• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

FIBA World cup !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Dakle red je da se otvori tema sad pred osminu finala .. Koji su vam favoriti,sta mislite da ce Srbija uraditi itd... :wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
USA i Španija odskaču... Što se Srbije tiče, mislim da imamo šansu protiv Grčke, ali samo ako od početka budemo igrali agresivno odbranu. Ne smemo da dozvoljamao te ispade od +15 u prvoj četvrtini... Jasno mi je da je ekipa puna debitanata, ali smo pokazali da možemo da igramo veoma ozbiljno. Onaj povratak protiv Brazila je dovoljan dokaz. Tako da, možemo do polufinala, a opet, možemo da izgubimo i u osmini - Grčka je svakako veoma ozbiljna i iskusna ekipa, od njih nije sramota izgubiti.
Inače, ovaj format takmičenja je po meni težak fail, videlo smo koliko može da se kalkuliše...
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Da Grcka za sada igra odlicno i to bez Spanulisa i Skorcijanidisa ,ali imam osecaj da mozemo da dobijemo .. Ipak,Grcka je mali favorit.. Sto se tice takmicenja , mislim da je ipak Spanija glavni favorit ovoga puta .. Braca Gasol, Ibaka, Rubio,rodrigez ,navaro ,ljulj , Rudi fernandez ,kalderon... plus igraju dugo zajedno i domacini su , neverovatno su jaki ! Ali kosarka je to ;) videcemo sta ce biti
P.s. U eventualnom finalu ako USA igra po obicaju zbunjeno i lose sa puno gresaka u prvom poluvremenu ,spanci bi to mogli da dobiju sa 20 razlike sto je protiv njih nedostizno realno !
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Ja samo zamišljam kako bi se ona generacija iz 2002. prošetala ovuda...
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Jako smo slabi..
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Dobro mi i igramo kakav tim imamo. Bem ti ja kad igraju 2 balvana, Katić i Štimac, ne zna se koji je gori igrač. Zar je moguće da nema boljih igrača?
Krstić je totalno van igre, povreda je uradila svoje. Bogdanović je još zelen. Jedino ko igra kao i uvek je Teo, bez njega grupu ne bi prošli.
Ja ću biti presrećan ako prođemo osminu finala.
Samo nek se bore pa šta bude.
Sudije nas ko I uvek urnišu, ono je sramno. Nema više Bore da imamo neki kredit.
Strašno je da u zemlji koja je puca od talenta i igrača ne možemo bolju ekipu imati. Ja znam xy ljudi sa basketa koji bi pokidali naspram Katića, Štimac, Kalinića.

Sent from my Galaxy S3 KitKat
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Ja samo zamišljam kako bi se ona generacija iz 2002. prošetala ovuda...
Hmm mislim da ta generacija nije jaca od danasnje Spanije iskreno .. A cak i ovaj USA tim je mnogo bolji od one rupcage tada za koju sam pred takmicenje rekao jos da nece osvojiti zlato kod kuce ..
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Tim iz '02 je za nijansu jači od Španije u ovom stanju, jedino bi suđenje bilo problem, pogotovo na njihovom terenu. Ali zato tim iz '96 bi otišao na +20. Doduše ovaj tim Španije da su u najboljim igračkim godinama i da su ovako kompletni, svakako bi odradili onaj tim iz '02. Danas Gasola i Navara možeš zaustaviti ako imaš kvaliteta, a ostatak njihovog tima zna da uhvati prpa ako ne krene idealno, što se vidi i na svakom takmičenju na koje su Španci dolazili bez Gasola ili sa Navarom van forme.

Što se tiče samog prvenstvo, kvalitet košarke nikada, ali nikada gori na ovakvom nivou takmičenja. Neke timove su pogodili otkazi, drugi se nisu snašli u smenama generacija, imamo jedino to da su Brazilci prvi put skupili sve najbolje što imaju, ali ni jedan tim sa talentom i potencijalom za neka naredna takmičenja se nije pojavio. Talenat imaju hrvati, Šarić, Hezonja, Bogdanović su zveri u najavi, ali nemaju u timu nikakvu širinu, ne igra 3 igrača, nego 7-8, jedino Tomić je tu negde iznad nekog evropskog proseka.

Što se nas tiče, da smo kompletni i zdravi, tj. da su tu Nedović, Milosavljević, Lučić, Micov, Erceg, i da je Krle bez ovih povreda (zbog njegovog stanja smo morali ići sa 4 petice), bili bi glavni favoriti za bronzu, pa čak i potencijalna bomba za ova dva glavna favorita. Jović, Simonović, Birčević, Katić nisu kvalitet za reprezentaciju niti će to ikada postati.

Ovako imamo taj problem da na dve bekovske pozicija imamo samo dva šuterski potentna igrača, Tea i Bogdana, da oni ne umeju da igraju kvalitetnu odbranu, a sa druge strane, da nemaju igrače koji mogu da krpe njihove propuste u odbrani, a još gore je to da na te dve pozicije u timu imamo samo dva igrača, Markovića i Jovića. Kratko i tanko, tako da čak i da žele da odigraju tvrđu odbranu, što bi recimo Bogdan i mogao, to ne smeju, jer ako se napune ličnim, neće moći Jović i Marković da rešavaju utakmicu.

Na trojci je još gore, zato što Bjelica veći deo meča mora da pokriva četvorku, jer smo otputovali sa samo jednom četvorkom, koja opet nije klasična četvorka, Birčevićem, tako da trojku krpe Simonović i Birčević. Simonović koji ne zna da se koristi levom rukom i koji se boji da tapne loptom o zemlju i Kalinić koji je defanzivni specijalac.

Kako smo otputovali ovo do sada je još i fenomenalno. Mada opet ne koristimo sve što imamo maksimalno. Recimo ja do sada nisam video ni jednu uigranu akciju za Bogdana, Tea, Bjelicu. Ni jednom duple blokove, ni jednom rogove, ništa, sve što oni iskreiraju isreiraju sami u igri jedan na jedan ili preko teških šuteva. To ne sme da nam se dešava, mada se ja još uvek nadam da smo sakrivali neke stvari tokom ove prve faze.

Drugi problem je što Đorđević nije razigrao Bogdanovića, on je igrač kojem je potrebno 13-15 lopti u utakmici, on je igrač ritma, ako nema toga, nema ni njega. On je na 3 od naših 5 utakmica imao 7 ili manje šuteva ka košu, ne može se onda ni očekivati da rešava kada je najgušće. Nema on 27-28 godina i 2 SP iza sebe da može da stoji sa strane tri četvrtine i onda da mu se da lopta i postavi izolacija da rešava utakmicu. Nije on Bodiroga iz perioda 01-02 pa da razigrava tim tri četvrtine, a posle sve uzme u svoje ruke i reši meč.

Što se tiče Grka koji nas čekaju, oni nemaju nekog individualnog kvaliteta, ali kao tim su mašina, cepaju odbranu, znaju se u dušu i imaju brdo samopuzdanja stečenog u EL titulama Olimpijakosa i Panatenaikosa, pa i prethodnih reprezentativnih akcija kada su imali Spanulisa i Dijamantidisa uz sebe, imaju taj kontinuitet i stabilnost.

Uz neko šutersko ludilo Tea, Bogdana, dobre partije Bjelice i Raduljice, imamo šanse protiv njih, ali nam se sve zvezde moraju poklopiti da bi se to desilo.
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Potpuno si u pravu za Bogdana i da se nista od akcija ne pravi za njega ..Nekako Djordjevic konfuzno vodi reprezentaciju
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Samo cu reci ovo, Djordjevic je dosao da se kali u reprezentaciji, to ne moze. Bio je odlican igrac, sjajan, ali mislim da nije dobar trener.
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Duda je bog košarke pa opet nije uspevao uvek da organizuje ovu ekipu.
Najviše mi smeta kad se ne borimo, desi se da ne ide nekad šut nikako, ali tad mora ceo tim da grize u odbrani, borba za svaku loptu u napadu.

Sent from Nexus 5
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Samo cu reci ovo, Djordjevic je dosao da se kali u reprezentaciji, to ne moze. Bio je odlican igrac, sjajan, ali mislim da nije dobar trener.
Napisi zasto tako mislis ;) Konkretno, navedi neku situacijju. Koliko ja znam, on je prihvatio mesto selektora, sto ostali nasi strunjaci to nisu uradili je mnogo bolje pitanje. Dakle, nije on dosao, nego je pitan da li hoce, pokazao je zelju da hoce, i na kraju krajeva doveden je na mesto selektora.
Ni ne treba da bude vrhunski trener, nego vrhunski selektor. To nije isti posao, iako je na prvi pogled veoma slican. Da pojasnim. Ovo je reprezentacija. Dakle, igraju najbolji iz jedne zemlje, a mi nismo juce uzeli basketaru u ruke, imamo tradiciju.
Ako Djordjevic mora momcima da objasnjava akcije, da ih uci kako da se krecu po terenu i sl. to je u startu fail. Sto kaze Bob Marli, Duda je trenerski Bog pa opet, nije uspevao uvek da ih izvede na pravi put. Ja recimo jos uvek ne mogu da zaboravim proslo polufinale svetskog prvenstva protiv Turske, kada Duda nije imao osecaj da napravi tehnicku na vreme i prekine ono sudijsko ludilo protiv nas. Djordjevic je recimo znao u utakmici protiv Spanaca gde mi ocigledno gubimo, razdrma sudije i vrati ih na pravi kolosek (ne samo sudije na terenu, sve sudije svetskog su tu utakmicu gledale, kao i FIBA zvanicnici ;)).
Pore toga, ja mislim da Djordjevic ima vise nego dovoljno trenerskog znanja da vodi kosarkasku selekciju, a trenerski zanat sigurno nece ispeci u reprezentaciji, stavise, to se radi iskljucivo u klubovima.
Kroz kompletnu nasu kosarkasku istoriju, mi smo gajili tim tako da igra vrhunsku timsku odbranu, s tim sto nam nije strano i da je igramo tako isto covek na coveka. Pogledajte bilo koju nas velik trijumf i videce gde je bio kljuc pobede. Od odbrane smo mi uvek kretali. Moze da nam ide dobro u napadu, ili losije, ali nam je odbrana sve vreme davala za pravo da se nadamo do kraja utakmice - ko god bio sa druge strane terena. Ako na sve to napad ide dobro - dominiramo. Igraci su ti koji treba da grizu u odbrani i da prolaze kroz blok, ovi sadasnji to ne rade uvek, pa otud i oni propusti od po 35 za cetvrtinu...

@rAMA

Sjajna analiza! :appl: Jedino sa cim se ne slazem je to da Bogdanu treba dati vise prostora u repki. Jeste on igrac od ritma, ali nije on toliko dominantan u napadu da mozemo da ga istrpimo 14-15x...
Na ovom prvenstvu sam shvatio koliko on jos treba da uci. On će tek biti vrhunski igrač u igri 1:1, u to mogu da se kladim. Ali bojim se da još uvek u potpunosti ne kapira kako da iz timskog napada izvuče dobru poziciju za lak šut ili poen. Jednostavno rečeno, nema taj osećaj i na tome će morati debelo da poradi, pogotovo ako želi u NBA da ide i da ostavi neki trag tamo. Desetak puta je na ovom prvenstvu bio ostavljen sasvim dovoljno da se podigne na sut (a ima odlican sut), a on je uvek spustao loptu, napravi potez više, ili krene u dribling ili se zavlači gde ne treba u reketu.
Bojim se da Djordjevic nema veze sa tim što ovaj nije konkretan u napadu, već rezervisan.

@Trogdor

Koje akcije za Bogdana? Pa 70% stvari koje je on radio u Partizanu su bile proizvod njegove indvidualne igre. Iz istog razloga je doveden u repku. Ima mnogo klipova na YT, ali je dovoljno da se pogleda samo ovaj jedan:




Ja mislim da se on uplašio uloge u repki, a sada igra protiv mnogo boljih košarkaša (najboljih na svetu) koji prave mnogo manje propusta u odbrani nego što je to slučaj u klupskoj košarci. Videli ste i sami koliko lakše gubi loptu kada se stegne odbrana, a onda mu i samopozdanje opadne i van ritma je. Ako mene pitate, previše razmišlja o tome šta će i kako će da uradi na terenu, umesto da ne razmišlja uopšte. Podigni se na šut, ne razmišljaj, jbt igraš na toj poziciji, ti i treba da trošiš lopte.
Svaki put kada ga Djordjevic povuče sa terena, drobi mu "Što nisi šutnuo?" "Što si spuštao loptu na zemlju, imao si prostora" "Prođi, probi, bolji si", a ovaj opet sledeći put rezervisan ili pravi potez više.
 
Poslednja izmena:

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Duda zavrsio svoj deo, mislim da ga je korektno odradio. Drugi nasi strucnjaci imaju posla po svojim klubovima, ne mogu da se bakcu sa reprezentacijom, a Djordjevic je slobodan. Da se razumemo, necemo u strucnjake da svrstavamo Vladu Djurovica i tako nekoga poput njega, takvi ni ne treba da budu selektori.
Elem, a i da su veci majstori imali vremena ili sta vec, sigurno ne bi prihvatili da budu selektori gde oni ne biraju igrace...

Slican posao, ali selektor treba da postavi svoje akcije, da postavi nesto svoje u reprezentaciji. Kada smo kod selektora, selektor treba da bira igrace, a to je kod nas niko drugi do sam Misko Raznatovic, a to je vec neka druga prica. Misko je bio selektor i kod Dude. A ko je to dozvolio, u to ne zelim da zalazim, ali taj covek je izuzetno mocan u nasoj kosarci, cak se usudjujem da kazem da je trenutno najmocniji. Nema igraca kome on nije menadzer, bilo to domaci ili strani igrac. Tako da zabluda o tome koga je zvao Djordjevic, tu se on nista nije pitao, on je samo figura koji je navodno birao ekipu.

Ne znam kako ce ispeci zanat kada je od 2006. do sada bio trener u dve ekipe po godinu dana.

Pitam se ja, gde je Ivan Paunic u ovoj reprezentaciji? Kada nije mogao vola u d... da pogodi igrao je i dok je samo odbranu igrau(jako dobro), a sada kada je procentualno najbolji trojkas spanske lige nema ga na spisku. O cemu se ovde radi? Savanovic, Macvan ne trebaju repki? Tako je makar izjavio selektor, ali opet se vracamo na ono, verovatno Misko nije hteo da igraju oni itd. Da ne bude da verujem u teorije zavere. Imam jedan dokaz iz prve ruke o klincu iz Panceva koji je otisao u Saragosu da igra i sta mu je sve Misko rekao ako ode u Saragosu, a ako ne predje u Megu... Posto je presao u Saragosu, decko moze da zaboravi na repku,a decko je jako perspektivan. Uvek MVP svakog turnira koji igra tamo...

Da ne bude da bacam drvlje i kamenje po Djordjevicu, meni je on bio idol, obozavao sam da ga gledam. Nista protiv coveka nemam, ali mislim da jednostavno nije covek za ovo.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pa to ti kazem, nije Djordjevic dosao, nego je doveden, pitali ga, i on prihvatio. On je ono sto mi imamo najbolje, jer samo ono sto imamo u rukama je ono sto stvarno imamo.
A sad samo zamisli Miska kako je dosao kod Dude (koji nema problema ni sa kesom, niti sa autoritetom, zapravo, nema niti jednu kocnicu u zivotu i ne mora nikom da polaze racune i da tripi bilo sta) sa pricom: Ovaj mora da igra, ovaj ne mora. Sa cime i kojim motivom je to privolio Dudu da mu kroji repreznetaciju? Pretio mu da ce da ga ubije, kao i njegovu porodicu? :D Mozda ja nesto ne vidim, ali mislim da je ta prica tezak trip, ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje.
Jesu mendzeri uzeli maha u kosarci, ali to je prica o politici kosarke, ja sam pricao iskljucivo o sportskim motivima i stvarima. Ako pricamo o igracima, gde je Micov? I on nam treba sad, zar ne? Jel to Miskova instrukcija? Pre bih rekao da danasnji klinci (ne pricam samo o kosarci) nemaju trunke postovanja prema institucijama i autoritetima. Pojma nemaju sta i kako, ali su gordi da ne poverujes :)
Zašto nema Paunića i ostalih je dobro pitanje, ali sam siguran da je i odgovor sasvim razuman i na mestu ;)

Što se tiče tog mlađanog MVP-a bez imena, znam ja dosta takvih priča, ne samo u košarci, a ispostavilo se da niti jedna priča nije baš tako crno-bela. Evo recimo jedna baš meni mnogo bliska. Devojka mog rođenog brata je prošla sve odbojkaške reprezentativne selekcije, naš selektor i njen tadašnji trener iz Zvezde je više neće nikada pozvati u seniorski tim. Da li ima kvalitet (namerno ne kažem potencijal, jer je samim igranjem u A selekciji prevazišla tu reč)? Da, očigledno ga ima, jer je igrala za našu A selekciju. Prošle godine je osvojila državno prvenstvo u odbojci na pesku . Sad me pitaj zašto ne igra u repki, više? Zašto svako godine juri klub? A zdrava i prava, i zver na terenu ;)
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Ma Misko je jaci i od saveza celog, svi imaju tal od toga ako budu njegovi igraci igrali i svima lepo, svi zadovoljni, a srpska kosarka trpi. Ovo ce sve vise i vise uzeti maha i mi necemo biti ni z od zemlje kosarke kao sto smo bili. Mozda je i Duda izlapeo pod stare dane, pa je dozvolio da mu neko drugi kroji reprezentaciju za malo para(u sta cisto sumnjam).

O Micovu tek imam sta da kazem, to je jedan manipulant. Svaki put do sada je bio povredjen kada je trebalo da se igra za reprezentaciju. Ja sam burazeru pre prventsva rekao, Micov i Velickovic sigurno ima da otkazu, njima se ne igra za reprezentaciju iz nekih razloga. Velickovic vise nije fizicki spreman za to, ne sporim da je bio ranije pravi lozac i da je voleo da igra. Ali na kraju se desilo ono sto se desilo, otkazao pre prvenstva. Stvarno sramota. A Micov mislim da je namerno trazio kavgu da ne bi morao da ide. Eto, to ja mislim o Micovu.

Sve u svemu, sreca nasim kosarkasima, da doguraju sto dalje mogu, a neka nam je bog u pomoci u buducnosti sa Miskom unistiteljem srpske kosarke.
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Cekaj o kom to Misku pricate? :D
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Misko Raznatovic najpoznatiji menadzer sa naših prostora, a i sire.
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Tim iz '02 je za nijansu jači od Španije u ovom stanju, jedino bi suđenje bilo problem, pogotovo na njihovom terenu. Ali zato tim iz '96 bi otišao na +20.
Ja baš mislim da bi zbog količine trčanja i "fizikalija" bolje prošao tim iz 2001/2002. Naravno, da su svi potpuno spremni i zdravi. Pazi, Vujanić i Jarić na pleju, Bodiroga, Stojaković, Gurović, Divac, Tomašević, Šćepanović pa i Radmanović... Zlo i naopako, ovo bi osvojili 100%. Pogotovo uz genijalno vođenje Pešića sa klupe, on je meni rame uz rame sa Dudom i Željkom, bez ikakvih problema u top 3 naših trenera svih vremena. Kako je odradio te dve godine, neće niko ponoviti više, kakve izmene, plej za centra, pa bek za krilo, totalna rotacija, da protivnik na momente pojma nije imao ko koga treba da čuva i ko šta igra kod nas, ono što bi se u fudbalu zvalo total football, on je to radio u košarci.

Generacija 95-98 je bila svemirska, ali se malo drugačije tada igralo, nisam siguran kako bi oni mogli odigrati protiv recimo USA, niko nije bio toliko jak i brz da može da se istrčava i nadskače sa ovima... Dok je repka od pre decenije pokazala da to može. I taj tim USA iz 2002. nije bio ni malo naivan, ništa lošiji od ovog sada po sastavu, imao si Pol Pirsa, Andre i Redži Milera, Majkl Finlija, Ben Valasa, Šon Meriona... Plus se igralo kod njih!

Ovo prvenstvo iskren da budem ne pratim nešto, gledao sam amere protiv turaka, neka ozbiljinja ekipa može da ih samelje, ali nažalost takve ozbiljnije ekipe nema na ovom prvenstvu. Španija će zbog sudija i domaćeg terena sigurno u finale, možda i do titule, ali mi se njihov stil... pa, da budem blag i korektan, ni malo ne dopada... Klasični španci, prljavi, bezobrazni, kao i u fudbalu uostalom, takva nacija. Nas sam gledao protiv Egipta i malo protiv Brazila, ali više ono, ubijam dosadu, nego što mi se zaista gleda, a kad se samo setim koliko sam skakao dok sam gledao te stare dobre generacije, kad je kvalitet košarke generalno bio na mnogo višem nivou, bar naš...
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Pešić, Duda i Obradović, nema vise
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Nekada smo bili jaki, i to redovno i dugo, finale se uvek podrazumevalo, kakvi Spanci kakvi bakraci,
jedino Ameri su moguci problem i to je to,
a sad nas drnda ko stigne...

Mozda prodjemo osminu i to je to.

jbg, realno.
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
WOW citat iz intervhua sa Miskom , izuzetno tacno !
Kao što su igrači nekada bili talentovani, talentovani su i danas s tim što su na fizičkom planu bolji. Problem je samo rad s njima, zato što treneri ne mogu da isprate njihov dar. Jednostavno, suviše su opterećeni taktičkim zamislima i mladi igrači su nedovoljno obučeni. Oni ne igraju basket, što je premisa za dobro igranje košarke. Uz to, ne dobijaju pravu šansu i zbog svega toga na prelazu između 18 i 19 godina nestaju“
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
@Vule
Nekako se ni sa cim potpuno ne slazem sto ni napisao ali dobro svi imamo svoje vidjenje :D
1.Kao prvo vujanic i jaric nisu bolji od navara ,rodrigeza,fernandeza..kao drugo jedina dvojica iz tog tima koji kvalitetom jesu bolji od spanaca na tim pozicijama su bodiroga i stojakovic.. Tomasevic protiv brace gasol ? Tesko... Divac ? samo mozda..
2.Tim usa iz 2002 jeste bio ozbiljan ali igraci poput meriona i andre milera su bili solidni i to je sve , redzi je bio vec penzioner i igrao jer se igralo u indijani..kad se doda totalna neprilagodjenost fiba kosarci i luzer dzordz karl,bilo je jasno da nece dominirati..
3.Ok gledao si amere protiv turaka i prvo pol. jeste bilo uzasno ali drugo su dobili sa 20 i nesto razlike sa lakocom, i koja to ozbiljnija ekipa moze da ih bas samelje ? Sa marsa mozda ili jupitera ?
4.Spanci jesu prljavi to je istina ali su monstruozno jaki to ne moze da se ospori..
:wave:
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
WOW citat iz intervhua sa Miskom , izuzetno tacno !
Kao što su igrači nekada bili talentovani, talentovani su i danas s tim što su na fizičkom planu bolji. Problem je samo rad s njima, zato što treneri ne mogu da isprate njihov dar. Jednostavno, suviše su opterećeni taktičkim zamislima i mladi igrači su nedovoljno obučeni. Oni ne igraju basket, što je premisa za dobro igranje košarke. Uz to, ne dobijaju pravu šansu i zbog svega toga na prelazu između 18 i 19 godina nestaju“
Zasto nije rekao da ranije nisu deca imala menadzere kao danas sto ih imaju vec od 15. godine zivota? Velikim delom zbog takvih kao sto je on kosarka i ubijena
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Tooo breeee, IDEMOOO!! E tako treba da se igra, do kraja, pa šta bude, sjajno!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh