• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nvidia GeForce Experience

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Maximizacija Maxwell-a

Da biste izvukli maksimum iz Vaše grafičke kartice, neophodno je da instalirate drajver i dodatni softver. Ovo važi i za Radeon i za GeForce grafičke karte (verovali ili ne, Nvidia još uvek koristi ovaj naziv). Ranije je bio potreban samo drajver, ali su proizvođači grafičkih procesora odlučili da tu priču poteraju malo dalje. Tako je Nvidia razvila GeForce Experience softver, koji olakšava podešavanje i korišćenje grafičke kartice, a uz to donosi i nekoliko novih funkcija.

Danas ćemo pričati upravo o ovom softveru i proverićemo u praksi njegove korisne mogućnosti.

Opširnije...
 

ZiZ0

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Poruka
647
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 4690K
Motherboard:
MSi Z97 Gaming 5
RAM:
Exceleram White 2x4GB + Kingston Fury 2x8GB
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
Dell U2312HM
HDD:
WD Caviar Black 1TB + SSD Samsung Evo 250
Sound:
Kingston HyperX Cloud 2
Case:
Fractal Design XL R2
PSU:
Cooler Master GX 750W 80+
Mice & keyboard:
Sharkoon Darkglider & E-BLUE K729
Sto se Radeona tice, i on ima svoj softwer a zove se AMD Gaming Evolved :) Inace mnogo dobra stvarcica za snimanje klipova :D A pogotovo mi se svidja opcija Replay koju kada ukljucite sacuva vam prednodnih minut npr.(zavisi koliko stavite) od tog dogadjaja. Npr. date neki lep gol, ubijete njih 10, ili nzm ni ja, i onda samo sa time sacuvate tih prednodnih 1min gameplaya. Msm ne morate da snimate ceo gameplay da bi ste uhvatili samo taj jedan trenutak koji ne znate kada ce biti ;)
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Ako si zapazio, ovde postoji opcija Shadow time koja može to isto da uradi. Podešava se od 1 min pa naviše, tj. može da sačuva samo poslednji minut snimljenog materijala (ili više, u zavisnosti šta se podesi). Na sličici iznad je podešeno recimo da snimi poslednjih 5 min, a aktivira se prečicom alt+F10.
 

ZiZ0

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Poruka
647
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 4690K
Motherboard:
MSi Z97 Gaming 5
RAM:
Exceleram White 2x4GB + Kingston Fury 2x8GB
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
Dell U2312HM
HDD:
WD Caviar Black 1TB + SSD Samsung Evo 250
Sound:
Kingston HyperX Cloud 2
Case:
Fractal Design XL R2
PSU:
Cooler Master GX 750W 80+
Mice & keyboard:
Sharkoon Darkglider & E-BLUE K729
Ako si zapazio, ovde postoji opcija Shadow time koja može to isto da uradi. Podešava se od 1 min pa naviše, tj. može da sačuva samo poslednji minut snimljenog materijala (ili više, u zavisnosti šta se podesi). Na sličici iznad je podešeno recimo da snimi poslednjih 5 min, a aktivira se prečicom alt+F10.
Znam, znam. Samo sam hteo da dodam da postoji isti takav software i za ljubimce Radeon grafičkih karti :)
 
Vrh