• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina novog napajanja

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Previše uopštavaš stvari. Ljudi iz raznih razloga postavljaju pitanja na forumu. :)
Mozda si u pravu ali ako pogledas unazad godina na forumu uvek se poteze isto pitanje od raznoraznih ljudi, retko ko da je dosao sa idejom sta da kupi a da ne stedi na napajanju. To retki hoce da poslusaju, ostali nece jer misle ma to je nebitna stavka, bino mi je da imam sto skuplji procesor maticnu i graficku a ostalo ko j*be to ne mora da bude skupo.

Sutra kada ga neko pita kakav racunar ima on kaze imam maticnu tu i tu, procesor taj i taj i gafika ta i ta i onaj zine do patosa jer 90% novih klinaca ima znanje tih delova a sve ostalo je ma to moze sto jeftinije to nije bitno.
 
Poslednja izmena:

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.785
Rezultat reagovanja
9.151
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Shvatam šta pričaš, ali mislim da će rasprava o tome da povredi ono pravilo foruma gde se ne treba upuštati u analizu psihološkog profila članova foruma.

Moje mišljenje je da ako je procesor mozak, onda je napajanje sa svojim neizostavnim kablovima definitivno srce i ostatak krvotoka. Samo ću da pomenem i činjenicu da je napajanje danas najskriveniji deo računara.
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Necu ja da analiziram nicije odluke, svako je krojac svoje sudbine. I kako odluci sam snosi posledice, ja znanja imam i vise nego sto prosecnom korisniku racunara treba ali vidim da pojedini nemaju i da na savet koji dobiju i jos besplatno im ukazes na greske ne nece da prihvate i rade po svome a sutra kada im izgore delovi ili neki problem se desi onda kaze e prodali mi lose delove ili ne znam sta.

Evo samo cu dodati da kada sam ja uzeo svoje napajanje sam naisao na osudu sto sam uzeo Fractal Desing za 125 evra kada sam mogo da kupim neko drugo za 107 evra. Pa evo prodajom starog napajanja za 5000 dinara, mene sada FD kosta 83 evra sto je i vise nego odlicna ponuda.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.785
Rezultat reagovanja
9.151
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Besplatno, nego šta. Na forum se i dolazi po besplatan savet.

Ali reci mi: ako tri člana foruma svaki sa ispravnim, ali različitim mišljenjem posavetuju četvrtog člana koje napajanje da kupi, koliko članova treba da se ljuti na četvrtog člana ako on:

a) posluša samo jednog od njih trojice
b) ne posluša nijednog od njih trojice
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Pa to je poenta foruma da saznaju nesto sto ne znaju. Covek uci na tudjim greskama i pojedini ih opet kroz zivot ponove iako su se vec susreli sa time, najskuplje su greske koje sami moramo da ispravljamo i jos da platimo za ne znanje.

Za trik pitanje cu ti reci ovako: Prvi predlaze napajanje od 50 evra, drugi predlaze napajanje od 100 evra i treci predlaze od 150 evra. E sada korisnik koji je dosao po savet treba da vidi sta je najbolje po njega, ali ne cenovno nego da kupi napajanje koje ce da mu traje i koje ga nece izneveriti. U ovom slucaju ja bih izabrao ovog u sredini jer je dao najracionalniji odgovor. Prvo napajanje je suvise jeftino, drugo je zlatna sredina a trece je preskupo i prejako za ono sto korisniku treba.

Napajanje je u zlatnoj srednini, niti suvise slabo niti suvise jako a cenovno je u prihvatljivoj klasi, jer sutra da mu napajanje od 50 evra da mu se pokvari on opet mora da kupi novo ali ovaj put ce da gleda bolje i skuplje i to pod uslovom da mu napajanje nije sprzilo jos nesto sa sobom.

Dzaba mozemo nas dvoje diskutovati do sutra opet ce dodje neko sutra i da pita koje najjeftinije napajanje da uzme.

Svako treba da preracuna kolika mu je potrosnja trenutnih delova u racunaru i na to doda bar jos 30-35% snage preko. Jer ne valja kada napajanje radi na 80-90% svoje snage i nema mesta za eventulane pikove i nestabilnosti u struji koje napajanje mora da iznivelise da bi racunar radio kako treba.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.785
Rezultat reagovanja
9.151
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Nije trik pitanje. Mislim da je odgovor: ni na jednog, ali i svaki drugi odgovor je legitiman. Jer toliko situacija ima kojima se može pravdati različita mišljenja da to više ne zavisi samo od broja učesnika u tom debatovanju.

Mislim da mnogo naglašavaš cene. novac, ali ima nešto i u trenutku. Recimo, ja stihijski kupujem: ne da se nisam raspitao šta treba da kupim ili proverio koje su sve odlike tog proizvoda, već kupujem na prvom oglasu / u prodavnici gde kažu da imaju to što mi treba. Posle se žderem, jer posle moje kupovine kao da namerno spuštaju cene! ;)
 

3RedDots

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2018.
Poruka
512
Rezultat reagovanja
283
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 8600k Ekwb p(Ho)enix 360 aio
Motherboard:
Asrock Fatality K6
RAM:
Fury 3200 32 GB
VGA & cooler:
EVGA 1080Ti FTW3
Display:
Lg 32" Benq 24" 1080p
HDD:
500 GB Kingston M.2 NVME, 120 Kingston A 400, Toshiba ko ludo 500
Sound:
NIsta bitno
Case:
NImitz tr7000
PSU:
EVGA supernova 750
Mice & keyboard:
Custom 65% holy panda/ A4tech zl50

Filippo1717

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.02.2019.
Poruka
104
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen5 2600 + Arctic Cooling Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk II
RAM:
CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz CL16 KIT
VGA & cooler:
rx560 4gb
Display:
AOC 27G2U5/BK
HDD:
ssd Western Digital WD Blue 250GB + 512GB ssd
Case:
Antec NX410
Mice & keyboard:
Cooler Master MM710 , Redragon Kumara K552
Internet:
SBb
Dogod neko ne naj*be sprski receno nece se okanuti kupovine najjetinijeg napajanja.

Jednostavno mi nejde u glavu da ljudi na stvari koja mora da radi najvise od svih i najstabilnije stede i da se uvek tu pravi ta dilema koje uzeti, nema tu sta da se razmislja, kupis jace napajanje i kvalitetnije.

Mozda nekome treba 500 wati u racunaru max sto ce da potrosi a mozda ni toliko i onda gleda da kupi napajanje te jacine, kupis napajanje jacine 650 wati ili cak 700 pa danas sutra pravis novu konfiguraciju preselis ga u novu konfiguraciju i znas da ce da radi i da je kvalitetno.

Sto sam drugu objasnjavao za racunar, reko zamisli da ti je kuciste slon i treba ti napajanje te snage da tera slona a ti mu stavis srce od misa i ocekujes da slon radi ko slon a on jadan moze da radi samo kao mis jel za vise nema snage.

To su oni ljudi koji daju za maticnu, procesor i graficku 2500 evra jer to mora da bude najbolje i najsluplje a onda se cigane za napajanje od 150-200 evra i to mu je puno da da i tu gleda da ustedi.
Mozes li mi objasniti pojenu ovog sto si napisao? Da li zelis da ispanes pametan i kazes nam nesto vec svi znamo ili je pisac hteo reci nesto drugo?
Ja sam taj koji je postavio pitanje vezano za napajanje a ti ako ne zelis ili nemas sta pametno da kazes nema potrebe da mi otezavas i pametujes bez ikakvog razlog. Ljudi da mogu da kupe najbolje oni bi uzeli, ne bi im trebao forum i clanovi vec samo kazes prodavcu da ti da najbolje napajenje sto ima i kraj. Ja licno mogu da kupim i napajanje od 50.000 ali nema nikakve potrebe pa i samim tim tvoje baljezganje pada u vodu.
Ja sam relativno nov clan, nisam toliko aktivan ali da jedan forum koji je uvek glasio za najbolji po pitanju saveta pretvorio je se u konstatnu raspravu ljudi, AMD vs Intel, lecenje kompleksa, egomanijaci zeljni dokazivanja. Ko ne zeli da odg na necije pitanje ili nema konkretan savet a neko je mislim ljubazno pitao kao sto sam jer zelim da kupim napajanje srednje klase jer nema potrebe da dajem 200e za napajanje na moju konfiguraciju.
Izvinjavam se svima ali prosto sam morao da izbacim frustraciju iz sebe jer vec 3 dana lomim glavu sta da kupim a sutra mi je zadnji dan da porucim a niko da mi da konkretan savet.
 

3RedDots

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2018.
Poruka
512
Rezultat reagovanja
283
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 8600k Ekwb p(Ho)enix 360 aio
Motherboard:
Asrock Fatality K6
RAM:
Fury 3200 32 GB
VGA & cooler:
EVGA 1080Ti FTW3
Display:
Lg 32" Benq 24" 1080p
HDD:
500 GB Kingston M.2 NVME, 120 Kingston A 400, Toshiba ko ludo 500
Sound:
NIsta bitno
Case:
NImitz tr7000
PSU:
EVGA supernova 750
Mice & keyboard:
Custom 65% holy panda/ A4tech zl50

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
@Filippo1717

Ja nemam sta da ispadnem pametan, ja vec jesam.

A ti da znas osnove foruma prvo ne bi u tudjoj temi trazio napajanje za svoju konfiguraciju nego bi otvorio svoju a ovde smo se coveku usrali u temu pisanjem gluposti.

Drugo ne znam sta se osecas prozvanim, ja nisam nikoga imenom i prezimenom imenovao, jer ti niti si prvi koji to radi nego si ko zna koji po redu a fala bogu i posle tebe ce biti jos takvih milion pitanja... to sto si se ti pronasao u mom pisanju to je tvoj problem. A kada pogledas ne razumes se u osnove racunara a hoces da prodjes sto jeftinije, to nejde jedno sa drugim. Racunar kada se sklapa se uzima najbolje u tom trenutku sto mozes sebi da priustis i ima stvari na kojima se stedi a imas stvari na kojima se ne stedi ali nikada.

Evo dacu ti primer, gradis kucu i od samog starta si uzeo da stedis na temelju za kucu a to je stvar na kojoj se ne stedi jer temelj je osnova koja nosi kucu. E isto tako je napajanje srce racunara koje se stara da sve komponente rade savrseno i u skladu i da nema osilacija napona u komponentama.

Napajanje koje se kupuje gledas da ima sve zive i moguce zastite na sebi, jeftina napajanja nemaju sve te zastite i kao takva nisu dobra za konfiguracije koje su namenje za gejming.

I ti ne lomis glavu 3 dana nego lomis glavu od 23.10.2021 godine jos iz one teme vazdusno hladnje gde si napisao da si kupio articov kuler za procesor, to je 12 dana kako ti ne mozes da odlucis koje napajanje da kupis.

Problem koji ti imas nije na ovom forumu nego sto si ti ogranicen kupovinom na kredit ali dobro to je tvoja stvar, ono sto je veci problem je sto u nasim radnjama nema napajanja koja su stvarno vrhunska nego tu i tamo se nadje po neko ok ali ni iz bliza toliko dobra kao ponuda na iponu. Da si pametan pa lepo da vidis da pozjamis 100 evra pa kupis nesto sto valja i zavrsisi pricu.

@Burekdzija2 ovo moze da bude predlog i za tebe sta da gledas. Ako su ti modeli od 650 wati slabi pogledaj te iste modele od 750 wati.

FRACTAL DESIGN ION+ 660P 660W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

NZXT C650M 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

SEASONIC Focus GX 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

CORSAIR RMx Series RM650x 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

FSP Hydro G Pro 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

Pa eto ako vec hoces da ti preporucim napajanje eto ti neka od kvalitetnijih u ponudi ako nadjes u radnjama nesto od toga kupuj (ali ne pitaj jel moze jeftinije to je cena kupovine u radnjama i na rate) ako ne vidis nekog prodavca sa kp koji je iz tvog grada ili najblizi i koji je najpouzdaniji pa mu kopiras ove linkove i pitas sta moze da nabavi po kojoj ceni i kada ce stici.
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.237
Rezultat reagovanja
2.776
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
@Fantom koliko se meni čini on gleda isključivo domaću prodaju. Što znači da te cene može da zaboravi.

Zato ću ovim podj*bačima morati da ispunim želju :troll: i kažem da ja ne bih išao na jeftinije od ovog (naravno, zato sam ga i uzeo).

Nisam od onih koji druge ubeđuju da ono što ja imam je najbolje, ali ako neće da daje previše para našim lopovima, a da opet ima i kvalitet i domaću garanciju, jbg, to je to. Ne može niže. :)
 
Poslednja izmena:

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
@pshnd

Nemam nameru nikoga da ubedjujem sta da kupi. Ali osoba koja kupuje na krediti i mora u radnji i jos bira pa jos uslov da bude preko Intesa banke jednostavno ne moze sve da stane u istu recenicu.

Prvo zna se da je cena u nasim radnjama veca zbog marzi koje imaju same firme pa onda oni stave na sve to svoju marzu i dodje do cene koje vidimo po radnjama, onda nije isto kada kupujes za kes jer tada je jedna cena a druga kada kupujes na odlozeno.

Ja sam sebi kupio sta sam hteo i nisam pogresio, svako radi kako hoce, moze neko da poslusa a ne mora ali na kraju samo taj koji kupuje zna da li je zadovoljan svojim izborom ili nije i da se kaje sto nije poslusao savet sa foruma.

Sto sam prijatelju reko kada sam kupovao RTX 3070, ako je kupim zalicu sto sam dao tolike pare a ako je ne kupim opet cu zalim sto se nisam upustio u rizik, i kako god okrenem na neki nacin cu da zalim. Tako da sada zalim sto sam dao 150.000 za karticu, ali osecaj da kada nesto pokrenes od igara je sve na ultra nema cenu.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.785
Rezultat reagovanja
9.151
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
To je tako odvajkada :cool:

nVidia
Upravo ta prica, usao sam u pricu da imam ok karticu za gejming i da sa njome kada ne igram kopam da sam sebe odplacuje. I svi koji prate kripto znaju da eth od 2016 godine govori kako ce da predju na to da eth nece moci vise da se kopa sa obicnim karticama nego samo sa onim specijalnim rigovima za tu namenu a jedan takav rig kosta preko 30k dollara.

I bilo je pitanje ako udjem u celu ovu pricu hocu uspeti da je odplatim ili ne, i otud ono ako je uzmem zalicu ako ne uspem da je odpaltim a ako je ne uzmem pa to se odlozi prelazak proof of stake 2.0 kao sto se i dogodilo po ko zna koji put da odlazu taj prelazak i tada bi zalio sto nisam rizikovo i uzeo je mozda bih je odplatio.
 

Filippo1717

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.02.2019.
Poruka
104
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen5 2600 + Arctic Cooling Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk II
RAM:
CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz CL16 KIT
VGA & cooler:
rx560 4gb
Display:
AOC 27G2U5/BK
HDD:
ssd Western Digital WD Blue 250GB + 512GB ssd
Case:
Antec NX410
Mice & keyboard:
Cooler Master MM710 , Redragon Kumara K552
Internet:
SBb
@Filippo1717

Ja nemam sta da ispadnem pametan, ja vec jesam.

A ti da znas osnove foruma prvo ne bi u tudjoj temi trazio napajanje za svoju konfiguraciju nego bi otvorio svoju a ovde smo se coveku usrali u temu pisanjem gluposti.

Drugo ne znam sta se osecas prozvanim, ja nisam nikoga imenom i prezimenom imenovao, jer ti niti si prvi koji to radi nego si ko zna koji po redu a fala bogu i posle tebe ce biti jos takvih milion pitanja... to sto si se ti pronasao u mom pisanju to je tvoj problem. A kada pogledas ne razumes se u osnove racunara a hoces da prodjes sto jeftinije, to nejde jedno sa drugim. Racunar kada se sklapa se uzima najbolje u tom trenutku sto mozes sebi da priustis i ima stvari na kojima se stedi a imas stvari na kojima se ne stedi ali nikada.

Evo dacu ti primer, gradis kucu i od samog starta si uzeo da stedis na temelju za kucu a to je stvar na kojoj se ne stedi jer temelj je osnova koja nosi kucu. E isto tako je napajanje srce racunara koje se stara da sve komponente rade savrseno i u skladu i da nema osilacija napona u komponentama.

Napajanje koje se kupuje gledas da ima sve zive i moguce zastite na sebi, jeftina napajanja nemaju sve te zastite i kao takva nisu dobra za konfiguracije koje su namenje za gejming.

I ti ne lomis glavu 3 dana nego lomis glavu od 23.10.2021 godine jos iz one teme vazdusno hladnje gde si napisao da si kupio articov kuler za procesor, to je 12 dana kako ti ne mozes da odlucis koje napajanje da kupis.

Problem koji ti imas nije na ovom forumu nego sto si ti ogranicen kupovinom na kredit ali dobro to je tvoja stvar, ono sto je veci problem je sto u nasim radnjama nema napajanja koja su stvarno vrhunska nego tu i tamo se nadje po neko ok ali ni iz bliza toliko dobra kao ponuda na iponu. Da si pametan pa lepo da vidis da pozjamis 100 evra pa kupis nesto sto valja i zavrsisi pricu.

@Burekdzija2 ovo moze da bude predlog i za tebe sta da gledas. Ako su ti modeli od 650 wati slabi pogledaj te iste modele od 750 wati.

FRACTAL DESIGN ION+ 660P 660W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

NZXT C650M 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

SEASONIC Focus GX 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

CORSAIR RMx Series RM650x 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

FSP Hydro G Pro 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

Pa eto ako vec hoces da ti preporucim napajanje eto ti neka od kvalitetnijih u ponudi ako nadjes u radnjama nesto od toga kupuj (ali ne pitaj jel moze jeftinije to je cena kupovine u radnjama i na rate) ako ne vidis nekog prodavca sa kp koji je iz tvog grada ili najblizi i koji je najpouzdaniji pa mu kopiras ove linkove i pitas sta moze da nabavi po kojoj ceni i kada ce stici.
@Filippo1717

Ja nemam sta da ispadnem pametan, ja vec jesam.

A ti da znas osnove foruma prvo ne bi u tudjoj temi trazio napajanje za svoju konfiguraciju nego bi otvorio svoju a ovde smo se coveku usrali u temu pisanjem gluposti.

Drugo ne znam sta se osecas prozvanim, ja nisam nikoga imenom i prezimenom imenovao, jer ti niti si prvi koji to radi nego si ko zna koji po redu a fala bogu i posle tebe ce biti jos takvih milion pitanja... to sto si se ti pronasao u mom pisanju to je tvoj problem. A kada pogledas ne razumes se u osnove racunara a hoces da prodjes sto jeftinije, to nejde jedno sa drugim. Racunar kada se sklapa se uzima najbolje u tom trenutku sto mozes sebi da priustis i ima stvari na kojima se stedi a imas stvari na kojima se ne stedi ali nikada.

Evo dacu ti primer, gradis kucu i od samog starta si uzeo da stedis na temelju za kucu a to je stvar na kojoj se ne stedi jer temelj je osnova koja nosi kucu. E isto tako je napajanje srce racunara koje se stara da sve komponente rade savrseno i u skladu i da nema osilacija napona u komponentama.

Napajanje koje se kupuje gledas da ima sve zive i moguce zastite na sebi, jeftina napajanja nemaju sve te zastite i kao takva nisu dobra za konfiguracije koje su namenje za gejming.

I ti ne lomis glavu 3 dana nego lomis glavu od 23.10.2021 godine jos iz one teme vazdusno hladnje gde si napisao da si kupio articov kuler za procesor, to je 12 dana kako ti ne mozes da odlucis koje napajanje da kupis.

Problem koji ti imas nije na ovom forumu nego sto si ti ogranicen kupovinom na kredit ali dobro to je tvoja stvar, ono sto je veci problem je sto u nasim radnjama nema napajanja koja su stvarno vrhunska nego tu i tamo se nadje po neko ok ali ni iz bliza toliko dobra kao ponuda na iponu. Da si pametan pa lepo da vidis da pozjamis 100 evra pa kupis nesto sto valja i zavrsisi pricu.

@Burekdzija2 ovo moze da bude predlog i za tebe sta da gledas. Ako su ti modeli od 650 wati slabi pogledaj te iste modele od 750 wati.

FRACTAL DESIGN ION+ 660P 660W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

NZXT C650M 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

SEASONIC Focus GX 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

CORSAIR RMx Series RM650x 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

FSP Hydro G Pro 650W - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com)

Pa eto ako vec hoces da ti preporucim napajanje eto ti neka od kvalitetnijih u ponudi ako nadjes u radnjama nesto od toga kupuj (ali ne pitaj jel moze jeftinije to je cena kupovine u radnjama i na rate) ako ne vidis nekog prodavca sa kp koji je iz tvog grada ili najblizi i koji je najpouzdaniji pa mu kopiras ove linkove i pitas sta moze da nabavi po kojoj ceni i kada ce stici.
Nemoj da pricas nesto sto ne znas, valjda ja znam dobro kada sam odlucio da moram da kupim napajanje a to je kada vec moram da se pravdam jer ne citas sta sam pisao a razlog je taj jer zeus napajanje NE MOZE KABLOVIMA DA DOHVATI MATICNU POLUCU, a nisam planirao da dajem novac sada i za to.
A taj ko ti je rekao da si pametan te je debelo slagao, ljudi sa koji stvarno JESU PAMETNI nemoju potrebu da ponizavanjem drugih isticu svoju velicinu kao sto ti radis. A to sto si ti emotivno nezreo, isfrustrian i iskompleksiran pa si dosao ovde da lecis svoje probleme je nesto drugo. Tako da je te molim da mene zaobidjes tih fora.
I ovim putem molim admine, moderatore da malo preciste forum od ljudi koji dolaze ovde da se istresaju a ne da pomognu. Jer sukob misljenja i stavova je jedno a kada je neko prepotetan i glup a pritom misli jos da je pametan nesto drugo. Hvala ti na tvoju mudrosti ali ostavi je za nekog drugog.
 
Vrh