• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ITAcademy

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Pricas napamet.
Momak, ja sam fakultetski obrazovan, programer, radio na vec jakim projektima, i tako nesto odvalis i ostanes ziv.. Da ne spomenem da si se vec raspitivao za viser, i dobio informacije iz prve ruke za oba smera koja te interesuju..
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Momak, ja sam fakultetski obrazovan, programer, radio na vec jakim projektima, i tako nesto odvalis i ostanes ziv.. Da ne spomenem da si se vec raspitivao za viser, i dobio informacije iz prve ruke za oba smera koja te interesuju..
Sve si dobro rekao,manje više svuda dobiješ otprilike isto...što reče za te pare i tih 150k i više....onda je naisplativije završiti tako neki kurs...nego se ***ati godinama za otprilike isto(Fax je ipak druga stvar da se ne uvrede neki),dobiješ ti to obrazovanje sigurno,dali ćeš ga steći to je već tvoja stvar.
Ako si u frci sa godinama mislim da je to najbolje rešenje po meni(to je moje mišljenje),i ako znaš materiju,nema šta da brineš...
Kontam da si iz neke te generacije mog burazera on je 87 i tako dalje,video si kako ide.Valjda znas bleyach-a mora da ke**a na sve strane i ako ne zna pokušaće da bude pametan-samo da bi rekao nešto.

MaTRaX-ova rečka !
I odma da kazem da fax nece nikog skroz da nauci sve, mora da se i vas faxa cima oko ucenja, da sam istrazujes i ucis vise ! :)
 
Poslednja izmena od urednika:

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Mozes i sam da naucis sve, samo brze ide kada te neko profesionalan usmerava - sto i jeste poenta tih kurseva i skola.
Jedino je razlika sto nakon njih dobijes neki sertifikat/diplomu kao potvrdu da imas to znanje, ali s druge strane svaki iole normalan poslodavac ce testirati ono sto znas pre nego te zaposli tako da i taj sertifikat nije neophodan u vecini slucajeva. Znanje jeste neophodno ako hoces posao.
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Hocu samo da vidim ko je postao vrhunski programer, a da je to naucio na faxu...
 

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
943
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Koliko sam ja shvatio ovako stvari idu u BG u "programerskoj okolini" - ovo je sve iz prve ruke, iz firme i iz iskustva najblizih koji se ovim bave. Moje iskustvo nije visedecenijsko, ja sam zaposlen 2 godine i 88' godiste sam:

Gleda se da li imas zavrsen fakuletet i koji. Ako mislite suprotno - varate se. Jedini uslov da se kandidatu oprosti manjak diplome jeste radno iskustvo i konkretni projekti iz CV-a.
Gleda se radno iskustvo, tj sta si tacno radio. Testovi su cesti na vecini intervjua.
Da li ima posla: Ima, svako ko kaze suprotno lupa gluposti. Naravno da ima ljudi koji nikako da dodju do istog - to je zbog raznih razloga: manjak iskustva, znanja, usmerenosti a i iskreno same zelje da se nadje posao tj pravog nacina. Ovde ne pricamo o nekome sto zna nesto o HW, cita i bleji po forumima nego brate sta stvarno znas da radis i kako da resis problem.

A sada sto se tice skole tj fakulteta: Ja sam zavrsio masinski u bg-u. Znaci nema veze sa programiranjem. Od 550 upisanih, diplomiralo je valjda oko 50tak za tih 5-7 godina koliko je trajalo. Vecina sto ja znam da - ako ne i svi koji su zavrsisli u roku - su nasli posao i rade. Ovi koji nisu znam da idu dosta cesto na intervjue. E sada oko IT akademije - samo cu ti spomenuti da iz iskustva drugarice koja je team leader u dobroj firmi i radila desetine intervjua i pregledala stotie cv-a. - ti kandidati se odmah odbacuju jer su im dolazili dosta sa samo zavrsenom akademijom i jednostavno bez ikakvog drugo znanja. Uvek pre njih gledaju ljude sa drzavnim fakultetima.. Jbg.
Sto se tice Vise elektro - ja npr znam za najbolja iskustva sa ljudima odatle. 6 (sest) ortaka iz mog razreda srednje je zavrsilo to. Jedan radi u firmi za kablovsku opremu, dizajnira cela resenja sistema za emitovanje signala. Drugi radu u jednom internet provajderu. Oboje imaju Cisco sertifikat, onaj prvi valjda CCNA. Drugo dvoje su zavrsili za audio i video, oboje radili freelance privatno i sada su zajedno otvorili svoj studio za snimanje. Jedna devojka zavrsava master u NS na elektroteh, jedan decko je programer u bg-u. To je ovako iz glave sto sam povatao.

Hocu samo da vidim ko je postao vrhunski programer, a da je to naucio na faxu...
Jako puno njih koji zavrse Prirodno matematicki faks, za smer programiranje. I opet se brkaju stvari, Programiranje se ne uci tek tako, nego razvijas logiku. Ako imas to razvijeno mozes lako da menjas okruzenja i jezike i uvek ces bolje snaci neko uceni programer od kuce koji je samo jedno strebao. Programiranje se ne uci napamet.
 
Poslednja izmena:

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Zbog toga i kazem,nece niko postati programer na faxu, vec posle uz samostalni ili vec kakav rad.
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Momak, ja sam fakultetski obrazovan, programer, radio na vec jakim projektima, i tako nesto odvalis i ostanes ziv.. Da ne spomenem da si se vec raspitivao za viser, i dobio informacije iz prve ruke za oba smera koja te interesuju..
Sta sam ja to odvalio ? Bio sam vise puta na praksi u viseru,hteo sam da cujem iskustva nekoga ko je bio na audio i vide tehnologijama,nisi ti prvi kod koga sam se raspitao,ali si prvi od koga sam cuo negativna iskustva za taj smer odnosno celu tu skolu.Svaka tebi cast,ja cenim to kada ljudi znaju kada su obrazovani itd itd...Nisam ja tebe vredjao,nego hocu da kazem da si ti prvi koji mi je rekao losa iskustva za tu skolu.Sry ako sam te uvredio.
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
^^ sto se tice avt-a na viseru, imaju sjajan studio, bogatu opremu, dosta prakticno rade sa kamerom, zvukom, i sta je sve vezano za to

mislim da na budzet primaju 10 ili 20 ljudi(ovaj podataka ne znam, kad sam ja upisao bilo je 10, mozda su sad povecali )

cena je veca zbog same opreme, ali ako si uporan i ako zelis to da naucis mislim da je vise nego ok izbor :)

naravno ako budes ucio, i ok se pokazes, bices na budzetu 3 godine + mozes da se izboris za stipendiju


a ako se razmisljas da upises NRT, ja ti bolje preporucujem da upisujes RT, jer ima bolji izbor predmeta sto se tice mreza i programiranja :)


:wave:
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ok.Hvala ti.Razmislicu se do jula..Mada sam ja zavrsio Elektrotehnicku mutimedija i najvise sam imao dodira sa kamerom i miksetom,i vise volim video,ali audio ne zapostavljam tako da bi mi to sigurno islo jer volim.Samo me zeza matematika,slab sam sa time.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Hocu samo da vidim ko je postao vrhunski programer, a da je to naucio na faxu...
Da si procitao par postova iznad video bi da sam napisao da se najlakse postane programer ako ucis kuci i radis projekte. Fakultet se vise ceni od vise skole (mozete se zavaravati ako mislite da vam ne gledaju obrazovanje na pocetku karijere), i odlicna je stvar da vas nauci nacinu razmisljanja u programiranju, na vama je da li cete to primeniti i nauciti sam programski jezik kakav je.
@bleyach, odvalio si jer si rekao da pricam napamet, ja ne pricam stvari napamet. Dao sam ti informacije iz prve ruke. Video je i dobar, idu i po televizijskim stanicama, rade dosta projekata sa kamerama itd. Toga i toliko cesto i kad ima, u audio predmetima nema. Zato kazem da se drugar razocarao.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Ja sam prosle godine pricao sa jednim likom iz Nordeusa nakon jednog njihovog predavanja i upitao ga da li je zaista neophodan fakultet obzirom da ga traze u svakom njihovom oglasu, a on mi je odgovorio da ukoliko znam da radim posao za koji konkurisem fakultet uopste nije neophodan.

Do sada sam radio za 3 razlicite firme, jednu inostranu i dve domace, svuda sam imao kratak probni period do 10 dana i svuda sam nakon toga dobio posao obzirom da znam ono sto radim. Niko od njih nije zahtevao neku posebnu diplomu/fakultet/sertifikat, iskljucivo se ceni znanje i prakticna primena istog.

Dzaba ti i sertifikat ako nemas znanja, moj rodjak ima sertifikat za engleski jezik a ne zna da sastavi prostu recenicu.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ja sam prosle godine pricao sa jednim likom iz Nordeusa nakon jednog njihovog predavanja i upitao ga da li je zaista neophodan fakultet obzirom da ga traze u svakom njihovom oglasu, a on mi je odgovorio da ukoliko znam da radim posao za koji konkurisem fakultet uopste nije neophodan.

Do sada sam radio za 3 razlicite firme, jednu inostranu i dve domace, svuda sam imao kratak probni period do 10 dana i svuda sam nakon toga dobio posao obzirom da znam ono sto radim. Niko od njih nije zahtevao neku posebnu diplomu/fakultet/sertifikat, iskljucivo se ceni znanje i prakticna primena istog.

Dzaba ti i sertifikat ako nemas znanja, moj rodjak ima sertifikat za engleski jezik a ne zna da sastavi prostu recenicu.

Kao sto rekoh u pocetku karijere... A na pocetku karijere, svi su juniori, niko ne zna pojam timskog rada, dublje od koncepta oo programiranja, itd itd. Ja sam npr radio juniorsku poziciju u comtrade-u na projektu za vladu srbije, i pokazao zelju za napredovanjem i brzo stekao znanje za potreban deo projekta, i dodeljen mi je medium level assignment. Ko hoce da nauci i voljan je da odvoji vreme, dobice posao. Vec je napidano negde ovde, bez diplome ce vas pozvati samo ako imate projekte iza sebe. Dok sa diplomom ce vas pozvati i bez samostalnih projekata, i trazice vam osnovno znanje i logiku oo programiranja, i videtu kolika je vasa zelja za ucenjem. Toliko ;)
 

stolex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL Core 2 Duo E6550 2.33GHz 4MB
Motherboard:
ASUS P5K
RAM:
KINGSTON 4 x 1GB 800MHz DDR2
VGA & cooler:
ASUS Extreme N8600GT SILENT/HTDP/512MB DDR3
Display:
ASUS MW221U
HDD:
WD 250GB WD2500AAKS SATA II
Sound:
Asus Xonar DX / Altec ATP3 / Genius SF-HF 5.1 5000 & Sennheiser HD 201
Case:
CHIEFTEC BG-01B-B-SL 350W
Optical drives:
ASUS DRW-1814BLT
Mice & keyboard:
Logitech G11 / Razer Imperator + podloga QCK
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64 bit
Hteo bi da upisem ovu IT akademiju. Konkretno interesuje me i programiranje, ali i odrzavanje mreza. Naravno posto sam duduk i krenuo bi od nule. Hteo bi vas da pitam sta je mozda pametno upisati i za sta se opredeliti?

Kod programiranja bi me interesovalo java, php ili microsoft development. Naravno trebalo bi odabrati nesto od ovog kad bi upisao. Mada vidim da imaju i druge kurseve vezano jos za programiranje.

http://www.it-akademija.com/ITAkademija-Programming-Department_43_2_77_


Sto se tice mreze, ona me takodje isto interesuje. E sad neki kazu da je kao odrzavanje mreze lako nauciti i preko YT kanala dok je programiranje druga prica i treba neko te uvede u to.

Kod mreza bi izabrao kod nih mozda network administration. Ali vidim da imaju i microsoft administration kao i linux administration.

http://www.it-akademija.com/ITAkademija-Administration-Department_398_2_76_


U sustini hteo bi nesto da odaberem i krenem da radim, jer sam oduvek voleo da se bakcem oko kompova samo sto sam uvek isao u nekom drugom smeru.

Pa bi zato vas ovde hteo da pitam sta je po vama mozda isplativije i bolje, za sta se prijaviti, opredeliti? I kakva su iskustva sa ovom IT akademijom ili da li imate mozda predlog za neku drugu, bolju?
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
Hoces nesto na 1 godinu ili moze neki fax/ visoka da se preporuci ?

:wave:
 

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
943
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Telecom inzenjera ima malo ali nazalost se malo i traze (cisto poredjenje vs programera). Tu ti je kao pocetna osnova obavezan CCNA sertifikat.
Sa druge strane za programiranje ti nije potrebna nikakva privatna skolica, vec mozes podosta nauciti preko weba, citanja knjiga (+ebooks) i raznih yt kanala. Projekte mozes sam raditi, praviti aplikacije i prijavljivati se na konkurse gde ces polagati sa stecenim znanjem za neke pozicije. Ne znam koliko godina imas kao i slobodnog vremena ali po meni svakako najbolja opcija bi ti bila da sednes lepo kod kuce, zagrejes stolicu i ucis neki jezik makar 8h na dan - znaci celo jedno radno vreme. Ako to u startu ne mozes zapitaj se kako ces onda da programiras na poslu tih 8h+ na dan. ;)
Ako uopste to ne mozes onda plati 1000e+ na neki kurs/akademiju gde ce isto to da ne nauce uz izdat sertifikat.
Moj savet ti je da ucis Javu.
 

stolex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL Core 2 Duo E6550 2.33GHz 4MB
Motherboard:
ASUS P5K
RAM:
KINGSTON 4 x 1GB 800MHz DDR2
VGA & cooler:
ASUS Extreme N8600GT SILENT/HTDP/512MB DDR3
Display:
ASUS MW221U
HDD:
WD 250GB WD2500AAKS SATA II
Sound:
Asus Xonar DX / Altec ATP3 / Genius SF-HF 5.1 5000 & Sennheiser HD 201
Case:
CHIEFTEC BG-01B-B-SL 350W
Optical drives:
ASUS DRW-1814BLT
Mice & keyboard:
Logitech G11 / Razer Imperator + podloga QCK
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64 bit
@MaTRaX

Nesto tako na godinu dana otprilike, nemam bas vremena sad oko faksa da se bakcem. Zavrsio sam jedan i to mi dovoljno. :)

@noodi
Imam inace 28 godina, sad cu jos malo 29. Zaposlen sam i radim puno radno vreme, tako da i nemam bas slobodnog vremena da bi sam istrazivao. I ja sam od onih ljudi koje inace mrzi da sami ceprkahju, vec vise volim da mi neko prenese znanje pa se ja kasnije sam usavrsavam, ako me razumes. :) A ja da sam po netu caprkam i istazujem tutorijale i krecem od nule znam da se ne bi nikad naterao kao i sto nisam do sad, sto zbog posla sto zbog drugih obaveza. :) Razmisljao sam zato neki kurs da upisem vezano da li za programiranje ili administratora mreze jer bi hteo da se fokusiram na tu stranu i da dalje to radim. Mada koliko vidim mozda bi pre isao za administratora mreze, jer bi sebe mogao vise i tu da vidim da radim u nekoj firmi i da im odrzavam sisteme, kompjutere itd.

Pa sam i zbog toga hteo vas da pitam za ovu IT akademiju da li oni znaju da prenesu znaje i da li ce me nauciti tamo? I za koji program da se odlucim da radim po vama je neko najbolje resenje za pocetnika? Da ne bude da dam samo pare oni mi daju setrifikat i kao to ti je to, sad si "ekspert". Ili da li vi mozda imate neku drugu preporuku?
 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
...I ja sam od onih ljudi koje inace mrzi da sami ceprkahju, vec vise volim da mi neko prenese znanje pa se ja kasnije sam usavrsavam, ako me razumes. :)
Mislim da onda programiranje (posebno samo-zaposlenje) bas i nije za tebe. Iz licnog iskustva, kad mi neko kaze tako nesto, znam da od njih nikada nece biti dobar software developer.
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
slažem se sa kolegom... džabe će tebi neko nešto da pokaže i to je to. ne kažem da nećeš da naučiš ništa, ali ta vrsta posla ne ide bez samostalnog čačkanja...

nije džabe onaj vic žena misli da sam sa ljubavnicom, ljubavnica misli da sam sa ženom a ja programiram ;)
 

stolex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL Core 2 Duo E6550 2.33GHz 4MB
Motherboard:
ASUS P5K
RAM:
KINGSTON 4 x 1GB 800MHz DDR2
VGA & cooler:
ASUS Extreme N8600GT SILENT/HTDP/512MB DDR3
Display:
ASUS MW221U
HDD:
WD 250GB WD2500AAKS SATA II
Sound:
Asus Xonar DX / Altec ATP3 / Genius SF-HF 5.1 5000 & Sennheiser HD 201
Case:
CHIEFTEC BG-01B-B-SL 350W
Optical drives:
ASUS DRW-1814BLT
Mice & keyboard:
Logitech G11 / Razer Imperator + podloga QCK
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64 bit
Sve ja to razumem da ne ide. :) Nego samo je problem u meni sto znam da ako ne platim neki kurs i ne budem imao neku obavezu prema tome da necu nikad sam uzeti da cackam, sto zbog posla sto zbog drugih stvari.

Zbog toga sam i mislio da upisem neku akademiju za it ili dobar kurs da me uvede u te vode i da se posle sam usavrsim. Jer jednostavmo bi zeleo da se bavim time u daljem.zivotu. Sve vise ipak razmisljam o sistem administrator. To me mozda vise privlaci zbog odrzavanja mreza, sitema itd. Za sad...

Zato zelim da cujem vasa misljenja, preporuke i koji smer, kurs odabrati.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Takođe mislim da bi ti administracija mnogo bolje legla od programiranja, znam po sebi i drugim ljudima koji su postavljali slična pitanja. Verovatno je MCSA najbolja opcija za sada, pa posle MCSE, ali ne znam kakvi su predavači na toj akademiji.
Sa druge strane, Linux administracija je sigurno na ceni jer se mnogo manje ljudi bavi njom.
 
Poslednja izmena:

stolex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL Core 2 Duo E6550 2.33GHz 4MB
Motherboard:
ASUS P5K
RAM:
KINGSTON 4 x 1GB 800MHz DDR2
VGA & cooler:
ASUS Extreme N8600GT SILENT/HTDP/512MB DDR3
Display:
ASUS MW221U
HDD:
WD 250GB WD2500AAKS SATA II
Sound:
Asus Xonar DX / Altec ATP3 / Genius SF-HF 5.1 5000 & Sennheiser HD 201
Case:
CHIEFTEC BG-01B-B-SL 350W
Optical drives:
ASUS DRW-1814BLT
Mice & keyboard:
Logitech G11 / Razer Imperator + podloga QCK
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64 bit
Aha pa tako sam i ja nesto razmisljao. Da ipak nju upisem. :)

A da li imate neke predloge za jos neku akademiju ili dobar kurs sem ove it akademije? Ili ipak nju da upisem? Jer ne zelim da bacim pare, a da me nista posebno ne nauce. Ne znam kakav je odnos cena i kvaliteta onoga sto ti daju, pruzaju na it akademiji?
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
cisco ccna kuris je dobar :)
 

stolex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL Core 2 Duo E6550 2.33GHz 4MB
Motherboard:
ASUS P5K
RAM:
KINGSTON 4 x 1GB 800MHz DDR2
VGA & cooler:
ASUS Extreme N8600GT SILENT/HTDP/512MB DDR3
Display:
ASUS MW221U
HDD:
WD 250GB WD2500AAKS SATA II
Sound:
Asus Xonar DX / Altec ATP3 / Genius SF-HF 5.1 5000 & Sennheiser HD 201
Case:
CHIEFTEC BG-01B-B-SL 350W
Optical drives:
ASUS DRW-1814BLT
Mice & keyboard:
Logitech G11 / Razer Imperator + podloga QCK
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64 bit
Razmisljao sam i o njima takodje. Ali posto kazem da ne znam nista trenutno o mrezama, zeleo bi prvo da se upoznam sa nekim osnovnim pojmovima, terminima i da me neko lepo uvede u tu pricu. :)

Takodje sam video kurs vezano za administraciju da ima skola i Admin Training Centar, atc.rs. Da li je neko mozda imao kontakt sa njima i kakvi su u odnosu na IT Akademiju?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Ne znam kakav je CET, ranije su ih dosta reklamirali/hvalili.
 

stolex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL Core 2 Duo E6550 2.33GHz 4MB
Motherboard:
ASUS P5K
RAM:
KINGSTON 4 x 1GB 800MHz DDR2
VGA & cooler:
ASUS Extreme N8600GT SILENT/HTDP/512MB DDR3
Display:
ASUS MW221U
HDD:
WD 250GB WD2500AAKS SATA II
Sound:
Asus Xonar DX / Altec ATP3 / Genius SF-HF 5.1 5000 & Sennheiser HD 201
Case:
CHIEFTEC BG-01B-B-SL 350W
Optical drives:
ASUS DRW-1814BLT
Mice & keyboard:
Logitech G11 / Razer Imperator + podloga QCK
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64 bit
Za CET sam cuo, ali nisam ih uzimao u obzir. Mada ne svidjaju mi se njihovi kursevi kako su organizovani sad kad sam video na njihovom site-u. Hteo sam da vidim i za ovaj Admin Training Centar sto sam pitao za njih.
 
Vrh