• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

najmladji kaplar na svetu...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
pa ovo nema nikakvog politickog smisla bre cisto tekst kao tekst,nemam ja nista protiv nikog ovde na forumu cak ima gotivnih likova nego mi je muka od nekih pojedinaca koji misle da su uvatili boga za muda jer su admini mos misliti jbt ja drzim 5 gradova pa se neduvam kao admin nego sam obicna i prizemna licnost...ako smatrate obrisite temu jer nezelim da vise bacam reci u prazno
ps ovo je prica bila jedna od mnogo hiljada koja govori o necijem detinjstvupun nedaća i patnje ,a vi i dalje zivite u svojim procesorima i hdd diskovima...eto toliko....no koment od pojedinaca
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Nema tu nikakvih problema sa patriotizmom. Moderatori su alergični na politiku k'o domaćin na sneg pred kućom. A s druge strane teško je odraslom muškarcu zabraniti da priča o politici. Tu mora da se pravi fini balans, a to nije lako. Zato teme koje mirišu na politiku u najavi, kao ova, nisu popularne među moderatorima. Moje skromno mišljenje.
:wave:
Delimicno si u pravu. Nije to hir moderatora, nego politika foruma je takva, da nema politike. Politicke rasprave odvode korisnike van IT price, a najcheshce se zavrshavaju svadjom. I onda se dolazi u situaciju da neko bude kaznjen zbog toga na forumu. Samo po sebi je apsurdno da zbog non IT teme budesh kaznjen na IT forumu?!
Problem je sto je ovo vise istorijska nego politichka tema, ali pochev od pitanja zashto najmladji kaplar nije dobio ulicu u Loznici, ce krenuti ka politici.

Нажалост, данас ниједна од око 250 лозничких улица не носи име Момчила Гаврића, ниједна школа или установа се не зове по њему, а нема ни споменик. Најмлађи каплар на свету је у његовом завичају и својој држави незаслужено заборављен.
Inace, mi moderatori chesto prichamo o politici, ali ne na PCAXE forumu. PAzi sada ovaj rasplet :)
Pola moje rodbine je iz Loznice (majka mi je rodjena loznichanka), taj grad i kraj veoma dobro poznajem i dosta sam vremena proveo u istom, a znam par ljudi koji su zaduzeni za kulturnu edukaciju Loznice, koja je inace jedan od vecih kulturnih centara Srbije, a dosta ulica i trgova nosi ime po nekom velikanu srpske istorije. Cak je jedan drug bas po Momcilu Gavricu dobio ime, tj njegov deda je insistirao da mu daju to ime.
Ipak, kako nashi forumashi pre ili kasnije zgaze u politiku, a ne prichaju iskljuchivo o istoriji, bolje je da sprechimo nego da lechimo ;)

P.S. Iskreno, ja sam uvek bio za to da se nesto konkretno uradi, a ne samo da se kritikuje preko web-a, zasto nesto nije uradjeno ili je trebalo da se uradi. Evo konkretnog primera:

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=9011

Pomogli smo barem malo nekome. Preneseno na ovu situaciji, da li je neko od nas otisao da razgovara sa Loznickom upravom i predstavi im situaciju i napravi predlog, na temu "ulica za Momcila Gavrica"? I sada mi mozemo do sutra da pricamo ovde... Pricamo to na pogresnom mestu, nemamo sve poznate, a sasvim mozda uprava to grada trentuno radi na tome...

:wave:
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
gagi75 je napisao(la):
pa ovo nema nikakvog politickog smisla bre cisto tekst kao tekst,nemam ja nista protiv nikog ovde na forumu cak ima gotivnih likova nego mi je muka od nekih pojedinaca koji misle da su uvatili boga za muda jer su admini mos misliti jbt ja drzim 5 gradova pa se neduvam kao admin nego sam obicna i prizemna licnost...ako smatrate obrisite temu jer nezelim da vise bacam reci u prazno
ps ovo je prica bila jedna od mnogo hiljada koja govori o necijem detinjstvupun nedaća i patnje ,a vi i dalje zivite u svojim procesorima i hdd diskovima...eto toliko....no koment od pojedinaca
Ocesh da prichamo o patnji? Moj brat od strica je mentalno poremecen. Pupchana vrpca mu se prilikom porodjaja odmotala oko vrata, nije dobijao dovoljno krvi u mozak... Sada ima 37 god. On pati, nije ni svestan toga, svi oko njega patimo. Stric mi je skor pa pukao, strina bezi od realnosti i laze sebe da je sve ok. Sestra? Recimo da ima 33 god i da josh uvek nema dechka, jer je toliko vremena provela pored njega da nije imala vremena da zivi svoj zivot. Na sve je muchenik ostavio patnju... Nije on kriv tu nista, svi to znamo, pa ko je kriv onda?

Kada bi otvorio temu o toj vrsti invaliditeta, brzo bi se neko javio i rekao da je doktor kriv (jer dokazano jeste), a onda eto i politike, i vredjanja i sl...

Da li je tebi uopste jasan pojam "Za sve postoji vreme i mesto"? Ili pak smatrash da na svakom mestu treba svaka polemika da se vodi... Ovaj forum je otvoren sa zeljom da jednog dana bude najveci IT forum na ovim prostorima, za sada je sigurno najbolji ;) To je zato sto smo kompetenti da pricamo o IT-u, dok o politici i svemu ostalom nismo, niti znamo kako se vodi jedna takva diskusija. Ponovicu se. Da li si ishao u Loznicu i njihovu opshtinu i pokrenuo ovu temu tamo? Da parafraziram. Pitaj mene da li sam testirao boga oca hardvera pa podelio ovde, sto kroz postove, sto kroz sajt, nesebichno sa svima informaciju iz prve ruke ;) Pitaj me kako sam spavao sinoc da bi ljudi na forumu dobili svez info kakav je novi CPU iz Intel-a, ili kakav je novi Hyper 212 EVO iz Cooler Master-a? :) Ja konkretno iz prve ruke to mogu da ti kazem. Da li ti meni mozesh da kazesh iz prve ruke zashto u Loznici Momcilo Gavric nije dobio ulicu, ili mozesh samo da nagadjash?
Tema je ok, ostavili smo je kao svaku, onog momenta kada je krenula ka politici, prestala je da bude ok, a objasnio sam vec kolike obaveza ima PCAXE moderator.


:wave:
 
Poslednja izmena:

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
pa ovo nema nikakvog politickog smisla bre cisto tekst kao tekst,nemam ja nista protiv nikog ovde na forumu cak ima gotivnih likova nego mi je muka od nekih pojedinaca koji misle da su uvatili boga za muda jer su admini mos misliti jbt ja drzim 5 gradova pa se neduvam kao admin nego sam obicna i prizemna licnost...ako smatrate obrisite temu jer nezelim da vise bacam reci u prazno
ps ovo je prica bila jedna od mnogo hiljada koja govori o necijem detinjstvupun nedaća i patnje ,a vi i dalje zivite u svojim procesorima i hdd diskovima...eto toliko....no koment od pojedinaca
Ako si trazio toleranciju onda je najbolji primer da je sam i das odn. da se ne uvredis na " neadekvatno reagovanje ", zamisli da ste poceli sa argumentima dokle bi dogurao.
Poenta je da bi ovakve teme mogle da ostanu i zive da se clanovi uzdrze od " vredjanja " i da uvaze donekle toleranciju.

Opet, ne mozes da krivis iste zato sto su indeferentni po pitanju koje je tebi licno bitno :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ako si trazio toleranciju onda je najbolji primer da je sam i das odn. da se ne uvredis na " neadekvatno reagovanje ", zamisli da ste poceli sa argumentima dokle bi dogurao.
Poenta je da bi ovakve teme mogle da ostanu i zive da se clanovi uzdrze od " vredjanja " i da uvaze donekle toleranciju.

Opet, ne mozes da krivis iste zato sto su indeferentni po pitanju koje je tebi licno bitno :)
Bravo zookarma, to je sustina svega!
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ja još uvek ne znam zašto je ova priča toliko specijalna da zaslužuje mesto na forumu. Odete lepo na google, ukucajte "youngest soldier" i dobičete još puno sličnih priča. Što je realno tužno i ako se ja pitam, te tužne ratne priče treba da izbegavamo, barem na IT forumu.

ps ovo je prica bila jedna od mnogo hiljada koja govori o necijem detinjstvupun nedaća i patnje ,a vi i dalje zivite u svojim procesorima i hdd diskovima...eto toliko....no koment od pojedinaca

Meni je dosta da upalim radio (TV ni ne gledam već nekoliko godina unazad) i da čujem najnoviju crnu hroniku, gde je crni BWM pregazio ženu, gde se porodica sa detetom bacila sa balkona itd. I sve to se dešava sada, a vi se bavite nekim istorijskim tekstom od pre 80 godina. Sve je to tužno, slažem se. A jel to znači da ja sad treba da otvaram temu za Hirošimu i za Nagasaki posebno? Kratko i jasno, dolazim na IT forum da ispratim to što je meni zanimljivo, dolazim ovde da se lepo osećam i da naučim nešto novo. Naravno nešto novo i korisno u vidu softvera i hardvera, a ne da saznam ko je bio kvorterbek Partizana 1978me.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odete lepo na google, ukucajte "youngest soldier" i dobičete još puno sličnih priča. Što je realno tužno
Ovo sam ja rekao odmah na početku, i odmah sam optužen da sam "strani plaćenik i domaći izdajnik", kako treba da me je sramota i slično.

Nisam na to hteo da odgovaram, jer smatram da svako ima pravo na svoje mišljenje, ali mi nikada neće biti jasni ljudi koji će odmah da napadnu nekoga zbog iskazanog stava.
 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Ovo sam ja rekao odmah na početku, i odmah sam optužen da sam "strani plaćenik i domaći izdajnik", kako treba da me je sramota i slično.

Nisam na to hteo da odgovaram, jer smatram da svako ima pravo na svoje mišljenje, ali mi nikada neće biti jasni ljudi koji će odmah da napadnu nekoga zbog iskazanog stava.
Pa kada jesi :rotf::rotf:
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
ali mi nikada neće biti jasni ljudi koji će odmah da napadnu nekoga zbog iskazanog stava.
Uvek zavisi od kog stava :) Niko te ne napada na misljenje oko sw-a ili It tematike, vise je vezano za ovaj deo zivota " ne robotski " :) Konkretno, za imena ulica smo " navikli da nam partija " odredjuje a dosli smo do toga da ih mozemo sami formirati i upravo zasto onda ne bi jedna ulica i nosila ime po ovakvom " heroju ". Onda se tema lako siftuje u ostale ulice i komentare na ostale " junake " i kojekakve ?
Tesko je ovakvoj temi odrediti mesto gde spada posto dotice razne stvari.

Ja mislim takodje da se danasnja deca uce pogresnim vrednostima i da su previse mekana, zbog roditelja koji ih razmaze kojekakvim glupostima ali onda bismo opet otisli na drugu temu.

A opet ajd probaj da obrazlozis zasto " malisa " ne bi imao naziv ulice ? Ipak to sto je uradio ( bez obzira na razloge ) ne spada u svakodnevnu zivotnu rutinu ?
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jbg, pa što mi onda niko to ne plaća? :) Mislim, možda jesam "domaći izdajnik", ali, na moju veliku žalost, nisam "strani plaćenik" :D

@ zookarma: uff... Ne znam, teško mi je da obrazložim - možda zato što on nije bio heroj zato što je hteo, već zato što je silom prilika gurnut u tu bedu i nevolje? Ne znam, ali ne osećam da je on uradio toliko mnogo da bi dobio ulicu (kao što sam rekao, neka vrsta spomen obeležja je u ovom slučaju svakako potrebna). S druge strane, ne bih se bunio kad bi neka ulica dobila ime po njemu (čak i da ja živim u toj ulici).

Sve u svemu, i dalje stojim iza svog prvog posta u ovom topiku.

EDIT: ne bih o današnjoj deci, pošto imam vrlo loše mišljenje (krivicu dele država i roditelji).
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ccc. pravite ovde žurku a ne zovete. :D
Vidim da vam je veselo ovde, i da su živci otišli u PM. Opustite se ljudi, upravo se vozite u svaštari na najboljem IT forumu.

 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hm, Diabolique, nije morala baš pesma (inače meni super!) u ovoj temi...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Uvek zavisi od kog stava :) Niko te ne napada na misljenje oko sw-a ili It tematike, vise je vezano za ovaj deo zivota " ne robotski " :) Konkretno, za imena ulica smo " navikli da nam partija " odredjuje a dosli smo do toga da ih mozemo sami formirati i upravo zasto onda ne bi jedna ulica i nosila ime po ovakvom " heroju ". Onda se tema lako siftuje u ostale ulice i komentare na ostale " junake " i kojekakve ?
Tesko je ovakvoj temi odrediti mesto gde spada posto dotice razne stvari.
Više bih gledao na to kao nesrećno detinjstvo a ne kao da priča o heroju.


Ja mislim takodje da se danasnja deca uce pogresnim vrednostima i da su previse mekana, zbog roditelja koji ih razmaze kojekakvim glupostima ali onda bismo opet otisli na drugu temu.

Današnja deca nisu mekana, nego su van kontrole i ne uče se nikakvim vrednostima. Ako neko misli da je razmaženost to što mladi ljudi ne idu u vojsku onda je to čisto lupetanje (odlazak u vojsku samo još više stvara autoritarne ličnosti i ubija individualnost). Vojska i rat uopšte ne treba da postoje. Ono na šta se uče deca danas, živi primer gde moj drugar pomaže nećaku oko matematike. Citiram tatu od malog: "Nemoj mu dati puno zadataka, dosta mu je to za danas" okrene se prema klincu i kaže "A ti da si sutra dao dva gola na utakmici! I nemoj da kažeš mami za ovo". Eto šta se uče deca.


A opet ajd probaj da obrazlozis zasto " malisa " ne bi imao naziv ulice ? Ipak to sto je uradio ( bez obzira na razloge ) ne spada u svakodnevnu zivotnu rutinu ?
I još nešto... Kod nas je najveći problem to što su svi usresređeni na prošlost (npr davanje imena ulicama po nekom pokojniku) umesto da se baziraju na kreiranje budućnosti za mlade koji su još uvek tu. Evo jednog veoma žalosnog primera:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/295147/Najtalentovaniji-mladi-matematicar-Srbije-nastavlja-skolovanje-u-inostranstvu
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
sum sumaru radite sta god hocete.....
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
.. Ne znam, teško mi je da obrazložim - možda zato što on nije bio heroj zato što je hteo, već zato što je silom prilika gurnut u tu bedu i nevolje?
Više bih gledao na to kao nesrećno detinjstvo a ne kao da priča o heroju.
Da izuzmemo crtane filmove i bajke, HEROJ u stvarnom zivotu ne biva nego UPRAVO POSTAJE kada se baci u kakve muke zivotne. Niko nije po default-u heroj nego se on upravo prepoznaje kako reaguje i sta cini u mukama :)

Pa bilo je svakakvih nesrecnih detinjstava pa klinci to sto je on radio nisu uradili. Ne znam na kakvog vi heroja mislite ali ( Buha, Draza ili ... ) nisu apriori bili nego u odredjenim situacijama nastali kao proizvod karaktera i zivotnog vremena ?!

Definicija Heroja jeste upravo = obican covek * krizna situacija ?? Ne skace svako u reku i spasava davljenika, dosta njih stoji na mostu i gleda :-))

No da ne umanjujemo ostal zrtve, ovde se radi o imenu jedne ulice a ne definicje kolicine stradanija :) Odnosno po meni - Ulica bi mogla da nosi naziv decaka
Takodje ulica Zivojina Misica ? Neosporno je da je covek heroj ali opet on je bio komandant herojima pa opet ulice ne nose njihova imena ? Zar samo zato sto su broj ?

Poenta je - velika vecina zna malo o svojoj istoriji i stalno je zaboravljamo, ne treba ziveti u njoj ali ako zaboravis na nju onda nemozes ni imati buducnost

p.s. Ovo
( Buha, Draza ili ... )
sam stavio u isti kos samo da se ne bi jedni ili drugi nasli uvredjeni a opisuju neko vreme tada :)
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Da izuzmemo crtane filmove i bajke, HEROJ u stvarnom zivotu ne biva nego UPRAVO POSTAJE kada se baci u kakve muke zivotne. Niko nije po default-u heroj nego se on upravo prepoznaje kako reaguje i sta cini u mukama :)

Pa bilo je svakakvih nesrecnih detinjstava pa klinci to sto je on radio nisu uradili. Ne znam na kakvog vi heroja mislite ali ( Buha, Draza ili ... ) nisu apriori bili nego u odredjenim situacijama nastali kao proizvod karaktera i zivotnog vremena ?!

Definicija Heroja jeste upravo = obican covek * krizna situacija ?? Ne skace svako u reku i spasava davljenika, dosta njih stoji na mostu i gleda :-))
Nažalost kod nas su heroji svi uglavnom ratni heroji... Ako ćemo tako onda svi ljudi koji su bili u ratu treba da budu heroji ne? Opet kakve veze ima dete sa puškom sa spašavanjem davljenika? Dete sa puškom je tužna priča, spašavanje nekoga je heroizam. Kao na primer ovaj momak: Casey Jones

No da ne umanjujemo ostal zrtve, ovde se radi o imenu jedne ulice a ne definicje kolicine stradanija :) Odnosno po meni - Ulica bi mogla da nosi naziv decaka
Takodje ulica Zivojina Misica ? Neosporno je da je covek heroj ali opet on je bio komandant herojima pa opet ulice ne nose njihova imena ? Zar samo zato sto su broj ?
Mislim da ime ulice ne treba da se "rešava" na IT forumu nego u mesnoj zajednici....

Poenta je - velika vecina zna malo o svojoj istoriji i stalno je zaboravljamo, ne treba ziveti u njoj ali ako zaboravis na nju onda nemozes ni imati buducnost

p.s. Ovo sam stavio u isti kos samo da se ne bi jedni ili drugi nasli uvredjeni a opisuju neko vreme tada :)
Naprotiv, bez istorije se veoma lepo može živeti. Kao prvo, istoriju su uvek pisali pobednici i svaka zemlja ima svoju verziju, tako da se tu uvek dovodi u pitanje istinitost te istorije. Kao drugo istorija se uvek svodi na ratove i stradanja, na globalizaciju u smislu nacionalnosti, teritorija, religijskih i rasnih pripadnosti itd. Dakle, kada bi se deca rađala i rasla bez ikakvih "znanja" (stranputica i predrasuda) o prošlosti ovaj svet bi bio mnogo bolje mesto.

Napisao si "velika vecina zna malo o svojoj istoriji", misleći pri tome na nacionalnu istoriju? Moja istorija je moja lična istorija od trenutka kad sam rođen i tvrdim da dešavanja u 2. sv. ratu npr. nemaju apsolutno nikakve veze ni sa mojom prošlošću a ni sa mojom budućnosti.
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
769
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
tvrdim da dešavanja u 2. sv. ratu npr. nemaju apsolutno nikakve veze ni sa mojom prošlošću a ni sa mojom budućnosti.
Prijatelju, cenim tvoje misljenje, ali ovo je daleko od bilo cega. Osim ako nisi pao na ovu planetu pri rodjenju....
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Prijatelju, cenim tvoje misljenje, ali ovo je daleko od bilo cega. Osim ako nisi pao na ovu planetu pri rodjenju....
Da ponovim celu rečenicu i obrati pažnju na boldovani deo:

"Moja istorija je moja lična istorija od trenutka kad sam rođen i tvrdim da dešavanja u 2. sv. ratu npr. nemaju apsolutno nikakve veze ni sa mojom prošlošću a ni sa mojom budućnosti."

Jelte ja nisam rođen za vreme 2. svetskog rata, nego daleko posle. Btw, kad da padnem na planetu nego pri rođenju? :D
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Туцовић је наредио војницима да сваког дана малом Гаврићу дају да опали три пута из топа и тако свети своју браћу и своје сестре!!!


Ovo je bre jedno presrecno dete, od malih nogu je pucalo iz topa :d
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
769
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Da ponovim celu rečenicu i obrati pažnju na boldovani deo:

"Moja istorija je moja lična istorija od trenutka kad sam rođen i tvrdim da dešavanja u 2. sv. ratu npr. nemaju apsolutno nikakve veze ni sa mojom prošlošću a ni sa mojom budućnosti."

Jelte ja nisam rođen za vreme 2. svetskog rata, nego daleko posle. Btw, kad da padnem na planetu nego pri rođenju? :D
Ja kad kazem moja istorija mislim na istoriju moje porodice. Pradeda mi je ostavio kosti u Plavoj grobnici i imam najvisi nivo postovanja prema svojim precima kao i prema svim Srbima koji su vekovima ginuli za svoju drzavu.

Mi smo ratnicka nacija, svidelo se to nekima ili ne, ali to je istina. Istorija ne bi definitivno bila ista da smo mi kroz istoriju bili drugaciji kao i da su svi narodi bili kao mi. Nije stvar ko je tu ispao pametniji, ali posle svih pobeda i gubitaka kuci su ostajali samo "oni koji nisu bili ni za vojsku" i oni koji su imali srece da se vrate iz bojeva, a takvih je uvek bilo malo. Nasa istorija se ponavlja, u vise segmenata, a narocito u domenu "domacih izdajnika", ovi najnoviji nisu ni prvi ni poslednji, ali nekako nama najblizi jer nam uticu direktno na nasu sudbinu.

Citajte srpske pesnike ako ne verujete zvanicnoj istoriji, ima puno vise smisla....
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Napisao si "velika vecina zna malo o svojoj istoriji", misleći pri tome na nacionalnu istoriju? Moja istorija je moja lična istorija od trenutka kad sam rođen i tvrdim da dešavanja u 2. sv. ratu npr. nemaju apsolutno nikakve veze ni sa mojom prošlošću a ni sa mojom budućnosti.
Hmmm predpostavljam da su tvoje godine tvoj licni problem. Mislim da ne vredi da nastavimo sa raspravom dok ne procitas nesto do Nitche-a i Sopenhauera. Proslost ima ogromne veze sa buducnoscu samo neko dozivi penziju kad ga ta spoznaja udari po glavi, pogotovo ako se tice nekih gresaka. No necemo se ubedjivati niti vredjati, treba tudje misljenje postovati.
 

Rapture

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruka
485
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Naprotiv, bez istorije se veoma lepo može živeti. Kao prvo, istoriju su uvek pisali pobednici i svaka zemlja ima svoju verziju, tako da se tu uvek dovodi u pitanje istinitost te istorije. Kao drugo istorija se uvek svodi na ratove i stradanja, na globalizaciju u smislu nacionalnosti, teritorija, religijskih i rasnih pripadnosti itd. Dakle, kada bi se deca rađala i rasla bez ikakvih "znanja" (stranputica i predrasuda) o prošlosti ovaj svet bi bio mnogo bolje mesto.

Napisao si "velika vecina zna malo o svojoj istoriji", misleći pri tome na nacionalnu istoriju? Moja istorija je moja lična istorija od trenutka kad sam rođen i tvrdim da dešavanja u 2. sv. ratu npr. nemaju apsolutno nikakve veze ni sa mojom prošlošću a ni sa mojom budućnosti.
Delimo isti stav :),"the limits of the dead..."..."game of trhones" :bounce:...
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
aman ljudi ja stavih obicnu pricu ispade ovde pokolj....:(
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mi smo ratnicka nacija, svidelo se to nekima ili ne, ali to je istina. Istorija ne bi definitivno bila ista da smo mi kroz istoriju bili drugaciji kao i da su svi narodi bili kao mi.
Ma... svi narodi su (bili) podjednako "ratnički" :) Istorija to jasno pokazuje, baš kao i činjenicu da opšti napredak smanjuje taj nivo želje i potrebe za ratovanjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh