• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Izbor Napajanja i pomoc

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
I opet ce pored svog strucnog pisanja i iznosenja bitnih detalja o napajanjima biti onih koji ce pitati a hoce meni to i to napajanje raditi sa tim i tim delovima. Tako da bi za veliku vecinu to bile nepotrebne informacije jer ih ne razumeju i zasto su bitne.
Slazem se, bice glupih pitanja uvek, bez toga ne moze, ali ako tako razmisljamo onda nema smisla nista menjati vec stajati u jednoj tacki, ja smatram da uvek moze bolje, mi u Srbiji imamo PcAxe i drugi forum, ljudi ovde citaju samo ta 2 foruma, odatle se sire informacje i dezinformacije, ako se mi kao stariji i iskusniji clanovi ne pokrenemo u nekom smeru, ovaj forum ce za 5 god postati sluzba za sastavljanje konfiguracija i preporuke komponenti, ljudi ce doci na forum dobiti sve na tanjiru i biti srecni, ali to nije dobro..

Da ne jedem ****a vise, ovim postom zavrsavam svoj pokusaj necega sto mi je palo na pamet..
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Nazalost takvo je vreme doslo, ljudi dolaze na forum samo kada im nesto treba i kada imaju neki problem.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Kada bi bio "Kralj" napajanja onda bi svi samo njega kupovali, toliko o kralju..
uh ovo moze da se razvuce naxx strana. Ko je najbolji medju mobilnim telefonima. Nema ga ali mozemo reci da su Samsung i Huawei pa 3 mesta preskocis pa ostali. Xiaomi je ok ali i dalje u prasini za ova dva navedena. iPhone je posebna prica u negativnom smislu i njega necu da ubrajam u pricu. Ali ipak i pored toga ljudi kupuju ostale brendove. Zasto? Stvar dizajna, bolja kamera na nekom modelu, veci ekran itd. ali najvise iz jednog prostog razloga. MONNEY. Nemoj misliti da kada bi svako imao neograniceni budzet ne bi uzeo Seasonica ili SuperFlowera ne bi sigurno kupovali sirotinjsko LC600H. Nije ti bas komentar na mestu. Dakle ponovicu. Ne postoji savrseno, ne postoji idelano ali sa Seasonic si najblize tome.
Ja sam za CM V850 (tacnije V seriju) pre svega cuo na ovom forumu odnosno prvo sam za V seriju cuo u onom klipu gde je Dule sklapao komp mudji sa V1200 Platinum napajanjem. To napajanje tj V serija je u mojim mislima ostalo kao nesto nedostizno za moj budzet. Kad sam poceo da radim i da imam para kupio sam sebi V seriju koju sam oduvek hteo. Tek kad sam kupio napajanje pogledao sam recenziju koju je odradio jonny guru. Dakle na potpuno drugaciji nacin sam shvatio sta je V serija napajanja a ne preko recenzije.
Tvoje pojasnjnje u nekoj od tema pre nekih nedelju dana o ripple suppresion mi je dosta znacilo i onda sam to dodao na spisak "znanja".
Daleko od toga da ja gledam samo specifikacije na kutiji i efikasnost i da na osnovu toga dajem ljudima predloge.

Ovo sto je kobatz izneo
Sada je to totalno druga prica i vecina postova se svodi na to "sklopi mi sto pre" :(
a i onaj deo sa iskusnim i pametnim ljudima koji su pisali romane o jednom parecetu hardvera

Sada se posle ovoga osecam kao neko g.ovno na forumu. Hvala kobatz ;)

Evo ja sam poslusao Erika crvenog i onu likusu sto su reklamirali na YT slusalice od asusa i bacio 250 evra. Jedna mesecna plata BTW. Srecom pokvarile su se u roku od 6 meseci pa sam dobio povracaj novca a inace cuvane su pod staklenim zvonom. Koriscenje 2 sata dnevno. Eto poslusao nekoga ko je iskusan ko je clan axe tima.
Kad slusas recenziju prosto mislis da je to fantazija od slusalica. CIP u samoj kontrolnoj tabli daje fantastican zvuk koji nije moguc na integrisanoj kartici, detalji u igrama, obrada zvuka itd. A nisam mogao da ukljucim 2.0 mod. Zasto? Pa zato sto je Asus toliko sposoban da te slusalice softverski podrzi kako treba. O mikrofonu necu ni da pricam. Koga zanima samo neka kuca Asus Centurion 7.1 mic problem.
Izvinjavam se ako sam rekao nesto sto ne treba ali kad smo krenuli da pricamo iskreno onda rekoh da kazme sta mi je na srcu.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
uh ovo moze da se razvuce naxx strana. Ko je najbolji medju mobilnim telefonima. Nema ga ali mozemo reci da su Samsung i Huawei pa 3 mesta preskocis pa ostali. Xiaomi je ok ali i dalje u prasini za ova dva navedena. iPhone je posebna prica u negativnom smislu i njega necu da ubrajam u pricu. Ali ipak i pored toga ljudi kupuju ostale brendove. Zasto? Stvar dizajna, bolja kamera na nekom modelu, veci ekran itd. ali najvise iz jednog prostog razloga. MONNEY. Nemoj misliti da kada bi svako imao neograniceni budzet ne bi uzeo Seasonica ili SuperFlowera ne bi sigurno kupovali sirotinjsko LC600H. Nije ti bas komentar na mestu. Dakle ponovicu. Ne postoji savrseno, ne postoji idelano ali sa Seasonic si najblize tome.
Ja sam za CM V850 (tacnije V seriju) pre svega cuo na ovom forumu odnosno prvo sam za V seriju cuo u onom klipu gde je Dule sklapao komp mudji sa V1200 Platinum napajanjem. To napajanje tj V serija je u mojim mislima ostalo kao nesto nedostizno za moj budzet. Kad sam poceo da radim i da imam para kupio sam sebi V seriju koju sam oduvek hteo. Tek kad sam kupio napajanje pogledao sam recenziju koju je odradio jonny guru. Dakle na potpuno drugaciji nacin sam shvatio sta je V serija napajanja a ne preko recenzije.
Tvoje pojasnjnje u nekoj od tema pre nekih nedelju dana o ripple suppresion mi je dosta znacilo i onda sam to dodao na spisak "znanja".
Daleko od toga da ja gledam samo specifikacije na kutiji i efikasnost i da na osnovu toga dajem ljudima predloge.

Ovo sto je kobatz izneo

a i onaj deo sa iskusnim i pametnim ljudima koji su pisali romane o jednom parecetu hardvera

Sada se posle ovoga osecam kao neko g.ovno na forumu. Hvala kobatz ;)

Evo ja sam poslusao Erika crvenog i onu likusu sto su reklamirali na YT slusalice od asusa i bacio 250 evra. Jedna mesecna plata BTW. Srecom pokvarile su se u roku od 6 meseci pa sam dobio povracaj novca a inace cuvane su pod staklenim zvonom. Koriscenje 2 sata dnevno. Eto poslusao nekoga ko je iskusan ko je clan axe tima.
Kad slusas recenziju prosto mislis da je to fantazija od slusalica. CIP u samoj kontrolnoj tabli daje fantastican zvuk koji nije moguc na integrisanoj kartici, detalji u igrama, obrada zvuka itd. A nisam mogao da ukljucim 2.0 mod. Zasto? Pa zato sto je Asus toliko sposoban da te slusalice softverski podrzi kako treba. O mikrofonu necu ni da pricam. Koga zanima samo neka kuca Asus Centurion 7.1 mic problem.
Izvinjavam se ako sam rekao nesto sto ne treba ali kad smo krenuli da pricamo iskreno onda rekoh da kazme sta mi je na srcu.
Sponzorisanim recenzijama nikada ne verujem, JonnyGuru sa druge strane radi za Corsair, ali to nikako ne znaci da Cors ima prednost u njegovim recenzijama, neretko zna da ima da losu ocenu, covek radi iskreno bez popustanja..
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Ajde sto ce biti pitanja vezana da li ce odredjeni hardware raditi na odredjenom napajanju takodje strucne informacije ukljucuju i odredjene strucne elemente koji bi verovatno onima koji samo zele da znaju "da li ce odredjeni hardware raditi" biti veoma konfuzan te treba biti spreman i veoma strpljiv sa tim ljudima.Ideja nije losa i takva tema treba da postoji za one koji zele da znaju vise i pritom da nauce.Problem je sto za to zaista treba neko ko se bas razume.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Poenta je da sam ja sa Chieftec napajanjem koje je po svemu sto sam citao bilo prilicno lose napajanje u pitanju je APS1000C terao preko 3 godine 2 racunara kao i ovaj sad koji je u moja konfiguracija i nikad nisam imao ni jedan jedini problem vezan za napajanje. Zamenjeno je za V850 iz jedinog razloga sto meni nikad nije bilo zao da kupim neku kvalitetnu komponentu za racunar iako sam jako slab sa parama.
Ako kazemo da jedan "najobicniji" Seasonic od 70 evra ima 5x bolje napone i sta sve vec mozemo zakljuciti da ulazenje u toliko sitna crevca za napajanje od 1000 ljudi 999 nece hteti ni da razmisljaju o tome sto budemo pisali.
Cak i ja koji sam zaludjenik ne opterecujem se previse. Znam koji su brendovi ok i time se vodim prilikom kupovine. Pa Boze moj ne drzimo mi kuci servere gde je potreban ultra premium hardver. OK je otvoriti temu za nekoga ko hoce da uci. Ali poenta je da je takvih malo. Mnogo manje nego onih koji dodaju svoje postove u temi spremanje motora i kola za zimu, smirglanje i sl nebulozne teme na IT forumu.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
uh ovo moze da se razvuce naxx strana. Ko je najbolji medju mobilnim telefonima. Nema ga ali mozemo reci da su Samsung i Huawei pa 3 mesta preskocis pa ostali. Xiaomi je ok ali i dalje u prasini za ova dva navedena. iPhone je posebna prica u negativnom smislu i njega necu da ubrajam u pricu. Ali ipak i pored toga ljudi kupuju ostale brendove. Zasto? Stvar dizajna, bolja kamera na nekom modelu, veci ekran itd. ali najvise iz jednog prostog razloga. MONNEY. Nemoj misliti da kada bi svako imao neograniceni budzet ne bi uzeo Seasonica ili SuperFlowera ne bi sigurno kupovali sirotinjsko LC600H. Nije ti bas komentar na mestu. Dakle ponovicu. Ne postoji savrseno, ne postoji idelano ali sa Seasonic si najblize tome.
Ja sam za CM V850 (tacnije V seriju) pre svega cuo na ovom forumu odnosno prvo sam za V seriju cuo u onom klipu gde je Dule sklapao komp mudji sa V1200 Platinum napajanjem. To napajanje tj V serija je u mojim mislima ostalo kao nesto nedostizno za moj budzet. Kad sam poceo da radim i da imam para kupio sam sebi V seriju koju sam oduvek hteo. Tek kad sam kupio napajanje pogledao sam recenziju koju je odradio jonny guru. Dakle na potpuno drugaciji nacin sam shvatio sta je V serija napajanja a ne preko recenzije.
Tvoje pojasnjnje u nekoj od tema pre nekih nedelju dana o ripple suppresion mi je dosta znacilo i onda sam to dodao na spisak "znanja".
Daleko od toga da ja gledam samo specifikacije na kutiji i efikasnost i da na osnovu toga dajem ljudima predloge.

Ovo sto je kobatz izneo

a i onaj deo sa iskusnim i pametnim ljudima koji su pisali romane o jednom parecetu hardvera

Sada se posle ovoga osecam kao neko g.ovno na forumu. Hvala kobatz ;)

Evo ja sam poslusao Erika crvenog i onu likusu sto su reklamirali na YT slusalice od asusa i bacio 250 evra. Jedna mesecna plata BTW. Srecom pokvarile su se u roku od 6 meseci pa sam dobio povracaj novca a inace cuvane su pod staklenim zvonom. Koriscenje 2 sata dnevno. Eto poslusao nekoga ko je iskusan ko je clan axe tima.
Kad slusas recenziju prosto mislis da je to fantazija od slusalica. CIP u samoj kontrolnoj tabli daje fantastican zvuk koji nije moguc na integrisanoj kartici, detalji u igrama, obrada zvuka itd. A nisam mogao da ukljucim 2.0 mod. Zasto? Pa zato sto je Asus toliko sposoban da te slusalice softverski podrzi kako treba. O mikrofonu necu ni da pricam. Koga zanima samo neka kuca Asus Centurion 7.1 mic problem.
Izvinjavam se ako sam rekao nesto sto ne treba ali kad smo krenuli da pricamo iskreno onda rekoh da kazme sta mi je na srcu.

Nisam bas skapirao sto se tako osecas, pojasni mi ;)

Oko istustva i recenzija, mozda zaboravljas da si ti ovde dosao kao jedan prilican noob i da smo se te u pocetku prilicno ispravljali za razne stvari, ako se ti toga ne secas ima ovde clanova koji su od prvog dana dolaska tvog ovde i imaju solidno secanje ;)

Sada vec spadas u iskusnije i mogu reci da ti je forum prilicno pomogao oko toga a i ti njemu, jedan odlican primer kako se treba ponasati na forumu i pomagati drugima ;)

Nisam imao nameru nikoga da uvredim, samo konstatujem i na okupljanjima i ovako na forumu da je nekad forum bio ogromna baza znanja i velikih znalaca a da sada vec neko vreme to nije vise slucaj i sveo se na 10ak iskusnih ljudi.

Ko je bio ovde od pocetka to moze sigurno da potvrdi-siguran sam.

Jednostavno, kako su to meni objasnili, promenilo se vreme, forumi vise nisu popularni i nije to vise to sto je nekada bilo.

Sada cu nabrojati samo nekoliko starih clanova od kojih si mogao mnogo toga da naucis i sa takvom ekipom malo toga nije moglo da se uradi(vecinu upoznao na prvim okupljanjima)

Steamroller
animaN

peja81
voodoons
Gulftown
Dexter013
ThePocetnik
FantomX
Shang Tsung
activated1
gx-x
illidan
neSSa
DeRadicci











 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ja spadam u one koji se uglavnom na forumu bave da preporuce nekome nesto za racunar. Sobzirom da je to 90% onoga sto radim a tu potraznju imaju samo oni clanovi koji su srozali forum (deca) onda ja spadam (tako se osecam posle tvog komentara) u neku izgubljenu mentalno skrenutu osobu na forumu koja pomaze samo razigranoj decici a ne koristim forumu za neke IT savete od kojih mogu i iskusniji clanovi nesto da nauce. Po ovome na forumu bi trebalo da pisu samo ljudi koji se profesionalno bave IT-em jer jelte oni znaju sve ili bar blizu toga.
Ne znam da li sam dovoljno jasan.
Secam se ja dobro sta sam pricao kad sam dosao na forum ali taj noob status je ispario posle ne vise od par nedelja.
Ne zameram ti nista. Kapiram ja da nisi nista mislio lose. Nego eto nekako kad se procita moze da se protumaci na par nacina pa ono nekako mi malo zasmetalo :)
Ti si jedan od 10ak clanova na forumu koje cenim tako da ono sve cool :)
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Svi smo mi imali svojih bisera, moj najveci biser je kada sam dosao ovde da pitam za savet da li da kupim dvoglavu amd karticu:

6870x2

I sada kada citam vidim koliko sam bio glup a jbg bozobrazan sam ostao i sada. Ali to ipak nije ljude odvratilo da mi daju prave savete ali jbg znas kada mislis da neko hoce da te zezne i mislis da oni nemaju pojama svi su oni tada vise znali od mene i pored svih izrecenih stvari ja sam opet istu kupio da bi se opet kasnije vratio i kukako kako to ne radi kako treba. Ali sam je brze bolje utopio pa tako da nije bila nastala velika steta.
 

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
428
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows
Bitnije od imena branda je ono šta ima unutra. Tako da je preporučljivo pregledati recenzije koje to pokazuju/analiziraju.

Moja "short" lista 550-650W "gold certified" napajanja poredana od najjeftinijeg prema najskupljem:
XFX P1-550G-TS3X -> Seasonic S12G platforma, 5g garancije, nemodularan
XFX 550W XTR2 -> Seasonic S12G, 5g garancije, full modularan, polupasivan
Corsair TX550M -> Great Wall, 7g garancije, polumodularan
XFX 550W XTR2 -> Seasonic S12G, 5g garancije, full modularan, polupasivan
Corsair RM550X -> Channel Well, 10 garancije, polupasivan, full modularan
Corsair RM650X -> Channel Well, 10 garancije, polupasivan, full modularan

Seasonic Focus je malo van cjenovnih gabarita :(.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ja sam puno na internetu citao lose o Corsair napajanjima. (naravno ovo ne znaci da je corsair los) ali samo eto da spomenem. Ne secam se detalja ali znam da je bilo svacega. Cak i za neke top modele kao sto je recimo Corsair AX1000.

Ja bih se sto se tice napajanja drzao SuperFlower-a i Seasonic-a. Naravno i onih napajanja koja pakuju njihova OEM izdanja. Kao sto je primera radi EVGA G2 gde je upakovan SuperFlower.
Ljudi na nasem prostoru slabo uzimaju XFX i Corsair. Mada realno i slab je ili nikakav izbor za ova dva brenda. Pogotovu za XFX. Uglavnom se ide na budzet napajanja LC Power ili Thermaltake SE verziju ili se to preskace pa se ide na neku srednju nizu klasu kao sto je Seasonic S12II ili M12II. Ostalo (skuplja napajanja) nije vredno pomena jer se prodaje par komada na 100 kupca.
Po meni jedna prava mera za neki PC od 1K evra ili vise je recimo Seasonic Focus Plus 750W Platinum / Seasonic Focus Plus 750W Gold ili eventualno modeli od 850W. Preko toga primera radi Seasonic PRIME serija vec pocinje prag "preterivanja" pre svega mislim na modele a ne na jacinu napajanja (to se bira po potrebi).
 
Poslednja izmena:

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Ja sam puno na internetu citao lose o Corsair napajanjima. (naravno ovo ne znaci da je corsair los) ali samo eto da spomenem. Ne secam se detalja ali znam da je bilo svacega. Cak i za neke top modele kao sto je recimo Corsair AX1000.

Ja bih se sto se tice napajanja drzao SuperFlower-a i Seasonic-a. Naravno i onih napajanja koja pakuju njihova OEM izdanja. Kao sto je primera radi EVGA G2 gde je upakovan SuperFlower.
Ljudi na nasem prostoru slabo uzimaju XFX i Corsair. Mada realno i slab je ili nikakav izbor za ova dva brenda. Pogotovu za XFX. Uglavnom se ide na budzet napajanja LC Power ili Thermaltake SE verziju ili se to preskace pa se ide na neku srednju nizu klasu kao sto je Seasonic S12II ili M12II. Ostalo (skuplja napajanja) nije vredno pomena jer se prodaje par komada na 100 kupca.
Po meni jedna prava mera za neki PC od 1K evra ili vise je recimo Seasonic Focus Plus 750W Platinum / Seasonic Focus Plus 750W Gold ili eventualno modeli od 850W. Preko toga primera radi Seasonic PRIME serija vec pocinje prag "preterivanja" pre svega mislim na modele a ne na jacinu napajanja (to se bira po potrebi).
Imao sam dva Super Flower i napajanja su me odusevila.Koristio sam neko vreme i prodao za lepe pare.Steta sto su malo zastupljeni kod nas...
 

Milos4523

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.06.2020.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
Dobar dan nisam hteo da otvaram novu temu pa cu napisati ovde. Imam lc600h napajanje i presao bi sa rx 570 na rx 590. Da li to napajanje moze da je izgura
 

Shone91

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2018.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 2600X
Motherboard:
Asus TUF B450-Gaming
RAM:
4x4 Gb HyperX Predator 3200mhz
VGA & cooler:
XFX 590 8Gb Fatboy
Display:
AOC AG322QC4
HDD:
M.2 SSD
Sound:
/
Case:
Cooler Master Cosmos
PSU:
Antec NeoEco Gold ZEN 600W NE600G
Mice & keyboard:
Razer Huntsman Elite - Razer Mamba 16000
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Dobar dan nisam hteo da otvaram novu temu pa cu napisati ovde. Imam lc600h napajanje i presao bi sa rx 570 na rx 590. Da li to napajanje moze da je izgura
Krositim tu kombinaciju. Za normalan rad je ok, ako hoces da igras igrice onda nista od toga, gledaj neko jace napajanje ili drugu graficku iz Geforce tabora koja nece vuci toliko struje. Npr. LoL igram bez problema jer ne zahteva toliko snagu, ako pokrenem RedDead 2 posle nekog vremena dolazi do zamrzavanja slike i izbacivanja iz igrice, to je simptom male snage napajanja.
 

Milos4523

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.06.2020.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
Gledam novu grafu do 25500 din. Koju bi mi preporucili.Na kp
 

Shone91

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2018.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 2600X
Motherboard:
Asus TUF B450-Gaming
RAM:
4x4 Gb HyperX Predator 3200mhz
VGA & cooler:
XFX 590 8Gb Fatboy
Display:
AOC AG322QC4
HDD:
M.2 SSD
Sound:
/
Case:
Cooler Master Cosmos
PSU:
Antec NeoEco Gold ZEN 600W NE600G
Mice & keyboard:
Razer Huntsman Elite - Razer Mamba 16000
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Mozda neka GTX 1660
 

Milos4523

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.06.2020.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
Da li bi ovo napajanje moglo da napaja gtx 1070?
Nasao sam je polovnu sa garancijom
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.764
Rezultat reagovanja
9.135
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Zbog slabijeg napajanja moraćeš da praviš kompromise sa grafičkim kartama. Mislim da je bolje da prvo kupiš pristojno napajanje, a zatim da skupljaš novac za grafičku kartu po želji.
 

Milos4523

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.06.2020.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
Da li ima neko dobro napajanje do max 70e
 

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)

Shone91

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2018.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 2600X
Motherboard:
Asus TUF B450-Gaming
RAM:
4x4 Gb HyperX Predator 3200mhz
VGA & cooler:
XFX 590 8Gb Fatboy
Display:
AOC AG322QC4
HDD:
M.2 SSD
Sound:
/
Case:
Cooler Master Cosmos
PSU:
Antec NeoEco Gold ZEN 600W NE600G
Mice & keyboard:
Razer Huntsman Elite - Razer Mamba 16000
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Zbog slabijeg napajanja moraćeš da praviš kompromise sa grafičkim kartama. Mislim da je bolje da prvo kupiš pristojno napajanje, a zatim da skupljaš novac za grafičku kartu po želji.
To sam i ja hteo da kazem. Ne bih se igrao sa napajanjem jer ako crkne sa sobom moze povesti i neku skuplju komponentu. Bolje daj i 100e za neko jace napajanje pa posle mozes menjati graficke koliko god hoces.
 

Milos4523

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.06.2020.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
To sam i ja hteo da kazem. Ne bih se igrao sa napajanjem jer ako crkne sa sobom moze povesti i neku skuplju komponentu. Bolje daj i 100e za neko jace napajanje pa posle mozes menjati graficke koliko god hoces.
Koje mi preporucujete
 

Shone91

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2018.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 2600X
Motherboard:
Asus TUF B450-Gaming
RAM:
4x4 Gb HyperX Predator 3200mhz
VGA & cooler:
XFX 590 8Gb Fatboy
Display:
AOC AG322QC4
HDD:
M.2 SSD
Sound:
/
Case:
Cooler Master Cosmos
PSU:
Antec NeoEco Gold ZEN 600W NE600G
Mice & keyboard:
Razer Huntsman Elite - Razer Mamba 16000
OS & Browser:
Windows 10 Pro

Shone91

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2018.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 2600X
Motherboard:
Asus TUF B450-Gaming
RAM:
4x4 Gb HyperX Predator 3200mhz
VGA & cooler:
XFX 590 8Gb Fatboy
Display:
AOC AG322QC4
HDD:
M.2 SSD
Sound:
/
Case:
Cooler Master Cosmos
PSU:
Antec NeoEco Gold ZEN 600W NE600G
Mice & keyboard:
Razer Huntsman Elite - Razer Mamba 16000
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Vrh