• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Neograničen net bez ogovorne obaveze

Cika_Kure

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
1.975
Rezultat reagovanja
2.452
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Sad sam sakupio infoe...

Yettel nudi Premium paket (net 600/60, sve kanale sve otključano) za 4000din, ugovor na 24 meseca. Ima Yettel i optički net u ponudi, ali kažu neka je peripetija ako prelazim sa SBB na Yettel, što bih učinio jer koaksialcem ič nisam zadovoljan...

MTS za paket istih performansi (minus N1 i nova na listi TV kanala, doduše plus jer je net optički bez komplikacija), nudi prvih 6m 3100, a onda 18m 6300din.
Za A1 nemam opciju.

Koliko ja vidim, da potpisujem ukoliko mi ponude Yettel optički za 4000din... Bolje i to nego 5700din koliko sad plaćam koaksijalac.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
8.249
Rezultat reagovanja
2.802
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
Motherboard:
AsRock Z370 Pro4
RAM:
3x8GB 3200 CL16 DC FLEX
VGA & cooler:
MSI 3070 TI Gaming Z Trio
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
EVO 860, WD WDS 500, WD SN5000, Patriot P210
Sound:
HDMI Audio Extractor, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
500/50 SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ja SBB placam ~5000din, Duo Premium, EON box, D3 box, Kabl ruter/modem, dali su mi i 'ubrzaj net' za dzabe.



 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
8.249
Rezultat reagovanja
2.802
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
Motherboard:
AsRock Z370 Pro4
RAM:
3x8GB 3200 CL16 DC FLEX
VGA & cooler:
MSI 3070 TI Gaming Z Trio
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
EVO 860, WD WDS 500, WD SN5000, Patriot P210
Sound:
HDMI Audio Extractor, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
500/50 SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Tako je. Nisam ni gledao. Trajalo je dve godine kolko sam otplacivao rate za uredjaj. To je zapravo isteklo ovog meseca tako da eto, slagao sam. Nemam vise ubrzaj net u paketu :) (niti mi treba :japonosan: )
 

Cika_Kure

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
1.975
Rezultat reagovanja
2.452
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Ja SBB placam ~5000din, Duo Premium, EON box, D3 box, Kabl ruter/modem, dali su mi i 'ubrzaj net' za dzabe.



Jbg, meni su onda ipak ponudili bolji deal...
Nego, pezant sam, koja je prednost optike nad koaksialcem, osim što ne moram razvlačiti kablove (a koji su već razvučeni i ostaće tako za ne daj bože)...
Da li je stabilniji net, bolji signal?
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
16.492
Rezultat reagovanja
12.651
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i9-10900 & be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Asus Z490 Tuf Gaming Plus
RAM:
Kingston Fury 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit RTX 3060 Ti Dual 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Sandisk 120 GB sata ssd + WD 4 TB sata hdd + Kingston 120 GB sata ssd
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
Cooler Master HAF 912 Plus
PSU:
XPG Core Reactor 650
Mice & keyboard:
Redragon Impact M908 & Logitech MX Keys Mini & Redragon Diti K585
Internet:
mts 400/200
OS & Browser:
Windows 10
@Cika_Kure : ako zanemarimo razvučene kablove ;) prednost je brži internet uz očuvanje stabilnosti (kao što si i napisao).
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
8.249
Rezultat reagovanja
2.802
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
Motherboard:
AsRock Z370 Pro4
RAM:
3x8GB 3200 CL16 DC FLEX
VGA & cooler:
MSI 3070 TI Gaming Z Trio
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
EVO 860, WD WDS 500, WD SN5000, Patriot P210
Sound:
HDMI Audio Extractor, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
500/50 SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Nema vise koaks interneta u Srbiji koliko znam. Sve je zamenjeno optikom osim pojedinacnih kablova po kucama/stanovima, ali ti kablovi nisu internet vec samo veza do prvog cvorista koje nadalje tera optiku.

edit: moguce je da ovo samo za vece gradove vazi...
 

Cika_Kure

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
1.975
Rezultat reagovanja
2.452
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Ja sam iz NS, SBB uredno jaše na koaksijalu i nemaju nameru ništa da promene...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
8.249
Rezultat reagovanja
2.802
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
Motherboard:
AsRock Z370 Pro4
RAM:
3x8GB 3200 CL16 DC FLEX
VGA & cooler:
MSI 3070 TI Gaming Z Trio
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
EVO 860, WD WDS 500, WD SN5000, Patriot P210
Sound:
HDMI Audio Extractor, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
500/50 SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
I ja isto, liman 4. Vec sam pisao, od zgrade vec ne ide koax vec ide pod zemlju gde je optika razvucena. Mozes i sam proveriti pingovanjem bilo cega u svetu. edit: pre godinu dana do cvorista u BG je bilo preko 25ms...sad je oko 10...
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
10.705
Rezultat reagovanja
3.665
Moja konfiguracija
Jbg, meni su onda ipak ponudili bolji deal...
Nego, pezant sam, koja je prednost optike nad koaksialcem, osim što ne moram razvlačiti kablove (a koji su već razvučeni i ostaće tako za ne daj bože)...
Da li je stabilniji net, bolji signal?
Uz navedeno i veći upload.
 
Vrh