• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

najmladji kaplar na svetu...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
Пре више од девет деценија завршен је И светски рат у коме је као војник учествовао и Момчило Гаврић. Већина Лозничана не зна ни ко је он, а камоли одакле је. А требало би јер је Момчило, најмлађи војник свих армија у Првом светском рату, њихов земљак рођен у Трбушници, код Лознице, испод планине Гучево. Нажалост лознички крај је сасвим заборавио овог несвакидашњег јунака.
У књигама је забележено да је Момчило Гаврић на почетку Првог светског рата имао непуних осам година. Он је из Трбушнице, села пет километара од Лознице, испод самог Гучева. Био је осмо дете својих родитеља оца Алимпија и мајке Јелене. Тада је био понос имати доста деце. Камо среће да је и сада тако у Србији.

У августу 1914, аустроугарски војници су чинили велике покоље цивилног становништва. У једну рану зору почетком августа 1914. године, пијане Швабе убили су Момчилове, оца и мајку, сестре и његова четири брата. Мали Момчило заждио је кроз шуму и избио на врх Гучева. Наишао је на положај Шестог артиљеријског пука Дринске дивизије првог позива којим је командовао мајор Стеван Туцовић, брат Димитрија Туцовића. Малишан је пао, обгрлио му чизме и зајецао: "Чико, све су ми убили...". Мајор Туцовић га је питао: "Знаш ли да бацаш бомбе?" Мали Момчило је рекао да је бацао само камење. Мајор је узео једну бомбу и показао му како се то ради. Затим је мајор Туцовић постројио своје војнике и питао: "Ко хоће да ноћас освети Гаврићеве родитеље, његову браћу и сестре?"

Цела чета искорачила је напред. Туцовић је одабрао једног дугајлију, Златиборца Милоша Мишовића. Пред поноћ је кренуо Мишовић заједно с малим Момчилом и затекао пијане Швабе како пред качаром Гаврића пијани шенлуче. Хитнуо је Мишовић једну бомбу, затим другу, трећа није била потребна. Тог тренутка мали Момчило је постао борац српске војске, дете Шестог артиљеријског пука Дринске дивизије. Туцовић је наредио војницима да сваког дана малом Гаврићу дају да опали три пута из топа и тако свети своју браћу и своје сестре.

Дошло је повлачење преко Албаније. Милош Мишовић узео је Момчила под своју бригу. У Подгорици купио му је за последње паре један венчић од двадесет укљева и рекао му: "Синко, ако хоћеш да останеш жив, сваког дана да једеш само једну рибицу. Запамти добро, само једну ако хоћеш да преживиш". Момчило га је послушао, а онда већ када су прошли Скадар рибица више није било. И Мишовићу, кршном Златиборцу, почело је да понестаје снаге. Једне ноћи док су чучали поред ватрице рекао је малом Момчилу: "Синко, бојим се да и ја нећу моћи више. Ухвати ме за мој шињел и ја ћу те вући докле будем имао снаге...

Ако паднем, немој ми прилазити, продужи даље". Вукао је Мишовић малог Момчила, посртао, тетурао... Глад и зима сломили су кршног Златиборца. Није могао даље, паде у снежну пучину... Момчило стаде и даде му руку... "Не, продужи даље, Момчило, не обазири се на мене..." Момчило се склупчао око њега у снегу, милујући му промрзле руке: "Чика Мишо, ја нећу даље... Чика Мишо, ја хоћу да умрем с тобом". Како да умре дете? Видевши да ће мали Момчило умрети, Милош Мишовић скупи снаге, усправи се... Посртали су Милош и Момчило, бауљајући тих задњих десетак километара испред Драчког пристаништа. Касније на Крфу малом Момчилу пришили су по једну звездицу на нараменицама... Тако је деветогодишњи Момчило Гаврић постао најмлађи каплар на свету.

- Мали Момчило је са својим пуком пешке прешао Албанију и стигао до Крфа, издржавши као десетогодишњак оно што многи одрасли нису. Био је најмлађи каплар на свету. Учествовао је у пробоју Солунског фронта где је рањен, а Војвода Живојин Мишић га је унапредио, па је као дванаестогодишњак имао чин поднаредника. Чекајући пробој фронта и повратак у Србију, описменио се, а после рата је отишао у Енглеску, где је завршио гимназију и 1921. се вратио у Београд. Упознао сам га 1987, када је присуствовао отварању Музеја Јадра у Лозници, где се у сталној поставци налазе и његове две војничке фотографије - каже за наш лист историчар у овом музеју Горан Вилић.

Вилић каже да кад посетицима музеја говори о Првом светском рату, посебну пажњу увек посвети причи о Момчилу Гаврићу. У Београду је живео све до смрти, 1993. године. Његова ратна судбина је „јединствена у свету” и „заслужио је да га се данашње генерације сећају”.

Нажалост, данас ниједна од око 250 лозничких улица не носи име Момчила Гаврића, ниједна школа или установа се не зове по њему, а нема ни споменик. Најмлађи каплар на свету је у његовом завичају и својој држави незаслужено заборављен.
pS---
skidam kapu

ko hoce da vidi..
http://www.aleksinac.net/blog/najmladi-kaplar-na-svetu-momcilo-gavric.html
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Užas! Takve dece sa oružjem ima sad (a verovatno ih je oduvek bilo!) po brojnim ratištima sveta...

Ne bi ni jedna ulica trebala da nosi ime po detetu ratniku :( Ne treba ga ni zaboraviti, svakako, ali ne treba ni odavati počasti ovako nečemu.
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
brate, kakav tekst!
Sad mi dodje da prebijem ova moja razmazena derista!
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
sta ti je zivot jbt nije ni imao vremena da odraste....a pogledajte danasnju decu....ni birge ni pameti...
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Užas! Takve dece sa oružjem ima sad (a verovatno ih je oduvek bilo!) po brojnim ratištima sveta...

Ne bi ni jedna ulica trebala da nosi ime po detetu ratniku :( Ne treba ga ni zaboraviti, svakako, ali ne treba ni odavati počasti ovako nečemu.
Ne verujem da je bukvalno bio ratnik. Da je pucao iz puške možda bi slomio rame. Dete je to, ko bi rizikovao da mu da pušku. Verovatno je bio neki kurir ili radio nešto oko kuhinje.
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
bez obzira nidzo brate ipak je bio dete jbt 8 godina zivota pola nije znalo kako se zove u moje vreme a tek za ostalo nema blage veze
 

Prilozi

Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
brate, kakav tekst!
Sad mi dodje da prebijem ova moja razmazena derista!
:D dado je pobedio. :D


Tekst obavezno procitati. Mene je dirnuo.

Sto se tice naziva ulice, sto da ne, nije on isao u vojsku zato sto ga je neko terao, sta je drugo tada mogao jbga. Mozda je i spasao tog vojnika sa Zlatibora.
Po meni je daleko prikladnije nazvati ulicu po nekome nalik toj licnosti nego koristiti kojekakve akaradne nazive kakve koriste.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
:first: lol

Aj aj tata, ko zna kakva bi tvoja deca bila da su bila u takvom okruzenju ;) Dosta okruzenje utice na sazrevanje, poimanje okoline i prioriteta i sl.

U stvari, kad bolje razmislim, moja Lucija (koja ima skoro 4 godine) sasvim solidno zna da izabere frost magiju kada joj naidje fire dragon u Skyrim-u, i obratno... :troll:
 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Užas! Takve dece sa oružjem ima sad (a verovatno ih je oduvek bilo!) po brojnim ratištima sveta...

Ne bi ni jedna ulica trebala da nosi ime po detetu ratniku :( Ne treba ga ni zaboraviti, svakako, ali ne treba ni odavati počasti ovako nečemu.
Jel bre ZoNi, koliko te plaćaju austrougari? Kako te nije sramota da kažeš ovako nešto? Pa ne pričamo o deci u Africi i Aziji, nego o našem dečaku.
Čudi me da nisi prokomentarisao da je tekst o Momčilu Gavriću napisan da bi se rasplamsao nacionalizam i mržnja prema nemcima i ostalim ex austrougarima.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Užas! Takve dece sa oružjem ima sad (a verovatno ih je oduvek bilo!) po brojnim ratištima sveta...

Ne bi ni jedna ulica trebala da nosi ime po detetu ratniku :( Ne treba ga ni zaboraviti, svakako, ali ne treba ni odavati počasti ovako nečemu.
Koji si ti talenat da promasis temu!
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Užas! Takve dece sa oružjem ima sad (a verovatno ih je oduvek bilo!) po brojnim ratištima sveta...

Ne bi ni jedna ulica trebala da nosi ime po detetu ratniku :( Ne treba ga ni zaboraviti, svakako, ali ne treba ni odavati počasti ovako nečemu.
Stvarno sramota - za tebe
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Pobeda :first:


Туцовић је наредио војницима да сваког дана малом Гаврићу дају да опали три пута из топа и тако свети своју браћу и своје сестре.

Kakve crne petarde :d
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koji si ti talenat da promasis temu!
Moguće, moguće... Šta je tema? Da je u ratu bilo užasno? Da su deca morala da prožive te strahote? Da su ta ista deca morala da se jednog jutra probude kao deca, a da uveče već budu odrasli ljudi?

Iskreno, čitao sam puno ovakvih textova o deci vojnicima. Svaki put sam osećao samo tugu i bes što dete mora uopšte da razmišlja o ovako nečemu, a još više kad mora to da proživi.

U svakom slučaju, ostajem pri stavu da ni jedna ulica ne treba po njemu da nosi ime, ali svakako treba negde (na njegovu kuću, ako i dalje postoji?) postaviti neku spomen tablu, sa objašnjenjem ko je bio i šta je proživeo.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
To je brate tvoja percepcija :d

Po kome dati ime ulicama, po grafickim karticama i free softveru? :rotf:
 

Crowbgd

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.12.2011.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Sempron 140 aka Athlon 4400e 3,5ghz
Motherboard:
Ga 790XT usb3
RAM:
Mushkin Silver line 1600 2x2
VGA & cooler:
8800GTS Asus
Display:
Prestigio 19 inch LED
HDD:
Wd500 + Wd 750
Sound:
mb
Case:
Antec Treehundred
PSU:
Enermax Liberty 500 modul
]Eh da...to je bila Srbija koja je nestala. Videlo se to sad u zadnjim ratovima na nasoj teritoriji,po odzivu. No, dobro svako vreme ima svoje breme. Danas su "demokrtae" i vojsku ukinuli...ipak nama Srbima je ta vojska predstavljalanesto(da li je to ispravno ili ne to je drugo pitanje. Po meni jeste). NEma na nasu zalost ko ni da ide vise u vojsku. Vreme kada je Momcilo Gavric rodjen je bilo kada je Srbija imala ono sto sada nema....osecaj pripadnosti jednom narodu i jednoj drzavi. Heh islo se u rat bez da te neko ubedjuje da se boris za zemlju u kojoj si se rodio i narod sa kojim zivis. Koliko se secam kretalo se sa ....Verom u kralja i otadzbinu.
Отаџбина

И овај камен земље Србије,
Што, претећ' сунцу, дере кроз облак,
Суморног чела мрачним борама,
О вековечности прича далекој,
Показујући немом мимиком
Образа свога бразде дубоке.

Векова тамних[3] то су трагови,
Те црне боре, мрачне пећине;
А камен овај, к'о пирамида
Што се из праха диже у небо,
Костију кршних то је гомила
Што су у борби протиб душмана
Дедови твоји вољно сла́гали,
Лепећи крвљу срца рођеног
Мишица својих кости сломљене,
Да унуцима спреме бусију,
Оклен ће некад смело, презирућ',
Душмана чекат' чете грабљиве.

И само дотле, до тог камена,
До тог бедема,
Ногом ћеш ступит', можда, поганом.
Дрзнеш ли даље?... Чућеш громове
Како тишину земље слободне
Са грмљавином страшном кидају;
Разумећеш их срцем страшљивим
Шта ти са смелим гласом говоре,
Па ћеш о стења тврдом камену
Бријане главе теме ћелаво
У заносноме страху лупати...
Ал' један израз, једну мисао,
Чућеш у борбе страшној ломљави:
»Отаџбина је ово Србина!«
http://www.yurope.com/people/nena/Stihovi/Djura_Jaksic/Otadzbina.html
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Lokalpatriotizam FTW :first:
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To je brate tvoja percepcija
Naravno, nisam ni rekao da je to tvoja percepcija, zar ne? Valjda se podrazumeva da svako govori u svoje ime :)

Inače, na FB ima interesantna strana o Momčilu:
http://www.facebook.com/group.php?gid=79685955630
(tamo ima nekoliko postova njegovog sina, zajedno sa puno slika - hm, šta li znači to da je bio pripadnik I brdske dangliz baterije I poziva Drinske divizije?)

Da li neko može da nađe tekst o kome se priča ovde:
Pod naslovom "Dobrovoljac u osmoj godini", u "Dobrovoljačkom glasniku" br. 31, objavljen je veoma zanimljiv prilog o Momčilu Gavriću. Autor tog priloga, potpukovnik u penziji Danilo Buha, jula meseca 1983. godine upoznao se sa Momčilom Gavrićem.
Hm, postoje i dve knjige o Momčilu:




***

ne pričamo o deci u Africi i Aziji, nego o našem dečaku
Dete je dete.
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
U stvari, kad bolje razmislim, moja Lucija (koja ima skoro 4 godine) sasvim solidno zna da izabere frost magiju kada joj naidje fire dragon u Skyrim-u, i obratno... :troll:
hhahahahah :rotf:

Hvala ti za ovo, i ovako mi je dan nesto poceo budjavo, nasmejao si me lepo! :first:
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
bez obzira nidzo brate ipak je bio dete jbt 8 godina zivota pola nije znalo kako se zove u moje vreme a tek za ostalo nema blage veze
Svaka mu čast što je preživeo sve to. I ja sam se palio na oružje u tim godinama, tako da razumem zašto je hteo u vojsku. :) Ipak mislim da bi bilo bolje da su ga ostavili kod neke porodice da se brine o njemu, ako je bilo prilike.

Inače, na FB ima interesantna strana o Momčilu:
http://www.facebook.com/group.php?gid=79685955630
(tamo ima nekoliko postova njegovog sina, zajedno sa puno slika - hm, šta li znači to da je bio pripadnik I brdske dangliz baterije I poziva Drinske divizije?)
http://en.wikipedia.org/wiki/75_mm_Schneider-Danglis_06/09
Planinski top koji se lako mogao rastavljati radi transporta. Verovatno je to u pitanju.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tnx, Nikola! Skoro sigurno je to u pitanju.
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
nema veze sa nacionalizmom rasizmom i ostalim *****ima poenta je sta rat moze da uradi detetu ili cak bilo kom razumnom coveku jbt ja sam sa 18 bio u *****u jbt nagledo se svega i nije ti bilo svedno......i prodje zivot ide dalje ovo je moglo da se desi bilo kom isto od nas....sramota za drzavu i kad gledam one slinavce na tv muka mi je....ovo je samo moj pogled na sve nista lose narode.....
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
U stvari, kad bolje razmislim, moja Lucija (koja ima skoro 4 godine) sasvim solidno zna da izabere frost magiju kada joj naidje fire dragon u Skyrim-u, i obratno... :troll:
Hahahaha Kralju :banana::banana::banana:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Preleteh ovu neinteresantnu temu i ja ni u jednom trenutku nisam mogao da shvatim sta ce ova tema na PCAXE forumu :mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh