• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ELAC zvučnici

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
knockoff monitoraudio kutija, 1:1. MA kod nas odaaavnooo moze da se kupi.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.051
Moja konfiguracija
Zvučno su 1:1? Da zanemarimo što vizuelno nemaju veze ...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
"Zadnjih par godina zauzima konstantno prva mesta na testovima. "

na kojim i cijim testovima? Pored wharfdale Diamond-a i Monitor Audija, tesko da su bolji.

edit: on defakto prodaje polovne zvucnike, bez racuna za 240e. Da je prodavnica i da daje racun, bili bi ~300e sigurno. za 300e ima mnogo zvucnika koji su bolji od tih.

edit1: ne kazem da su losi ELAC, dobri su, kazem samo da je izjava tog prodavca malo prepotentna.

edit2: Zaboravih, da, bolji su od Solo 6C, al to ce zavisiti i cime ih guras. Primera radi, ako ih nakacis na liniju matoru 30 godina, isti djavo sta si nakacio...samim time imamo mesta za jos subjektivnih stvari i bez da radimo A / B testove. :P
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.943
Rezultat reagovanja
7.625
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Linija od pre 30 godina ce verovatno svirati bolje od linije novijeg doba iz iste klase.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.051
Moja konfiguracija
@peja81
jel može pomoć opet druže?
razmatram kupovinu https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/elac-debut-2-0-b5-2-bk-snizeno-220-eur/oglas/105799189
da li i koliko su zvucno bolji od trenutnih microlab solo 6c? ja se u te specifikacije nista ne razumem...
eris 3.5 presonus su mi bili super ali su sad kod sestrica.
Jel imaš neko pojačalo/risiver ili bi i to trebalo da kupuješ? Ako nemaš do koje cifre bi ukupno išao pošto je to bitno ... A možda ti je isplativije/lakše da uzmeš neki skuplji aktivni 2.0 sistem.
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Jel imaš neko pojačalo/risiver ili bi i to trebalo da kupuješ? Ako nemaš do koje cifre bi ukupno išao pošto je to bitno ... A možda ti je isplativije/lakše da uzmeš neki skuplji aktivni 2.0 sistem.
odustao sam bio, ali sada sam opet voljan da upgradujem solo 6c. nemam nikakvo pojacalo ni risiver.trenutno ce da sviraju na focusrite scarlett solo dok ne nabavim neki solidan dac,
bitno mi je da su kvalitetne izrade i dobro zvuce generalno za sve zanrove, nije bitno da su previse glasni jer ce biti u sobi od 15ak kvadrata.
@peja81 jel imas predlog onda za aktivne 2.0. do cifre od nekih 250-270e max.
ili je bolja opcija za te pare opet uzeti presonus eris 3.5 i dac ranga ifi zen?
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.051
Moja konfiguracija
Ja bih uzeo što bolje zvučnike sada, npr. Edifier R2000DB a kasnije neki bolji DAC.
 

imarkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2010.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Imao sam prilike da čujem Elac, Monitor audio, Audiovector, Dali, Triangle itd., ali u većem cenovnom rangu, Monitor audio nije zvučao toliko loše, sve dok nisam čuo ostale kombinacije. Inace MA od soma eura je Made in China, kao i većina ostalih. Daleko od toga da su to kineske kopije, ali meni malo bode oči.

U nižem cenovnom rangu oduvek su mi se dopadali Wharfedale, ali doduše nekako više po dizajnu, iskreno znam da ima i onih koji bolje zvuče, bar u tom jeftinijem rangu.
Monitor audio je koliko sam video jedno od najkomercijalnijih imena kod nas, a i u svetu, ali malo su izvikani, ne dajte da vas kupi ime pre nego sluh. Naravno, daleko od toga da su loši, ali dosta prodaju ime.

Vezano za temu, drugar je nedavno modifikovao svoj Microlab, jer je imao malu smetnju (zujanje). Poručili smo Elna Silmic kondenzatore i torusni trafo (napravljen kod Trafka). Sve ga izašlo blizu 100eu, ali zujanje je eliminisano, na zvuku nije mnogo dobio, ali je "očistio šum" i ispunilo ga zadovoljstvo znajući da su unutra Elne. To ga je držalo jedno ~3 meseca dok nije kupio Edifier, koji mu je usput isporučen oštećen iz G-prodavnice i onda mu je prekipelo i uzeo je vrhunski Hi-Fi sistem :).
Malo sam ubio poentu, jer ja sam više za kupovinu hi-fi-a, nego za modifikaciju 2.1 jeftinog sistema sa kojom se jako malo dobija.

Po mom mišljenju ništa nećeš dobiti kupovinom DAC-a, po meni ne isplati se.
Ako si razmišljao o aktivnim zvučnicima, ja, kao i drugar imamo loše iskustvo po pitanju zujanja zbog loše filtracije u njihovim pojačalima, u koja se ubacuju najjeftinije komponente i nemaju torusni trafo, već gvožđuriju. Naravno, dok se sluša, to se ne čuje.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Imao sam prilike da čujem Elac, Monitor audio, Audiovector, Dali, Triangle itd., ali u većem cenovnom rangu, Monitor audio nije zvučao toliko loše, sve dok nisam čuo ostale kombinacije. Inace MA od soma eura je Made in China, kao i većina ostalih. Daleko od toga da su to kineske kopije, ali meni malo bode oči.
Igore. Ja sam nekada davno imao Monitor Audio B4 koje sam pazario nove u 4audio dok je Monitor Audio još uvek bio nepoznat kod nas. Kutije su bile Made In UK. 5 godina kasnije, odem opet u 4audio da poslušam naslednika BR4 i vidim da su Made in China. :( Manje su snage, manji raspon, manja osetljivost, a cena veća. Više se išlo na bling nego na kvalitet zvuka i kvalitet izrade. Takođe je besramno bio izložen neki Monitor Audio aktivni woofer na kojem je MA logo krivo zalepljen. :( Sramota.

U nižem cenovnom rangu oduvek su mi se dopadali Wharfedale, ali doduše nekako više po dizajnu, iskreno znam da ima i onih koji bolje zvuče, bar u tom jeftinijem rangu.
Izvini, ali Wharfedale je smeće. Da se ne lažemo. To je kategorija Yamaha, Pioneer, Kenwood, JVC. Dno.

Monitor audio je koliko sam video jedno od najkomercijalnijih imena kod nas, a i u svetu, ali malo su izvikani, ne dajte da vas kupi ime pre nego sluh. Naravno, daleko od toga da su loši, ali dosta prodaju ime.
Na žalost tačno. Nije to više taj Monitor Audio što je nekada bio.

Vezano za temu, drugar je nedavno modifikovao svoj Microlab, jer je imao malu smetnju (zujanje). Poručili smo Elna Silmic kondenzatore i torusni trafo (napravljen kod Trafka). Sve ga izašlo blizu 100eu, ali zujanje je eliminisano, na zvuku nije mnogo dobio, ali je "očistio šum" i ispunilo ga zadovoljstvo znajući da su unutra Elne. To ga je držalo jedno ~3 meseca dok nije kupio Edifier, koji mu je usput isporučen oštećen iz G-prodavnice i onda mu je prekipelo i uzeo je vrhunski Hi-Fi sistem :).
Ne znam da li si video moj post na drugom forumu u vezi Focal Alpha EVO 50 koje je drugar nedavno uzeo na moju preporuku. Čovek ne skida osmeh sa lica od kad ih je kupio, i svaki dan me zove telefonom da podeli svoje oduševljenje. Smorio me više. :D Neću mnogo da davim, ali kome treba ekstremno sposoban i totalno neutralan sistem koji ima neverovatan bass, brzinu, i kristalno jasan sredni i visoki segment, look no further. Focal Alpha EVO 50 + Native Instruments Kontrol 1 USB zvučna + Adam Hall XLR kablovi. Sve ukupno 98k din. U hi-fi svetu ne postoji setup koji je moguće sklopiti za te pare da svira približno ovome. Kutije su D-Class bi amped. Dakle ozbiljna priča.

Malo sam ubio poentu, jer ja sam više za kupovinu hi-fi-a, nego za modifikaciju 2.1 jeftinog sistema sa kojom se jako malo dobija.
Ja sam protiv bilo kakve modifikacije. Ako je već došlo do toga da ti moraš da modifikuješ, to je u startu pogrešna kupovina. Ja sam sve rasprodao, i izašao iz Hi-Fi sveta. Sada kupujem samo studio grade opremu jer se bavim muzičkom produkcijom. Trenutno teram svima dobro poznati KRK VXT 8 + Steinberg UR22Mk2 + Warm Audio XLR kablove.

Po mom mišljenju ništa nećeš dobiti kupovinom DAC-a, po meni ne isplati se.
Postoje DAC-ovi koji imaju daleko veću izlaznu snagu nego ubogi Realtek. Veća snaga će bolje pobuditi pojačalo u kutijama i dobiće veću snagu na izlazu i dinamičniji zvuk. Naravno ne treba preterivati pa na taj ubogi Edifer zakačiti neki high end DAC od 300eura. Neki FiiO do 50-60 eura je sasvim OK.
 

imarkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2010.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Igore. Ja sam nekada davno imao Monitor Audio B4 koje sam pazario nove u 4audio dok je Monitor Audio još uvek bio nepoznat kod nas. Kutije su bile Made In UK.
Da, tadašnji su bili cenjeni. Tako nešto se desilo i sa Wharfedale, tad nisu bili đubre.

Ne znam da li si video moj post na drugom forumu u vezi Focal Alpha EVO 50 koje je drugar nedavno uzeo na moju preporuku.
Ne, nisam video, daj link u inbox da pročitam. Ja sam nekada ima Mackie MR8 MKII, tako da samo njih poznajem što se tiče aktivnih monitora.. Licno nisam bio oduševljen i imali su problem sa "zujanjem".. Posle toga sam prešao na hi-fi, ali da sam se bavio produkcijom kao ti, ostavio bi ih, ili eventualno zamenio manjim monitorima. Sad su kod burazera, on ih koristi sa NI USB zvučnom, prezadovoljan je. Oni su okarakterisani nešto kao polustudijski, nemaju tipičan sterilni zvuk, malo su topliji.

Ja sam protiv bilo kakve modifikacije.
Generalno i ja sam, ali malo smo se poigrali lemilicom, nikad se ne zna dok ne probaš, pa nekad možda ispadne dobro.

Nego što ti stoji ova slika "banned" na dnu strane?
 

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
Igore. Ja sam nekada davno imao Monitor Audio B4 koje sam pazario nove u 4audio dok je Monitor Audio još uvek bio nepoznat kod nas. Kutije su bile Made In UK. 5 godina kasnije, odem opet u 4audio da poslušam naslednika BR4 i vidim da su Made in China. :( Manje su snage, manji raspon, manja osetljivost, a cena veća. Više se išlo na bling nego na kvalitet zvuka i kvalitet izrade. Takođe je besramno bio izložen neki Monitor Audio aktivni woofer na kojem je MA logo krivo zalepljen. :( Sramota.



Izvini, ali Wharfedale je smeće. Da se ne lažemo. To je kategorija Yamaha, Pioneer, Kenwood, JVC. Dno.



Na žalost tačno. Nije to više taj Monitor Audio što je nekada bio.



Ne znam da li si video moj post na drugom forumu u vezi Focal Alpha EVO 50 koje je drugar nedavno uzeo na moju preporuku. Čovek ne skida osmeh sa lica od kad ih je kupio, i svaki dan me zove telefonom da podeli svoje oduševljenje. Smorio me više. :D Neću mnogo da davim, ali kome treba ekstremno sposoban i totalno neutralan sistem koji ima neverovatan bass, brzinu, i kristalno jasan sredni i visoki segment, look no further. Focal Alpha EVO 50 + Native Instruments Kontrol 1 USB zvučna + Adam Hall XLR kablovi. Sve ukupno 98k din. U hi-fi svetu ne postoji setup koji je moguće sklopiti za te pare da svira približno ovome. Kutije su D-Class bi amped. Dakle ozbiljna priča.



Ja sam protiv bilo kakve modifikacije. Ako je već došlo do toga da ti moraš da modifikuješ, to je u startu pogrešna kupovina. Ja sam sve rasprodao, i izašao iz Hi-Fi sveta. Sada kupujem samo studio grade opremu jer se bavim muzičkom produkcijom. Trenutno teram svima dobro poznati KRK VXT 8 + Steinberg UR22Mk2 + Warm Audio XLR kablove.



Postoje DAC-ovi koji imaju daleko veću izlaznu snagu nego ubogi Realtek. Veća snaga će bolje pobuditi pojačalo u kutijama i dobiće veću snagu na izlazu i dinamičniji zvuk. Naravno ne treba preterivati pa na taj ubogi Edifer zakačiti neki high end DAC od 300eura. Neki FiiO do 50-60 eura je sasvim OK.
alex303 vidim da imas pristojno znanje oko audio opreme i sve postujem ali dvije stvari mi ono ne sjedaju za uho a to je preporucio sam drugu FOCAL ALFA EVO 50( to je u fazonu preporucio sam drugaru platinum pagani zondu i odusevio se ) a druga stvar tvrditi generalno za KULTNI brend YAMAHA da nije dobar u muzickoj industriji al ok svako ima pravo iznijeti misljenje .Uvijek je dobro savjetovati druge prizemno sretno . ;)
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Drugar zahteva neutralan i kvalitetan zvuk za 100k din. U hi-fi svetu za 100k din nema apsolutno ništa što zadovoljava njegove potrebe. Slušao je razne kombinacije pojačala i zvučnika. Potrošio je brdo para i vremena vozikajući se od radnje do radnje da bi našao to što mu se sviđa, a da se uklapa u 100k din. To što je našao i što mu se sviđa, daleko prevazilazi njegov strogo zacrtani budžet. Pozajmio sam mu moje KRK na nedelju dana, i to je bio game changer za njega. Rekao sam mu da postoje jeftinije varijante, otišli smo do čuvene prodavnice audio opreme gde je gorespomenuti Focal bio izložen. On je poneo svoju kolekciju muzike, slušao pola sata i rekao to je to. Kupljeno.

Ono što pokušavam da kažem je da se za mnogo manje para može uzeti aktivni studijski monitori+zvučna+kablovi i da će taj sistem svirati daleko bolje nego bilo šta u hi-fi svetu za te pare. Za neki ekvivalentan hi-fi sistem koji bi svirao kao taj Focal Alpha EVO bi morao da udvostruči svoj budžet. Tako da poređenje sa Paganijem nije baš na mestu jer je ovo jeftinija varijanta.

Što se Yamahe tiče, nisam ja mislio na Yamahu u celini. Ja vrlo dobro znam ko je i šta je Yamaha. Zaboga Yamaha NS-10 je bukvalno industrijski standard kada su u pitanju studijski monitori. Ja pričam o Yamaha pojačalima, receiverima, i zvučnicima čija je cena 150-300 eura za novo. To se kod nas masovno kupuje jer je jeftino, a realno ne vredi ni tih para koje traže za njih.
 

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
Drugar zahteva neutralan i kvalitetan zvuk za 100k din. U hi-fi svetu za 100k din nema apsolutno ništa što zadovoljava njegove potrebe. Slušao je razne kombinacije pojačala i zvučnika. Potrošio je brdo para i vremena vozikajući se od radnje do radnje da bi našao to što mu se sviđa, a da se uklapa u 100k din. To što je našao i što mu se sviđa, daleko prevazilazi njegov strogo zacrtani budžet. Pozajmio sam mu moje KRK na nedelju dana, i to je bio game changer za njega. Rekao sam mu da postoje jeftinije varijante, otišli smo do čuvene prodavnice audio opreme gde je gorespomenuti Focal bio izložen. On je poneo svoju kolekciju muzike, slušao pola sata i rekao to je to. Kupljeno.

Ono što pokušavam da kažem je da se za mnogo manje para može uzeti aktivni studijski monitori+zvučna+kablovi i da će taj sistem svirati daleko bolje nego bilo šta u hi-fi svetu za te pare. Za neki ekvivalentan hi-fi sistem koji bi svirao kao taj Focal Alpha EVO bi morao da udvostruči svoj budžet. Tako da poređenje sa Paganijem nije baš na mestu jer je ovo jeftinija varijanta.

Što se Yamahe tiče, nisam ja mislio na Yamahu u celini. Ja vrlo dobro znam ko je i šta je Yamaha. Zaboga Yamaha NS-10 je bukvalno industrijski standard kada su u pitanju studijski monitori. Ja pričam o Yamaha pojačalima, receiverima, i zvučnicima čija je cena 150-300 eura za novo. To se kod nas masovno kupuje jer je jeftino, a realno ne vredi ni tih para koje traže za njih.
ma sve te razumijem ali fokal zvucnici su mnogo kvalitetni i mnogo skupi i za obicnan svijet u 98% slucajeva su nedostizna zelja evo ti jedan primjer koje sam naveo kostaju kao napr. golf 7 a takve cijene slozices se imaju samo vrhunski brendovi u koje spada i navedeni focal
FOCAL KANTA N3 WALNUT VENER
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Za nekoga ko hoće takav zvuk, a nema 3000 eura, ovo je fantastičan izbor. Imaj na umu da je ovaj Focal što je on uzeo, budžet varijanta. I još su trenutno na sniženju. Za nekoga ko ima solidan DAC ili eksternu zvučnu sa balansiranim izlazima + kvalitetne XLR kablove, 55000 din je smešna cena za ovakav sistem. Zaboga, ova moja jedna KRK kutija košta kao njegove 3. Šta dalje da pričamo ?
 

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
Za nekoga ko hoće takav zvuk, a nema 3000 eura, ovo je fantastičan izbor. Imaj na umu da je ovaj Focal što je on uzeo, budžet varijanta. I još su trenutno na sniženju. Za nekoga ko ima solidan DAC ili eksternu zvučnu sa balansiranim izlazima + kvalitetne XLR kablove, 55000 din je smešna cena za ovakav sistem. Zaboga, ova moja jedna KRK kutija košta kao njegove 3. Šta dalje da pričamo ?
alex303 ja tebe razumijem ali ne moze se za nesto sto kosta oko 400 do 500 eura napr. focal alpha evo 50 dva zvucnika reci da je budzet varijanta za tu cijenu se moze napraviti sasvim pristojan zvuk za jedan dom i da 98% onih koji ga slusaju kazu super je a garantujem ti da moze .Onih 1% su surovi profesionalci kojima to sluzi za posao a 1% su audio geekovi sa dubokim dzepom ,moje misljenje je da kad se preporucuju zvucnici na forumu koji nije specijalizovan za audio preporucuje nesto sto je realno i ostvarljivo za korisnike istog .Nista vise toliko od mene i da ne mislis da je nesto licno cak naprotiv gotivm nekoga ko se razumije audio tematiku ali malo samo prizemnije da se ne leti visoko jer nema svrhu .:ziveli:
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Ja se slažem sa tobom, ali ja ne pričam o tih 98% ljudi. Ja pričam o mom drugaru koji nije profesionalac, niti se bavi muzičkom produkcijom, niti je audio geek. Da njega sada pitaš po čemu je taj Focal što je kupio bolji od njegovog prethodnog sistema, on nebi znao da opiše. On samo čuje bolji zvuk u celini, i iskezio se kao malo dete kada je čuo Focal, i samo je rekao to je to.

Znam i ja da se za 500 eura može sklopiti hi-fi sistem koji će pristojno zvučati za 98% ljudi. Može i za manje para. Edifer i Microlab zvučnici završavaju posao za većinu ljudi. Nekome je čak i to premium. Problem je u tome što moj drugar ne spada u tih 98% ljudi, a on je običan čovek koji jednostavno ima uho za dobar zvuk, i spreman je da da 100k din da bi ugodio svojim ušima. Eno ga sada lovi DSD/DSF fajlove jer je na Focalima skontao da je FLAC (PCM) format smeće. Sada muči muku sa pronalaženjem muzike koja je kvalitetno isproducirana.

Ništa nije lično. I ja volim da pričam sa nekim ko se razume u tematiku. :ziveli:
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.046
Rezultat reagovanja
1.349
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Veruj da bi mnogi od nas primetili razliku samo kad bi imali 100k da iskesiraju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.236
Rezultat reagovanja
2.775
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
^ Ma kakvi. Sve ti je to isto.

*plače pored 20+ godina matore AIWA NSX-R41 linije*
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.943
Rezultat reagovanja
7.625
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Veruj da bi mnogi od nas primetili razliku samo kad bi imali 100k da iskesiraju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Nije to bas tacno. Mnogi ljudi nemaju sluh za takve stvari. Imam drugara koji ne moze da razlikuje DSD128 i mp3 64kbs sve dok mu se ne kaze sta tacno treba da cuje. ali je poenta da ako mu se to ne kaze moze godinama da slusa mp3 i da ne zna sta propusta. Ja ne podnosim mp3 a koristim ga iskljucivo kad nikako ne mogu da nadjem drugi format
Sto se tice FLAC (lossless) formata uopste se ne slazem da je smece i to nije uopste istina. Mnogi ljudi prafi audiofilisti sa sistemima od par desetina hiljada € koriste CD. Dobro odradjen lossless format je identican WAV formatu. Ne zelim da ova tema preraste opet u neku diskusiju (svadju)
Koristim kablove interkonekt i zvucnicke koji kostaju kao par tih FOCAL zvucnika tako da sigurno znam o cemu govorim. Moj sistem kada bi se kupovao nov kostao bi oko 1500€ znaci od zvucne, pojacala, kablova i zvucika i cisto sumnjam da na takvom sistemu ne mogu da procenim da li ima razlike izmedju FLAC i DSD. Za tako nesto je potrebno daleko daleko bolji sistem. SACD bi trebao biti bolji od CD ali to cesto nije slucaj. Sve zavisi ko je kako ripovao muziku. Mnogo zavisi i od izdavacke kuce koja objavi album. Ja sam recimo veliki ljubitelj grupe Dire Straits i ja sam "nabavljao" preko 10 razlicitih ripova od svakog albuma ne bi li pronasao koji je najbolji snimak.
Ovo su albumi koji se ubedljivo najbolje cuju. VERTIGO REMASTERED iz 1996 godine
42713


Kad sam prikupio dovoljno informacija kupio sam svih 6 albuma iz iste godine i kompletirao kolekciju. Takodje imam i prvi album iz 1978 godine "Dire Straits" kao i zadnji iz 1991 "On Every Street" i ogromna je razlika izmedju uporednih testova sa izdanjima Remaster 1996.

Hocu da kazem da nije uvek sistem krivac loseg zvuka vec i sam materijal.

@alex303 ne znam sta slusa drugar ali ako hoce da cuje transparentnost neka oproba izdanje opus3 DSD128 numera 03. Black Beauty
Ako treba link za kupovinu javi se u pm.

Da napomenem ako se muzika slusa sa racunara po meni iskljucivo koristiti Foobar2000
 
Poslednja izmena:

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.046
Rezultat reagovanja
1.349
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Razumem te, ali vas dvojica odete previse "siroko" u nekim stvarima. Vecina ljudi ce primetiti razliku, mozda ne toliko kao ti jer nece obracati paznju na sve detalje. Pa dovoljno je samo kupiti neku zvucnu od 50, 60 € pa da primetis razliku u odnosu na integrisanu. Ja volim muziku ali jednostavno mi nije prioritet da odvajam 100k za tako nesto + sto jednostavno nemam para za te stvari. Bio bih zadovoljan sa nekim ok polovnim sistemom od 150, 200€, dal bili neki 2.1 ili stereo sa risiverom.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.943
Rezultat reagovanja
7.625
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Sve ti govori koliko sam zaludjenik kad mi je ovo izlaz iz zvucne :d:d naravno 3,5mm bananice ne dolaze u obzir :mir

42717

42718

42719
 

imarkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2010.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Kad već povezuješ "zaljubljeništvo" i kablove, moram da te iskritikujem s ovim Nakamichi i ako se ne varam konektor strujnog kabla koji je najbitniji kod istog, kopija Oyaide? Šalim se malo, nemoj zameriti, znam da je korektan kvalitet :D
Nego, nešto bitnije šta sam primetio, ovi kablovi deluju teško i vuku na dole, iskriviće ti terminale na amp-u.
 
Vrh