• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kepler misija potvrdila planetu u "nastanjivoj zoni"

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Na tom linku su razlozi zašto ja mislim da je verovatnoća da u ovom trenutku (znači ne kažem nikada) negde postoji inteligentan život premala. Verovatno postoji gomila planeta sa primitivnim oblicima života, nekoliko planeta gde se možda doguralo do dinosaurusa, ali nešto tipa neandertalaca ili homo sapiensa teško da je uspelo da se razvije, a ako i jeste verovatno je bilo i prošlo u ovim milijardama godina. Tako da u ovom trenutku mislim da je premala verovatnoća za vanzemaljce.
To je moje mišljenje. Taj što je pisao taj članak na vikipediji ima svoje, ali specifičnosti koje su navedene dosta govore o verovatnoći.
Onda se nismo dobro razumeli ili se ti nisi dobro izrazio... Pošto si napisao:
"Ako razgovaramo u totalno fizičkom domenu (znači bez religije), ja mislim da ne postoji inteligentan život van Zemlje jer je premala verovatnoća. Ako je postojao verovatno se već ugasio."

Mogu da idu zajedno, ali ne bih o tome jer je u suprotnosti sa pravilnikom.
Naravno da mogu. :troll:

http://religion.blogs.cnn.com/2010/10/28/pope-praises-science-but-insists-god-created-world/
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ajde ajde.. nastavite po temi... manite skakljive stvari...
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Onda se nismo dobro razumeli ili se ti nisi dobro izrazio... Pošto si napisao:
"Ako razgovaramo u totalno fizičkom domenu (znači bez religije), ja mislim da ne postoji inteligentan život van Zemlje jer je premala verovatnoća. Ako je postojao verovatno se već ugasio."
Drago mi je da je sad jasnije. :) Po meni to su slično izražene misli al' ajde.
ajde ajde.. nastavite po temi... manite skakljive stvari...
Ma okej je. Malo se peckamo. Ako se pretera pašće prijava, nije problem. :)
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
:D :rotf:
 

Prilozi

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
drfedja je napisao(la):
Postoji nešto što se zove periodičnost. BTW. Svemir nije beskonačan. Konačan je, samo što je pitanje kakvog je oblika prostor. Kada si došao do kraja, zapravo si na početku.
A što se tiče unikata koji si naveo, pa i 10 je unikatan broj, samo je to stvar našeg zapisa. U kompjuterima se taj broj zapisuje kao 1010, a heksadekadno kao A.
Sekvencu koju si naveo predstavlja prvih 9 prirodnih brojeva i nulu. Prirodni broj zapravo i predstavlja kardinalnost, nešto što razlikuje jedinke. Prema tome u univerzumu su svi unikati, pa čak i procesori koje imamo u kompovima, iako su identični, zapravo su različiti, što znaš i sam. Još se nije desilo da je neko napravio dva ista.

Tako i inteligentni život, može biti potpuno različit, a može biti i sličan našem. Postavlja se pitanje verovatnoće.
Možda se nisam dobro izrazio. Ja sam pričao i izgledu brojeva, ne vrsti zapisa ;) 1 i 0 izgledaju identilčno i u broju 10 (pričam konkretno za ovaj font, i ovu veličinu, s obzirom da je sve jasno definisano, a da usvojimo da je reč o vektoru sa jasnim kordinatama), samo su spojeni jedan pored drugog i formiraju drugo značenje, tj formiraju pojam broja 10. Koliko znam, atom vodinka je identičan drugom atomu vodinka, nije sličan, zar ne?
Ono što hoću da kažem da ako postoji patern, ma koliko velik bio, sigurno postoji nešto slično tamo negde, ali se zaboravlja jedna druga stvar, a to si lepo primetio. Nije samo faktor prostor relevantan, nego i faktor vreme. Meni je faktor vreme daleko veća enigma od faktora prostor... Sa ovim dole što si napisao se totalno slažem:

drfedja je napisao(la):
A možda su evoluirali toliko da žive van "prostor-vremena", pa im nije nikakav problem da savladaju bilo koju distancu. Nama je to još uvek prilično neshvatljiv model, npr. da danas može da prethodi jučerašnjem danu i slično...
Ko zna, možda je već sve definisano, a mi ćemo možda jednostavno vremenom doći do svih saznanja kako da zaobiđemo vreme i prostor, a ko zna do kakvih saznanja ćemo onda doći... Sigurno do nekih koja sada jednostavno ne možemo da "svarimo", čak i kada bi nam neko "nacrtao" sve :)

:wave:

@Misko81

:rotf: niceone! :troll:
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Naravno da postoji mogućnost.... Mislim mogu krenuti, da li će stići to je već druga stvar. Jedina prepreka je novac! Tužno ali tako je. Resursa ima, tehnologija manje više postoji, samo je problem što niko nema dosta "imaginarnog" novca da plati tu misiju.
nije jedina prepreka novac. Ja prvi ne bih isao da zivim na Marsu. Pa zaboga, vecina vas ne bi htela ni u Sudanu ili u nekoj banana drzavi da zivi, a kamoli na Marsu! lol Sta da radim tamo BRE! :D
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Odoste vi sa teme - u pitanju je otkrivanje planeta koje mogu biti nastanjene...
Usput što se tiče mogućnosti vanzemaljskog inteligentnog života, bio humanoidan ili ne, mislim da je krajnje ograničeno i arogantno uopšte i pomisliti da smo jedini u svemiru!
Ne razumijemo pola stvari oko nas (zbog toga i neću ulaziti dublje u temu jer se bojim da ću biti pogrešno shvaćen), ponekad čak i one za koje znamo svrhu ali ne znamo kako dolazi do te svrhe, tako da je u slučaju "istraživanja" svemira najbolje samo upotri***iti maštu... Čak i informacije koje posjedujemo su uveliko ograničene na naš sistem i otprilike smo sigurni samo za dvije konstante a to su gravitacija i vakuum (i to je samo u sistemima koje možemo koliko toliko da proučimo)...

I da se vratim na temu - u slučaju da dotična planeta ima nastanjivu atmosferu (bez potrebe teraforminga), najbolje što možemo uraditi u ovom trenutku su kolonijalni brodovi i to da bude više kolonijalnih brodova nastanjanih samo jednim nacijama iz razloga što smo u trenutnom mentalnom niovu razvoja vrlo malo odmakli od kako je Ug prvi utukao toljagom Oga i oteo mu ulov jer je skontao da je lakše oteti nego sam sebi uloviti...

Edit: btw @ gx-x, nije poenta u tome da li bi ti volio da živiš tamo ili ne već u samoj MOGUĆNOSTI života na drugoj planeti... Uvijek će biti neko ko bi želio da tamo živi...
 
Poslednja izmena:

driver

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.04.2009.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Macbook 5,2
CPU & cooler:
i7 930, Freezer Xtreme
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
18 GB
VGA & cooler:
260GTX
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
128 SSD + 2TB + 1TB + 640GB + 2x500GB 2.5"
Case:
Matrix
Optical drives:
LG Bluray
Mice & keyboard:
Apple Aluminium + Magic Mouse
Internet:
16mbit
OS & Browser:
Mountain Lion + Safari
ma ne mogu da odu do marsa a kamoli negde dalje (sa ljudskom posadom, naravno)..
Kog Marsa, pa ljudi se nisu mrdnuli dalje od 30km od zemlje :) U onu predstavu iz 1969. samo ljudi iz tog vremena su mogli da poveruju :)

Prica o nekom naseljavanju je najgori hardkor SF :) Tehnologija koju mi imamo i filozofija po kojoj se "napreduje" (ubaci josh milion tranzistora i eto novog komada hardvera/promeni dizajn i eto novi Windows :)) govori o tome da josh hiljadama godina necemo mrdnuti sa ove planete...a tad ce biti kasno :)
 
Poslednja izmena:

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Je l se neko od vas pitao da li postoje morske sirene? :troll:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
U onu predstavu iz 1969. samo ljudi iz tog vremena su mogli da poveruju :)
Gde si bre driver-u! :)

Pretpostavljam da ti je neverovatno i da su davne 1906. godine ljudi prvi put vozili preko 200 km/h, a 30 godina kasnije, tj 1936. chak 485 km/h? Sto da ne, 30 godina kasnije na mesec? Mislim, da li si mogao da zamislish uredjaj snage i mogucnosti jednog iPhone 4s-a pre 10 godina?
Aj ne zezaj, nije neizvodljivo bilo spushtanje na mesec, tehnologija za to je postojala. Koliko ima "dokaza" da se nikada nije desilo, toliko ima i dokaza da se desilo. Da se razumemo, ne tvrdim da se desilo, ali da je bilo moguce, bilo je, to je chinjenichno stanje :)

:wave:
 
Poslednja izmena:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Sletanje na mesec se dogodilo, tehnologija za to naravno da je postojala. Čak šta više svemirska tehnologija nije ni značajno napredovala od hladnog rata, osim naprednije elektronike, sve ostalo je praktično isto.

A i Sovjeti koji su tada imali najmoćniji teleskop, bi prvi potrčali da dokažu da je suparnik "lagao"...

I nije bila samo jedna ljudska ekspedicija na mesecu, već šest uspešnih i jedna neuspešna.
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
E moram da iskopam ono sto sam citao, zasto nece biti misija na mesec u skorijoj buducnosti i zasto su Rusi odustali :d
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
taj teleskop iz CCCP nije bio dovoljno mocan da to potvrdi ili opovrgne, a mozda su imali neki zajednicki interes da to sve bude tako kako je i bilo. Na kraju krajeva to sad sve nije vise ni bitno. Problem sa tadasnjim, a i sadasnjim sletanjem (tada veci nego sada) su G sile koje vrlo lako ubiju coveka/zivo bice.

Problem sa verodostojnsocu cele price postoji zbog sitnih propusta ili u montazi ili u fizici kakvu je mi razumemo danas. Tamo im se ona zastavica na mesecu lepo leprsa na vetru, valjda solarnom, bem li ga...
Što se tiče zastavica i ostalih "pitanja", evo tekstića na srpskom za one koji ne čitaju engleski :d

http://static.astronomija.co.rs/nauke/istorija/Na_Mesecu/Bili_su_na_Mesecu.htm

Sve je već lepo sažvakano...


Inače jako mrzim kada ljudi pokušavaju da umanje sposobnosti i dostignuća ljudske rase, isti slučaj kao i sa piramidama.
 
Poslednja izmena:

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
astronauti se zbog nedostatka gravitacije izduzuju tokom boravka u svemiru.. logicno je da zbog pojacane gravitacije bi se covek smanjivao... naravno i ojacavao, isto sto i astronauti oslabe fizicki tokom boravka u svemiru..

i zbog svega toga, sve i da se obezbedi ne znam koliko kesha, prakticno je nemoguce putovati negde dalje u svemiru bez vestacke gravitacije..
govoriš o bićima koja su promenila svoj habitat na kratko, naravno da se izdužuju, pošto zglobovi, pršljenovi nemaju opterećenje, i malo se naduvaju i omekšaju taruće površine unutar zglobova.
Ljudi neće putovati nigde van solarnog sistema, nema smisla, (vodeni baloni sa velikim potrebama za održavanje, koji vrlo lako pucaju po svim šavovima) putovaće samo mašine, a ako je potrebno možda nositi seme, tj.genetski materijal živog sveta planete, kao i mislim vojadžer što je odneo zvukove živog sveta
Mislim da su zbog istog razloga i ljudi veci, zbog hrane("za hranu ga pitaj stanislave, za hranu!"), vise se jede, vise je mesa u ishrani itd...
Higijena, proteini, stereoidi u hrani i naravno dovoljno hrane.

A sta ako postoji inteligentan zivot svugde oko nas, ali niko ne moze da ostvari putovanje brzinom svetlosti jer je nemoguce, a distance su cak i u tom slucaju astronomske :D :wave:
inteligentan život i jeste oko nas, sva ta bića koja ispunjavaju ovaj prostor su inteligentna, jer se prilagođavaju promenama i uslovima života trenutno i kroz vreme, na planeti na kojoj se ponekada vrlo drastično izmenjaju uslovi.

mislim takođe da je velika greška u svom tom prostoru i vremenu, ako je zaista tu (sve infomacije dobijamo ne možemo ih proveriti nigde) , tražiti i gledati samo nama poznate fizičke oblike života i njihove modifikacije.
takođe možda su stanovnici zemlje isto u zabludi i izmanipulisani, a dostupne nam informacije manipulativne prirode, kao što su i stanovnici DRK ubeđeni u svoju istinu.

treba gledati i mikrokosmos i tu postoje uređenja, ustvari živa bića kakva poznajemo, jesu ogromne kolonije osnovnih čestica (nama poznatih) koje deluju zajedno, naša svest ne utiče na to delovanje, ona je samo lovačke prirode da tim česticama i klasterima čestica doturi energiju, možda je i tako...
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Što se tiče zastavica i ostalih "pitanja", evo tekstića na srpskom za one koji ne čitaju engleski :d

http://static.astronomija.co.rs/nauke/istorija/Na_Mesecu/Bili_su_na_Mesecu.htm

Sve je već lepo sažvakano...


Inače jako mrzim kada ljudi pokušavaju da umanje sposobnosti i dostignuća ljudske rase, isti slučaj kao i sa piramidama.
ja verujem u teorije zavere pa samim tim ne verujem ni u taj prevedeni tekst na srpskom. Po meni, lazi se cesto lakse i radje gutaju nego istina. Ti citaj i veruj u sta ti zelis, a ja cu u sta ja zelim i resena dilema :)
reci cu ti samo ovo: usled nedostatka atmosfere na mesecu mikro cestice koje se krecu dovoljno brzo ce lako probiti kroz odelo astronauta. Vecina poslova van satlova se, izmedju ostalog, zbog toga i obovlja robtskim rukama, a astronauti jako retko izlaze ukoliko nije neophodno i ukoliko nemaju zastite sa nekoliko strana, sto od cestica u slobodnom letu, sto od sunceve radijacije, pogotovo poslednjih godina.

dostignuca ljudske rase? Mislis samounistenje i usputno ostecenje planete na kojoj zivimo i koju sve vise i vise upropascujemo svaki dan? Kada bih gledao sta je vece dostignuce, piramide ili secenje 90% suma za 100 godina, definitivno bih glasao za secenje suma, ipak treba biti veoma inteligenan pa seci granu na kojoj sedis. Najvece dostignuce nam je to sto smo kao i svaki virus, presretni sto smo eto nasli planete na kojima bi sve ovo isto mogli iznova da radimo. Bas sam uzbudjen.

" 1. Zastava vijori na Mesecu na kome nema vetra

Zastave koje su astronauti poboli na Mesec su namerno „izgužvane“ pre pakovanja na Zemlji da bi ostavljale utisak vijorenja. Takođe, kroz gornji deo zastave provučena je plastična šipka koja sa gornje strane zateže zastavu, dok njen donji deo ostaje da slobodno visi izložen uticaju gravitacionog polja Meseca. To, naravno, daje utisak vijorenja zastave."

LOOOOL znaci gravitacija na mesecu je promenjiva toliko da zastava vijori?! Ma da. Pa to platno bi se spustilo do jedne tacke, zateglo se i tako ostalo, nema tu vijorenja jer nema nikakvog vetra, pa to je valjda svakom jasno.

A ljudi iz tog vremena su prali zube pastom obogacenom radonom jer se tad propagiralo i verovalo u to kako je radijacija dobra za tebe. Danas isti ti ljudi koji veruju u spustanje na mesec piju srebrnu vodu, vodu iz alpskih izvora, imaju power narukvice sa kojima su jaci 10-20% jer im se negativni joni konvertuju u pozitivne (?!). Ma ljudima mozes svaku glupost da serviras, nasaras necime u cega se ne razumeju i prodas im kao istinu. Marketing je cudo, a sletanje (prvo) na mesec je najveci napredak covecanstva u sferi marketinga i obmane.

I naravno, preko 20 miliona prijava NLO su sve serpe, lonci i metereoloski baloni. Dovoljno je raskrinkati 20 prijava od tih 20 miliona i to je to, resena stvar.

Samo bih dodao jos i to da su ljudi jako dugo vremena verovalid a je zamlja ploca sa koje moze da se padne, oni koji su tvrdili suprotno su bili smatrani za heretike i spaljivani na lomacama. I dan danas ima "naucnika" koji tvrde da je sunce tu odma blizu, velicine kosarkaske i lopte i da su sve ostalo gluposti jer tako pise u knjizi koju oni generacijama citaju vec poslednjih 20 vekova.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Vrh