• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Novi PC 13900k problem ventilatori

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.793
Rezultat reagovanja
3.205
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 3060ti founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ja sam pretpostavio da je sve to on vec probao, cim trazi preporuku za druge ventilatore.
a kada neko bira ovakav hardware, ne ocekujem da nije upucen u racunare
 

keki22

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.01.2021.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9 13900k
Motherboard:
MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi, DDR5, s1700
RAM:
DDR5 32 GB
VGA & cooler:
RX 5500 XT
Display:
Tri philips monitora 273v i tesla tv 140 cm
HDD:
HDD 4TB HDD 2 TB SSD M2: SAMSUNG 990 PRO 1TB 3X M2 WD BlUE SNS70 1TB
Sound:
Focusrite scarlet 8i6
PSU:
Silverstone st 1000 PTS
Sad videh ovo, a procitah i sve savete, niko da te usmeri da podesis rad ventilatora kroz BIOS vec odmah menjaj, strasnooo.

Sve to sto si naveo oko servisa oni su ljudi mozda i sredili i ukljucili XMP, ali dok si ti doneo kuci i ko zna sta kliktao doslo je do restarta BIOS i sve se vratilo na defoult tako i frekvencija RAM i brzina ventilatora.

Zato pre nego bilo sta cackas, menjas i slicno, idi u BIOS i podesi sve vrednosti onako kako treba da budu, pa tek onda ako bas nesto ne radi krecu inspiracije zamene i slicno!
Prvo i osnovno prije otvaranja ove teme sve je detaljno provjereno i podešeno u BIOS-u. I ovdje je defitivno bio neki fizicki kvar na ventilatoru i nakon sto sam zamijenio ventilatore nikakvih problema nije bilo.

Dodatno što se tiće BIOS-a i XMP profila... Nema se tu sta puno filozofirati da su namijestili XMP profil on bi sigurno ostao tako nije se sam od sebe resitirao. Kad sam došao doma na PC sam prikljucio periferiju i monitor uđem odmah u BIOS i imam šta vidjeti. Nije problem to sve podesiti, nego je problem što su oni uredno to naplatili i još kažu testirali smo PC cca 3-4 sata. Ja sam onaj tip koji ne voli puno filozofirati. Napravi što smo se dogovorili i ispostavi mi račun i svi sretni i zadovoljni.

Nisam tražio ništa besplatno isto kako je on dužan izdati račun za izvršenu radnju tako sam ja dužan i podmiriti račun a ne da dodatno moram se zafrkavati sa ventilatorima.
 

keki22

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.01.2021.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9 13900k
Motherboard:
MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi, DDR5, s1700
RAM:
DDR5 32 GB
VGA & cooler:
RX 5500 XT
Display:
Tri philips monitora 273v i tesla tv 140 cm
HDD:
HDD 4TB HDD 2 TB SSD M2: SAMSUNG 990 PRO 1TB 3X M2 WD BlUE SNS70 1TB
Sound:
Focusrite scarlet 8i6
PSU:
Silverstone st 1000 PTS
ja sam pretpostavio da je sve to on vec probao, cim trazi preporuku za druge ventilatore.
a kada neko bira ovakav hardware, ne ocekujem da nije upucen u racunare
Apsolutno potpisujem sve što je napisano. Baš bi eto zato što mi se neda gledati postavke u biosu bacao 50+ eura. Predao sam ventilator na servis i dobio sam jucer popodne da je servis gotov i da je zamijenjen proizvod.
E sad detalje nisu naveli ali sutra cu ih nazvati.
 

vigorito

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.08.2020.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
Nisu smece be quiet ali nisu ni nesto koliko kostaju,bolje uzmi T30 120 Od Phanteksa za klasu su bolji od A12 25 oba posedovao.
 
Vrh