• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HP G72-a10EM display problem

solaris

Newcomer
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HP G72-20EM

Puno hvala za odgovore, sad nisam u mogucnosti da probam jer sam poslao laptop pod garancijom u ovlasteni servis (nisam imao strpljenja vise cekati), u svakom slucaju hvala.
 

dejan@s

Newcomer
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hp-g72

Problem je u tome što je F.35 A jedan malo drugačiji BIOS, zamišljen da radi na nekoliko HP modela laptopa iz G serije. Stvar je u tome što je G72-a10EM model samo za balkansko tržište i nekako se provukao ispod radara inženjera koji su pravili F.35 A BIOS, tako da na njemu nije istestiran i provukao se ozbiljan bag, F.35 A isključuje pozadinsko osvetljenje ekrana.

Zvanično, HP poručuje svojim korisnicima da se strpe, ispravljeni BIOS će se pojaviti, ali to se iz nekog razloga oteglo. Evo kako možete rešiti problem do tada. Prvo što treba da uradite je da priključite laptop na eksterni monitor da bi videli šta radite, ako nemate drugi monitor možete pokušati da osvetlite laptopov ekran pomoću jake baterijske lampe, ali to je već mučenje. Kada ste flešovali neispravni BIOS, alatka je po defaultu trebalo da napravi folder SWSetup na C: disku vašeg računara, izuzev ako ste pri instalaciji naglasili da to ne radi. U SWSetup folderu se nalazi dump starog BIOS-a u vidu .bin arhive. Da biste ga instalirali, potrebno je da na netu pronađete alat HPQFlash, to je HP-ova alatka za flešovanje BIOS-a koju HP više uglavnom ne korisisti, zamenila ju je WinFlash alatka. Pazite da je verzija HPQFlash-a odgovarajuća za Windows 7, pošto pretpostavljam da taj OS koristite. Pokrenite HPQFlash, flešujte stari BIOS, restart i sve bi opet trebalo da radi.

Pozdrav!
Evo da malo osvjezim temu... Kako je racunar bio vec u servisu ja sam otisao tamo, ali ljudi nisu zeljeli ni da cuju za vracanje starog BIOS-a. Tvrde da je otisao display. Navodno ce ga poslati za Zagreb, jer je M-san grupa iz Zagreba uvoznik citave serije za Balkan... Cekamo da prodje ovih 45 dana pa da uzmem novi :banana:
 
Poslednja izmena:

dejan@s

Newcomer
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobijen novi lap. Ljudi su bili korektni (mada i dalje tvrde da je otisao display...). Idemo dalje. LOCK
 

rogerwaters

Newcomer
Učlanjen(a)
10.01.2011.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo,

Ja sam za Novu Godinu kupio HP G72-a20em. Nakon sto sam sa zvanicnog sajta skinuo najnoviji BIOS (F.46, sp51168) i instalirao ga, na laptopu je prestalo da radi pozadinsko osvetljenje.
Problem sam resio downgrade-om BIOSa na verziju F08 (sp48828). Instalacioni fajl za ovu verziju BIOSa moze se skinuti ovde:
http://bizsupport1.austin.hp.com/biz...kId=135&mode=5

Pozdrav
.
.
.
I da,
posto se nakon upgrade-a na losu verziju BIOSa izgubi pozadinsko osvetljenje i ne mozete prakticno nista da vidite, da biste uradili downgrade potrebno je da prikacite laptop na eksterni monitor i pritisnite F4,strelica u desno,Enter (da biste prebacili sliku na eksterni monitor).
 
Poslednja izmena od urednika:

rikibt

Newcomer
Učlanjen(a)
20.01.2011.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo,

Ja sam pre 15 dana kupio HP G62-a20se, pa nakon updejta BIOSa displej je prestao da radi. Onda sam skinuo stariju verziju BIOSa F8 i rjesio problem, pa nadam se da ce sve biti u redu.

Pozdrav
 

neko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.11.2010.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Na kraju se ispostavilo da je na modelima za određena tržišta izmenjen raspored par pinova na konektoru za kabl kojim se povezuje displej sa pločom. Stari BIOS nije koristio iste žice kao novi.
 

gabi88zr

Newcomer
Učlanjen(a)
18.02.2011.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HP G72-a10EM WU888EA

Zdravo

Posto se razmisljam u poslednje vreme da uzmem ovaj lap top voleo bi da mi neko opise kako se komp ponasa, dal je imao nekih problema, sem u slucaju stavljanja novog BIOS-a
 

migi

Newcomer
Učlanjen(a)
28.02.2011.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hp g72-a10em

ljudi pomagajte. Skidao sam drajvere i sa tim slucajno i bios, kad sam redom pokretao za instalciju pokrenuo sam slucajno i to jer fajlovi nisu po imenu i on me bez pitanja i interakcije sam azurirao na f46.a i sada nema slike a to sam znao oda samog pocetka i nisam imao nameru da azuiram. Imam sliku kad aokacim na drugi monitor preko vga. Pokusao sam da vratim na neki f.08 ali opet isto. Da li ima neki BIOS koji ce ovo da mi popravi. Koji fajl za ovo pomozite. Stari nemam jer i nisam hteo da stavljam novi ali me ovaj program nije nista pitao. Imam Win 7 x64

garancija je u Kimtec Srbija. Sta se radi u slucaju ako mi ne uspe? da li se moze srediti?

HVALA
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Mogu oni u Kimtecu srediti ako nista drugo, imaju oni bios koji valja.. Strasno je sto i dalje stoji bios koji ubija laptopove na HP supportu, jel se tamo neko zalio??
Aj ako neko ima ispravan stari bios, nek ga okaci, ko zna koliko ce jos puta zatrebati :d
 

migi

Newcomer
Učlanjen(a)
28.02.2011.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
resava onaj F08 iz prve, ali pazite da ne omesate onaj sa F0B jer se tesko razlikuje na oko ono 8 i B. Inace downgrade radi...ali je bruka da su imali F35 pa je bio fail pa sada f46 pa opet fail


Mogu oni u Kimtecu srediti ako nista drugo, imaju oni bios koji valja.. Strasno je sto i dalje stoji bios koji ubija laptopove na HP supportu, jel se tamo neko zalio??
Aj ako neko ima ispravan stari bios, nek ga okaci, ko zna koliko ce jos puta zatrebati :d
 

Vidilac

Newcomer
Učlanjen(a)
21.07.2012.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Rešenje za G72 BIOS

Imam potvrdu da ovaj Winflash instalira kompatibilni F.08 A BIOS bez greške. Slobodno smete da instalirate.

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp49001-49500/sp49367.exe

Napomena da je ovo samo za modele sa Intelovim procesorom.

UPOZORENJE!!


Ovaj gore fajl koji sadrži BIOS nije odgovarajući za ovaj model laptopa i ako ga instalirate upropastićete kompjuter! Radi se o tome da je u pitanju F.0B BIOS a ne F.08 A, o kome gore piše član foruma po nadimku "neko". Izgleda da je slučajno pogrešio pa je umesto broja 8 video slovo B kada je tražio ovaj BIOS.

Što se tiče ovog problema sa BIOS-om, zaista je u pitanju neshvatljiv propust od strane HP koji su dopustili bug... Do dan danas nisu ispravili grešku. Pre dva dana moj prijatelj je uradio BIOS update, skinuo najnoviji bios za ovaj model G72-a10EM pod nazivom F.48 i dogodio se isti problem - displej (ekran) laptopa je otkazao.

Na sreću, problem sam rešio tako što sam ubacio originalni F.08 A BIOS i sad kompjuter radi savršeno. Neverovatno je da ni posle 2 godine nisu ispravili taj bug, takva poznata firma...

BIOS pomoću koga sam rešio problem na računaru mog prijatelja sam podigao na server i možete ga preuzeti ovde:

http://www.mediafire.com/?9bvjcovmt354wdj

Povežite eksterni monitor na laptop, uključite ga i kad se podigne sistem skinite ovaj exe fajl, startujte ga sa dva klika i program će sve odraditi automatski, flešovati bios i restartovati kompjuter. Da, baš je tako jednostavno, vaše je samo da pokrente program i to je sve. Posle toga ćete ponovo imati sliku na vašem laptopu. :)

Pozdrav :wave:
 

kata2k8

Newcomer
Učlanjen(a)
31.03.2015.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala puno na verziji F.08 , meni je pomoglo. Registrovao sam se samo da se zahvalim.
 

Vidilac

Newcomer
Učlanjen(a)
21.07.2012.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala puno na verziji F.08 , meni je pomoglo. Registrovao sam se samo da se zahvalim.
Nema na čemu, živ bio.

Pošto sajt Mediafire mnooogo zeza prilikom skidanja ovog BIOS-a (traži Captcha potvrdu koja ne radi na Chrome browseru i ispaljuje stranice sa reklamama), postavio sam ga na drugi server gde nema tih smaranja ovde: F.08 BIOS
 

ZhxY

Newcomer
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I ja imam isti problem skinuo sam ovu veriju F.08 i ubacio instalirao i nije pomoglo cak mi sad sa ovom verzijom ne radi jedan USB ulaz i eksterni monitor mi se pali tek nakon podizanja sistema. Dali ima jos koja verzija za ovaj model? Procitao sam negdje da postoji i verzija F.09 ako ko ima da postavi. Hvala.
 
Vrh