• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Eon box i wifi

ivcaferrari

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.04.2020.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
ne brate ja sam samo običan čovek koji je kupio eon smart box 50% jeftinije na akciji i onda kada sam povezao preko kabla internet video da nema opcije za wifi. nije mi bio potrban wifi,pošto imao sam preko kabla vezu i to je preporuka da tako radi box. nije mi se dalo da mi nešto neradi ako može već,potražio preko google rešenje i došo do ovog rešenja ko je neko dao i odradio. i onda kada sam tražio to rešenje za wifi došo sam do ovog foruma sasvim slučajno u google pretrazi,registrovao se i obijavio da bih onima kojima treba ta opcija omogućio rešenje
Ja i dalje ne mogu da pronadjem komentar sta i kako da podesim da bi proradilo. Moguce da sam nesto prevideo, zato sam i okacio screenshot strane 158. Jel mozes da mi pomognes gde si procitao te instrukcije? Ja sam jedino na strani 158 procitao da ili imam zivce ili da sacekam apdejt i u nastavku preporuku za android daljinac. Sve mi se cini da ne citamo isti topic sa bencha. Pogledaj moj screenshot strane 158 i reci mi da li je to ta tema?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Pošto smo ranije diskutovali o mnogim opcijama koje nedostaju na Box-u i EON daljincu naš drag forumaš @shamanNS i ja smo našli rešenje za mnoge stvari a to je Button Mapper aplikacija!

Ta aplikacija omogućava mapiranje tastera na EON daljinskom koja Vam može obezbediti mnoge opcije koje Vam nedostaju i možda ono najbitnije OTT vlasnicima Box-a, WiFi! https://forum.sekira/images/smilies/biggrin.gif

Uradite sledeće:

1.Preuzmite Button Mapper na Vaš telefon/tablet ili apk na Box direktno. Ako ste preuzeli app na telefon/tablet pošaljite app sa Send Anywhere-om na Box (potrebno je unapred sideload-ovati apk Send Anywhere-a, kasnije je sve lakše a i sama aplikacija je brutalno korisna).

2.Preuzmite Nova Launcher, pošaljite ga na Box i instalirajte. Ne otvarajte Nova Launcher!!! Ne verujem da se može desiti išta ozbiljno ali samo kliknite na "DONE" i zaboravite na Nova Launcher! Poznato je da Android TV mrzi 3rd party launcher-e.

Otvorite Button Mapper (ovde počinje magija). Dozvoljavanje pristupa Button Mapper-u se radi na sledeći način: Settings>Device Preferences>Accessibility>Skrolujte dole do "Services">Omogućite Button Mapper.

Otvorite Button Mapper i kliknite na "OK" a zatim na "Add Buttons". Ponovo kliknite na "+ Add Buttons" i onda izabrano dugme na EON daljincu. Ja sam izabrao PLAVO dugme na dnu.

PRVO ĆEMO NAMESTITI SINGLE TAP. Kliknite na PROG_BLUE>Customize>Single tap i u padajućem meniju kliknite na "System" i na dnu kliknite na "Toggle WiFi". Zatim na EON daljincu kliknite na PLAVO dugme i na dnu ekrana će pisati "WiFi Enabled". Ali kako ćete se konektovati na WiFi?!

SADA ĆEMO PODESITI DOUBLE TAP ZA PLAVO DUGME. Sada ponavljamo isto ali s' obzirom da već imamo mapirano PLAVO dugme samo treba uraditi sledeće: PROG_BLUE>Customize>Double tap i u padajućem meniju kliknite na "Shortcuts". Sad nam je Nova Launcher od pomoći jer ima fenomenalnu funkciju a to je "Activities". Kliknite na "Activities" i skrolujte do "Settings" i kliknite na ".connectivity.setup.WiFiSetupActivity". Izađite iz aplikacije najbolje!

Za kraj ostaje da kliknete DVA PUTA na PLAVO dugme na EON daljinskom i Vaša WiFi konekcija će se pojaviti! OBAVEZNO otkačite LAN kabl inače ćete misliti da ste sve uzalud radili! https://forum.sekira/images/smilies/vb_mig.gif Otkucajte lozinku i prebacite Box tamo gde Vam znači WiFi tj. nemate LAN kabl, KRAJ! https://forum.sekira/images/smilies/biggrin.gif

- - - - -

Druga stvar je MUTE opcija koju EON daljinski nema! Jednostavno se i ovo rešava. Odabrao sam CRVENO dugme na daljinskom. Da ponovimo, dugme se mapira ovako: Button Mapper>Add Buttons>+ Add Buttons>kliknite CRVENO dugme na daljincu>PROG_RED>Single tap>Media>Mute volume.

Od sada na OTT Box-u imate WiFi a na svakom EON Box-u MUTE funkciju kao i dostupne sledeće tastere za BILO KOJU APLIKACIJU I PREČICU DO PODEŠAVANJA! Slobodni tasteri su: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0, PROFIL (dugme pored HOME), TTX (samo OTT), RECORD, CRVENO, ZELENO, ŽUTO, PLAVO.

PREPORUČUJEM da brojeve NE MAPIRATE AKO ih redovno koristite u EON TV aplikaciji jer kapirate šta ćete napraviti onda? https://forum.sekira/images/smilies/vb_mig.gif Iz nekog razloga ne radi Long press već samo Single tap i Double tap tako da ukupno imate 34 dostupnih mapiranja (Single tap + Double tap) sa brojevima i 14 mapiranja bez brojeva.

Uživajte!

P.S. Možete svašta mapirati, drug @shamanNS se razočarao što Box ne menja osvežavanje automatski između 60Hz, 50Hz i 24Hz, sa Button Mapper-om sad direktno iz Kodi-a menja osvežavanje bez da izlazi iz Kodi-ja i ručno menja znate već kako kroz podešavanja, sad preko mapiranog dugmeta otvara podešavanja rezolucije. Ako imate pitanja ili još ideja za kul prečice pišite! https://forum.sekira/images/smilies/vb_mig.gif

Ne igrajte se previše sa Nova Activities, ako Vam nije jasna neka prečica pitajte!

- - - - -

WiFi ON/OFF: U Button Mapper aplikaciji.
MUTE: U Button Mapper aplikaciji.
WiFi spisak dostupnih mreža/Unos lozinke/Forget: .connectivity.setup.WiFiSetupActivity
Direktno do podešavanja: .MainSettings
Direktno do podešavanja rezolucije/osvežavanja: .display.outputmode.ScreenResolutionActivity
Direktno do spiska aplikacija: .device.apps.AppsActivity
Direktno do podešavanja tastature ako koristite Null keyboard pa Vam je nekad potrebna virtuelna tastatura: .inputmethod.KeyboardActivity

I još dosta toga...
 

ppetar1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.01.2020.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HVALA !!!
Svaka cast.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 

ivcaferrari

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.04.2020.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
HVALA !!!
Svaka cast.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
nemoj da te buni kada sve lepo odradiš po upustvu ,wifi ćeš imati opcije paljenja i gašenja na plavom tasteru na eon daljincu(ako plavi taster izabereš)a u meni boxa u podešavalnjima nećeš imati tu mogućnost barem je meni tako funkcioniše
pozdrav i samo napred
 

dzela

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.02.2020.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 2500x
Motherboard:
ASUS A320MK
RAM:
16GB dd4
VGA & cooler:
Rx 570 4gb
Display:
Benq 27 GL2760H
HDD:
SSD 240gb
Sound:
SteelSeries Arctis 7
Case:
Alexander Weise
PSU:
Thermaltake Smart 730w
Mice & keyboard:
Logitech G203 x CoolerMaster QuickFire TK
OS & Browser:
Windows 10 & Mac sierra
Da li mozda je neko provalio foru sa mtsovim boxom? :D
 

ivcaferrari

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.04.2020.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
mislim da kod mts barem onih starijih od pre godinu,dve neznam tačno naziv modela nisam upoznat da bilo šta može da uradi kod njih je sve zatvoreno i konfigurisan tako kako ga dobiješ da radi
vidi potraži negde na nekim drugim forumima možda neko nešto zna i da je nešto uradio na box mts
pozdrav
 

Pera996

Newcomer
Učlanjen(a)
19.11.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pošto smo ranije diskutovali o mnogim opcijama koje nedostaju na Box-u i EON daljincu naš drag forumaš @shamanNS i ja smo našli rešenje za mnoge stvari a to je Button Mapper aplikacija!

Ta aplikacija omogućava mapiranje tastera na EON daljinskom koja Vam može obezbediti mnoge opcije koje Vam nedostaju i možda ono najbitnije OTT vlasnicima Box-a, WiFi!


Uradite sledeće:

1.Preuzmite Button Mapper na Vaš telefon/tablet ili apk na Box direktno. Ako ste preuzeli app na telefon/tablet pošaljite app sa Send Anywhere-om na Box (potrebno je unapred sideload-ovati apk Send Anywhere-a, kasnije je sve lakše a i sama aplikacija je brutalno korisna).

2.Preuzmite Nova Launcher, pošaljite ga na Box i instalirajte. Ne otvarajte Nova Launcher!!! Ne verujem da se može desiti išta ozbiljno ali samo kliknite na "DONE" i zaboravite na Nova Launcher! Poznato je da Android TV mrzi 3rd party launcher-e.

Otvorite Button Mapper (ovde počinje magija). Dozvoljavanje pristupa Button Mapper-u se radi na sledeći način: Settings>Device Preferences>Accessibility>Skrolujte dole do "Services">Omogućite Button Mapper.

Otvorite Button Mapper i kliknite na "OK" a zatim na "Add Buttons". Ponovo kliknite na "+ Add Buttons" i onda izabrano dugme na EON daljincu. Ja sam izabrao PLAVO dugme na dnu.

PRVO ĆEMO NAMESTITI SINGLE TAP. Kliknite na PROG_BLUE>Customize>Single tap i u padajućem meniju kliknite na "System" i na dnu kliknite na "Toggle WiFi". Zatim na EON daljincu kliknite na PLAVO dugme i na dnu ekrana će pisati "WiFi Enabled". Ali kako ćete se konektovati na WiFi?!

SADA ĆEMO PODESITI DOUBLE TAP ZA PLAVO DUGME. Sada ponavljamo isto ali s' obzirom da već imamo mapirano PLAVO dugme samo treba uraditi sledeće: PROG_BLUE>Customize>Double tap i u padajućem meniju kliknite na "Shortcuts". Sad nam je Nova Launcher od pomoći jer ima fenomenalnu funkciju a to je "Activities". Kliknite na "Activities" i skrolujte do "Settings" i kliknite na ".connectivity.setup.WiFiSetupActivity". Izađite iz aplikacije najbolje!

Za kraj ostaje da kliknete DVA PUTA na PLAVO dugme na EON daljinskom i Vaša WiFi konekcija će se pojaviti! OBAVEZNO otkačite LAN kabl inače ćete misliti da ste sve uzalud radili!
Otkucajte lozinku i prebacite Box tamo gde Vam znači WiFi tj. nemate LAN kabl, KRAJ!


- - - - -

Druga stvar je MUTE opcija koju EON daljinski nema! Jednostavno se i ovo rešava. Odabrao sam CRVENO dugme na daljinskom. Da ponovimo, dugme se mapira ovako: Button Mapper>Add Buttons>+ Add Buttons>kliknite CRVENO dugme na daljincu>PROG_RED>Single tap>Media>Mute volume.

Od sada na OTT Box-u imate WiFi a na svakom EON Box-u MUTE funkciju kao i dostupne sledeće tastere za BILO KOJU APLIKACIJU I PREČICU DO PODEŠAVANJA! Slobodni tasteri su: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0, PROFIL (dugme pored HOME), TTX (samo OTT), RECORD, CRVENO, ZELENO, ŽUTO, PLAVO.

PREPORUČUJEM da brojeve NE MAPIRATE AKO ih redovno koristite u EON TV aplikaciji jer kapirate šta ćete napraviti onda?
Iz nekog razloga ne radi Long press već samo Single tap i Double tap tako da ukupno imate 34 dostupnih mapiranja (Single tap + Double tap) sa brojevima i 14 mapiranja bez brojeva.

Uživajte!

P.S. Možete svašta mapirati, drug @shamanNS se razočarao što Box ne menja osvežavanje automatski između 60Hz, 50Hz i 24Hz, sa Button Mapper-om sad direktno iz Kodi-a menja osvežavanje bez da izlazi iz Kodi-ja i ručno menja znate već kako kroz podešavanja, sad preko mapiranog dugmeta otvara podešavanja rezolucije. Ako imate pitanja ili još ideja za kul prečice pišite!


Ne igrajte se previše sa Nova Activities, ako Vam nije jasna neka prečica pitajte!

- - - - -

WiFi ON/OFF: U Button Mapper aplikaciji.
MUTE: U Button Mapper aplikaciji.
WiFi spisak dostupnih mreža/Unos lozinke/Forget: .connectivity.setup.WiFiSetupActivity
Direktno do podešavanja: .MainSettings
Direktno do podešavanja rezolucije/osvežavanja: .display.outputmode.ScreenResolutionActivity
Direktno do spiska aplikacija: .device.apps.AppsActivity
Direktno do podešavanja tastature ako koristite Null keyboard pa Vam je nekad potrebna virtuelna tastatura: .inputmethod.KeyboardActivity

I još dosta toga...
Pozz uradio sam ovako ali mi kaze da Wi Fi ruter nije pronadjen?
 

gaasim

Newcomer
Učlanjen(a)
27.11.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ista stvar i kod mene, sve sam uradio kako je napisano ali ne vidi moju mrežu.
 

negovan90

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2021.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ja imam problem, nece da instalira nova launcher, nije podrzan box za tu aplikaciju
 

kenan

Newcomer
Učlanjen(a)
02.12.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pump it up! - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !
 
Vrh