• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

iOS vs Android

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
tema je svakako kancerogena i ovakve teme ne pozive dugo tako da sto da se ne kaze koja dok je jos u zivotu :)
ovde se vise radi o tome da odredjeni korisnici dizu u nebesa odredjene brendove i imaju jaku potrebu da nesto odbrane po svaku cenu.
zavrsice posao android kao i iOS, neki malo lakse ili lepse ali to je stvar licnog izbora i treba biti realan u nekim stvarima. daleko od toga da je bilo koji sistem savrsen.

iPhone je jako kasno postao dostupan kod nas i mnogo pre toga se izgubila ta draz da trazis resenja za nesto novo sto nije toliko zastupljeno i ne postoje tutorijali na netu kao danas.
cinjenica je da je proslo ono zlatno vreme iOS-a i da su ga ljudi kod nas kasno "otkrili".
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ne iphone je kod nas poluran samo iz razloga jer je suvise agresivna njihova politika i marketing, i stagod da gledas videces reklamu za iphone ili ces videti u filmu ili seriji da ljudi imaju tu marku. A nas narod ko narod je ko guska pa daj sve sto moze da se proguta jer nama stagod da serviraju od reklama mi cemo to da pazarimo.

Ali marka ko marka nista posebno cak sta vise razocaravjuce da kazem za razliku od androida kojeg kada rutujes mozes da mu radis stagod pozelis, od menjaja kernela pa do svega ostalog sto postoji u telefonu sto se tice softvera.

I ono sto je postalo najgore je to sto je narod postao a sta ce mi reci komsije? Nemaju vise svoj karakter pa da idu na ono sto se njima svidja nego deca bogatas da bi se pokazala u skoli furaju te telefone a ovi nasi sto nemaju ni za sta pas da ih ujede dobijaju komplekse jer misle da je to ulaz u takvo drustvo a drugo sto su deca takvih roditelja razmazena pa zadirkuju i odbacuju sve one koji nisu njima slicni.

Sreca pa u moje vreme kada se islo u skolu jedino sta je bilo popuularno su leviske i maksare dvojka.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
pa to za maksare ne znam da li je sreca ili tuga :D
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Pogotovo sto je bilo takvo vreme da su isli dripci i skidali deci patike sa nogu, pa ironija jedva nagovoris roditelje da ti kupe i neko ti ih posle nedelju dana skine. Sreca ja nisam imao tih problema sam bio u takvom drustvu de su bili skinsi pa nas par koji smo se sa njima druzili ovi nisu dirali.
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
Ne iphone je kod nas poluran samo iz razloga jer je suvise agresivna njihova politika i marketing, i stagod da gledas videces reklamu za iphone ili ces videti u filmu ili seriji da ljudi imaju tu marku. A nas narod ko narod je ko guska pa daj sve sto moze da se proguta jer nama stagod da serviraju od reklama mi cemo to da pazarimo.

Ali marka ko marka nista posebno cak sta vise razocaravjuce da kazem za razliku od androida kojeg kada rutujes mozes da mu radis stagod pozelis, od menjaja kernela pa do svega ostalog sto postoji u telefonu sto se tice softvera.

I ono sto je postalo najgore je to sto je narod postao a sta ce mi reci komsije? Nemaju vise svoj karakter pa da idu na ono sto se njima svidja nego deca bogatas da bi se pokazala u skoli furaju te telefone a ovi nasi sto nemaju ni za sta pas da ih ujede dobijaju komplekse jer misle da je to ulaz u takvo drustvo a drugo sto su deca takvih roditelja razmazena pa zadirkuju i odbacuju sve one koji nisu njima slicni.

Sreca pa u moje vreme kada se islo u skolu jedino sta je bilo popuularno su leviske i maksare dvojka.
Ја сам свој тренутни телефон саставио сам, имао сам дугме и плочу и купио сам тел закључан на iCloud, некима је много драже да сами чачкају по софтверу, некима је по хардверу. Када Android кориснику цркне конектор пуњења изађе те као пола телефона јер дисплеј лако пуца, поготово код Samsunga! И ово не можеш демантовати јер сваки сервисер ће ти рећи да на прсте једне руке може да наброји колико пута је конектор отишао на iPhoneu, а од Андроида се човек обогати. Може и iOS исто тако да одради Jailbreak(ко зна) и добија се безброј корисних tweak-ова исл. Мени је много боље што ја сам могу да решим скоро сваки проблем на свом телефону и да уз то корисно утрошим време и сачувам новац. Samsung има одличан квалитет екрана и на томе им свака част, али остатак хардвера је неупоредив(причам о квалитету, не о раму, језгрима процесора итд... зна се ко има јаче резултате на тестовима).
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Pa ne postoje samo samsung telefoni i samo iphone, postoji ogroman izbor pa neka svako bira sta mu odgovara.

Ja posle godinu ipo dana koriscena xiaomi redmi 3s kazem da nikada ne bih uzeo iphone ili samsung da koristim, da dobijem neki od tih telefona prvo sta bih uradio bi ga prodao i kupio sebi novi kineski telefon. Evo pogledaj sta za 210 evra moze da se naruci iz kine i na to dodaj jos nekih 60 evra carine i da covek uziva u telefonu, e sada ti meni lepo kazi sta bih ja mogo za 300 evra kod nas da kupim a da ima ove karakteristike sa linka?

Xiaomi Redmi 5 Plus Global Version 5.99 inch 4GB RAM 64GB Snapdragon 625 Octa core 4G Smartphone

Ili ako bih bas resio da sebe pocastim jednom adzajom od telefona to bi bio ovaj model:

Xiaomi Mi MIX 2 Global Bands 5.99 inch 6GB RAM 128GB ROM Snapdragon 835 Octa core 4G Smartphone
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.335
Rezultat reagovanja
1.346
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
U celoj ovoj prici imam osecaj da je momak hteo da nam kaze da se svi telefoni kvare samo ne ajfon. Moramda te razocaram, vise sam imao problema sa jafonom nego sa bilo kojim drugim telefonom. Od punjaca, konektora za punjenje, do home tastera i displeja.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Dolazimo do zakljucka da svako hvali svoj telefon ali generalno ni jedan nije bez mane. Tako da ova teme apsolutno nema smisla osim samo ubedjivnja jedni drugih zbog cega je iphone bolji ili zbog cega je samsung bolji.

Jedan ce da kaze zasto je iphone bolji a onda ce doci drugi koji ce reci zasto je losiji i tako da mozemo da idemo u nedogled sa tim ubedjivanjem zasto bi neki telefon trebali uzeti a zasto neki ne bi trebali uzeti.

Ali ono najbitnije u celoj prici je to sto kod nas obe marke telefona su toliko skupe kao da zivimo u americi i da imamo njihove plate a ne Srpske.
 

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit
Meni je genijalno da neko uopšte otvori temu da bi "objasnio" da je bilo koji telefon bolji.
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
Pa ne postoje samo samsung telefoni i samo iphone, postoji ogroman izbor pa neka svako bira sta mu odgovara.

Ja posle godinu ipo dana koriscena xiaomi redmi 3s kazem da nikada ne bih uzeo iphone ili samsung da koristim, da dobijem neki od tih telefona prvo sta bih uradio bi ga prodao i kupio sebi novi kineski telefon. Evo pogledaj sta za 210 evra moze da se naruci iz kine i na to dodaj jos nekih 60 evra carine i da covek uziva u telefonu, e sada ti meni lepo kazi sta bih ja mogo za 300 evra kod nas da kupim a da ima ove karakteristike sa linka?

Xiaomi Redmi 5 Plus Global Version 5.99 inch 4GB RAM 64GB Snapdragon 625 Octa core 4G Smartphone

Ili ako bih bas resio da sebe pocastim jednom adzajom od telefona to bi bio ovaj model:

Xiaomi Mi MIX 2 Global Bands 5.99 inch 6GB RAM 128GB ROM Snapdragon 835 Octa core 4G Smartphone
iPhone 8 за те паре, избацује много много боље тестове него тај телефон иако има мање рама(иначе квалитетнијег и бржег), а процесор је бољи такође.
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
То је из времена кад сам користио s5, па потом прешао на јабуку(конкретно 5ица), телефон био старији, добио сам доплату, а радио је много боље и стабилније.
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
Meni je genijalno da neko uopšte otvori temu da bi "objasnio" da je bilo koji telefon bolji.
Овде само свако износи своје мишљење, исто је као да поредиш Intel vs AMD, свако има своје мишљење и људи увек износе аргументе зашто су једни, односно други бољи.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
iPhone 8 za 300€?!
mislim da je vecina odraslih ljudi prestala odavno da gleda testove i brojke na papiru.
inace je bezobrazluk da apple naplacuje dodatno wireless punjac koji ne dolazi sa telefonom.
to im nije prvi put, pokazali su svoju transparentnu alavost sa onim ukidanjem kapaciteta od 32gb skoro.
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
iPhone 8 za 300€?!
mislim da je vecina odraslih ljudi prestala odavno da gleda testove i brojke na papiru.
inace je bezobrazluk da apple naplacuje dodatno wireless punjac koji ne dolazi sa telefonom.
to im nije prvi put, pokazali su svoju transparentnu alavost sa onim ukidanjem kapaciteta od 32gb skoro.
Коментар се односио на MI MIX 2 Global( други линк), а за цену Redmi 5, iPhone 6s. За пуњач нећу ништа да причам, по мени једноставно није нешто вау јер се пуно без кабла док је наслоњен на пуњач. Око бројки на папиру се слажем, али око тестова не, нпр. MI MIX 2 је много бољи на папиру, а много лошији у тестовима од iPhonea 8, није све у хардверу, има нешто и у софтверу, Боље одлично оптимизован спфтвер са солидном конфигурацијом, него океј оптимизован софтвер са прејаком конфигурацијом(моје мишљење). И да, по мишљењима многих не треба узимати испод 64, јер ако неко већ има новца да купи телефон онда ће гледати и да узме што више меморије у истом, зар не ?
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
tema je toliko besmislena da nema poente vise pisati. kao i veciti rat coca cole i pepsija, xbox i ps, nvidia vs amd, intel vs amd... svako ko je odabrao da koristi android nece ga ova tema naterati da predje na iOS, ako je to bila namera :)
iOS je daleko od onoga sto je bio i koliko vidim jedva su ga pokrpili nekako zvanicnom 11.3 verzijom.

svi danasnji flagship modeli rade toliko dobro i slicno da su bukvalno najsitnije nijanse u pitanju i ne treba se zamlacivati time.
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
tema je toliko besmislena da nema poente vise pisati. kao i veciti rat coca cole i pepsija, xbox i ps, nvidia vs amd, intel vs amd... svako ko je odabrao da koristi android nece ga ova tema naterati da predje na iOS, ako je to bila namera :)
iOS je daleko od onoga sto je bio i koliko vidim jedva su ga pokrpili nekako zvanicnom 11.3 verzijom.

svi danasnji flagship modeli rade toliko dobro i slicno da su bukvalno najsitnije nijanse u pitanju i ne treba se zamlacivati time.
Да сам планирао тако нешто онда вероватно не би био исти наслов, желим само да видим туђа мишљења, искуства итд... био сам огроман фан Androida, рутовао, мењао рођове и увек је било забадања и иначе ѕ4 је 2014е био flagship па је Appleov старији модел мени одрадио далеко бољи посао... ја не желим никакве свађе нити ишта него само да чујем све горе наведено. Међутим сви имају нека питања што ово и што оно на iOSu имам и ја једно веома битно за Android, зашто је потребно радити рут телефона да би се обрисао bloatware који убија телефон и мозак корисника колико је непотребно ?
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
ne bih znao, do 2015. sam koristio iPhone 5s. od androida 6.0 se stanje jako menja i danas gotovo da nema nikakve razlike u radu medju flagship modelima kao sto rekoh.

naravno da ce biti zabadanja prilikom instalacije ko zna kakvog custom roma. nisam to nikad radio niti ima potrebe ali to mogu da razumem jedino ako mora neka stara masina da se povrati iz mrtvih, slicno instalaciji linuxa na matorijem kompu. ili cist entuzijazam jer verovatno neki ljudi vole to da rade.

bloatware zavisi od proizvodjaca. za mene su najcistiji pixel i sony. na samsung su se zalili da je prepun bloatwarea ali ne znam kakva je situacija danas.

isto tako imas preinstalirane aplikacije i na iOS-u pa ne mozes nikako da ih sklonis.
home screen je prepun ikonica koje ne mozes da sklonis ili promenis.
za widget nije ni cuo...
svako ima svojih mana ako cemo tako da gledamo.
ja sam napisao svoje vidjenje jos danas i necu se vracati na iOS jer mi takav sistem ne odgovara.
ne vezujem se previse za brend ili sistem pa sutra mogu da predjem na neki treci sistem ako bude bolji od ova dva.

ovo je subjektivno ali odavno postoji i fizicki mnogo lepsih i elegantnijih telefona cak iz nizih klasa.
bez uvrede vlasnicima ali iP 6/6s mi je najogavniji telefon koji sam ikad video. na 7ici su pomerili te ogavne linije gore i dole pa je nekako prihvatljivo.
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
ne bih znao, do 2015. sam koristio iPhone 5s. od androida 6.0 se stanje jako menja i danas gotovo da nema nikakve razlike u radu medju flagship modelima kao sto rekoh.

naravno da ce biti zabadanja prilikom instalacije ko zna kakvog custom roma. nisam to nikad radio niti ima potrebe ali to mogu da razumem jedino ako mora neka stara masina da se povrati iz mrtvih, slicno instalaciji linuxa na matorijem kompu. ili cist entuzijazam jer verovatno neki ljudi vole to da rade.

bloatware zavisi od proizvodjaca. za mene su najcistiji pixel i sony. na samsung su se zalili da je prepun bloatwarea ali ne znam kakva je situacija danas.

isto tako imas preinstalirane aplikacije i na iOS-u pa ne mozes nikako da ih sklonis.
home screen je prepun ikonica koje ne mozes da sklonis ili promenis.
za widget nije ni cuo...
svako ima svojih mana ako cemo tako da gledamo.
ja sam napisao svoje vidjenje jos danas i necu se vracati na iOS jer mi takav sistem ne odgovara.
ne vezujem se previse za brend ili sistem pa sutra mogu da predjem na neki treci sistem ako bude bolji od ova dva.

ovo je subjektivno ali odavno postoje i fizicki mnogo lepsih i elegantnijih telefona cak iz nizih klasa.
bez uvrede vlasnicima ali iP 6/6s mi je najogavniji telefon koji sam ikad video. na 7ici su pomerili te ogavne linije gore i dole pa je nekako prihvatljivo.
На 11 можеш да бришеш 90% преинсталираних апликација, и иначе имаш нешто много слично widgetima на једној целој страници од прогнозе, календара итд... а за Android ако ћемо реално да гледамо систем је сигурно најфлуиднији на pixelu, исто као што је давних дана то био случај код nexusa( од 4 на даље бар )
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
da ali ne obrisu se stvarno sa iOS-a nego ih sistem kao sakrije i oslobodi neku zanemarljivu kolicinu memorije tako da nije neki big deal.
mnogo bi korisnije bilo da omoguce brisanje kes memorije na iOSu jer odredjene aplikacije mogu da nakupe po vise od 1gb kesa, mogu misliti kakva je situacija sa aplikacijama za socijalne mreze.

znam dobro kako izgledaju "widgeti" na iOS-u ;)
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
iPhone se ne kvari? Ima li neki iPhone 4, 4s, 5, 5s, 6 i 6s da im se nije s.ebalo home button ili otisak prsta? Svaki drugi telefon ima taj kvar.
Inace i ovaj "vodootporni iPhone7 evo "lepog" iskustva.


Marketing Appla cini jako velika cuda...
 

nidza_boy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.11.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Drago mi je da postoji svest o tome da velike kompanije ne prave gotove proizvode na njihovim trakama, vec kad oni zavrse u rukama proizvodjaca. A onda je sve jasno, gotov i glavni proizvod postaje kupac, sto se da primetiti samom svescu koja mu se menja. Njih svodi na odbranu proizvoda, onako kako bi branio sebe, identifikujuci se sa markom, brendom kao sto bi to cinio u vezi sa svojim poreklom ili pripadnoscu. On je etiketirani rob, spreman da se uhvati u kostac sa svakim neistomisljenikom, kao u borbi za sopstveni zivot. Kolektivno, dolazi do duhovne osiromasenosti otkrivajuci gubitak licnog identiteta pretvarajuci individuu u prevazidjeni proizvod ili pak, u poslednju iteraciju na frontu konzumerizma.

E sad, posto smo mi trziste ali i deo njega, svaka roba nadje svoga kupca, sto ce reci da nesto sto je objektivno bolje, ako to uopste postoji, subjektivno ne mora da potvrdi. Analogija bi bila rasprava nekoliko ortaka o devojci koja sedi prekoputa.
Jednog ne zanima sto ne moze da se puni i slusa u isto vreme, neko ce reci moze ali uz doplatu i to mu nije ni najmanji problem, neko sanja o 2k nekome je dovoljno i 720p, nekoga uzbudjuje mogucnost kontrole i manipulisanja vecinskim procesima, nekoga to gusi i dovodi do ludila.

Koristite ih pametno, oprezno, jer konstantno sa sobom vucete uvo i oko, i nemojte se tesiti pitanjima ko ce mene, pa sta ce da mi nadje itd, ne znate ko na kraju lanca ishrane dolazi do vasih podataka. Takodje ne znate sta buducnost nosi, a proslost ne mozemo promeniti.

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
@nidza_boy aje jos jednom procitaj naslov topika i prestani da izigravas psihijatra..
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.957
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Meni ne treba pomoc sigurno (a tvoj pokusaj da me uvredis me samo nasmejao)
Pises gluposti koje veze nemaju sa temom. Na ovom forumu ne verujem da neko voli da cita psyho analize zasto nesto volimo a nesto ne.
 
Vrh