• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Eksterni hard disk i Safe mode

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav, izgleda ce mi isteci windows xp sp2 kroz 7 dana, jedino ako u medjuvremenu ne nadjem neko resenje, e sad zanima me da li cu moci ja kad on istekne da udjem u safe mode i povezem eksterni hard disk i time prebacim sve iz particije D sto mi treba, buduci da mi je system na particiji C. I da li bih mogao ja ovih dana (sutra, preksutra) reinstalirati windows, tj. samo particiju C i posle da radi sve normalno, naravno ako imam kljuc da bude aktiviran za stalno, a ako ne, samo 30 dana? I zanima me kada bih kupio eksterni, da li dobijam neki disk, tj. driver uz njega? Drugarica je skoro donela njen Eksterni i prikljucuje se kao fleska odmah ga ucita, e sad zanima me da li bih ga odma tako ucitao u safe mode? Pisao sam vec na ovu temu, ali ovo su neka dodatna pitanja koja me interesuju... ako ima neko drugu soluciju za aktivaciju, nek napise

tj. - aj da vas ne mucim, zanima me samo jedno, pa cemo na dalje kad bude bilo potrebno, da li ce moji podaci konkretno sa particije D kazem, iako je system na C, uvek biti meni dostupni i uvek tu? iako mi stoji na primer komp 10-15 dana sa windowsom koji je isteko? naravno ne mislim u smislu dostupni, da cu ja moci sa njime da radim sta ja ocu, nego samo tu da budu, u slucaju da trebaju da se kopiraju? i kako ide povezivanja mog harda na drugi? kojim kablom? znam da se njemu nece otvoriti moja particija C, odnosno gde je windows, nego ostale samo a to su u mom slucaju D i E?
 
Poslednja izmena:

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Brateeee ti si jedini na planeti koji koristi neaktivni XP još sa SP2! Šta si brate radio do sada. Evo ja sam danas i jučer našao na P.bayu ove nove updejtovane XP sp3 pa ih isprobavao da vidim kako rade .....i našao nešto dva komada.
Inače DA podaci na particiji D će ti uvek biti dostupni iako ti je win istekao. HDD povezuješ na drugi računar kada je ovaj ugašen pomoću sata kabla i DA u tom slučaju će ti se videti i C i D i E particija. Ko ti je to rekao da će se C particija neće moći otvoriti kada će moći se otvoriti na drugi računar???
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Brale, ol' skul windows xp jos sp2 :) To za C sam procitao negde, inace nisam bio siguran da nece, a reci mi to je onaj Sata to USB il' kako?
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Ako je externi onda je USB povezivanje. Samo ubodeš u usb kao flešku i gotovo. Disk se čita i iz Safe Moda normalno kao i običan samo nemoj da ga vadiš na silu. Ugasi računar ako neće softverski ona mala ikona dole pored sata u ćošku, pa izvuci kabal jer oće nešto da ža***e.

Moj je crko pre neki dan godinu i par dana trajao je, odoše podaci :( :wtf: prekjuče ga predoh na reklamaciju. Nikada više se ne oslanjam na externe... samo rezanje...

Inače ću sada drugojačije da radim. Formatiraću externi u EXT3 ili 4 linux fajl system pa ću programčićem koji iz wina prepoznaje fajl system da iščitavam disk ili kopiram fajlove. Jer oće i sam win da roša po disku pa ga š***e uništi particije. Već mi je tako dvaput progutao podatke, filmove serije musiku .....:wtf:
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A ovako neka solucija za prenos podataka sa hdd-a na drugi racunar, je l' moze? I koliko je komplikovan proces uz pomoc ovog?

 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Moze da ti proguta samo ako ne znas sta radis;)
Koristim 2 externa hdd-a i 3 fleshke vec godinama(jedan firmin, jedan moj),nikad ne radim disconnect nego ga iscupam i nikad nisam imao problem ni na jednom uredjaju ;)
Izghostovano je mnogooo racunara sa istih,instalirano windows-a,igrica i ostalog velikog materijala ;)
Naravno, znam kad smem da ga iscupam(hint,ne treperi lampica i miruje) i nikad nisam imao corruptovane podatke tj. imao sam tacno jednom kad sam zurio kod klijenta za 3-4 godine stalnog koriscenja ;)
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Kako bilo možda je problem bio do samoga diska msijev a ispod haube hitači crap. Zato sam i rekao bolje da pazi jer posle njanjanja nema više kajanja.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Pa i ja imam 2 hitachi-a 320gb 2.5 :D :wave:
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
znam da se njemu nece otvoriti moja particija C, odnosno gde je windows, nego ostale samo a to su u mom slucaju D i E?
prvo počni raznišljaš o windowsu 7, umesto šta će biti kad istekne XP.

Kad xp nije aktiviran ne možeš ući u windows a možeš pristupiti hdd i particji na kojoj je win ako ga ubodeš u drugi komp ili na drugi način povežeš(razne fioke, kablovi) ili ako imaš neki win na nekoj drugoj particiji.
 
Poslednja izmena:

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bitno je ako ne nadjem resenja da ga aktiviram, da mogu pristupiti podacima uvek iako je windows istek'o, kao sto je neko rek'o gore. A najlakse bi mi bilo preko Safe moda. Inace kazem da mi je C skroz nebitan, jer tu pored windowsa i programa nemam nista, a meni se podaci nalaze u D, neke slike i .psd fajlovi za PS :)
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Safe mode neće moći. Varijante:
1. HDD u drugi komp
2. HDD Fioka 3.5" i povežeš preko usb-a na drugi komp
3. Novi windows

Onaj kabel koji di gore postovao neće moći jer je 2.5" jedino nešto tako 3.5" , mada nisam viđao tako nešto kod nas, samo fioke.

Mada nema šta da brineš podaci na ostalim particijama uvek ostaju, samo moraš paziti kad stavljaš novi sistem da formatiraš samo C:, a ostale particije ne spajaš niti formatiraš.
 
Poslednja izmena:

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zasto ne bih mogao da udjem u Safe mode? Nego, kad bih instalirao novi Windows, bilo bi normalno kao i bilo koji drugi put kad se reinstalira, bira me za particiju je l' da?
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Safe mode će biti isto zaključan. Pita za particiju, ako klikneš na Custom a ne na Upgrade i da ti i da formatiraš(klikneš drive options), ako izabereš upgrade samo gazi i pitanje dali će dati XP na XP i kako će raditi. Tako preporuka je uvek Clean install(Custom opcija +formatiranje particije na kojoj će biti win). I particije se neće zvati C, D.. i slično tako moraš paziti. Backup podataka na drugi disk pre instalacije, npr na dvd ili externi HD je uvek dobra opcija ako imaš mogućnosti jer formatiranje uvek može da krene po zlu.


Onu System Reserved particiju u videu verovatno nećeš imati da te ne buni ona nastane kada staviš win 7 ultimate na novi neformatirani disk.
 
Poslednja izmena:

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A siguran si da ce biti zakljucan posto sam citao svugde i pise da se moze uci i naravno nista drugo raditi, svejedno resio sam ga valjda, barem nek bude i na kratko, u msoobe.exe kaze da je aktiviran, nema vise one poruke da istice za 7,6 dana, dosta ljudi je resilo problem tim putem, ako istekne, hard disk ce skupljati malo prasinu, dok se ne odlucim za koju varijantu, a najverovatnije cu dati u servis, da oni to urade, sacuvaju podatke koji mi trebaju i da ubace neki noviji OS i vrate podatke, nije problem kinta, jer ne bih ja da mesam prste, pa ode sve zivo iz kompjutera, sigurnije je da skupi malo prasinu ;) Inace evo teksta gde sam procitao da se moze uci u Safe mode, uzgred hvala svima sto ste mi pomgli, na ovaj ili onaj nacin :)

http://news.softpedia.com/news/Log-In-to-an-Expired-Windows-XP-42473.shtml
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Epa buraz moj hitachi je crko externi posle godinu i par dana u Petak ga dadoh na reklamaciju. Soft stano prikazivao healt and performance 100% a on zvekno.
Ma win XP možeš instalirati na istoj particiji gde ti je i bio i bez formatiranja diska i opet će ti sve biti na mestu.
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A sta je sa tim eksternim, niko nema da pohvali koliko dugo radi, svima je to problem, je l' je on tako napravljen ili su svi *****e? Meni treba neki "podobar" :) Zbog .psd, .psb fajlova, da stavim instalaciju za photoshop, za illustrator, za plugine, da stavim vektore, da to cuvam. I je l' ce neko konacno potvrditi da li se moze uci u Safe mode, kad je windows istek'o? Jedni kazu da, drugi kazu ne, po meni je to sasvim nelogicno da bude blokiran?
 
Poslednja izmena:

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Ne sećam se buraz. Nikada mi XP nije istekao ali imam ideju kako možeš da probaš. Uđeš u bios i gurneš sat za mesec dana unapred i posle restarta vidiš da li ti piše da je isteklo 30 pa onda probaj da li ti radi Safe Mode. Ako radi radi ako ne vraćaš sat unazad gde ti je i bio...
Što se externih tiče moj je bio MSI-jev sa Hitačijevom mašinom koštao oko 7.500 din 750 GB godinu dana star. Problem što na njemu nije naznačeno koji je. Ja imam loše iskustvo sa Hitačijem. Jedan wd green i jedan Hitači mi je crko i ovaj externi. imam još jedan u računaru Hitačijev. Mehanika im brzo trokira. Inače ja sam moj externi pazio i mazio ništa lupanje, treskanje, čupanje niti previše kopiranja i isčitavanja samo za nuždu, pa opet zvekno iz čista mira. Juče radi soft prikazuje sve oke a onda sutra Redundant Cycle Error tako nešto. Sve zavisi kako naletiš ne koji. Ali vidim jesu osetljiv....
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Namestio sam sat u BIOS-u na novembar 22, radi ql, je l' da vracam sat unazad, posto antivirus ne radi, nije apdejtovan?
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Pa moraš vratiti sat a i win svremena na vreme spaja se na internet i koriguje vreme tako da će ti vratiti današnje vreme.
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa dobro, svakako sam morao da vratim, zbog antivirusa i ostalih programa koji se apdejtuju, a je l' znaci da je kul sve?
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
To ti najbolje znaš. Da bi bilo kul ideš na pbay i skineš neku novu verziju xp sp3 apdejtovanu kao ja, instaliraš i tek tada će biti kul sve.
 
Vrh