• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji smartphone vam je lepši: HTC Desire ili HTC HD2

Koji telefon je lepše dizajniran po vama?


  • Ukupno glasača
    40
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Eto... jos bolje ;)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ovo je kategorija smartphone telefona. pise i u nazivu koji smartphone je lepsi :)
ja imam odlican ton i odlazeci i dolazeci, cak ne mogu ni na maksimumu da drzim volume slusalice
lol, smartphone, ok, za mene je to dumb phone i smart pda, a vi kako ocete. Kad sam pricao o kvalitetu tona pricao sam o kvalitetu tona u vidu samplinga, a ne jacine. Osim nokia iz E serije, sony ericson telefona i ponekog blueberry-a sve ostalo zvuci ko 32kbps mp3, ako je vama to kvalitetno onda ok. Ja prvenstveno od telefona ocekujem kristalno cist i ostar ton (kad carrier sam po sebi moze to da pruzi, a najcesce moze), a sama cinjenica da svi ti smartphones imaju noise cancelation po defaultu ukljucen = odvaratan i nekvalitetan ton u poredjenju sa recimo fiksnim telefonom ili nekim od gore navedenih serija. Da menjam telefon sa kvalitetnim zvukom koji tezi 120gr i staje u kutiju cigara za neku tamo ciglu zato sto lepo izgleda displej i ima gomilu beskorisnih funkcija = hvala lepo, ko voli nek izvoli. Drugarima sa "smartphone" poput tih bez keypada sam vec mnogo puta pokazao i dokazao kolko su to sprave koje su sve samo ne telefoni jer svoju primarnu funkciju obavljaju gore nego neka matora nokija 5110. O masnim umrljanim ekranima da ne govorimo :d Al lepo je kad ste svi tako fensi i kad vam treba 1ghz cpu da telefonirate, bas ste *hip* :rotf:

:wave:

edit: ilidane, ako mislis da imas odlican ton, pozovi me sutra sa fiksnog na moj mob, pa me pozovi sa moba pa ces videti o cemu pricam. E52 ti je imao 10x bolji zvuk, mozda samo ne primecujes ali tako je.
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
E52 je klasa za sebe :) ali nije "smart" :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
kako nije? Ne moze da ima google earth na sebi? :) Daj plz, moze da radi sve sto i bilo koji android phone, mozda neke stvari na drugaciji nacin, ali moze da radi sve sto i hd2 ili sta vec. Naravno da nije "udoban" za te "smart" stvari kao recimo hd2, ali je udobniji za ono sto je osnovno kod telefona - TELEFONIRANJE! :D

btw. WebOS je milju ispred ova dva navedena telfona, aka palmPre i slicni uredjaji su po meni dosta bolji od droida i windowsa o iPhone da ne pricamo.

edit: izvinjavam se ako hejtujem temu, ali covek je naveo "koja od ova su bolji sa dizajnerske strane", kao dizajner ne mogu da ne reagujem. Za mene su ovo telefoni kao i automobili gde bi trebalo da kliknes dva puta na kokpiktu da ti se prikaze virtuelni volan i onda da prstima/sakama vozis putem displeja, i onda te neko pita koji je izmedju dva takva bolji automobil...Dati mu ime smartCar i reci da je bolji od klasicnog automobila zato sto u sedistu ima ves masinu, kuva, ima dasku za peglanje i u gepeku prazne tegle za tursiju ga ne pravi boljim automobilom (!) od automobila koji ima "analogni" volan i nema dasku za peglanje i tegle za tursije ;)

po meni, najbolji je Sony i UX serija, ima core 2 solo cpu, brdo rama, sve sto ti treba, staje neudobno u dzep ko i ova dva navedena (neudobno je neudobno, manje ili vise - koja je razlika?) i moze i da primi sim card i da koristi kao telefon. Kosta malko vise al moze i counter strike da se igra na njemu, a moze i da se prikaci na sve zive periferije. Eto. Taj je najbolji :D
 
Poslednja izmena:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ajte vi u neku novu temu... Ovde se iskljucivo prica o estetici HD2 i Desire telefona....

Otvorite temu smartphone vs dumbphone ili slicno, shta god vas zanima...

:wave:
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
graphXtreme je napisao(la):
o iPhone da ne pricamo.
Ne spada iPhone u ovu klasu telefona iz naslova, već u jednu ili dve iznad, što po izgledu, što po svemu ostalom :D

Shiki je napisao(la):
Ajte vi u neku novu temu...
A što si tako neljubazan? :rotf: Šalim se malo, oprostite za offtopic :wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ajte vi u neku novu temu... Ovde se iskljucivo prica o estetici HD2 i Desire telefona....

Otvorite temu smartphone vs dumbphone ili slicno, shta god vas zanima...

:wave:
hehe, pa ne mozes tako, ja diskutujem o tome da su to tableti, a ne telefoni, dakle ovoj temi treba rename :D

Ne spada iPhone u ovu klasu telefona iz naslova, već u jednu ili dve iznad, što po izgledu, što po svemu ostalom :D
lol?! :d :rotf:
 
Poslednja izmena od urednika:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Nisu dokle god na njima moze da se razgovara, tablet je ovaj iPad shto koristim, a HD2 je pored njega sicushan :d
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ima razlike izmedju:

"Neshto je besmisleno i smeshno/neupotreljivo"

I:

"Neshto je MENI besmisleno i smeshno/neupotrebljivo"

Ovde kao shto vidish je glasalo dosta ljudi, i veliki broj poseduje doticne uredjaje. I niko se ne zali i nije rekao kako je E52 sra*e vec da im (njima) HTC vishe odgovara.

Glupo je bilo shta generalizovati, ja volim vishe turbo benzince ali nije istina da su dizeli sra*e vec da meni vishe odgovaraju benzinci ;). I ja nemam nameru da nekog ubedjujem u suprotno. To je samo moje mishljenje. A ceo svet, i sama fabrika zove ove TELEFONE smartphones i ti se sad nadjesh da kazesh da su to TABLETI, pa nije bash to ok zar ne?

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ja nisam rekao da je nesto "besmisleno/neupotrebljivo", nemoj mi trpati reci u usta, ja sam diskutovao o tome "koji je dizajn od ova dva telefona bolji, bez obzira na os itd." sto je animan i trazio. Nisam glasao ni za jedan ni za drugi posto ne vidim telefon ni u jednom ni u drugom vise nego sto vidim telefon u svakom sim cabaple uredjaju. Dakle nema veze sa upotrebnom vrednoscu vec sa mojim vidjenjem stvari. Ja sljivu nazivam sljivom, bananu bananom, a sljivu u tegli nazivam sljivom u tegli, a ne sljivom. Ti "smartphones" su sljive u tegli, a ne sljive. Nadam se da me razumes. Upotrebna vrednost me ne interesuje, pricam o dizajnu, mislim da sam to vrlo jasno i slikovito opisao u prethodnom postu. Takodje, rekao sam da je to moje misljenje, sa njime se mozes, a i ne moreas slagati.

sto se generalizacije u ovom slucaju tice, tu se ne slazem. Telefon je telefon, pda je pda, pc je pc, konzola je konzola. Ove touchscreen sprave nisu telefoni vec touch screen sprave. Telefoni imaju keypad, fizicki, sto znaci da i slepi ljudi mogu da ih koriste, to je po ISO standardu tako definisano i svaki telefon je tako pravljen. Uopste nije diskutabilno da HD2 nije telefon, on to nije jer ne zadovoljava standarde uredjaja za telefoniranje. Ovo ti je PROPIS koji to kaze, ako nema jasno obelezje za broj "5" i razumljivo uredjene tastere koje slepi ljudi ili hendikepirani ljudi mogu koristi - nije kvalifikovana telefonska sprava. Da li generalizujem? Ako standardi kazu da to nije telefon po dizajnu onda to nije telefon po dizajnu. Nemam ja sta da generalizujem, ne raspravljamo o tome da li je lepsa crvena ili plava boja. Postoje standardi. Touch screen telefoni ne ispunjavaju standarde telefona. Dakle, moja jedina i osnovna zamerka na ovu temu je naziv teme posto dva uredjaja u pitanju nisu telefoni vec sprave koje se mogu koristiti i u svrhe telefoniranja. Nemam nista protiv njih osim sto ih nazivate "telefonima", oni su telefoni isto kolko su i google weather uredjaji ili mobilni browseri. To su uredjaji bez posebnog identiteta i namene. HD2 je telefon isto kolko i internet browser npr.

dakle,nema tu generalizacije sa moje strane niti osudjivanja. Volim i ja te sprave, samo kazem da stvari treba nazivati pravim imenima, a ovo nisu telefoni jos odavno...
a to kako ceo svet zove sta... bole me dupe. Ceo svet zove kosovo nezavisnom drzavom, talibane teroristima, UFO izmisljotinama, paris hilton dobrom ribom itd. Kakve to veze ima sa bilo cime? Imas valjda svoju glavu? :) Meni moje misljenje znaci i vredi vise nego ono koje "ceo svet ima" jer ovo je moje i samo moje! Misli o tome.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
kako nije? Ne moze da ima google earth na sebi? :) Daj plz, moze da radi sve sto i bilo koji android phone, mozda neke stvari na drugaciji nacin, ali moze da radi sve sto i hd2 ili sta vec. Naravno da nije "udoban" za te "smart" stvari kao recimo hd2, ali je udobniji za ono sto je osnovno kod telefona - TELEFONIRANJE! :D

btw. WebOS je milju ispred ova dva navedena telfona, aka palmPre i slicni uredjaji su po meni dosta bolji od droida i windowsa o iPhone da ne pricamo.

edit: izvinjavam se ako hejtujem temu, ali covek je naveo "koja od ova su bolji sa dizajnerske strane", kao dizajner ne mogu da ne reagujem. Za mene su ovo telefoni kao i automobili gde bi trebalo da kliknes dva puta na kokpiktu da ti se prikaze virtuelni volan i onda da prstima/sakama vozis putem displeja, i onda te neko pita koji je izmedju dva takva bolji automobil...Dati mu ime smartCar i reci da je bolji od klasicnog automobila zato sto u sedistu ima ves masinu, kuva, ima dasku za peglanje i u gepeku prazne tegle za tursiju ga ne pravi boljim automobilom (!) od automobila koji ima "analogni" volan i nema dasku za peglanje i tegle za tursije ;)

po meni, najbolji je Sony i UX serija, ima core 2 solo cpu, brdo rama, sve sto ti treba, staje neudobno u dzep ko i ova dva navedena (neudobno je neudobno, manje ili vise - koja je razlika?) i moze i da primi sim card i da koristi kao telefon. Kosta malko vise al moze i counter strike da se igra na njemu, a moze i da se prikaci na sve zive periferije. Eto. Taj je najbolji :D
Brate sa oproshtenjem ala ti volish da lupash i prichash napamet, to je strashno :)

Imam telefon iz potpisa i kvalitet zvuka u svakom smilu je odlichan, telefoniranje se vrshi istom brzinom kao i na tvom telefonu, kucanje poruka duplo brze...

Brzina telefona... je svetlostnu godinu ispred tvog... ali ti hvalish svog konja... dok ja pricham realno, jer me nije briga i nije mi krivo kada neko ima bolji telefon od mene i slichno, ja imam to shto imam i takvo je.. Sada prichamo o telefonima... Ta tvoja Nokia je isto shto i nokia 6600 od pre 6,7godina, sa veoma malim izmenama... A prodaju ga po debilnim cenama... Si otvarao taj tvoj E52 ? Si video kako je to glupavo uradjeno, ortak ima servis, a u servisu ih je imao 10 bukvalno... Ali Nokia ima svoje kupce, kao shto si ti, Nokia to je telefon sve ostalo su sitnice...


Prichash da mozes sve shto android i slichno i da je WebOS i palmPre bolji od Androida ?

Evo samo nekoliko primera...

#1 Da li mozesh da podesish mail u bukvalno 2 koraka ?
#2 DA li mozesh tako lako da surfujesh netom kao na telefonima baziranim na Androidu ?
#3 Da li imash toliko lakshi, brzi, lepshi, pristup galeriji ?
#4 Da li mozesh da imash 10k poruka, a da ti se ne uspori telefon
#5 Da li mozesh da napunish 8GB karticu, a da ti se ne uspori telefon
#6 Da li mozesh da radish bukvalno sa 10 aplikacija, a da ti se ne uspori telefon ?
#7 Da li je toliko brz kao BILO koji Android telefon ?

Inache prichamo o dizajnu i ovo jeste offtopic, ali ovo kada sam prochitao morao sam da odgovorim...


Svako dobro

cao brate
 
S

stalja

Guest
Ali zaboga, slepi ne mogu da koriste galaxy to je Blasphemy

:D
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
I pošto je tema izgubila svaki smisao ide :lock:
Pa će se glasati bez komentara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh