• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HP G72-a10EM display problem

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
U pitanju je HP G72-a10EM WU888EA. Kupljen ovde kod nas ali trenutno i CH.
Covek updateovao BIOS i posle restarta dobije crn ekran tj. vidi se da radi ali nema svetla. Kao kada crkne backlight... s tim da ovde nisu lampe, nego je LED display.

Updateovao je na poslednji BIOS: 2010-09-23 , Version:F.35 A

E sad... covek je (naravno :d) obrisao onu hp particiju i kaze da je mozda video originalni BIOS tamo pa bi probao da vrati.... pa ako neko kojim slucajem ima bas taj laptop i nije obrisao tu particiju i BIOSa stvarno tamo ima... bilo bi lepo da uploaduje :)

Primam i druge predloge... ali probali smo uglavnom svega cega smo se setili...

specifikacija laptopa na HP sajtu
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Pokušaj da uradiš hard reset.
Isključi sve uređaje i adapter. Izvadi bateriju, pritisni i drži taster za paljenje petnaestak sekundi. Uključi adapter, bez baterije i pokreni računar. Ako to ne pommogne vrati bateriju proveri da li je ispravan taster koji detektuje da je poklopac zatvoren. Sačekaj da se podigne Win i stisni taj taster, ako je podešeno trebalo bi da ode u standby ili hibernaciju.
U slučaju da je i taster isravan predlažem ti da kontaktiraš HP tehničku podršku.
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
Proban je i hard reset... I radi prekidac (ide komp u standby).
Videcu sa ovim drugom sto je u CH, rekao sam mu i ja da makar kontaktira HP, mozda je neki poznat problem...
 

dejan@s

Newcomer
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ista situacija... Prosto ne mogu da vjerujem da na oficijelnom sajtu HP stoji los bios. Najbolje je sto u prodavnici me ubjedjuju da je upgrade biosa nedozvoljena radnja...
AKo ko ima savjet neka javi
 

zzoltan

Newcomer
Učlanjen(a)
04.11.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Isti problem.Updatovao sam na F.35A BIOS i sada nece da mi ukljuci ekran, to jest nemam osvetljenje pozadine.
Zvao sam HP i kazu da znaju za problem i treba da stave svakog dana novi BIOS.

Samo ne mogu da svhatim kako moze jedna kompanija kao HP da dopuati to sebi :(
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ista situacija... Prosto ne mogu da vjerujem da na oficijelnom sajtu HP stoji los bios. Najbolje je sto u prodavnici me ubjedjuju da je upgrade biosa nedozvoljena radnja...
AKo ko ima savjet neka javi
Ko je to rekao?

Gde pise da je nedozovljena radnja???
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ko je to rekao?

Gde pise da je nedozovljena radnja???
Nesvesno stvarash teren za novu "hajku" na domace prodavce. Neko je to ovde izmislio, kao shto je po telenoru zabranjeno da se fleshuje telefon i tako dalje. Jedan izmislio, svi prihvatili i sa tim nazalost "moramo" da se pomirimo ;)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ok samo zhelim da dodam informaciju sto se tice radnje Pc Practic i njihovog servisa, pre 2 godine mi nije bilo recheno da se fleshovanjem bios-a na laptopu ne gubi garancija. Da li se to promenilo od pre 2 godine ne znam ali isto tako ne razumem kako to moze da utice na garanciju? Ako stave shifru na bios onda ima smisla da "ne sme da se dira" ali dokle god je ostavljen pristup - to je to... Navodno na nekim ACER modelima je i preporucheno da se update-uje bios zbog regulatora fan-a, tj odredjeni notebook-ovi nisu "palili" ventilator jer su imali loshe ispisan bios..bla bla bla bla...
 

dejan@s

Newcomer
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ok. Evo novog reporta sa lap-topom koji sam gore naveo. Odnesen je u prodavnicu, a oni me dalje uputili u servis zastunika HP-a za Crnu Goru (Kim-Tec - M-san grupa). U tom servisu su, nakon 3 dana, utvrdili da je otisao display??. Ocigledno da su programeri iz HP napravili novi BIOS koji unistava pozadinsko osvjetljenje displaya (barem tako kazu ljudi iz Kim-Teca). Ostalo je ono ubjedjivanje da je to nedozvoljena radnja, ali kada sam im zaprijetio da cu se obratiti direktno HP-u za problem, odustali su od ubjedjivanja. Akoje update BIOS-a nedozvoljen, neka fino HP na svom oficijelnom sajtu napise da je to na vlastitu odgovornost, ako smije. I jos jedna stvar. Razlog zbog kojeg sam odradio ovaj update (inace se update odvija kroz Windows aplikaciju) je problematicni pointer, koji je stalno skakutao, a sto se i navodi da novi BIOS rjesava...
Cekamo ishod...
PS. Fino su ljudi rekli da HP nikakda nije pravio dobre lap-topove. Ono sto je vrijedilo iz njihovih pogona je potpisano sa Compaq...
 
Poslednja izmena:

neko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.11.2010.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Problem je u tome što je F.35 A jedan malo drugačiji BIOS, zamišljen da radi na nekoliko HP modela laptopa iz G serije. Stvar je u tome što je G72-a10EM model samo za balkansko tržište i nekako se provukao ispod radara inženjera koji su pravili F.35 A BIOS, tako da na njemu nije istestiran i provukao se ozbiljan bag, F.35 A isključuje pozadinsko osvetljenje ekrana.

Zvanično, HP poručuje svojim korisnicima da se strpe, ispravljeni BIOS će se pojaviti, ali to se iz nekog razloga oteglo. Evo kako možete rešiti problem do tada. Prvo što treba da uradite je da priključite laptop na eksterni monitor da bi videli šta radite, ako nemate drugi monitor možete pokušati da osvetlite laptopov ekran pomoću jake baterijske lampe, ali to je već mučenje. Kada ste flešovali neispravni BIOS, alatka je po defaultu trebalo da napravi folder SWSetup na C: disku vašeg računara, izuzev ako ste pri instalaciji naglasili da to ne radi. U SWSetup folderu se nalazi dump starog BIOS-a u vidu .bin arhive. Da biste ga instalirali, potrebno je da na netu pronađete alat HPQFlash, to je HP-ova alatka za flešovanje BIOS-a koju HP više uglavnom ne korisisti, zamenila ju je WinFlash alatka. Pazite da je verzija HPQFlash-a odgovarajuća za Windows 7, pošto pretpostavljam da taj OS koristite. Pokrenite HPQFlash, flešujte stari BIOS, restart i sve bi opet trebalo da radi.

Pozdrav!
 

solaris

Newcomer
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HP G72-20EM

Isti problem samo model HP G72-20EM, posle flesanja na novu verziju biosa skinutu sa HP sajta nema pozadinskog osvjetljenja, externi VGA port za monitor radi, ali windows vise ne prepoznaje graficke kartice INTEL, ATI, samo vidi kao standard vga. Mozda bi probao flesat na stari bios ako bi to upalilo prije nego ga posaljem na reklamaciju, pa ako neko ima nek posalje na mail. Da li je neko uspio sta rijesiti.
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Isti problem samo model HP G72-20EM, posle flesanja na novu verziju biosa skinutu sa HP sajta nema pozadinskog osvjetljenja, externi VGA port za monitor radi, ali windows vise ne prepoznaje graficke kartice INTEL, ATI, samo vidi kao standard vga. Mozda bi probao flesat na stari bios ako bi to upalilo prije nego ga posaljem na reklamaciju, pa ako neko ima nek posalje na mail. Da li je neko uspio sta rijesiti.
U postu iznad je receno

Kada ste flešovali neispravni BIOS, alatka je po defaultu trebalo da napravi folder SWSetup na C: disku vašeg računara, izuzev ako ste pri instalaciji naglasili da to ne radi. U SWSetup folderu se nalazi dump starog BIOS-a u vidu .bin arhive. Da biste ga instalirali, potrebno je da na netu pronađete alat HPQFlash, to je HP-ova alatka za flešovanje BIOS-a koju HP više uglavnom ne korisisti, zamenila ju je WinFlash alatka. Pazite da je verzija HPQFlash-a odgovarajuća za Windows 7, pošto pretpostavljam da taj OS koristite. Pokrenite HPQFlash, flešujte stari BIOS, restart i sve bi opet trebalo da radi.
Jesi probao da nadjes stari bios na prikazan nacin?
 

solaris

Newcomer
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam odabrao opciju prilikom flesanja da stari BIOS ostane na disku.
 

neko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.11.2010.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Iskopajte na netu F.08 BIOS, on će raditi na ovom modelu, jedino što je sa njim touchpad malo sporiji.
 

maqbarca

Newcomer
Učlanjen(a)
18.11.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hvala... još jedno pitanje:
da li ću flešanjem tog biosa izgubiti garanciju
 

neko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.11.2010.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U principu, hoćeš. Iza ovog rešenja ne stoji zvanični HP, tako da to radiš na svoju odgovornost i u slučaju nekog problema snosiš punu odgovornost i plaćaš popravku laptopa iz svog džepa. Naravno, uvek možeš da se napraviš lud i samo kažeš da je iznenada prestao da radi, ne pominjući šta si uradio.
 

maqbarca

Newcomer
Učlanjen(a)
18.11.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ali ti samtraš da će taj bios funkcionirati, da ću moći koristiti laptop bez većih poteškoća. koji problemi mi se mogu desiti ako ga flešam s tim biosom?
 

neko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.11.2010.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne mogu da delim mnogo internih informacija, samo ću ti reći da F.08 BIOS pasuje i da ga flešuju kao rešenje problema sa G72 u HP servisu u jednoj susednoj zemlji. Možeš da sačekaš da HP izbaci novi BIOS, ali ti ovo dajem kao alternativno rešenje ako si u žurbi, ti postupi kako hoćeš. Lično nisam isprobao, pošto nemam G72 da probam, ali informacija jeste verodostojna.

Šta god da odlučiš, javi šta si uradio.
 

maqbarca

Newcomer
Učlanjen(a)
18.11.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
probat ću se strpit još malo, barem dok neko drugi ne testira.
 

Domen91

Newcomer
Učlanjen(a)
18.11.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
G72-a20EM

Živijo!

Tudi sam imam prenosnik G72-a20EM in mi je zaradi nadgradnje BIOS-a shodil - ekran nima osvetlitve. Sedaj ga imam na servisu na Madžarskem, ker pri nam v Sloveniji ni uradnega servisa (popravljajo ga že celi mesec - naj bi bil backlight zanič - zaradi nadgradnje BIOS-a) ...

Vendar po branju na tem forumu, sem zasledil, da naj bi bil zanič BIOS (novejša verzija) in me zanima, če ste to slučajno rešili z namestitvijo starejšega BIOS-a ta problem z osvetlitvijo?

Prosim za odgovor ter lep pozdrav, Domen (Slovenia).
 

neko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.11.2010.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Čuo sam priču da HPQFlash neće da odradi posao na Windows 7, još nisam siguran u čemu bi mogao biti problem, moguće da je samo do verzije. Možda bi problem mogao biti rešen korišćenjem ovog hakovanog HPQFlash-a koji ne radi CRC check.

http://rapidshare.com/files/176078752/ADDCC.rar
 
Vrh