• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nova IT emisija - sa stavom!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Kako se mogu brkati pojmovi koji su jedan drugom nadskup, odnosno podskup?

Koncentrisao sam se na softver, da, ali to ne znači da sam napravio pogrešnu premisu... ;)

I dalje tvrdim da je u drugim oblastima IT preduzetništva, osim softvera, jako teško napraviti uspešan biznis....voleo bih da me demantuju...jako bih voleo...
Brkas zato sto podskup ne podrazumeva nadskup,jer je nadskup daleko siri pojam. Od podskupa si generalizovao na ceo skup,a u skupu mogu biti veoma razlicite "velicine" (kao sto u ovom slucaju i jesu).
I da, to znaci da si napravio pogresnu premisu, jer se premise koriste pri zakljucivanju od opsteg ka posebnom (dedukcija) a ne od posebnog ka opstom (indukcija). Samim tim, posto se koriste od opsteg ka posebnom, ne moze se posebno uzeti kao opsto kao sto si ti uradio. A i pogresna je na konto toga sto osobine primese koju si uzeo nisu zajednicke za sve clanove skupa.
 
Poslednja izmena:

Blackmore

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2016.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uh...vidim da si veoma raspoložen.

U svakom slučaju, postavlja se pitanje šta možemo da uradimo da preduzetništvo, samim time (ako ne i posebno) i IT preduzetništvo, bude poželjan pravac delovanja ljudi, posebno novijih generacija. DR4C0Ni4N je lepo rekao da je to obrazovanje postalo de facto standard a većina i dalje kuka kako država nije dovoljno učila za njih.

Kada pogledam koliko ljudi koje poznajem je pokrenulo biznise, posebno u IT svetu, samo znam da je to premalo. Baš danas kolega i ja gledamo BDP uporednu analizu između država...iako je ona poprilično neprecizna karakteristika jednog društva, ipak nudi nekakav pogled. Zanimljivo je bilo videti kako Hrvatska, na primer, ima gotovo 50% viši proizvodni BDP a samo 10% više duga od nas...

Bez kreiranja novih biznisa, posebno onih koji se bave proizvodnjom (dodatne vrednosti) ovo društvo će samo padati dublje u mrak.

Zar je i dalje omiljena poslovna ideja prosečnog Beograđanina da otvori kafić?
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Ljudi, ova tema je odavno trebala da ide pod ključ
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Gde vi odoste, ostaviću ovo za sada sa svim postovima samo zaključano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh