• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Eh ti Arapi :)

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Pa debeo procenat tih koji žive ekstra ovde to rade na račun onih koji kod njih rade za 200e ili manje, na crno, bez ikakvih prava itd. jer im je to vlast omogućila. Ne znam da li privatnici u tvojoj okolini uzimaju tabletice, ali sam prilično siguran da mnogi koji rade kod njih piju.
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Ajde da uzmemo minimalac od 200e, tesko se zivi, izostavicu privatnike da se osvrnem na situaciju u inostranstvu

Za primer necu uzeti Dubai jer realno najmanji broj nasih ide tamo, da uzmemo zapad kao primer

Jedina isplativa solucija bi bila Svajcarska/skandinavija (za evropu) s tim da ni tamo ne mozes otici sam, treba ti neko da te povuce ili nekog svog da imas tamo

Zavisi i od struke, evo primer zdravstvo: Ovde radis za 350e kao medicinska sestra, u nemackoj i austriji maximalno imas 1500-1800e, platis stan hranu i zivot ti mozes da ustekas mesecno 500e maximalno

Da li se isplate tih 500e kada nisi ovde, radis po ceo dan po mnogo strojizim kriterijumima nego ovde (realno, ovde nista i ne rade)..

Ako si sam, ne isplati se inostranstvo sem nekih izuzetaka kao sto su Dubai, mozda Amerika kamion ili ako si fakultetski obrazovan...

Ja ovde ne gledam samo pare, ko ima faks na primer u IT, sa platom od 1000e ovde zivi LEPSE i SLOBODNIJE nego u svici sa 6k. to je neko moje vidjenje...

I da kazem samo da nikog ne vredjem vec diskutujemo na ovu temu najnormalnije...
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Kada kažeš 1000 evra, da li misliš na osobu koja živi sama ili osobu koja mora da prehrani porodicu?

Edit: Već si rekao da je osoba sama. Međutim, koliko dugo planiraš da budeš sam i koliko nas ima privilegiju i mogućnost da sve pare koje ima troši samo na sebe?!

Edit 2: Ukoliko ozbiljno razmišljaš o budućnosti vidjećeš i sam da čak ni 1000 evra nije dovoljno čak i kada si sam. Od tih 1000 evra odmah min. pola oduzmi na kredit za auto i stan koji ćeš otplaćivati narednih 10 godina pa onda od polovine platiš troškove korišćenja vozila, troškove stanovanja, troškove oblačenja i hranjenja, troškove privatnog života i vrlo brzo ćeš se naći u situaciji da ćeš svaki mjesec u najboljem slučaju biti na nuli narednih 10godina! Meni to ne izgleda kao prihvatljiva budućnost! Govorim iz ličnog iskustva. Sada na ovo dodaj još jedun osobu za koju su vrlo velike šanse da neće biti zaposlena pa onda dodaj i dječurliju...

Edit 3: Edit i Edit 2 posmatraj pod uslovom da ćeš imati stabilan posao plaćen 1000 evra narednih 10 godina i da neće biti problema (takvo nešto možeš očekivati samo u državnim institucijama pod uslovom da bratić nekog budželana ne treba da odradi praksu na istim poslovima).
 
Poslednja izmena:

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
Sa platom od 50K din, dnevno za hranu oko 300 din, + kuci rucak, uvece izadjem oko 500-1000, oko 100-150e moze da se nekako ustedi, da se ne uzme sebi nesto za taj mesec.

1000e je neki min po meni za porodicu, bilo bi ok oko 500e jos :)

:wave:
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
1000e je po meni minimum u Srbiji da se pretera mesec sa porodicom od 4 clana. Znaci otac majka, 2 deteta, 1000e minimum.

E sad Grodose 1000e sam mislio gore da zaradjuje otac (u mnogim porodicama u Srbiji zene ne rade, cuvaju decu i odrzavaju domacinstvo)

U inostranstvu se ne isplati da budes sam, osim u nekim slucajevima kao Villy, ipak su 7k ozbiljnije pare, jer je stan/smestaj na kredit, troskove placas sam, slabo ostane za stek
Najveci broj ljudi koji ja znam da su ''uspeli'' odu tamo, cela porodica, rade SVI, spavaju njih 7-8 u 25 kvadrata, jedu pastete, zive kao najgori slepci da bi ovde imali E klasu na lizing, iphone 6s i sedenje po bastama kafica po ceo dan, no to je vec sasvim druga tema kompleksa...

Jako je tesko da se ode cak i kada to zelis a nemas nikoga tamo...Delom zato sto niko nece da ti pomogne (a svi k*njaju kako je lose tamo) , delom zato sto je sve teze da se radi na crno a neki jednostavno nemaju kako za papire, mnogi se vencavaju zbog interesa itd itd... pricam iz iskustva koje sam stekao u svojoj okolini

Po meni jedina isplativa solucija je ta jaka plata koja je retka, opet nemas nista sem para...

@Matrax lepo receno, 1000 je min, a sa 2000-3000e mesecno je druga prica, zivi se odlicno.

Tih 2000e u ovakvoj Srbiji ne bih menjao za 10 u inostranstvu i ostajem pri tome. Ko ne veruje neka ode pa neka vidi (pod uslovom da nije materijalista pa su mu pare sve)
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Hvala Villy što si podelio svoje iskustvo sa nama;) Od ljudi oko mene znam samo moju dobru drugaricu koja je letela za Katar airways i ista prica kao što si ti ispričao;) Ima para,svi hladni,ni Naši ne žele da se druže sa njom,ovi je gledali kao "roba" u avionu i evo sad leti za našu aviokompaniju i uživa u životu a tamo se ne bi vratila nizakakve pare;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
@5rovic:

ahaha, da se manemo privatnika čim se pomene kako 90% funkcioniše? ;)

Moraš da razumeš da neko želi da živi u uređenom sistemu (nazovi ga sterilnom ili kako god hoćeš) gde se tačno znaju pravila, gde neće razmišljati o tome da li ćemu plata leći na vreme, da li će prekovremeno biti plaćeno, da li će smeti da pita the boss-a za godišnji odmor koji mu sleduje po zakonu, gde neće svaki dan čitati kako je neki krimos oslobođen u Apelacionom ili mu je stavljena nanogica, gde neće morati da gurne doktoru koverat da bi mu odradio intervenciju koju je on dužan da odradi itd, spisak može da se nastavi.

Vi koji promovišete srpske "slobode" koje su dominantne poslednjih 25-6 godina ne kapirate da ih jedan deo stanovništva ne želi jer su dovele do ovakvog stanja i zato gleda da ode odavde. Ne radi se samo o parama.

PS. nije svako za IT, iako svaka treća osoba iz nekog razloga misli da jeste.
 
Poslednja izmena:

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
@5rovic - da se ja onda prebacim u Srbiju :D U BiH je ~700 evra MINIMUM ZA JEDNU OSOBU ukoliko hoće da ima svoj stan i auto i to da se pati i da pritom niko ne računa na njegovu finansijsku pomoć!
Edit: Zaboravih da napomenem da je prosjek plate 400evra a tu su uračunati i oni koji rade za 130evra ali i oni koji rade za 5-6 hiljada evra.
 
Poslednja izmena:

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
@peja81

Svakom svoje...jedno su zelje a drugo mogucnosti.

To razumem jer i u porodici imam osobe koje zele da odu bas zbog toga sto si naveo, ali i ti sad spominjes nekih 10%, jer upravo 90% njih hoce da ode odavde iskljucivo zbog para.
Ovo sto Villy prica je ono sto 90% ljudi koji zele da odu ne uzimaju u obzir, bitniji je taj bmw i iPhone od toga kako te neko tretira...

Ali po meni jedino resenje je da covek povuce za sobom celu porodicu ako zeli taj sistem. Niko ne bira sistem pre porodice. Otudjenost je cinjenica. Pusti sistem kada ne znas nikog, mnogi to ne izdrze.

Ja ne promovisem nikakvu srpsku slobodu, to je cinjenica, prvi sam i rekao da se ne radi o parama, jednostavno se covek ovde lepse oseca. To je slucaj i sa strancima, kada dodju ovde kao pusteni s lanca, a kod njih kuca-poso. Nekom odgovara taj sistem, nekom ne.. Ja samo iznosim svoje vidjenje, da je meni ovde bolje nego tamo, bio sam tamo, i moji su bili, i to je neko moje zapazanje...

A voljan sam da cujem svako vidjenje posebno razloge zasto bi neko otisao u inostranstvo...
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Ma nigde nije sjajno,jbg,sve zavisi kako se kome zalomi i kako kome sta lezi....umesto sto svi zele da odu odavde zbog gomile stvari koje nisu u drzavi kako treba,bolje bi bilo da se bore ovde da se te iste stvari poprave,pa da nemoraju da idu tamo negde...ja bih se recimo pre ovde malo potrudio da napravim sebi i porodici neki ok zivot,nego da idem negde preko. Pod ok zivotom smatram da imam neki normalan auto,da imam za letovanje,da mogu s vremena na vreme odvesti porodicu na rucak/veceru,odskolovati decu i to je to....ja i zena trenutno zivimo sa nekih 100.000 primanja,u svojoj smo kuci,i moze se gurati nekako....msm,jbg,nekom da das i 5k evra mesecno,ako nezna da raspolaze sa njima,vec ce 15tog u mesecu da kuka kako nema para. I primetio sam u zadnje vreme,u Srbiji je neka kolektivna kuknjava za parama,najvise izrazena kod onih koji imaju da zive sasvim normalno....zasto je tako-bem li ga. I jos nesto,jako mnogo ljudi po svaku cenu kod nas hoce da zivi u gradu,idu sa sela iz svojih kuca,da bi bili podstanari u BG/NS i mazali leba i pastete,umesto da u svom selu mogu sami sebi proizvesti 90% hrane,i ziveto daleko kvalitetnije nego na asfaltu...inace,imam drugara koji je imao jako tezak privatni/porodicni zivot,koji se zadnjih 3-4 god potucao po Nemackim gradilistima kao elektricar,pa kad tako neko krenu da kukaju kako je ovde *****e,on ima kaze " nije problem,osh ti sredim da odes u Nemacku da sljakas....?" Nastane momentalni tajaci i odma se menja tema....

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
I jos nesto,jako mnogo ljudi po svaku cenu kod nas hoce da zivi u gradu,idu sa sela iz svojih kuca,da bi bili podstanari u BG/NS i mazali leba i pastete,umesto da u svom selu mogu sami sebi proizvesti 90% hrane,i ziveto daleko kvalitetnije nego na asfaltu...
Verovatno nisi u toku koliko kosta to "da proizvedu", pa zbog toga tako govoris.

Ne mozes sve da proizvedes, da bi i proizveo nesto ulaganja su nenormalna jer poslednjih godina eksponencijalno skacu cene sirovina, a na kraju ne povratis ni ulozeno a kamo li da zaradis za racune, poreze, zdravstveno, socijalno i neke druge stvari poput odece i obuce. Znam iz prve ruke posto se moju matorci bave poljoprivredom i vrlo cesto moram da ih finansijski pomazem. Ne samo da rade za dzabe, nego rade u minusu i ne prihvataju tu cinjenicu. Argument im je da ne mogu samo da sede, a nemaju gde da se zaposle.

Druga stvar je sto je selo pogubna sredina za bilo koju normalnu mladju osobu - nemas nikakvih kulturnih ili edukativna desavanja, nemas gde da odes na pivo, ponekad nemas ni vrsnjake sa kojima bi se druzio, sem prehrambenih nemas nikakve druge prodavnice, itd. Za sve moras da ides u j*beni grad sto nije uvek jednostavno ako je selo udaljeno od grada, a o nepostojanju autobuskih linija do mnogih sela uopste i da ne govorim. Plus nemas ni gde da se zaposlis, poljoprivreda nije posao vec nesto gore od robovlasnistva.

Bez obzira sto mnogi misle suprotno, zivot u gradu je neuporedivo laksi i lepsi nego na selu.

Sto se tice ovog sto je Peja napisao iznad, da mnogi zapravo zele da zive u uredjenom drustvu, to takodje potpisujem. Rado bih otisao odavde upravo zbog toga, ne zbog novca jer isti mogu i ovde da zaradim. U inostranstvu nije uvek med i mleko, ali definitivno nije ni toliko lose cim se 99% onih koji odu ne vraca.
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Vidi,znam kako zive paori koji su u mom okruzenju i koji obradjuju tu zemlju,tako da....mani se te price da se ne isplati. Samo treba podmetnuti ledja,a to je danas vec problem nasoj omladini,jer to nije fancy jbg....pa ako to nije fensi,a ti onda bajo moj pravac kod nekog privatnika/prokletnika u grad da te guzi za 200e mesecno,pa kukaj kako ti je tesko.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Podmetao sam ja dosta ledja na razlicitim poslovima pre nego sto sam presao u IT, sada se vise ne vracam nazad na nijedan od njih.
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Sinda je u pravu, najlakse je kukati kako kod nas svi rade za 200e i jednostavno promeniti sredinu, umesto da se potrude nesto da stvore.

Pa valjda je covek sposoban da napreduje u zivotu, niko nece da radi jedno isto do kraja zivota? Zaposli se i to je to?
Ko hoce da radi i da napreduje za njega uvek ima posla, nije sjajno ali manite se price da tamo rastu pare na drvetu, svi tako misle koji nisu otisli..
Kazem ja, moze u Srbiji da se zivi sasvim pristojno i uz mnogo vecu slobodu nego tamo..
 

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Malo si kontradiktoran, jer na prethodnoj strani dajes argumente kako je zivot na zapadu (u slucaju Vilija, istoku :p) zajban, al onda krenes da uporedjujes nekog ko preko radi za minimalac i nekog ko u srbiji ima svoju firmu, malko to bas i nije za poredjenje...
I sta ti je zapravo znacenje koju nazivas sloboda u srbiji? Odlazak na letovanje gdegod pozelis? Fiksno radno vreme? 5 nedelja odmora, fiksno? 13. i 14. Plata?
Neka hvala, lepo je meni bez te srpske slobode...
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Sve je to dosta sareno i komplikovano,opet kazem,kako se kome zalomi i kako ko podnosi stvari u zivotu. Podrzavam one kojima se nesvidja odredjeni sistem u zivotu,pa se potrude da sebi nameste sistem koji im odgovara. Ne podrzavam one koji kukaju i pljuju a nece prstom da mrdnu da nesto promene u svom zivotu. I jos nesto,ono najbitnije,jedini uslov da uspes u zivotu je da imas zdravlje- sve ostalo su izgovori!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Villy se još nije vratio.

Ja sam u Subotici imao 1000q mesečno, čisto, žena isto dobru platu, uređen stan i auto. Iz Kg-a sam došao u Suboticu kao podstanar, niti mi mama ni tata nisu ništa dali, niti imali da daju, dakle sam sam sa ženom stekao sve.

Dobio sam ponudu prošlog Juna od vojske UAE, dakle i dalje automotive struka. Razlog zbog koga sam otišao je ludačko radno vreme (što je svuda u Srbiji kod stranih "investitora" normalno) od po 12h, bez vikenda itd, što je počelo da uzima danak na zdravlje.

Molio sam Boga da što pre dođem ovde. Medjutim, ako što Kojot reče, kad kupiš sve što hoćeš i kada posle par meseci prodju zanesenost sjajem i raskošom, shvatiš da si sam i da nemaš nikoga da podeliš niti taj PS4, niti pivo ladno da popiješ, da se ispričaš, da zagrliš nekog itd. Meni su žena i sin (13 meseci) probali da žive ovde, ali nismo mogli da se uklopimo, jer je ovde porodica rob tvog posla. Njih sam ostavio u Srbiji, kad mi je sin imao 2 meseca (i još su bili bolesni, tj u bolnici).

Ja sada imam super posao, više ne radim nego što radim (vratiću se na to kasnije), nakon 8h, krećem kući, a putujem do posla 1,5h po smeru, dakle 3 h dnevno. Za 4 meseca sam nabio 18k km. I kad dodješ kući, sam si. Ljudi su uglavnom ili preokupirani svojim problemima, ili su jednsotavno nezainteresovani za druženje. Sve se svodi ideš u tržni centar da jedeš i vraćaš se kući. Batali one slike sa face gde ljudi idu da konobarišu za 500e + bakšiš, pa štedeza novi fon godinu dana (ili ga uzmu na paket) pa grcaju dok ga ne odplate i u SR se foliraju. Takivh je najviše i takvi najviše kenj*aju. Sa ozbiljnim parama (6-7k eura mesečno) se smoriš. Kupiš sve, pošalješ oare kući, otplatiš dugove i onda štekaš.

Što se posla tiče, smor je težak. Uglavnom čekaš indijce da završe nešto za 2 nedelje, što treba normalnom čoveku 2 sata. I ovo je bukvalno, bez preterivanja. Korekcija tehinčkog crteža u CAD-u koja zahteva 2 sata, oni rade ( i stvarno rade i polimiše se) 10 radnih dana. Bukvalno. Onda čekaš druge, da bi mogao da radiš svoj posao i onda nastupa period dokolice. Nemaš šta da radiš na poslu, nemaš šta kući, smaraš ljude preko skypea (izvini Davore :d ) i počinješ da skrećeš.

Ovde je 70% ljudi na antidepresivima. Ja ponekad roknem bromazepan (na recept) kada počinjem da se osećam zarobljeno, ali retko. Jednom u nedelje/dve. Uglavnom roknem 3 piva pa legnem da spavam.

Ko misli da je sreća para puna vreća, grdno se vara. Ovde ti pare nisu nikakav statusni simbol, jer ih svi imaju. Kad vidim zlatni fereari, ako da sam video golfa 4.

Ja, ako Bog da, da izdržim do nove godine, uštekam za veći stan kući i taj glupi auto i neću da se okrenem za ovim mestom.

Sad, mislite da kenjam, ali tako je.

Sad bih dao 1000e (koliko me košta karta) da popijem jednu zamedljanu rakiju sa mojim tastom i gledam prvenstvo, kad dodjem kući umoran sa posla i budem sa drugovima i porodicom.

Ti Gordose probaj, pa vidi... Možda je bolje u zapadnoj evropi, šta znam.. Ipak je ovo islamska zemlja. Sad kad je ramadan, ne možeš niti da jedeš, niti da piješ (niti pušiš) na ulici, jer možeš u zatvor, nego moraš da se kriješ. Možda je Zapdna evropa bolja opcija... Ili kanada, šta znam. Uglavnom, sad hoću da par godina iskuliram u Srbiji kad se vratim.
Ja sam u Dohi, za 2 meseca 2 slobodna petka (petak je njima kao nedelja kod nas) i to jer sam menjao smenu inače ne bih ni to imao, u prethodnom postu sam opisao sebe. Na moru sam a za 2 meseca nisam video more. Smršao 10 kg, ovde za razliku od UAE nema alkohola i seksa i to sve za 2.5 puta manju platu od Vilijeve
 

thewitchermr

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.11.2013.
Poruka
454
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
hp acer
CPU & cooler:
fx8350 noctua nhd14
Motherboard:
sabertooth 990fx
RAM:
2x 4gb kingston hx
VGA & cooler:
asus r9 270x
Display:
asus mx279h asus 24-22
HDD:
ssd 120 k.hx wd2tb
Sound:
asus xonar dx
Case:
cm cosmos
PSU:
cm v700
Mice & keyboard:
cm sent.adv.2 mx 518 g105
Internet:
kabl kop.
OS & Browser:
win7
Other:
cm sirus
PA sto ode is srbistana kad ti je tamo tolko lose :rotf:
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Zato što mi je u Srbiji još gore, nema posla.
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Vi ljudi morate da shvatite da tu ima i faktora srece, ne moze svako lepo da zivi. Nekome se pogodi, nekome ne.
Pa zar van Srbije svako zivi lepo, luksuzno? Zivi malo sutra. Ima i tamo socijalnih slucajeva i tamo ljudi rade na minimalcu.
U nekim zemljama je minimalac veci ali su i troskovi zivota mnogo skuplji.

Ko se u Srbiji snadje/uspe i ko ima finansijsku moc taj ima privilegije u odnosu na ostale, to je cinjenica. Rade na crno, ne placaju kazne, imaju protekciju, itd itd. Tako je kako je.
Najlakse je kukati kako je 200e minimalac, probajte da pokrenete neki posao, nesto....Niko se obogatio tako sto se jednostavno zaposlio.
Taj minimalac bi trebao da bude zadnja solucija ako je bas bas kriza...
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Ko se u Srbiji snadje/uspe i ko ima finansijsku moc taj ima privilegije u odnosu na ostale, to je cinjenica. Rade na crno, ne placaju kazne, imaju protekciju, itd itd. Tako je kako je.
To što si opisao je slika gubernije.
I opet se vraćamo na ono da neko ne želi da živi u takvom sistemu niti ima interesovanja da ga menja. Otići će tamo gde toga nema.
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Zavisi koje su tebi definicije za "lepo i luksuzno". Ja ti garantujem da dvoje sa tim minimalcem preko mogu sasvim komotno da žive, bez trzavica.
To je vec relativno, od pojedinca do pojedinca, i po mom misljenju tome najvise doprinosi odlicno razradjen sistem kredita. Kada bi kupovali na kes to ne bi bilo moguce. I ovde se to moze postici, doduse ne sa minimalcem, mozes da placas stan auto i letovanje u ratama. Itekako je izvodljivo.

Cinjenica je da kod nas (najveci broj slucajeva) lepo zive privatnici i samim tim covek treba da investira u neki posao ili da otvori nesto.

Sa minimalcem normalno da ne moze lepo da se zivi, zato se i zove minimalac
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
To što si opisao je slika gubernije.
I opet se vraćamo na ono da neko ne želi da živi u takvom sistemu niti ima interesovanja da ga menja. Otići će tamo gde toga nema.
Toga ima svuda svidelo se tebi to ili ne. *****a se desavaju svuda u svetu. Mislis da vani nema kriminalaca? Ima ih i to mnogo mocnijih nego ovde, cak i mnoge drzave se bave klasicnim kriminalnim delatnostima. To sto si napisao u prethodnom postu mozes cuti svugde i procitati, u vestima se ionako uvek servira najgore, imas to svuda. Bolje da jednostavno oguglas na to jer to ne mozes promeniti gde god da ides, po tvojoj logici covek jedino da se odseli negde gde je apsolutno savrseno? Nazalost toga nema...

EDIT izvini za dupli post, kada sam napisao ''prethodni post'' mislio sam na tvoj post gde si to detaljnije opisao
 
Vrh