• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koje gaming slusalice u 2023

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
13.258
Rezultat reagovanja
8.089
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Pa ti sam razmisli da li jesu :D
Eto ti njihova realna cena.
Sad ako se pitas pa kako bre brate ovaj prodaje za 6000. Da nisu kopija. Ne. Moj je drugar kupio od njega i hyperX alpha 2 i jos davno davno dok smo jos igrali cs 1.6 cuvene steelseries siberia v2 (verovatno najprodavanije slusalice ikad) uvek je bilo sve top. Covek donosi robu iz nemacke a proizvode koje prodaje su novi ali su bili izlozeni u radnji. Po nemackom zakonu sve sto je bilo izlozeno i otvoreno smatra se kao outlet odnosno polovno i takve stvari cesto idu duplo jeftinije pa i vise od toga. Naravno kod nas kad odes u gigatron onaj tamo patuljak sto radi ti isto da izlozenu robu ali po punoj ceni. To je razlika izmedju nas i tamo preko.
Sto se tice izbora na tebi je ja bih uvek isao na zicanu varijantu. Mis koristim bezicni jer je puno prakticnije ali slusalice mislim da je bolje zicanne osim ako nemas potrebu da se kreces sa njima.
 

Pravo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.03.2024.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa ti sam razmisli da li jesu :D
Eto ti njihova realna cena.
Sad ako se pitas pa kako bre brate ovaj prodaje za 6000. Da nisu kopija. Ne. Moj je drugar kupio od njega i hyperX alpha 2 i jos davno davno dok smo jos igrali cs 1.6 cuvene steelseries siberia v2 (verovatno najprodavanije slusalice ikad) uvek je bilo sve top. Covek donosi robu iz nemacke a proizvode koje prodaje su novi ali su bili izlozeni u radnji. Po nemackom zakonu sve sto je bilo izlozeno i otvoreno smatra se kao outlet odnosno polovno i takve stvari cesto idu duplo jeftinije pa i vise od toga. Naravno kod nas kad odes u gigatron onaj tamo patuljak sto radi ti isto da izlozenu robu ali po punoj ceni. To je razlika izmedju nas i tamo preko.
Sto se tice izbora na tebi je ja bih uvek isao na zicanu varijantu. Mis koristim bezicni jer je puno prakticnije ali slusalice mislim da je bolje zicanne osim ako nemas potrebu da se kreces sa njima.
Druže, imam još jedno pitanje izvini.

Na ove Logitech G Pro X za 6000din, čovek ne daje garanciju, a u medjuvremenu sam naleteo po netu na ozbiljne preporuke za ove slušalice https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/slusalice-i-mikrofoni/razer-blackshark-v2-x-black/oglas/143094947?filterId=4139160536
Na njih čovek daje 2 godine garancije navodno, pa s obzirom da se ne razumem preterano zanima me eto šta bih ti uradio i koje bi uzeo od ova dva para, Logitech koje ne sumnjam da su kvalitetnije ali bez garancije ili ove Razer.
Da li su Logitech po tebi toliko kvalitetnije da vrede rizika?
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.635
Rezultat reagovanja
252
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo Ryzen bajo moj, i to sa dosta keša.
Motherboard:
Samo X9999, VRM prejako
RAM:
128gb x 2
VGA & cooler:
Sve aaaaaa
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
NZXT RGB LGBT boje, full custom loop water no leak
PSU:
10000w gold 99% +
Druže, imam još jedno pitanje izvini.

Na ove Logitech G Pro X za 6000din, čovek ne daje garanciju, a u medjuvremenu sam naleteo po netu na ozbiljne preporuke za ove slušalice https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/slusalice-i-mikrofoni/razer-blackshark-v2-x-black/oglas/143094947?filterId=4139160536
Na njih čovek daje 2 godine garancije navodno, pa s obzirom da se ne razumem preterano zanima me eto šta bih ti uradio i koje bi uzeo od ova dva para, Logitech koje ne sumnjam da su kvalitetnije ali bez garancije ili ove Razer.
Da li su Logitech po tebi toliko kvalitetnije da vrede rizika?
Logitech te G Pro X slušalice nije izrađivao, nego je to OEM proizvod sklapan kod više firmi, odnosno iste delove možeš naći i u nekim MS slušalicama a da ne znaš, jer poručuju delove od iste firme.

Logitech, Razer i slično su izvikane firme preko jutjubera i ostalih plaćenih reklama. Skoro uvek možeš naći slušalice iste kvalitete za manje pare - samo nema isti amblem firme pa ne možeš da mašeš "eeej kupio sam Razer ! "

Ne znam dokle više mit da je Logitech neki kvalitet, imao sam njihov Superlight miš od 20k, to je smeće od kojeg su kvalitetniji neki kineski miševi od 50e.
 
Poslednja izmena:

Pravo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.03.2024.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Logitech te G Pro X slušalice nije izrađivao, nego je to OEM proizvod sklapan kod više firmi, odnosno iste delove možeš naći i u nekim MS slušalicama a da ne znaš, jer poručuju delove od iste firme.

Logitech, Razer i slično su izvikane firme preko jutjubera i ostalih plaćenih reklama. Skoro uvek možeš naći slušalice iste kvalitete za manje pare - samo nema isti amblem firme pa ne možeš da mašeš "eeej kupio sam Razer ! "

Ne znam dokle više mit da je Logitech neki kvalitet, imao sam njihov Superlight miš od 20k, to je smeće od kojeg su kvalitetniji neki kineski miševi od 50e.
Da li imaš ti neke preporuke onda?
Dakle neke slušalice najboljeg odnosa cene i kvaliteta do 50e, može i malo više ako za to malo više dobijam dosta bolju ponudu.
Isključivo mi treba za pubg igricu, dakle da što bolje čujem korake igrača i za što bolju orijentaciju?
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.635
Rezultat reagovanja
252
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo Ryzen bajo moj, i to sa dosta keša.
Motherboard:
Samo X9999, VRM prejako
RAM:
128gb x 2
VGA & cooler:
Sve aaaaaa
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
NZXT RGB LGBT boje, full custom loop water no leak
PSU:
10000w gold 99% +
Da li imaš ti neke preporuke onda?
Dakle neke slušalice najboljeg odnosa cene i kvaliteta do 50e, može i malo više ako za to malo više dobijam dosta bolju ponudu.
Isključivo mi treba za pubg igricu, dakle da što bolje čujem korake igrača i za što bolju orijentaciju?
Za što bolje korake igrača IEM sluške, ako znaš da koristiš reddit istraži koje su najbolje IEM do 50e.

Ja ti mogu reći da na IEM od 20e u kanteru bolje čujem korake nego na bilo kojim Hyperx,Logitech itd koje sam probao do 100e.
( 7Hz x Crinacle Zero 2 )

Osim toga ne greju mi se uši, ne smeta mi na glavi, ne s***e mi frizuru :rotf:
 

Pravo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.03.2024.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja ti mogu reći da na IEM od 20e u kanteru bolje čujem korake nego na bilo kojim Hyperx,Logitech itd koje sam probao do 100e.
Ma kako je to uopšte moguće? :confused:
Iskreno, uopšte nisam ni znao da IEM mogu biti toliko dobre za gejming a prvi si koji mi je skrenuo pažnju na to.

Zašto su onda IEM slušalice, bar stičem utisak, toliko nepopularnije od onih pomenutih headsetova?

Sa druge strane, na kraj pameti mi nije bilo da uzmem IEM slušalice pa nisam ni pomenuo da mi treba mikrofon, ne treba da bude ništa spec ali da se mogu sporazumeti.
Dakle da li može njihov mic završiti posao? I da li si čuo za neki od sledećih modela ili marki IEM slušalica i da li imaš predstave valja li išta od ovoga?

1.TANGZU WAN ER SG
2.KZ ZVX
3.QKZ AK6
4.KZ ZEX PRO
5.KZ D-Fi
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.635
Rezultat reagovanja
252
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo Ryzen bajo moj, i to sa dosta keša.
Motherboard:
Samo X9999, VRM prejako
RAM:
128gb x 2
VGA & cooler:
Sve aaaaaa
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
NZXT RGB LGBT boje, full custom loop water no leak
PSU:
10000w gold 99% +
Ma kako je to uopšte moguće? :confused:
Iskreno, uopšte nisam ni znao da IEM mogu biti toliko dobre za gejming a prvi si koji mi je skrenuo pažnju na to.

Zašto su onda IEM slušalice, bar stičem utisak, toliko nepopularnije od onih pomenutih headsetova?

Sa druge strane, na kraj pameti mi nije bilo da uzmem IEM slušalice pa nisam ni pomenuo da mi treba mikrofon, ne treba da bude ništa spec ali da se mogu sporazumeti.
Dakle da li može njihov mic završiti posao? I da li si čuo za neki od sledećih modela ili marki IEM slušalica i da li imaš predstave valja li išta od ovoga?

1.TANGZU WAN ER SG
2.KZ ZVX
3.QKZ AK6
4.KZ ZEX PRO
5.KZ D-Fi
Te prve sam imao, jako su čiste za instrumental, ali nemaju neki bass.

Moondrop chu ili one 7hz salnotes mk2 su bile bestbuy do 20e, vidi na redditu da li se nešto promenilo.

Mic ja imam eksterni, profi studiski, ima na KP iskoče po 30-40e, mnogo bolji nego bilo koji sa slušalica. Ne volim one mic sa sluški koji mi upadaju u usta :)
 

Pravo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.03.2024.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Te prve sam imao, jako su čiste za instrumental, ali nemaju neki bass.

Moondrop chu ili one 7hz salnotes mk2 su bile bestbuy do 20e, vidi na redditu da li se nešto promenilo.

Mic ja imam eksterni, profi studiski, ima na KP iskoče po 30-40e, mnogo bolji nego bilo koji sa slušalica. Ne volim one mic sa sluški koji mi upadaju u usta :)
Mislio sam uzeti slušalice sa mikrofonom i da završim celu priču.
Nisam ja sad neki veliki i profesionalni gejmer, ideja mi je bila uzeti što je moguće bolje za tih nekih 50ak evra i to je to.

Videću šta ću, razmisliću.
Svakako, hvala puno za savete.
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.635
Rezultat reagovanja
252
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo Ryzen bajo moj, i to sa dosta keša.
Motherboard:
Samo X9999, VRM prejako
RAM:
128gb x 2
VGA & cooler:
Sve aaaaaa
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
NZXT RGB LGBT boje, full custom loop water no leak
PSU:
10000w gold 99% +
Mislio sam uzeti slušalice sa mikrofonom i da završim celu priču.
Nisam ja sad neki veliki i profesionalni gejmer, ideja mi je bila uzeti što je moguće bolje za tih nekih 50ak evra i to je to.

Videću šta ću, razmisliću.
Svakako, hvala puno za savete.
Ovako sam rešio mic jednom zauvek,
i to profi čist sa 0 šuma,
dok tako uvek zavisiš od slušalica koje menjaš, gledaj koje idu sa boljim mic, juri..
 

Cika_Kure

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
212
Rezultat reagovanja
185
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Pozdrav ljudi.
Tražim slušalice za gejming (isključivo za PUBG) pa naiđoh na ovu temu.
Zanima me neki vaš savet ili preporuka nekih slušalica do 50ak evra, može i do 60-70e ali samo u slučaju da za tih 10-20e više dobijam dosta više nego od onih za 50e.

Ono na šta sam ja naišao do sad su sledeće opcije:
1. Razer Kraken X Lite - 40e
2. Steelseries Artics 1 - 40e
3. HP HyperX Cloud ll - 60e
4. Rampage RM-K18 - 30e
5. MS Industrial ICARUS C505 - 30e
6. Redragon H320 Lamia ll - 40e
7.Razer Blackshark V2 - 50e


Da li sam na dobrom putu i da li imate neke bolje preporuke? U krajnjem slučaju koje su ovde najisplativije slušalice za uzeti od ovih koje sam pomenuo?
Hvala vam unapred.
Ček bre, zar nisu ove Presonus bog-otac slušalica u ovom cenovnom rangu oko 50e.
Bukvalno imaju kultni status.
 
Vrh