• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Intel Larrabee

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Theo Valich mnogo s*re, zato mu se vesti zovu BSN (bullshit news). Samo kad se setim njegovog lupetanja o digitalnom PWM-u jeza me hvata.

@Nedjo:
Po cemu je LRB stranputica? Po cemu slican NVIDIJIN i ATI-jev projekat nisu stranputica?
pa mislim da je Intel dao najbolji argument u prilog "stranputica" (mada bi moja odrednica bila "promasaj") argumentu.

Sto bi rek'o Nele Zabranjeno pusenje u onoj pesmi: "slab za boks, a jak za poeziju " (ili tako nesto 'bem li ga :D)

LRB nije bio ni tamo ni 'amo... gomila PPT-ova i price bez jasne i opravdane primene! Nije ni cudo sto je ovako zavrsio.

Jos pre GODINU DANA, oni koji se nesto razumeju provalili su da LRB nije za HPC: http://www.hpcwire.com/blogs/Larrabee-for-HPC-Not-So-Fast-36336839.html
a i laicima je bilo jasno da je u domenu Gaminga konkurencija S3-u ;)

Jedini argument za su "vlazni snovi" hard core tekija, poput tebe i Pata Galsingera ;)
hvala nedjo, reci jer nisam kralj a? :D
najjaciji si ;)
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Jos pre GODINU DANA, oni koji se nesto razumeju provalili su da LRB nije za HPC: http://www.hpcwire.com/blogs/Larrabee-for-HPC-Not-So-Fast-36336839.html
Richard Dracott, covek koji je svojevremeno na sva usta hvalio Itanium i koji u tom intervjuu koji si okacio pljuje GPU, FPGA, Cell i generalno acceleratore i prica kako ce se sve vratiti na CPU mi bas i nije neka referenca.

Na svu srecu ima u Intelu ljudi koji misle (i rade) drugacije. Ako je tebi on u pravu, onda i AMD treba da se okane corava posla, odnosno GPU biznisa i da pravi samo procesore.

...he also managed to diss Larrabee -- at least as a scientific computing architecture. Although Larrabee would at least offer an x86 compatible ISA, the problem, he said, was that the implementation contains some of the same drawbacks as the traditional GPU for scientific computing -- namely the lack of ECC memory to protect against soft errors and a shortage of double precision floating point capability.
Ne vidim zasto bi ECC memorija bila problem, to je ionako do memorijskog kontrolera, ne do LRB jezgara. Takodje mi nije jasno kako to on misli da LRB nema double precision?
 
Poslednja izmena od urednika:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
steta, zaista steta. Iako sam fanboy CUDA tabora ipak je steta sto ova ideja nije zazivela kako treba.
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Intelov potez u vezi LRB-a je prakticna potvrda da je projekat LRB stranputica/promasaj.
 
Poslednja izmena od urednika:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Ja pisem onako kako mislim licno o tom projektu, a to je da ima potencijal, da je odlicna ideja i da ce biti revolucija ako ga dovrse.
Ja kao jedinu upotrebljivu integraciju CPU i GPU koncepta vidim upravo kao CPU koji ima X jezgara + posvecene jedinice (texture, vector, FMA, sta god). Intel je bio na putu da to napravi, AMD jos nije ni krenuo tim putem.

Na kraju, ja pricam sa aspekta developera koji bi rado pisao softver za LRB ili kako god da se zove i ko god da ga napravi dokle god je koncept isti.
 
Poslednja izmena od urednika:

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja pisem da ga je Intel kencelovao kao konkretan proizvod i taj gest tumacim kao njihovo vidjenje sta je to LRB-i... da Intel misli da je LRB-i u najmanju ruku bitan kao Itanium, izbacio bi gotov proizvod... Mozda ja gresim, a mozda i ti gresis. Ti svoj stav baziras na onome sto znas o LRB-iu, ja svoj stav baziram na cinjenici da je kenselovan...


Ja kao jedinu upotrebljivu integraciju CPU i GPU koncepta vidim upravo kao CPU koji ima X jezgara + posvecene jedinice (texture, vector, FMA, sta god). Intel je bio na putu da to napravi, AMD jos nije ni krenuo tim putem.
Super! AMD je na nekom drugom putu koji je po tvom sudu ocigledno neupotrebljiv...
Na kraju, ja pricam sa aspekta developera koji bi rado pisao softver za LRB ili kako god da se zove i ko god da ga napravi dokle god je koncept isti.
Eto to je razlika izmedju nas dvojce.
Pa ako sam ja dobro razumeo, ti ili bilo koji drugi developer ne bi trebalo da ima problema da nabavi kit za LRB development?

:wave:
 
Poslednja izmena od urednika:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
da Intel misli da je LRB-i u najmanju ruku bitan kao Itanium, izbacio bi gotov proizvod...
I da ponovi gresku izbacivanja nedovrsenog i slabo podrzanog proizvoda kao sto je bio slucaj sa Itanijumom? Zasto ih toliko potcenjujes?

Ti svoj stav baziras na onome sto znas o LRB-iu, ja svoj stav baziram na cinjenici da je kenselovan...
"kenselovan" je cip koji je trebao da izadje 2010, a ne ceo projekat : Link


Super! AMD je na nekom drugom putu koji je po tvom sudu ocigledno neupotrebljiv...
AMD-u bi bilo bolje da zaposli neke krstene driver developere i da podeli pink slipove ovima koji sada pisu drajvere ako zeli da bude upotrebljiv za bilo sta, vec par nedelja se prepucavam sa jednim od vasih driver developera emailom i saljem mu bag reportove za Catalyst drajvere. Radim izgleda kao besplatni beta-tester za vas, sta li. :mad:
 
Poslednja izmena od urednika:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
a da vam kazem Intel prodaje Itaniume i dalje. Postoje i neki Itanium 2 ?! HP valja svoje DB servere na njima.
Ja ne bi rekao da je otkazivanje LRB dobro iz bilo kog razloga. Ne bih ovo nazvao ni failom, pobogu ko god da je radio nesto ako je iole kreativan, experimentisao je. Pa ne uspe sve iz prve. Duboko sam ubedjen da je koncept koji je Intel pokusao da izvede sa LRB odlican, to sto nisu uspeli sada ne znaci da je ceo projekat sh*t.
Moj utisak je da je ATI debelo najneinventivnija kompanija u tripletu nV, Intel, ATI.
Voleo bih da vidim sta to ATI gura kao svoju tehnologiju ?
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moj utisak je da je ATI debelo najneinventivnija kompanija u tripletu nV, Intel, ATI.
Voleo bih da vidim sta to ATI gura kao svoju tehnologiju ?
Ne razumem kakvo je mesto ATI-ja u ovom thredu?

a sto se tice mipkove "observacije" ona je potpuno na mestu jer pobogu sta je sto je ATI osmislio sem gomile tehnologija u DirectX-u i OpenGL-u? Sitnica ;)
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Zao mi je sto svi bilo kakav pokusaj napretka i/ili radikalnu promenu koncepta nazivaju odmah FAIL-om. Itanijum je bio jedan pokusaj, Netburst drugi, Larrabee je treci. Cak iako ti se ispuni zelja pa LRB ne uspe uvek ostaje ovo:

You always learn something when you are trying to create a new hardware architecture and software programming model
Proces se zove istrazivanje i razvoj, i licno mislim da novac nije uludo potrosen cak i da se projekat napusti u sto iskreno sumnjam da ce se desiti iz sasvim ociglednih razloga -- najvazniji od njih je taj da Intelu treba LRB zbog konkurencije.

mipko je verovatno mislio na hardverske tehnologije, a te softverske jos kad bi radile... gde bi nam bio kraj.
 
Poslednja izmena od urednika:

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hm...dakle, imamo intel koji je u poslednjih mesec dana priznao da je krsio antimonopolske zakone a sada ispada da je intel razvijao larrabee i itanium i recimo i820 chipset cisto zabave radi i da to nije imalo nikakve veze sa uzimanjem para na marketingu :rolleyes:

a drugo...kako je moguce da isti oni koji su 'branili' intel kada je fake-ovao rezultate pomocu grafickih driver-a sada nesto slicno rade kada je ocigledan pobacaj u pitanju ???
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa tamo na XS-u gomia ljudi misli da je Intelov potez EPIC FAIL....

Ti si moje misljenje o LRB-u mogao da procitas gomilu puta na svim forumima, a i usmeno sam ti ga saopstio! Ja sam uvek bio skeptican po pitanju LRB-a, ti si ga uvek uzdizao u nebesa!

Ja sad tvrdim da je Intel potvrdio moj stav!

Zao mi je sto svi bilo kakav pokusaj napretka i/ili radikalnu promenu koncepta nazivaju odmah FAIL-om. Itanijum je bio jedan pokusaj, Netburst drugi, Larrabee je treci. Cak iako ti se ispuni zelja pa LRB ne uspe uvek ostaje ovo:
Proces se zove istrazivanje i razvoj, i licno mislim da novac nije uludo potrosen cak i da se projekat napusti u sto iskreno sumnjam da ce se desiti iz sasvim ociglednih razloga -- najvazniji od njih je taj da Intelu treba LRB zbog konkurencije.
pokusati radikalnu promenu ili pokusati bilo sta i ne uspeti je FAIL! Pokusati i uspeti nije FAIL. Sta je tu nejasno?
mipko je verovatno mislio na hardverske tehnologije, a te softverske jos kad bi radile... gde bi nam bio kraj.
tesko da mozemo znati sta je mipko mislio, a i mipkovo misljenje tesko moze biti relevantno ukoliko on bas nije upucen u ATI-jeve tehnologije. A ako je upucen bas bih voleo da cujem na osnovu cega je dosao do zakljucka do kog je dosao.... ali u nekom drugom tredu, jer je uvlacenje drugih kompanija u LRB papazjaniju vec prevrsilo meru
 
Poslednja izmena od urednika:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
hm...dakle, imamo intel koji je u poslednjih mesec dana priznao da je krsio antimonopolske zakone a sada ispada da je intel razvijao larrabee i itanium i recimo i820 chipset cisto zabave radi i da to nije imalo nikakve veze sa uzimanjem para na marketingu :rolleyes:
Koliko ja znam, pare se uzimaju proizvodnjom i prodajom proizvoda, a ne marketingom kako ti kazes, inace bi NVIDIA i AMD bile najbogatije firme na planeti.

a drugo...kako je moguce da isti oni koji su 'branili' intel kada je fake-ovao rezultate pomocu grafickih driver-a sada nesto slicno rade kada je ocigledan pobacaj u pitanju ???
Rezultat nije fake ako nema razlike u kvalitetu prikaza.

Drugo, ne kaze se "pobacaj" (to je termin za nesrecne trudnice), nego "podbacaj" (kada neko podbaci, tj ne dobaci do cilja).

Dakle, podbacaj je u ovom kontekstu razlika izmedju zacrtanog i ostvarenog.

Nazalost, mi ne znamo pouzdano sta je ostvareno, znamo samo sta smo mi ocekivali na osnovu hype-a.

E sad, u odnosu na taj hype koji je bio prisutan u vezi LRB (a za to je krivo vise ljudi u Intelu), mislim da bi i gotov proizvod da je ne znam kako dobar mogao biti proglasen podbacajem. Sreca pa je neko na vreme shvatio da su zbog hype-a ocekivanja postala nerealna i presekao sada -- bice manje stete kad jednom proizvod izadje jer ce se do tada uspostaviti nova ocekivanja.

Dakle, ovo sto se desilo je po mom misljenju damage control, a ne epic fail.

Ti si moje misljenje o LRB-u mogao da procitas gomilu puta na svim forumima, a i usmeno sam ti ga saopstio! Ja sam uvek bio skeptican po pitanju LRB-a, ti si ga uvek uzdizao u nebesa!
Ako sam te ja dobro razumeo, ti si bio skeptican po pitanju krajnjeg proizvoda, a ja sam koncept "uzdizao u nebesa" jer smatram da je dobar.

Ja sad tvrdim da je Intel potvrdio moj stav i ti se ne slazes sa tim!
Tacno je da si rekao da je Intel potvrdio tvoj stav da je LRB stranputica/promasaj. Ali sam te ja nesto pitao, evo citiram:

@Nedjo:
Po cemu je LRB stranputica? Po cemu slican NVIDIJIN i ATI-jev projekat nisu stranputica?
Dakle, kad sam te pitao da obrazlozis taj tvoj stav, ti si nonsalantno presao preko mog pitanja...

Pritom, uopste nisi ni pokusao da obrazlozis zasto mislis da je NVIDIA/ATI pristup GPGPU problematici bolji. Ako i jesi, onda si to cinio samo iz aspekta proizvodjaca, a ne korisnika. Da te podsetim, "korisnici" nisu gameri, nego developeri jer je bez njihove podrske graficka karta vredi samo koliko materijal od kog je napravljena.

pokusati radikalnu promenu ili pokusati bilo sta i ne uspeti je FAIL! Pokusati i uspeti nije FAIL. Sta je tu nejasno?
Meni je sve jasno, ali tebi izgleda nije jasno da iz takvog "neuspeha" moze stosta da se nauci, a cini mi se da nisi jedini u toj kompaniji ko nije ovladao konceptom ucenja na greskama (hint: OpenGL driver team).
 
Poslednja izmena od urednika:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@Nedjo: zanima me koliko ATI ulaze u gpgpu i koja mu je strategija na tom polju ? VIdim da postoji STREAM tehnologija, ali se nikako ne mogu oteti utisku da je ATI to napravio - tek tako ... cisto da ima.
Nisam imao zivaca da probam ATI stream tech, posto mi je trebalo previse vremena i zivaca da sa www.amd.com uopste dodjem do stream strane. A onda mi je jednostavno cela koncepcija te strane bila toliko konfuzna - kao da su je od bede napravili, pa sam sve batalio.
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Nedjo: zanima me koliko ATI ulaze u gpgpu i koja mu je strategija na tom polju ? VIdim da postoji STREAM tehnologija, ali se nikako ne mogu oteti utisku da je ATI to napravio - tek tako ... cisto da ima.
Nisam imao zivaca da probam ATI stream tech, posto mi je trebalo previse vremena i zivaca da sa www.amd.com uopste dodjem do stream strane. A onda mi je jednostavno cela koncepcija te strane bila toliko konfuzna - kao da su je od bede napravili, pa sam sve batalio.
ATI-jeva i AMD-ova strategija jeste kreiranje, uspostavljanje i ucvrscivanje standardizovanih tehnologija i resenja. Konrektno u domenu GPGPU-a to su OpenCL i DirectCompute.
 
Poslednja izmena od urednika:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
:closed:

Topic je zakljucan! Moderatorski tim PCAXE-a ce pokusati da obrise nepotrebne postove ili delove postova i tako spasi ovu temu!

:sekira:

EDIT: Topic je otkljuchan i ochishcen od bespotrebnog spama, provokacija i svega onoga shto je apsolutno nepotrebno, a svaki sledeci pokushaj neposhtovanja forumske politike PCAXE-a ce biti sankcionisan na adekvatan nachin! Uzivajte u raspravi na pravi nachin ;)

Vaš PCAXE tim

:sekira:
 
Poslednja izmena:

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Evo šta nVidia kaže na odlaganje Intela :D




Izvor: Tom's Hardware
 

Asgard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2009.
Poruka
136
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
KILAMASAKRATORDESTRUKTOPETATRON
CPU & cooler:
Amd fx-4100, CM Z-600R 2x noctua nf-p12
Motherboard:
Asus m5a99x-evo bre
RAM:
2x4gb mushkin
VGA & cooler:
Zasto ste izbacili integruse:(
Display:
Asus ML-228H
HDD:
Wd crni 1tb 64mb kes sata3
Sound:
M-audio 2496
Case:
12kg rdje
PSU:
cm gx600lite
Optical drives:
Lg genericko *****e, ali tebra radi za sve pare
Mice & keyboard:
genericko *****e
Internet:
genericko *****e
OS & Browser:
genericko *****e i gentoo linux
Other:
genericko *****e
na volim intel tebra,
ali mislim da ce ovo da pokida nvidia-u i amd zajedno.
i to bez da se oznoji:)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
da, u zemlji snova, gde larabe jedino i obitava...
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
na volim intel tebra,
ali mislim da ce ovo da pokida nvidia-u i amd zajedno.
i to bez da se oznoji:)
How yes NO! ..... :d :rotf:

Pokidace ih, ali u potrosnji.... trosice vise nego CF i SLi zajedno! :d

BTW, poenta LaughBee-ja je u tome da se omoguci paralelno procesiranje bez koriscenja OpenCL ili CUDA biblioteka. Intelova strategija je da se integrise 32 Pentium I jezgra sa AVX/SSE SIMD FP jedinicama i to da radi paralelnu obradu.
Dakle, ovi procesori su in-order i manje su kompleksni od P6, jer kao takvi su pogodni za integraciju.

Da bi ovo sve radilo, neophodan je adekvatan drajver i IL-kompajler, odnosno context switch, koji ce prosledjivati operacije na CPU i na GPU. Konkrento LB ce koristiti svoj nativni C/C++ kompajler sa autovektorizacijom.
Kokretno, Larrabee je x86 kompatibilan GPU, sto je vrlo diskutabilno po pitanju efikasnosti, ali je poseduje jednostavnost po pitanju softverske implementacije. Teoretski gledano LB-GPU bi mogao da pokrene operativni sistem.
 
Poslednja izmena:

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
na volim intel tebra,
ali mislim da ce ovo da pokida nvidia-u i amd zajedno.
i to bez da se oznoji:)
nemoj te da se za***avamo :d :D kad bi trziste bilo drugacije i kad bi se programi drugacije pisali sta bi graficki procesori sve mogli da rade evo ziv primer je otkljucavanje telefona gde CPU u najblazoj varijanti nema sta da trazi
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
cuj, nekad su se telefoni otkljucavali zamrzivacem....
 
Vrh