• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako podesiti X-fi da dekodira DTS/Dolby i tako to

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Dakle ovako, imam X-fi XtremeMusic, vidim u njegovom controlnom centru svasta-nesto za dolby i to, da ne duzim sa time. X-Fi mi je vezan na AVR analogno (ima bolji dac od AVR-a pa nisam namerno vezao digital).

E sad, kad pustam film u PotPlejeru recimo, film ima DTS ili tako nesto, ali taj signal dekodira plejer, a ne karta sa internim dekoderom (mozda i gresim ali tako mi se cini), a ja bih da podesim da X-Fi to preuzme na sebe i salje takav zvuk dalje na AVR.

Zasto ovo zelim? pa zato sto bih voleo da u plejeru izaberem da zvuk iz filma na input i output bude "as is" znaci da ne preuzima interni integrisani njegovi kodeci i filteri i sta ti ja znam vec da x-fi odradi (verujem da ce bolje odraditi) i to tako dalje prosledi (opet pominjem, pricam o analognom izlazu iz X-Fi).

Signal koji saljem je linijski stereo u AVR, medjutim, citajuci funkcije X-Fi-a, on moze da uradi 5.1 na stereo konverziju, takodje ima spatial surround kad se ukljuci CMSS 3D. Takodje, ako X-Fi radi dekoding onda ce mi raditi i kontrola za dynamic range (max, normal, night).

Kako je to opisano na sajtu i review-ima, X-Fi uzima sve podatke iz signala i spaja ih tako da pasuju na izabrani tip zvucnika i pokusava da napravi virtulno pozicioniranje kad je CMSS 3D ukljucen. Navodno to veoma dobro radi.

Meni je ovo bitno pretezno zbog slusalica, kad koristim "as is" za output onda iz 5.1 signala ostajem bez signala za centralni zvucnik isl. Ako mu dam da miksa ceo signal na 2/0 onda to ispada neki budz od zvuka, uglavnom klipuje na..eksplozijama recimo, a to je prilicno smarajuce na slusalicama.

elem, kako podesiti to? Pot player, kmplayer, bilo koji drugi plejer. Dakle necu da saljem bit stream vec karta da preuzme signal iz filma i da dekodira taj DTS, a ne plejer, zatim karta to sto je dekodirala salje dalje na pojacalo. To mi treba :)

bit stream nije problem, samo u plejeru ukljucim "pass through" i to je to, onda preko digitalnog izlaza to ide dalje. Dakle ja bi isto to samo da se resi na kartici pa reseno da se salje na zvunicke, to je to :)

evo slike iz plejera i opcije sta nudi. Ako sam u pogresnoj sekciji plejera ili treba nesto drugo da diram/screenshot-ujem slobodno recite.







mozda ovde nesto?



ili mi pak treba neki eksterni kodek/filter...
 
Poslednja izmena:

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Enable dolby digital live ili Enable DTS Interactive u Volume panelu?!...samo sto ne znam da li to moze dok je analogna veza!
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Bilo bi lepo kada bi neko ko se razume u materiju objasnio neke stvari, i aktivaciju na xonaru jer izgleda da je ovo vecini slaba tacka. :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Enable dolby digital live ili Enable DTS Interactive u Volume panelu?!...samo sto ne znam da li to moze dok je analogna veza!
moze, a radi i na integrusi, dakle nije to to :D Kad je opticka ili digitalna konekcija (coaxial) onda se namesti samo pass-through medju filterima i to bi trebalo da radi taj deo savrseno (posto prestane da se cuje zvuk, a ako forsiram izlaz na zvucnike cuje se statika, dakle jedinice i nule :D )
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
PA cim stavis pass-through zaboravi da ce ti muzicka raditi bilo kakav dekoding! A sto se tice analogno-digitalne konekcije; kod mene na centralnoj jedinici od logitech z5450 (z5500) se pojavljuje dd/dts SAMO ako su zvucnici digitalno spojeni dok je upaljen gore pomenuti Enable dolby digital live ili Enable DTS Interactive u Volume panelu (naravno pricam o varijanti kada sam stavio da muzicka radi dekodiranje)!
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Proday, to je jasno ko dan, digitalna konekcija nije nikakav problem. Ubodes kabel i to je to (na x-fi ukljucis digitalni izlaz i cao zdravo. Eventualno u plejeru pass-trough). Ono sto meni treba je da mi zvucna preuzme DD/DTS signal, sabije na 2 kanala i analogno salje na risiver. TRenutno to radi, kako mi se cini, pot player, a ne zvucna (posto kad pustim DD film i drndam onaj dynamic range (full/std/min) nista se ne menja.

btw. sad se igrao sa time nekih sat vremena, menjao sve zivo i nisam uspeo da dobijem da mi dynamic range radi koju god kombinaciju izabrao u plejeru. Ostaje mi jedino jos da probam neke filtere/kodeke da instaliram...

PS. google ne pomaze mnogo, prvo sam se tako pokusao edukovati al tesko je dobiti ikakve smislene rezultate...
 
Poslednja izmena:

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
A gde si nasao da ona to moze da radi samostalno ??
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Zar nije dovoljno samo u "Creative Audio Console" podesiti DD ili DTS?
Imaš i aplikaciju "Encoder Switcher" (isti by Crative) koja samo to radi?

Decoding with Sound Blaster X-Fi:
If you have an external Dolby Digital/DTS DVD player, you can use your X-Fi I/O Drive* or X-Fi I/O Console* to decode Dolby Digital or DTS signals.
To enable this function, select the Use Built-in Decoder option in Audio Console, or the Off (Built-in Decoder) option in Entertainment Mode or Audio Creation Mode.
http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=10635
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
A gde si nasao da ona to moze da radi samostalno ??
iako mislim da je pitanje suvisno, evo ovde:

http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=54516

a i ovde:



@SuperStar:

Pa ne znam, valjda jeste, to mi tako stoji (vidis gore na SS, to sam malopre napravio) ali ne znam da li plejeri (software u winjdozu) to obilazi, kazem, jedino sto mogu da probam kako bi verifikovao da to radi je da drndam onaj dynamic range, a tu se nista ne desava (a trebalo bi da ne salje LFE frekvencije u "night mode", medjutim woofer "rusi kucu", a i trebalo bi da se "sabije" dynamic range tj da bude mnogo manja razlika izmedju inteziteta zvukova, npr glasa koji ide na centralni i muzike i efekata i sta ti ja znam. Kad slusas u full range nekako se podrazumeva da imas centralni zvucnik i da je to sve pojacano i da ces cuti dijalog odlicno i pored efekata koji tresu okolo dosta glasnije itd.). Ne znam da li postoji jos neki nacin da to proverim. Kad pustim digitalni signal na AVR onda podesavanje dynamic range-a (na risiveru) radi normalno.

edit: kad pustim recimo "covek pegla" koji ima dolby digital i menjam taj built-in decoder On/Off nista se ne desava, cak ni "ne trepne" zvuk (sto recimo nije slucaj ako palis/gasis CMSS-3D)
 
Poslednja izmena:

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Ma brate pazari 5.1 sistem i uzivaj sta se patis tu kakvim konverzijama. Tebi je bitan kvalitet i cujes razliku kako ti kazes a sam upropastavas signal i trazis nemoguce ;)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ma brate pazari 5.1 sistem i uzivaj sta se patis tu kakvim konverzijama. Tebi je bitan kvalitet i cujes razliku kako ti kazes a sam upropastavas signal i trazis nemoguce ;)
imam 5.1 sistem i zgrozen sam slusanjem stero zvuka na njemu pa sam ostavio samo stereo odnosno 2.1 sistem. Takodje mi 5.1 u filmovima ne zvuci nista posebno, gomila galame na sve strane koja dosadi nakon 5-6 filmova + mi se bune komsije :d

elem, ne pricamo ovde o 5.1 zvuku vec o prebacivanju 5.1/7.1 na 2/0 na najbolji moguci nacin (ocigledno ne i najlaksi :) ). Prosto, risiver od 200e nema bolji dac od zvucne za 50-100e i to je kraj price o kvalitetu. Mozda razlika nije primetna ili ocigledna, mozda bi nekom risiver zvucao bolje sa svojim DAC-om isl. ali to ovde nije poenta. Sutra cu hteti recimo da nakacim komp na cisto pojacalo, linearno, bez ikakvog DAC-a i iskljucivo stereo ulazom i sta onda? ;) Problem i dalje ostaje, ako uopste postoji. Ne znam kako da proverim.

btw. ne upropastavam kvalitet, naprotiv. Konverzija se desava u samoj karti u kojoj zvuk i tako zavrsi, ja zelim da konverziju u full-u odradi DAC i integrisani kodec, a ne pot player. Ne znam da li sam jasan :)
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
elem, ne pricamo ovde o 5.1 zvuku vec o prebacivanju 5.1/7.1 na 2/0...
Jel ti nas (mene) zezaš ili se praviš :cool:
Poveži to "hardverski"!
Leve zvučnike na levi ulaz, desne obrnuto a za vufer (mislim da može isto tako i za centralni) uzmeš - sa leve strane, + sa desne s' tim što vufer treba da ima skretnicu da ne bi (pokušavao :) ) puštao visoke i srednje tonove...
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mislim da je graph gledao epizodu Teorije Velikog Praska gde je Lenard povezivao komponente novoj komsinici i gde se ona odusevila mogucnostima DTS-a pa sad i on hoce DTS. :d
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Jel ti nas (mene) zezaš ili se praviš :cool:
Poveži to "hardverski"!
Leve zvučnike na levi ulaz, desne obrnuto a za vufer (mislim da može isto tako i za centralni) uzmeš - sa leve strane, + sa desne s' tim što vufer treba da ima skretnicu da ne bi (pokušavao :) ) puštao visoke i srednje tonove...
:D ne zezam, sto bi zezao? Pa vidis iz screenshotova moje konzole da koristim 2/2.1, a ne 5.1. Centralni i rear su mi u garazi, u prednje sam ubacio umesto dva fabricka, dva malo bolja drajvera i to koristim. Sub je aktivan, vezan na risiver preko sub out-a, sece na 120hz (u Dolby i DTS modovima ga risiver sece na 90Hz), dakle to je sve ok. I ne vidim poentu ovoga uopste, to nije problematika ovde :) Problematika je da ocu da kartica radi downmixing ili kako se vec zove to, a ne plejer/sowtware. Dosli smo do toga da mozda ona to vec i radi, al se stidi da pokaze. Mada mislim da ne radi. I da, ovo mi treba samo za filmove, muzika je ok, tu me nista ne muci. A za filmove mi treba iz tog razloga sto u akcionim filmovima moram da pojacavam ko sumanut da bi cuo sta glumci pricaju, kad cujem lepo sta glumci pricaju, onda i komsije cuju koju film gledam...ocu da koristim standard ili night rezim dinamike gde ce dinamika zvuka biti "suzena" pa ce se to malo ispeglati. Nadam se i da ce center speaker mixing biti malo bolji, bem li ga. Na kraju krajeva nije ni bitno ZASTO, vec KAKO :P

vidim ja da vi mene ovde zezate :D

@c-p-r

naravno da sam gledao tu epizodu :d ali ovo nema veze sa time (+ sto se DD i ProLogic/ PL II menjaju na jedno dugme i nema veze sa povezivanjem :d )
 
Poslednja izmena:

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
iako mislim da je pitanje suvisno, evo ovde:
ja te lepo pitam gde si nasao da Xfi samostalno pretvara DTS u stereo ?? Posto sam siguran da to ne radi a to se takodje vidi sa slika ??

Tj hteo sam da kazem da bez filtera ili spoljne aplikacije neces moci da odradis to sto tebi treba odnosno COax ide DTS a analognim idu analogni

A za filmove mi treba iz tog razloga sto u akcionim filmovima moram da pojacavam ko sumanut da bi cuo sta glumci pricaju, kad cujem lepo sta glumci pricaju, onda i komsije cuju koju film gledam..
Ovo je losa mana DDL i razlog zbog kog sam batalio, jednostavno to nije to i filmovi su crap, predji na DTS i glasovi ce ti biti normalni, takodje kod mene KM player radi bolje sa audiom nego MPC HC

CMSS 3D je obicno sranje tj on samo " docarava " surround i kod mene je iskljucen, tj on stereo pretvara u " surround " odn stereno nikad ne moze biti surround

http://www.tomshardware.com/reviews/creative-x,1101.html

S obzirom da ti treba za filmove moras neki filter a da je recimo za muziku onda bi mogao sarecimo Foobar koji ima u sebi alate za pretvaranje visekanalnog u stereo
 
Poslednja izmena:

Kox

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.08.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8320 4.75GHz + Corsair H100i
Motherboard:
Crosshair V Formula 1703
RAM:
Corsair Vengeance pro red ddr3 1866mhz (2x8Gb) 2050mhz
VGA & cooler:
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Display:
Asus MX279H + Panasonic 50ST50 :)
HDD:
Corsair Force GT 120GB, 2x WD6401AALS (black) + 2TB WD20EARS + WD My Passport Essential 500GB 3.0
Sound:
Creative X-Fi Titanium, Z-5500, Z523, G35, Logitech V20, SteelSeries 7H
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Corsair AX850
Optical drives:
LG Blu-ray BH16NS40, Pioneer DVR-216
Mice & keyboard:
Logitech G510, G700, K400, G5, Rumblepad 2 x 2,Xbox 360 x2 wifi Elite C., + Logitech G27 :)
Internet:
5120/448, Asus RT-N66U Dark Knight
OS & Browser:
Win 10 Pro x64, Firefox
Other:
Acer V Nitro 791G-762P, Canon 60D+17-50 2.8, LG G3 32GB, Nexus 4, Epson L800, ML-1640, Canon A710
Ja imam predlog jedan, a to je da neko ko je iskusniji i upuceniji napravi nekakav vid user review-a, od samog pocetka instalacije drivera skidanja drivera pa do najsitnijih podesavanja, jer ima nas mnogo ovakve kartice iz serije x-fi i mozda nas pola nije iskoristilo pun potencijal. Mislim da bi bila veoma korisna tema.
:sekira:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ja te lepo pitam gde si nasao da Xfi samostalno pretvara DTS u stereo ?? Posto sam siguran da to ne radi a to se takodje vidi sa slika ??

Tj hteo sam da kazem da bez filtera ili spoljne aplikacije neces moci da odradis to sto tebi treba odnosno COax ide DTS a analognim idu analogni



Ovo je losa mana DDL i razlog zbog kog sam batalio, jednostavno to nije to i filmovi su crap, predji na DTS i glasovi ce ti biti normalni, takodje kod mene KM player radi bolje sa audiom nego MPC HC

CMSS 3D je obicno sranje tj on samo " docarava " surround i kod mene je iskljucen, tj on stereo pretvara u " surround " odn stereno nikad ne moze biti surround

http://www.tomshardware.com/reviews/creative-x,1101.html

S obzirom da ti treba za filmove moras neki filter a da je recimo za muziku onda bi mogao sarecimo Foobar koji ima u sebi alate za pretvaranje visekanalnog u stereo
izvini ali lupas gluposti, nhf. Procitaj sta pise na creative sajtu, review-ovima, a imas i sam kartu pa pogledaj opcije. Nemam nameru da se nastavljam sa tobom oko ovoga. Procitaj malo funkcije karte koju posedujes pa ces videti i zasto xonar DS, iako ima bolji zvuk, ne vredi kolko x-fi.

prosto, lepo sam sve napisao i objasnio. DAC je DAC, on radi hteo ti to ili ne, poenta je da ga nemastimo da iz media plejera poput Kmplajer ili potplayer ili mpc ili sta vec namestimo da radi on u mesto softwerskog enkodera. Ne znam sta ti nije jasno, zaista. :/

A to zasto bih se ja cimao prepusti meni, a kao sto vidis ima jos ljudi koje interesuje da izvuku max iz onoga sto imaju. Ako si jedan od onih sto misle da integrusa preko digital out-a daje isti zvuk kao i tvoj x-fi preko istog, onda zaobidji ovu temu i ovima slicne. Mrzi me da objasnjavam kao tamo na benchu sto se objasnjavaju kako integrisna karta moze slati ista drugaciji tj losiji signal od skupe audio karte kad je digital out u pitanju.

znaci prosto, karta to sto ja zelim MOZE da radi, preko asio drajvera i radi, samo zelim da to postignem i preko plejera, samo jos ne znam kako, al skontacu kad-tad.


BTW. DTL i DDS - ne mozes da "predjes". Filmovi u sebi imaju ovaj ili onaj zapis. Nemas ti tu sta da biras. Lepo ti pise na omotu svakog filma, a bogami i torenta, koji je zvucni zapis u pitanju. DDL i DTS nisu ni slicni (pogledaj wiki), ali ne vezano za to, zar ne bi vise voleo da izvuces sto vise mozes iz tog Elite?

PS. CMSS 3D u entertainment modu downmixuje 5.1 u 2.1/2/0 (ako imas namesteno 2.1 kao izlaz), u game modu pravi spatial positioning na osnovu informacija iz same igre/filma i to zaista radi, ali SAMO na slusalicama. Probaj, videces. Radi mnogo bolje nego 5.1 sluske. (mozes da probas bez problema, trebaju ti samo sluske koje nisu totalni krsh ili dj sluske, odnosno nisu cap nego polu otvorene.
Lepo je napisano u par review-ova sta cmss zapravo radi u game modu. Uzima sirovu informaciju o poziciji zvuka i pokusava* da je predstavi kroz sluske (game mod). Lako je, ubodi sluske, namesti game mod, ukljuci cmss i stisni tamo test da ti helikopter obleti oko glave pa mi onda reci da je sranje molim te. Kvalitet zvuka je "cudan" ali radi. Radi bolje nego 5.1 sluske, pogledaj po netu ako meni ne verujes. Elem, to nije poenta ove teme. ;)
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ja imam predlog jedan, a to je da neko ko je iskusniji i upuceniji napravi nekakav vid user review-a, od samog pocetka instalacije drivera skidanja drivera pa do najsitnijih podesavanja, jer ima nas mnogo ovakve kartice iz serije x-fi i mozda nas pola nije iskoristilo pun potencijal. Mislim da bi bila veoma korisna tema.
:sekira:
iz tvojih postova u Bozije usi. Ja ne mogu da dam puno saveta osim oko namestanja same karte i onog cmss, ali ovo sto mene interesuje je ozbiljnije i zaista bih i ja voleo da se neko javi ko zna kako podesiti stvari. Nabosti kabel i staviti bit-matched i digital out je najjednostavnije, ali je smesno porediti kvalitet dekodinga koji pruza recimo z5500 naspram asusa ili creativa...(novost za sve koji nisu znali - DAc u Z5500 vredi isto kolko i zvucnici, dakle vredi po principu kolko para - tolko muzike, a ja vam kazem da na risiveru od 200 i kusur evra dac nije dostojan onog sa zvucne karte. Taj na z5500 razbija...)

edit: mozda sam malo ostar, ali sam ovu temu otvorio sa namerom da vidimo konkretne rezultate odnosno resenja i sad se to pretvara u "sta je pametno a sta ne". Ovo nije tema "kako povezati zvucnu na risiver" to svi koji su citali znaju (da nije to tema) i ajmo molim vas da ne pricamo o tome i zasto ja ne povezem to samo eto bas tako. NECU, i kraj. Ocu da izvezem zvuk sa kompa na risiver bez da na risiveru palim digital input. Lud sam 100% ocu da se patim.

(kad budem imao spravu koja ima bolji dac od kartice iz kompa rado cu to uraditi. Slag na tortu, svako od vas ko ima xonar ili x-fi i logi z5500 i vezuje sve digital, ima losiji zvuk nego sto moze da ima ako veze line analog izlaz na taj logi. Mislite o tome)
 
Poslednja izmena:

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
(novost za sve koji nisu znali - DAc u Z5500 vredi isto kolko i zvucnici, dakle vredi po principu kolko para - tolko muzike, a ja vam kazem da na risiveru od 200 i kusur evra dac nije dostojan onog sa zvucne karte. Taj na z5500 razbija...)
Znaci svaka tebi cast kad ti osetis razliku izmedju daca na z5500 i x-fi kad radi konverziju! Probao i jedno i drugo i apsolutno nema razlike. Cak je i bilo u nekoj temi da su tu negde po kvalitetu.

Kox: stvarno ne znam sta ce ti user rewiev za to sto trazis; instaliras mpc hc, stavis spidif da radi posao, u filterima stavis pasthru za dd i dts i to je to. U principu dogod ti pise na ekranu konzole dd ili dts kad pustas film nema o cemu da brines ;)
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
S obzirom da nisi naveo na pocetku teme da je " for experts only " da ti repliciram zasto sam ti na nesto odgovorio i onda me posle bas zabole djoka

A za filmove mi treba iz tog razloga sto u akcionim filmovima moram da pojacavam ko sumanut da bi cuo sta glumci pricaju,
Ovo je karakteristicno za DDL filmove i " zbog tog sranja " ne drzim nikad dekoder na DDL nego na DTS, zvuk JE BOLJI i KVALITETNIJI i zvuk je rasporedjen odlicno.

Znaci svaka tebi cast kad ti osetis razliku izmedju daca na z5500 i x-fi kad radi konverziju! Probao i jedno i drugo i apsolutno nema razlike. Cak stavise od ljudi koje ja znam da imaju " music " i Z5500 svi dekodiraju preko kartice, jedno je sto pise na papiru da logi moze drugo je sto to u stvarnosti zvuci
ovo je verovatno subjektivna stvar odnosno kod mene a " Elite " Logi nema sta da trazi i jednostavno je bledunjav pored xfi

Lepo je napisano u par review-ova sta cmss zapravo radi u game modu. Uzima sirovu informaciju o poziciji zvuka i pokusava* da je predstavi kroz sluske (game mod).
Ovde si " naseo " na propagandu ali treba ce ti vremena da ocistis iz glave to sti se nacitao na netu ( pogotovo na Creative sajtu ) i da skontas stvari, CMSS bez EAX ili OPENAI je GOLO ****O odnosno on nesto radi ali to sto radi ne vredi ni ....

Kao prvo, pokusao sam da pomognem nisam imao zadnjih namera i bez obzira sto sam " clan bencha " na istom se iznose cinjenice pogotovo oko zvuka koje ti mozes da zanemaris ali ces ih procitati na drugom mestu.

No ... bye
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
S obzirom da nisi naveo na pocetku teme da je " for experts only " da ti repliciram zasto sam ti na nesto odgovorio i onda me posle bas zabole djoka
Pa nije "for experts only" ali brate mili pitanje i "problem" je konkretan, a vidi gde odosmo. Cenim svaciji feedback ali slozices se da je vecina samo off-topic. Zasto ja ne bi ovo ili ono. Mozda zvucim arogantno, nisam mislio da bilo koga ili sta vredjam, ali me zaista ne interesuje sta bih ja mogao ili trebao itd. O tome mozemo u nekoj drugoj temi. :cool:



Ovo je karakteristicno za DDL filmove i " zbog tog sranja " ne drzim nikad dekoder na DDL nego na DTS, zvuk JE BOLJI i KVALITETNIJI i zvuk je rasporedjen odlicno.
odlicno nije isto sto i pravilno. I o tome mozemo u nekoj drugoj temi. Meni je zvuk bolji i kvalitetniji na 2.1, kao sto sam vec i naveo sto je delimicno i razlog za otvaranje ove teme. :)


Ovde si " naseo " na propagandu ali treba ce ti vremena da ocistis iz glave to sti se nacitao na netu ( pogotovo na Creative sajtu ) i da skontas stvari, CMSS bez EAX ili OPENAI je GOLO ****O odnosno on nesto radi ali to sto radi ne vredi ni ....
rekoh za cmss 3d stavi slusalice pa probaj. Ja sam probao, nema nikakve propagande, TO radi. Rekoh, kvari kvalitet zvuka ali siri zvucnu sliku i delimicno uspeva da docara surround ako izvor zvuka sadrzi surround sliku. Spatial positioning nije nista novo i nije ga creative smislio.

EAX jeste golo ****o, ne secam se ni kad sam ga poslednji video, tj secam se, dungeon siege...

Kao prvo, pokusao sam da pomognem nisam imao zadnjih namera i bez obzira sto sam " clan bencha " na istom se iznose cinjenice pogotovo oko zvuka koje ti mozes da zanemaris ali ces ih procitati na drugom mestu.

No ... bye
kakve veze ima da li si clan bencha ili ne? Nisam pomenuo bench niti u losem niti u dobrom kontekstu, samo sam rekao da sam tamo citao stosta i to sto sam citao sam pomenuo. Ako mislis da ja pamtim ko je clan gde - varas se :P Takodje, kao sto rekoh, ne vidim vaznost toga.
ne znam sta ti znaci ovo oko cinjenica. Forum ko forum, iznosi se sve i svasta, nesto su cinjenice, nesto nisu, nesto je otvoreno za debatu.

PS. izvini za ono "lupas gluposti", nisam to napisao u nameri da vredjam vec vise u kontekstu (i afektu :/ ). Nemoj da se ljutis bzvz :P

:wave:

@Proday:

pa ne znam sta si konkretno probao. Zar Z5500 ima analogne ulaze za 5.1? (6 stereo ulaza)
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Ima analogne ulaze stari, samo sto analognom vezom nikada neces ostvariti da pise dd/dts na konzoli (sto ne znaci da isti i ne postoje)!! A probao sam sve kombinacije ;)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ima analogne ulaze stari, samo sto analognom vezom nikada neces ostvariti da pise dd/dts na konzoli (sto ne znaci da isti i ne postoje)!! A probao sam sve kombinacije ;)
Pa ok, nisam znao da ima za full 5.1. Ni ne treba da pise DTS na konzoli ako ti karta vec radi taj DTS. Da moze, pisalo bi ti na karti "DTS" ili koji vec nosac zvuka je u pitanju. ;)
Hocu da kazem, to sto ne pise na konzoli DTS je normalno ako koristis analogne ulaze. To ne znaci da to sto svira nije DTS, DD ili sta vec pustas.

E sad, ako se kod tebe ne primeti razlika, ili je ti ne primetis, onda je logicno da ces koristiti jedan kabel umesto tri. I dalje tvrdim da taj logi DAC ne moze proizvesti bolji zvuk od X-Fi-a, Xonara i slicnih karti. To sto se na njemu to ne cuje, to je druga stvar. (Probaj neku FLAC muziku da pustis, nisam ni mislio da se razlika cuje na internet radiu ili 128/192 mp3 :P Cak mislim da na tom sistemu i X-Fi 24bit Crystalizer ima smisla, a on ne radi preko digital-out ako se ne varam, a mislim da se ne varam)
 
Poslednja izmena:

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
MA ne vredi ti samonom da se upustas o muzici, opste je poznato da sam nikakav audiofil; sve to meni super izgleda i zvuci ;)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Vrh