• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

NVIDIA's G-Sync is a module for gaming monitors to alleviate screen tearing

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518

McSteel

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2012.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570k (4GHz @ 1.0625V) + Arctic Cooling Freezer i30
Motherboard:
MSi Z77 MPower
RAM:
2x4GB DDR3-2400 Kingston HyperX Beast
VGA & cooler:
Sapphire HD7950 VaporX
Display:
(sigh) Acer V223HQb
HDD:
Samsung 840 Pro 256GB + WD Green 1TB + WD Blue 320GB
Sound:
Onboard + Altec Lansing ATP3
Case:
Fractal Design Define R3
PSU:
Seasonic SS-380GB
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
CM Storm Recon + CM Storm QuickFire Pro
OS & Browser:
Win7 x64
Ura za još jednu polarizaciju zaštićenom tehnologijom...

Open source, majku mu!

Mada realno, ovo bi svako mogao napraviti kroz DisplayPort, koji radi sa point-to-point paketima informacija, uz dodavanje nekog integrisanog kola koje bi zadavalo monitor refresh rate na osnovu onoga što GPU prijavljuje kao svog frame rate. Zar je zaista potreban kompletan kompleksni procesor sa svojim baferom za to? Istina je da nisam ni softverski ni hardverski inženjer, ali se razuemm dovoljno da osnovano tvrdim da je ovo moglo da se reši u drajverima, uz jedan čip u monitoru čija bi jedina svrha bila dinamičko podešavanje refresh tajminga... A takav čip je mogao i morao biti dostupan svima, a ne proprietary.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa tako ce to i da rese, ako sam ja dobro procitao vest. cip u monitoru, kod u drajveru. Znajuci sebe, verovatno sam nesto propustio :P

Sto se polarizacije tice, nisam ni ja za to, ali razumem da kompanije nakon ulaganja para u R&D nisu bas zainteresovane da krajnji rezultat daju za dzabaka. Medjutim, mislim da ne mogu da patentiraju ovo u celosti tako da ne moze da se zaobidje i napravi malo drugaciji sistem koji bi radio sa svim grafickim kartama, a ne samo sa nV.

Sad, dal ih treba hejtovati zato sto se AMD nije prvi setio ili niko drugi nije hteo da rizikuje investijom u ovo? (kao sto niko osim nVidije nije hteo da rizikuje investicijom u AGEIA i sl.)
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Pa stvar je prosta, imacemo Nvidia based monitore :P


Ako Dell (koga i nema gore u onoj 4ci sa slajda) recimo odbije da implementira to, moras kupis Asus, Benq ili neki koji ima cipic?


Bla bla bla, topla voda, bla bla, imamo cip, nja nja :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa ne moras da kupis to, ko te tera :) I tako kazu da ce da ide mahom u 144Hz monitore = TN panel = bljak.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Naravno, mada ne kontam zasto u monitore sa 144hz, zasto je to bitno? Ja imam 3D sa 120Hz, zasto to recimo nije dovoljno? Ili jeste ali nece?

Sent from my LT28h
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Zato sto su skupi do OO a i nisu rekli da ce biti samo u njima vec da ce vecinom ici u te modele (kapiram da ce 144Hz biti zamena za 120Hz, ne isplati im se da vrte dve fabrike da proizvode dve vrste panela koji cilajju istu grupu potrosaca, bar ja tako kontam. Nece ici na "retrofit" vec ce prosto ici u novu liniju monitora i to je to)
 

McSteel

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2012.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570k (4GHz @ 1.0625V) + Arctic Cooling Freezer i30
Motherboard:
MSi Z77 MPower
RAM:
2x4GB DDR3-2400 Kingston HyperX Beast
VGA & cooler:
Sapphire HD7950 VaporX
Display:
(sigh) Acer V223HQb
HDD:
Samsung 840 Pro 256GB + WD Green 1TB + WD Blue 320GB
Sound:
Onboard + Altec Lansing ATP3
Case:
Fractal Design Define R3
PSU:
Seasonic SS-380GB
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
CM Storm Recon + CM Storm QuickFire Pro
OS & Browser:
Win7 x64
Poenta je bila da nema razloga da nVidia "zaključava" ovo samo na svoje (i to samo neke) GPU-ove, jer je vrlo lako mogla da licencira tehnologiju nekom forumu ili SiG-u koji sama osnuje. Čak je to i profitabilnije na duže staze, jer ima više strateških partnera, plus svi koji koriste ATi (pardon, AMD) hardver opet kupuju i od njih, barem nešto...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
nVidia ovo nije zakljucala na svoje ime, proizvodjaci monitora su ti koji ce ugradjivati cipove, a ne nvidija. nVidija je na svoje ime zakljucla ime "G-Sync" i to je to.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
I na svoje graficke karte.
 

McSteel

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2012.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570k (4GHz @ 1.0625V) + Arctic Cooling Freezer i30
Motherboard:
MSi Z77 MPower
RAM:
2x4GB DDR3-2400 Kingston HyperX Beast
VGA & cooler:
Sapphire HD7950 VaporX
Display:
(sigh) Acer V223HQb
HDD:
Samsung 840 Pro 256GB + WD Green 1TB + WD Blue 320GB
Sound:
Onboard + Altec Lansing ATP3
Case:
Fractal Design Define R3
PSU:
Seasonic SS-380GB
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
CM Storm Recon + CM Storm QuickFire Pro
OS & Browser:
Win7 x64
... i to samo na odabrane modele.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Auuu,, pa bre, ko od vas plnira kupvinu 144hz monitora? Planira? Okej. Ako imas nvidiju dobijas g-sync, ako nemas, bole te uvo, ne vidim problem.
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
da ali je potrebna nVidia da nesto izmisli da bi AMD to isto napravio. :) Mozemo samo reci hvala nvidiji sto smislja nove tehnologije i hvala AMD-u sto nam ih kasnije jeftino prekopira.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
kopiraju ideju, a ne nacin...

btw:

In the case of the Toshiba Satellite Click, the panel already supports variable VBLANK
 
Poslednja izmena:

softplacetoland

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Izvinjavam se, gx-x, ali imam strašne teškoće da te u ovom momentu razlikujem od ti*********nog Apple fanboy-a. Inovacije? Ako si pročitao tekst koji sam linkovao ili barem progooglao ili već pro-koji god pretraživač koristiš i video da je to u biti nešto što je postojalo i pre Nvidiine "inovacije" i da nisi Nvidia fanboy ne bi govorio o kopiranju. Ali niko nemože da spreči nekog da kupi premijum funkciju za premijum cenu, pa makar svi čipovi na pločici bili običan placebo.

Edit: Sve ne verujem da se cenzuriše reč "tipi*čnog" :) Tri slova ne čine pet.

Edit - drugi put:

Još jedan link. Nije predugačko za čitanje.

[CES: AMD FreeSync ': Free G-SYNC!]
 
Poslednja izmena:

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Edit - drugi put:

Još jedan link. Nije predugačko za čitanje.

[CES: AMD FreeSync ': Free G-SYNC!]
Lol, gluplji clanak na ovu temu nisam procitao (ukoliko je dobro preveden sa gtranslate)... Tip koji ga je napisao je ili AMD fanboy koji siri marketing pricu, ili prica napamet ko papagaj ono sto su mu ispricali bez da razume pola toga...

Posebno me je odusevila recenica : We are trying to learn more and our current assumption is that the Nvidia GPU may not directly support this possibility, which would explain the use of G-SYNC module.

... BTW, ima vec tema o Freesync-u, pa mozete nastaviti tamo :

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=17363
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Izvinjavam se, gx-x, ali imam strašne teškoće da te u ovom momentu razlikujem od ti*********nog Apple fanboy-a. Inovacije? Ako si pročitao tekst koji sam linkovao ili barem progooglao ili već pro-koji god pretraživač koristiš i video da je to u biti nešto što je postojalo i pre Nvidiine "inovacije" i da nisi Nvidia fanboy ne bi govorio o kopiranju. Ali niko nemože da spreči nekog da kupi premijum funkciju za premijum cenu, pa makar svi čipovi na pločici bili običan placebo.

Edit: Sve ne verujem da se cenzuriše reč "tipi*čnog" :) Tri slova ne čine pet.

Edit - drugi put:

Još jedan link. Nije predugačko za čitanje.

[CES: AMD FreeSync ': Free G-SYNC!]

ako pogledas moj reply pre tvog videces da sam kopirao deo iz teksta koji si okacio. Da li si ti uopste procitao taj tekst? VBLANK instrukcija moze da se iskoristi za "g-sync" ali ona nije ubacena sa time na umu vec za nesto sasvim drugacije. Sad kad je nvidia pustila ideju u vetar i napravila prototip onda se AMD setio da bi mozda i oni mogli da urade nesto slicno. Moje pitanje je - a sto se nisu toga setili ranije? vblank cak nije ni amd-ov, ta instrukcija je tu odavno, koristi se za neke druge stvari, a poput gsync-a, ekran mora da je prepoznaje.

nvidija se gsync-a nece naprodavati sigurno jer ce proizvodjaci televozira i monitora sami naci neko resenje koje ce biti univerzalno, ali je nvidija prva. Fanboj ili ne, cinjenice stoje.
 

softplacetoland

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Lol, gluplji clanak na ovu temu nisam procitao (ukoliko je dobro preveden sa gtranslate)... Tip koji ga je napisao je ili AMD fanboy koji siri marketing pricu, ili prica napamet ko papagaj ono sto su mu ispricali bez da razume pola toga...

Posebno me je odusevila recenica : We are trying to learn more and our current assumption is that the Nvidia GPU may not directly support this possibility, which would explain the use of G-SYNC module.

... BTW, ima vec tema o Freesync-u, pa mozete nastaviti tamo :
http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=17363
Kao prvo, možemo nastaviti tamo, ali mi je prilično jasno da su G-Sync i Freesync dovoljno vezani da mogu progovoriti i ovde i možda informisati nekog ko ne zna da Nvidia naplaćuje nešto što će biti standardizovano do polovine ove godine u okviru Display Port 1.3. Ista funkcija se već nalazi u eDP. Osim toga kvalifikovati članak kao glup je malo pretenciozno sa obzirom da se pominju neke informaacije skoro pa u vidu taksativnog navođenja.

Inače, rečenica koju si citirao ... nije mi jasno šta ti nije jasno i molim te objasni zašto je glupa. Zašto je potreban poseban vlasnički hardverski modul za nešto što će biti standard? Standardi se ne rade u par meseci. Konzorcijum radi na tome godinama. Nvidia je deo tog konzorcijuma. Zašto istrčati nekoliko meseci pre nego je standard odobren i konzorcijumske kolege krenu u istu priču meni nije jasno. Ustvari jeste. Verovatno nešto u vezi para.

ako pogledas moj reply pre tvog videces da sam kopirao deo iz teksta koji si okacio. Da li si ti uopste procitao taj tekst? VBLANK instrukcija moze da se iskoristi za "g-sync" ali ona nije ubacena sa time na umu vec za nesto sasvim drugacije. Sad kad je nvidia pustila ideju u vetar i napravila prototip onda se AMD setio da bi mozda i oni mogli da urade nesto slicno. Moje pitanje je - a sto se nisu toga setili ranije? vblank cak nije ni amd-ov, ta instrukcija je tu odavno, koristi se za neke druge stvari, a poput gsync-a, ekran mora da je prepoznaje.

nvidija se gsync-a nece naprodavati sigurno jer ce proizvodjaci televozira i monitora sami naci neko resenje koje ce biti univerzalno, ali je nvidija prva. Fanboj ili ne, cinjenice stoje.

Da, vidim da si citirao rečenicu koja ti je odgovarala. Ali preporučujem ostalima da pročitaju nastavak istog pasusa koji si i ti pročitao, ali iz nekog razloga ignorisao.

Što se tiče VBLANK/Variable refresh rate funkcije, nisam primetio da AMD uopšte igde tvrdi da je to njihova funkcija. Naprotiv. Oni tvrde da je ta funkcija već u određenim standardima, dolazećim i postojećim. Meni se čini da je osnovna namena ove Freesync demonstracije [sa obzirom da je odrađena na jeftinim laptopovima sa relativno jeftinim panelima koji tako jeftini podržavaju funkciju, bez neke pompe, kao da i nije toliko o glavu] bila da se pokaže da funkcija već postoji, da bi trebala biti besplatna, da je nije potrebno rebrendirati i tvrditi da i pored živog nastupajućeg standarda niko nikad nije imao tu ideju, da neće zahtevati hardver dodat po vrh već ugrađenog i koji se naplaćuje posebno nego će se nalaziti unutar monitora po standardu. Tj. da Nvidia naplaćuje nešto što je već trebalo biti deo osnovnog paketa sa njene strane. Proizvođači monitora stižu nakon standardizacije. Čak i ime Freesync je pomalo rugalica.

Zanimljivo je da, što su neki ljudi već navodili na nekim forumima pa i u tekstu čiji link leži dole, i moćni, strašni Intel i ubogi AMD, i plavi džin, i mnogi drugi, svi oni su u toku svog postojanja ponekad [ne uvek] inovirali, patentirali, ulagali sredstva i šta sve ne u ime svih. Tako mnogi standardi čiji su oni razvoj startovali ili čak i dovršili krase i tvoje komponente i periferije bez tvog znanja. Jer su otvorene prirode, kontinuirano evoluiraju. Uzimaš ih zdravo za gotovo. Ali bi itekako primetio njihov nedostatak i možda noćima patio od nesanice jer ti je neko praktično zabranio da imaš tako jednostavnu i korisnu stvar kao, recimo, USB jer je Intel odlučio da igra kao Nvidia u ovom slučaju. Sa markantnom razlikom koja se ogleda u tome da je Intel doneo USB na svet, a potom ga ustupio konzorcijumu čiji je naravno i sam bio član. Nvidia je na drugoj strani član VESA konzorcijuma za standardizaciju DP 1.3 već niz godina. To da su članovi bili iznenađeni ovim G-Sync potezom ne bi trebalo samo po sebi biti iznenađenje.

Nvidia čuva i ne objašnjava šta se krije iza G-synca. Sa obzirom da je u pitanju vlasnička stvar potpuno razumljivo. Možda jeste u pitanju fantastična tehnologija u vezi funkcije kojoj je namenjena. Ali je jasno i da već postoji tehnologija slične ili istovetne funkcionalnosti. Ako je rezultat sličan ili istovetan zašto bi neko dodatno plaćao, a ne sačekao standardizaciju? Samo zato što neko tvrdi da se naradio? Ostale kompanije u konzorcijumu nisu?

Niko ne želi ovde sprečiti ljude da kupuju G-Sync monitore. Svako odgovara za svoj džep. Želite platiti dodatnu svotu novca za funkciju koja će uskoro biti standard - sve ok. Samo kažem da čak i ako ugradnja display porta ver. 1.3 bude nadodala nešto evra na osnovnu cenu to sigurno neće biti 150-200$ [kod nas verovatno 150-200€] i samim tim proći ćete jeftinije. Nećete biti ograničeni na TN panel i sa psihološke strane neće biti potrebno prikazati štampanu ploču da bi vam se pomenuti novac lakše izlio iz džepa u nečiju blagajnu.

Dodatni materijal za žvakanje:
Nvidia responds to AMD's ''free sync'' demo

Neću se više javljati povodom ove teme tako da možete biti mirni što se tiče klipova i točkova. G-Sync bajka se može nastaviti. Sretno.:)
 
Poslednja izmena:

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Jednostavno...

our current assumption is that the Nvidia GPU may not directly support this possibility

Ovo je ocigledan pokazatelj da covek koji je ovo napisao nema pojma o cemu pise... Ukoliko tehnologija vec postoji, standard je vec utvrdjen (AMD’s tech can be used without an modifications via an already established VESA standard for controlling VBLANK intervals that allows the GPU to synchronize frames with the monitor.), zasto je nV GPU ne bi podrzavao ?

Pored ovoga, zar stvarno mislis da bi neko u nVidii odobrio da ovakav projekat izadje u proizvodnju, usao u pregovore sa proizvodjacima monitora oko cele price (i rizikovao da svo to ulaganje padne u vodu), da to moze da se sprovede besplatno i jednostavno kao sto je AMD to predstavio ? Posto ako stvarno moze da se proizvede isti efekat koristeci novi DP standard (u koji je nV bila sigurno detaljno upucena vec neko vreme), nVidia je sebi namerno pucala u oba kolena. Ovo kazem zato sto ukoliko je to tako, prodace besmisleno malo monitora sa doticnom tehnologijom, a prodaja GPU-ova bi im se takodje smanjila posto zasto bi neko hteo nVidiu za koju mora da kupi specijalan monitor da bi imao isti efekat kao sa AMD-om sa obicnim monitorom...

Ako objektivno sagledas situaciju, i podrazumevas cinjenicu da u nV ne radi horda ******iranih orangutana nego horda inzinjera i ostalih specijalista, doci ces do zakljucka da to nije tako jednostavno kako AMD pokusava da predstavi.

Ja cekam da vidim demo ove tehnologije na desktop racunaru sa velikom rezolucijom i ozbiljnim HW-om, pa da mozemo da poredimo apples to apples... Ovako nema smisla...
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ti zapravo mislis da g-sync monitori mogu da se kupe, dok u realnosti ne postoji nista drugo do limited edition Asus monitora sa g-sync koji nvidia deli novinarima za "test". Intel i nVidia jesu inovatori, ima tu jos nekih manje poznatih, ali AMD nije nikakav inovator, oni su se u pocetku gurali da ostanu na trzistu kao jeftinije resenje od intela, a od momenta preuzimanja ATi-je se guraju i da budu jeftiniji pandan nVidiji. Nemam nista protiv i pozdravljam zdravu konkurenciju ali im zameram izjave gde se podsmevaju tudjim inovacijama dok oni sami nemaju malene ni jednu. Kao sto napisah ranije: ako je AMD-u "g-sync" poznat, sto ga nisu predstavili PRE nVidije? Retoricko pitanje btw.

PS. Na stranu kolko je PhysX slanina u pivu, slicnih tema AMD vs nV je bilo i kad je PhysX usao u sastav nVidie. "bice to dzabe, gurace to CPU" i sl. Aha, malo morgen.
 
Poslednja izmena:

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
PhysX ne moze jednostavno da se stavi u isti kos sa ovim, posto je physX na nV GPU-ovima samo extra feature (koji ne zahteva ulaganje u dodatni HW od strane korisnika i angazovanje i potpisivanje visemilionskih ugovora sa drugim kompanijama). Sluzi (izmedju ostalog) kao marketing za prodaju vise nV baziranih kartica i kao takav sve i da je propao, nije neki veliki problem... Dok je kod ovog potpuno drugacija prica...
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Interesantan komentar.Lik je manje,vise ubo' poentu....

Let me see if I get what's happened here. VESA was doing their thing a few years ago and created a free, better version of HDMI, aka displayport. Laptop people said, 'sweet, a free display interface, let's get that extended a bit for our use'. eDP is born, http://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#eDP, and it includes the power saving feature for "seamless refresh rate switching". AMD and nVidia support it in silicon because it's in the standard and they're unifying their mobile and desktop silicon. Normal desktop monitors don't support it since it's an embedded interface, so nobody notices for years.

VESA keeps doing their thing with regular old displayport, keeps making it better, starts planning v1.3 a while ago and which is now due out this year. nVidia sees this coming, since they're a member of VESA. Somebody at nVidia decides, let's pitch this old idea that's about to come to desktops anyway as our own before everybody else supports it because it's the freaking standard. Also, rebrand it so it looks like nVidia came up with it too. (copied that play from Apple I think)

Basically all nVidia has done is produce the silicon for a monitor to support a feature of displayport 1.3 before it's a ratified standard and before anybody else. Or hell maybe gsync is just eDP, who knows since nVidia doesn't talk about their 'secret sauce' like AMD does when the secret sauce is really an open standard.

I will bet that in less than 18 months crap loads of monitors will support this.
 
Vrh