• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Firefox

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Dostupna verzija 3.6.11 putem update-a ili zvaničnog sajta.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Razmišljam da se vratim na FF kao default. Chromium ima (s moje tačke gledišta) puno iritirajućih propusta (pre svega, nefleksibilnost), mada je brz k'o munja u odnosu na FF...

Eh, šta mi valja činiti? :D

Verovatno ću ostati na Chromiumu dok se ne pojavi konačna verzija FF4 (ionako na Četvorci još ne radi moj omiljeni FF skin, Classic Compact).
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa i FF je brz ko munja dok se ne napakuje sa ekstenzijama :) Mislim, chrome nema ni smooth scroll zaboga...Sto se prelaska tice, FF ce prepoznati sve iz chrome-a i pitati te da uvezes sve to, ako si na to mislio.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa, (meni) skrol u Chromiumu deluje mnogo bolje nego u FFu (3.6x ili 4, svejedno). [postoji nekoliko ekstenzija za smooth scroll za Chr, ali ih nisam isprobavao]

Inače, čist FF je primetno sporiji (naročito kod pokretanja i skrolovanja), nego Chromium sa 10-15 extenzija.

Naravno, Chromiumu nedostaje gomila raznih sitnica koje postoje u FF.

Što se tiče prelaska - nije to problem, samo razmišljam da li da prelazim, tj. da li da se vraćam na FF (prešao sam na Chromium sa FFa pre oko mesec dana).
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
smooth scroll nije ukljucen po default-u u FF, ima ga u opcijama. Inace (meni) podjednako brzo rade oba browsera posto imam oba i koristim chrome povremeno kao "control browser". E sad, moguce je da na slabijim masinama chrome bolje radi, ne bih znao, na 4ghz rade isto ili tolko slicno da ja ne primetim razliku. Cist FF se ucitava mozda sekundu, tako da ni tu ne primetim razliku. Ovako sam 6-7 ekstenzija koje imam i otvaranjem poslednje sesije (4-5 tabova) se ucita za ~2 sekunde. Kao sto rekoh, ne znam kako bi to radilo na sporijoj masini ili masini sa mnogo rezidentnih programa u tray-u isl. ja imam naviku da gasim sve sto mi ne treba, ukljucujuci i mesindzere isl. Jedino sto mi je stalno otvoreno je torrent i foxmail (u pozadini naravno)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Četvorka ipak u 2011.

"As discussed in today’s Firefox delivery meeting, release candidate builds are now scheduled to ship in early 2011, with the final GA release shortly after," a Mozilla representative tells The Register. The new Firefox 4 release schedule can be found here.

Firefox 4 is now in its sixth beta release. Beta 7 — the "feature complete" beta — was due on September 17, but according to Mozilla's schedule, it will not arrive until November.

Mozilla's Firefox headman Mike Beltzner also discussed the change on the Mozilla development mailing list. "Based on the delays in completing the 'feature complete' Beta 7 milestone against which our Add-on developers and third-party software developers can develop, as well as considering the amount of work remaining to prepare Firefox 4 for final release, we have revised our beta and release candidate schedule," he said.

"Please note that, as always, this schedule is subject to change based on feedback from users and community members."

Asked to provide additional comment, the organization pointed us back to Beltzner's email.

The previous version of the open source browser, Firefox 3.6, encountered a similar delay on the road to its official release. Mozilla had planned to release the browser before the end of 2008, but stable code didn't arrived until after the New Year. The outfit also delayed the release of Firefox 3.5 several times, and this sparked a name change for the browser. It was originally known as Firefox 3.1. ®
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Malo pre procitao... Ne znam sto, ali me to vrlo raduje :D Njihovo kasnjenje me podseca na Blizzardovo iz zlatnih dana :)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Firefox 4 beta 7 nema više statusbar (wtf?!?), ali su zato sad ubacili neku nebulozu, zvanu "add-on bar", gde se nalaze ikonice instaliranih extenzija.

Ne znam zašto su to uradili, ali znam da mi se NE sviđa nimalo. Naročito me smara što kad pređem kursorom preko linka, URL se pojavi u produžetku adrese u adresnom polju, a ne u statusbaru...

Kratak review:
http://www.webupd8.org/2010/09/firefox-40-removes-statusbar-but-adds.html

Download:
http://news.softpedia.com/news/Download-Firefox-4-0-Beta-7-Preview-165062.shtml

Uzgred, onaj... ne znam kako se zove - mali krug koji se vrti na tabu dok se strana učitava... je sada malo lepši, ali je zelen (baš ne volim zelenu boju!).
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
sto se patis sa time uopste? FF3 koristi manje rama i podjednako brzo radi. Ako instaliras "hide caption" najnoviji, dobices ono "F" dugme za menije kao u FF4, iskljucis klasican menu bar i whoila. :)Ako zelis mogu okaciti SS. Ah da, naravno instaliras chromifox skin. Zaista ne vidim za sada niti jednu prednost FF4 naspram FF3.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sto se patis sa time uopste? FF3 koristi manje rama i podjednako brzo radi.
FF4 je puno brži od FF3 (za sada jedini FF koji se po brzini približio Chromiumu).

Inače, ko se "pati"? :) Ja smatram da FF4 radi odlično, a koristim ga kao default još od b1 (to je, valjda, već nekih 5 meseci, čini mi se).

Definitivno ni u kom slučaju ne razmišljam više o FF3 (ok, jedino u smislu što ga još uvek koristim na poslu, ali tamo sve češće surfujem pomoću Chromiuma).

Što se tiče F dugmeta i uklanjanja menu-bara... To mi se ne sviđa, pa sam zato v4 odmah prebacio na "classic" izgled (koji svako izgleda bolje uz WinXP). Uz to, ne sviđa mi se ni Chromifox skin - više volim crne skinove i "persone".
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ff4 je brzi 3-5% od ff3, a to nije ni blizu "puno" ako mene pitas. Ja nisam primetio nikakvu razliku u brzini zapravo, sta vise, i chrome mi isto radi kao i ff3. Voleo bih makar jedan primer da mi navedes gde je ff4 brzi od ff3 pa da mogu i sam da se uverim, posto ja, dok sam testirao malo ff4, nisam primetio nista slicno.

Firefox 4 introduces the new Gecko 2 layout engine and a tweaked JavaScript interpreter, but you probably won’t notice any improvement outside of a synthetic benchmark. On our test system (based on an Intel Core i5-750 processor) the new beta completed the SunSpider JavaScript benchmark in an average time of 0.79 seconds, compared with 0.93 seconds for version 3.6.6.
izvor: http://www.xibl.com/browsers/firefox-4-review/

meni to spada u domen neznatne razlike, a ne u "puno brzi" nhf ;)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa, ne znam... Chromium je, s moje tačke gledišta, u svemu brži od FF4, a ovaj od FF3. To znači i samo pokretanje, iscrtavanje stranica, skrolovanje... Jednostavno - sve i uvek.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne znam. Mozda se na slabijim masinama primeti. Kod mene na 6mb cache-a i 4ghz to sve radi isto, glatko, lepo i fino :). Evo, kad dobijem reply na mail (sa ovog treda) kliknem link i otvori mi se FF sa 7 tabova, igrom slucaja je trenutno ostao i neki YT klip tab, i to se otvori i ucita za 1-2 sec. Na poslu recimo na celeronima nekim, FF3 se otvarao i po minut, ali to su polu-zadavljene masine kojekavim bloatwareom (nas 4-5 koristi istu masinu) i ko zna sta sve ne. Tako da kazem, logicno je da na slabijim masinama svaki % ubrzanja donosi "opipljivije" rezultate, sto slabija masina = to je ubrzanje vise osetno.
E sad, kolko to sve ima smisla kad jedan fenom dual core kosta 40-50 evra, to je vec druga prica :)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Firefox 4 beta 7 nema više statusbar (wtf?!?), ali su zato sad ubacili neku nebulozu, zvanu "add-on bar", gde se nalaze ikonice instaliranih extenzija.

Ne znam zašto su to uradili, ali znam da mi se NE sviđa nimalo. Naročito me smara što kad pređem kursorom preko linka, URL se pojavi u produžetku adrese u adresnom polju, a ne u statusbaru...
Ovaj problem se prilično dobro rešava pomoću extenzije Status-4-Evar
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/235283/

Sad je OK :balavim:
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Heh, sad sam tek primetio da su promenili About dijalog - ovaj mi se više sviđa :)

 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Iz mog iskustva,FF4 i FF3 isti djavo..AL osudjen sam na FF4 jer jedino sa njim mi web divx player ne baguje,jer koristim ga gotovo svakodnevno..
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Da li je neko primetio u ovoj zadnjoj verziji FF-a (4.07 beta valjda) da skrolovanje stranica koje imaju flash animacije na vrhu strane ide nesto kilavo, te cim se skrolom izgubi poslednja animacija sve krece ide kako treba? Dakle kao da trotluje :D skrol sve dok ima animacija na ekranu.
 

dr.simche

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2010.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320E @ Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI 970A Krait Edition
RAM:
8GB Kingston HyperX Fury 1866 MHz
VGA & cooler:
ASUS AMD 7750 OC 1GD5-V2
Display:
ASUS VE228NR
HDD:
Kingston V300 120GB, WD 320GB + 500GB
Case:
Thermaltake V4 Black Edition
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Mice & keyboard:
Logitech K360, Logitech M560
Internet:
SBB 100/6
OS & Browser:
Windows 10
Other:
LG G6
Firefox 4.0 beta 9

Linak
 

MarkoZ

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.01.2011.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jos uvek ima gresaka pri iscitavanju nekih stranica, kao i neko stekanje koje se javlja kad je stranica prepuna, drugo jos trebaju da se peglaju addoni da bi se korstili za fff4 jer dosta njih ne radi. Ja koristim uporedo ff4 i ff3, cetvorka mi je brza ali mi ff3 treba zbog addona.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koje ti to ekstenzije ne rade na FF4? Ja sam odavno prešao potpuno na FF4 - skoro sve ekstenzije rade.
 

MarkoZ

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.01.2011.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
evo recimo, chatzilla mada je ne koristim ali nekad zatreba, screengrab, imgur uploader i jos neke...
 

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Vrh