• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Dva neta, kako ovaj setup ?

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7




Na PC-u bi koristio adsl samo za torrent, a kablovsku za sve ostalo.
Sve sto bi se kacilo na wifi ruter koristi samo adsl za sve (znaci nema nikakvog dodira sa kablovskom).
Moje pitanje je da li postoji neki prog. sa kojim bih mogao da podesim da mi torrent koristi samo adsl, a sve ostalo da ide preko kabla (fakticki u windowsu su to dve lan konekcije s' obzirom da usb modem dodaje virtualni lan adapter)?

Evo ja se ubih od razmisljanja, za sada je jedini nacin da se stavi u torrentu proxy (ali ako ruter ima opciju da bude kao proxy, ili prica sa virtualnom masinom).

Ima fora kome nije bitno koji tacno link koristi (meni je bitno da mi cable bude free kad hocu da se igram, a torrent stalno da ide preko drugog inerfejsa) program se zove Kerio WinRoute Firewall, i ima opciju da radi load balancing, failover i sl, ali nazalost nema opciju da slektuje po aplikacijama vec samo po portovima a kod torrenta to i nije bash neka uteha.

U sustini meni treba program koji ce da kaze aplikaciji da koristi odredjen interface i koji gateway (s' obzirom da ne mogu da stoje dva, tj mogu ali samo ce jedan da bude default, a drugi se aktivira kad taj ne radi, a pritom posle nece vratiti , glupi windows)
Ako neko sazna koji program moze to, ima rucak u orlu od mene.
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Evo ti resenje makar za torrent:

1. Pravoj LAN konekciji dodelis staticku IP adresu
2. Podesis ADSL ruter u [abbr=Network Address Translation]NAT[/abbr] mod i odradis port forward na staticki LAN IP
3. Na racunaru podesis torrent klijent da "slusa" samo na toj IP adresi (za uTorrent je to u Options->Preferences->Advanced->net.bind_ip)

Sto se tice dva gateway-a slobodno unesi dva i probaj da ne koristis automatic metric opciju nego da rucno zadas prioritet za svaki gateway. Evo koje se vrednosti koriste za metric:

Kod:
Greater than 200 Mb					10
Greater than 80 Mb, and less than or equal to 200 Mb	20
Greater than 20 Mb, and less than or equal to 80 Mb	25
Greater than 4 Mb, and less than or equal to 20 Mb	30
Greater than 500 Kb, and less than or equal to 4 Mb	40
Less than or equal to 500 Kb				50
Manja vrednost = jeftinija (prioritetnija) ruta. Znaci ako ti je na kablovskoj manja brzina nego na ADSL i ako ostavis automatic metric Windows ce automatski rutirati sav saobracaj na brzi interfejs. Da bi to prevazisao probaj da na obe konekcije iskljucis automatic metric i da dodels manji broj kablovskoj, a veci ADSL-u.

Javi sta si uradio.
 

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Obavezno probam cim donesem jos jednu lan kartu (ne kaci mi se bash kablovska na usb), vec mi mirise na dobro, kako meni to nije palo na pamet (mislim jeste onaj deo za torrent), al za metric... svaka cast
 
Vrh