• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Noctua NF-F12 industrialPPC unboxing

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Back in black vol. 2

Noctua NF-F12 iPPCVerovatno najpoznatiji inovator na polju računarskih ventilatora, Noctua, proširuje svoj portfolio sa dve nove linije - sivim “redux” ventilatorima i crnim “industrialPPC” modelima. Dakle, Noctua nakon dosta godina i velikog pritiska od strane korisnika, konačno odstupa od svoje prepoznatljive braon/oker kombinacije boja.

Novi crni ventilatori nose oznaku iPPC, što je skraćenica od „industrial Protected Performance Cooling“. Ovo su još napredniji ventilatori od dosadašnjih braon modela i zato su naravno i skuplji. Crni iPPC modeli nude veće brzine, veću izdržljivost, podležu IP57 i IP67 standardima itd.

Pošto smo se sa “ideologijom” iPPC ventilatora upoznali tokom recenzije za Noctua NF-A14 industrialPPC model, ovo će biti samo kratak unboxing NF-F12 industrialPPC-a. NF-F12 jeste revolucionaran ventilator, ali nije nov i njega smo testirali još davne 2012. godine, u aprilu mesecu.

Dakle, ovaj tekst ćemo iskoristiti samo da se potsetimo NF-F12 modela i njegovih “trikova”, dok ćemo rezultate iPPC-a predstaviti malo kasnije u nešto opširnijem uporednom testu 120mm ventilatora.

Da ne zaboravimo, sivi modeli nose dodatnu „redux“ oznaku koja ukratko označava da je u pitanju „redukovana“ serija. Oni su još uvek Noctua ventilatori, ali su prilagođeni malo plićim džepovima. Sa ovom serijom smo se već upoznali, a ukoliko Vi još niste, prelistajte OVAJ tekst.


Opširnije...
 
Poslednja izmena od urednika:

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Ne znam koliko dobar potez Noctu-e da napravi jos kvalitetniji ventilator, a opet skuplji(posto ko hoce full pack, mora i solidno da doplati), malte ne prave samim sebi konkurenciju, mada i dalje smatram da ovi ventovi nisu za kucnu upotrebu. Ne bi bilo lose da su izbacili Redux ventove u nekoj drugoj boji(ako nista u njivoj braon ova siva je jos ruznija od braon :D).
 
Poslednja izmena:

ness1602

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2014.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Gotham
CPU & cooler:
Amd Phenom II 550/Akasa
Motherboard:
Gigabyte
Pa meni je ovo za 24/7 masine. Uopste ne vidim poentu kod obicnih racunara.
 
Vrh