaboravih: pobede u 90% slucajeva odnose oni sto kuci i na drugim mestima igraju na teskim krsevima od masina i opreme jer se oni trude maksimalno i ne dozvoljavaju sebi da ih bilo sta omete od onoga sto rade. Sve ovo davno bese i danas ni ne postoji tako los mis ili tako losa tastatura kakvih je bilo 2000-te ali probirljivi igraci kojima sve zivo smeta su i dalje tu, i i dalje ih pobedjuju ljudi koji se trude i igraju na kantama :)
 
Poslednja izmena:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
bez uvrede rAMA, ali nista bolje neces igrati bez input laga, odnosno frame laga. Igraces isto kao sto igras i sa iskljucenim v-sync.
To apsolutno stoji, ali pri tom nećeš imati tearing, tj. više nećeš biti prinuđen da biraš između tearinga i input laga. :)

Naravno da ja više nemam vremena ni želje da igram bilo šta ni približno nekom ozbiljnom "pro" nivou, ali lepo je da postoji mogućnost da sebi povećaš ugođaj i osećaj komfornosti.

Doduše za sada to jeste preskupo, 100e na cenu monitora se možda ne isplati, ali očekujem da kroz određeno vreme g-sync ili nešto slično njemu postane standard i feature svih gamerskih monitora. :)
 

slobix

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.07.2011.
Poruka
632
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
dell 5720
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-4770K & Noctua NH-D14
Motherboard:
Asus Z87-A
RAM:
8gb ddr3 1600/c7 kingston
VGA & cooler:
Asus GTX770-DC2OC-2GD5
Display:
LG W2243S-PF
HDD:
os:Intel 240GB & sto:WD40EFRX
Sound:
intg.
Case:
Thermaltake Level 10 GT
PSU:
SEASONIC SS-620GM
Optical drives:
Optiarc AD-7240S & LG GH22NS70
Mice & keyboard:
logitech m510 & k360
Internet:
kab.
OS & Browser:
W7x64 &svi glavni
Sad samo jos da proizvodjaci to implementiraju i da vidimo neki monitor uskoro :D
 
Vrh