• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li preći sa b450 na b550

mladenjanjusevic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2021.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 3700x
Motherboard:
Asus ROG Strix B450 F Gaming
RAM:
Kingstone HyperX 16GB 3600 mhz CL17
VGA & cooler:
RTX 2060 6GB OC
Display:
Dell U2718Q
Case:
MS Industrial Titan Pro 2
PSU:
CoolerMaster White 700
Mice & keyboard:
Hyperx Aloy FPS Pro, Razer Basilisk
B450 vs B550 veoma zanimljiva tema koju ste upropastili svojim komentarisanjem oko toga za koliko novca moze da se proda koja ploca...

Hajde da pokusam ja da postavim pitanje mozda i ja i drugi na forumu dobiju koristan odgovor.

"Pun sam para ne znam sta cu od njih, ispadaju mi iz dzepova dok idem ulicom, cak ih nekada i delim slucajnim prolaznicima stoga mi nije bitno da li cu zapaliti moju straru B450 ili cu je prodati na najlon pijaci u Novom Sadu jel razmisljam da predjem na B550.
Da li mozete da mi kazete koji su to benefiti koje cu dobiti prelaskom na B550 maticnu?"
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Ne vredi ni 60.
 

Zogovac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.09.2020.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
219
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5800X / Arctic Liquid freezer II 360
Motherboard:
MSI MAG B550 Tomahawk
RAM:
Kingston Fury Renegade 32GB 3600mhz cl16
VGA & cooler:
AORUS Radeon™ RX 6800 MASTER 16G
Display:
Gigabyte M27Q
HDD:
Crucial MX500 500GB/ Seagate Barracuda 2TB/ Toshiba P300 500GB
Sound:
Edifier R2000DB/ FX-Audio DAC-X6 MKII/ SteelSeries Arctis 3
Case:
PHANTEKS Eclipse P400A
PSU:
Corsair tx750m 750w
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core - Aqua Tactile/ HyperX Pulsefire Haste
Hvala na interesantnim odgovorima, pozdrav i svako dobro.
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
B450 vs B550 veoma zanimljiva tema koju ste upropastili svojim komentarisanjem oko toga za koliko novca moze da se proda koja ploca...

Hajde da pokusam ja da postavim pitanje mozda i ja i drugi na forumu dobiju koristan odgovor.

"Pun sam para ne znam sta cu od njih, ispadaju mi iz dzepova dok idem ulicom, cak ih nekada i delim slucajnim prolaznicima stoga mi nije bitno da li cu zapaliti moju straru B450 ili cu je prodati na najlon pijaci u Novom Sadu jel razmisljam da predjem na B550.
Da li mozete da mi kazete koji su to benefiti koje cu dobiti prelaskom na B550 maticnu?"
Na svoje pitanje sta dobijas prelaskom sa B450 na B550 mogao si jednostavnim kucanjem na Google da saznas. Ali posto je velika vecina ovde lenja da ode na Google pa da vidi koje su razlike i sta se dobija prelaskom onda ne zelim ni ja svoje vreme da trosim da objasnjavam nekome.

A na komentar da je tema unistena sa komenatrima oko cene, naravno da nije jer odavno je poznato da smo mi takav narod da kada kupujemo tudje i neko trazi 100 evra mi mu ponudimo 50 evra uz opravdanja pa druze polovno je a kada svoje prodajemo sto smo kupili i platili 100 evra sada prodajemo i trazimo 120 evra. E pa nece da moze.
 

Vrag_Lichno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.08.2019.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
54
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 5600, NZXT Kraken X52
Motherboard:
Asus ROG Strix B450-E Gaming
RAM:
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 2x16GB 3600Mhz
VGA & cooler:
Sapphire RX7800XT Nitro+ 16GB
Display:
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34" 3440x1440 144Hz
HDD:
XPG SX8200 Pro 512GB, Patriot Burst 480gb x 2, Tosihba 1TB ext, Transcend 1TB ext.
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen, PreSonus Eris E4.5BT Gen2, Razer NARI wireless
Case:
NZXT H500i
PSU:
Corsair RM850X
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow V4 Pro, Razer Basilisk V3
Лепо пита човек да ли има смисла прећи са В450 на В550 а ви разглабате о томе колико он мисли да узме за своју плочу... Читам и не верујем у шта претворите тему. А те форе "имаш гугл" су јадније од свих. Да, има све на гуглу, али за шта онда служи форум? Људи дођу овде да добију конкретну информацију од некога ко је имао искуства у датом проблему. Лепше је питати неког "свог" за конкретно мишљење а не читати кометаре неког лика из индије или слично. Правите беспотребну полемику тотално мимо теме... Напорни сте јеботе.

А да ли вреди прећи, искрено и укратко, не. Нема никаквих претераних бенефита ићи са 450 на 550. Све разлике су прилично мале тако да нема поенте давати додатну кинту јер разлике практично неће бити. Једини конретан разлог за прелазак је везан за неки евентуални будући прелазак на нове процесоре који ће тек изаћи.
 
Poslednja izmena:

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Лепо пита човек да ли има смисла прећи са В450 на В550 а ви разглабате о томе колико он мисли да узме за своју плочу... Читам и не верујем у шта претворите тему. А те форе "имаш гугл" су јадније од свих. Да, има све на гуглу, али за шта онда служи форум? Људи дођу овде да добију конкретну информацију од некога ко је имао искуства у датом проблему. Лепше је питати неког "свог" за конкретно мишљење а не читати кометаре неког лика из индије или слично. Правите беспотребну полемику тотално мимо теме... Напорни сте јеботе.

А да ли вреди прећи, искрено и укратко, не. Нема никаквих претераних бенефита ићи са 450 на 550. Све разлике су прилично мале тако да нема поенте давати додатну кинту јер разлике практично неће бити. Једини конретан разлог за прелазак је везан за неки евентуални будући прелазак на нове процесоре који ће тек изаћи.
Pa to je isto kao kada bi dosao neko ovde pa pita da li da sa piva predje na rakiju!

A to sto sam reko da ima na google pa naravno da ima ali pojedine guzice mrzi da se malo angazuju nego dodje pita a onda oni ostali trce na google da bi njemu servirali sta je razlika. Kome treba ploca, koga zanima razlika taj ce da se raspita i da sazna i pre nego sto je ovde dobio odgovor ali ne lakse je pitati i cekati ko gotovan da neko ti sve servira. Koji on problem ima? Jel potrositi pare ili ne?

A forum sluzi kada ima neki konkretan problem i koji ne mozes da resis na google pa onda ovde pitas pa se skupe ljudi pa svako sa svojom idejom ili resenjem moze da doprinese resavanju necijeg problema a ove decije gluposti jel bolji miki maus ili silja zaj*bi me toga.

I necemo se sloziti da nema razlike ima ali ako vas zanima use google:

1.jpg
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Na svoje pitanje sta dobijas prelaskom sa B450 na B550 mogao si jednostavnim kucanjem na Google da saznas. Ali posto je velika vecina ovde lenja da ode na Google pa da vidi koje su razlike i sta se dobija prelaskom onda ne zelim ni ja svoje vreme da trosim da objasnjavam nekome.

A na komentar da je tema unistena sa komenatrima oko cene, naravno da nije jer odavno je poznato da smo mi takav narod da kada kupujemo tudje i neko trazi 100 evra mi mu ponudimo 50 evra uz opravdanja pa druze polovno je a kada svoje prodajemo sto smo kupili i platili 100 evra sada prodajemo i trazimo 120 evra. E pa nece da moze.
Nismo mi takav narod, ne budi naivan.

Svaki narod je takav, cak i vise od nas, jer da nisu takvi, nikad para ne bi imali
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Necu da gledam druge, zivim ovde ali opet nisam ni corav ni slep iako nosim naocare. Ali poenta je da se ova prica non stop provlaci u svim mogucim delovima nasih zivota.
 

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)
@Zogovac Ukoliko prelaziš na 5000 seriju onda itekako ima smisla.

@Vrag_Lichno Grešiš.

Koji su to novi CPU koji trebaju da izađu pa će moći na B550 ploču?

Nova Ryzen 5000 serija je poslednja serija koja ima AM4 socket. Sledeća generacija ide na AM5 i nove ploče B650, X670...

Drugo, što se razlike izmeđju ploča tiče. B550 ima duplo bolju VRM sekciju, više konektora i featura, veći BIOS čip, brži PCIe lanes, 2.5G Ethernet, USB 3.2 Gen2... itd itd

Ima još samo ne mogu da se setim.

Za 159€ na KP ima ASUS ROG STRIX B550 F-GAMING. Baš sam juče pitao jednog prodavca.

Pa sada računajte da li se isplati posle ovih razlika i cene koju sam napisao.
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Necu da gledam druge, zivim ovde ali opet nisam ni corav ni slep iako nosim naocare. Ali poenta je da se ova prica non stop provlaci u svim mogucim delovima nasih zivota.
Ako neces da gledas druge, nemoj neopravdano ni svoje da ogovaras.
To rade cice smrdljvice

:D
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Ako neces da gledas druge, nemoj neopravdano ni svoje da ogovaras.
To rade cice smrdljvice

:D
Jel si se nasao pogodjenim sa mojim zapazanjem? Jesi ti jedan od tih sto kupi po 100 a prodaje po 150 i onda se jos buni kada mu neko kaze da je polovno?

Uvek cu da ogovaram sve, ne zanimaju me ni rusi ni ameri ni svajcarci i kinezi.... ja zivim ovde i vidim kakvih govana ima na kp i sa kojim punim pravom sebi daju za pravo da dodje lik i da mi kaze za stvar od 3500 dinara kaze dam ti 1800. Upitaju je bezicni zvucnik nov, mene u nabavci dodje 2500 dinara plus dok platim postarinu da mi ga donesu pa sigurno ga necu dati za 3100 dinara nego i ja nesto da zaradim. I onda tom istom kazem pa eto ti broj pa naruci ti od coveka za 2500 dinara plati postarinu i eto ustedeo si a onda dolazim do sustine ali brate ja hocu sada odmah e ako hoces sada odmah onda je cena 3500 dinara.

Tako da cica smrdljivica ckepi kao ti i slicne natacinje na tuki. :rotf:
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.220
Rezultat reagovanja
5.285
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Ja prodavao pre par dana ram,turio cenu 3400,napisa lik(preprodavac) dam ti 2000 keš :D,ja reko ako je keš onda 4500 din,menicama je 3400 :rolleyes:
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Ja prodavao pre par dana ram,turio cenu 3400,napisa lik(preprodavac) dam ti 2000 keš :D,ja reko ako je keš onda 4500 din,menicama je 3400 :rolleyes:
Ma takve samo nazovem na telefon, alo jeste vi taj i taj jesam mrs u pm i zavrsim razgovor. Sa takvom bagrom ne zelim drugacije da pricam. Kada me pitaju koja je zadnja cena uvek gledam da izadjem u susret jer i meni drugi izadju u susret ali ovakvim olosim samo ko pevcu vrat zavrnuti.
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Jel si se nasao pogodjenim sa mojim zapazanjem? Jesi ti jedan od tih sto kupi po 100 a prodaje po 150 i onda se jos buni kada mu neko kaze da je polovno?

Uvek cu da ogovaram sve, ne zanimaju me ni rusi ni ameri ni svajcarci i kinezi.... ja zivim ovde i vidim kakvih govana ima na kp i sa kojim punim pravom sebi daju za pravo da dodje lik i da mi kaze za stvar od 3500 dinara kaze dam ti 1800. Upitaju je bezicni zvucnik nov, mene u nabavci dodje 2500 dinara plus dok platim postarinu da mi ga donesu pa sigurno ga necu dati za 3100 dinara nego i ja nesto da zaradim. I onda tom istom kazem pa eto ti broj pa naruci ti od coveka za 2500 dinara plati postarinu i eto ustedeo si a onda dolazim do sustine ali brate ja hocu sada odmah e ako hoces sada odmah onda je cena 3500 dinara.

Tako da cica smrdljivica ckepi kao ti i slicne natacinje na tuki. :rotf:
Vriste mi 00 da me pogadja malogradjanstina po forumima...takvu nebulozu moze da napise samo neko ko nije video sveta, sto bi mene pogadjalo necije neznanje
Sitni su ovde prevaranti kakve ale tamo vrebaju
 

Vrag_Lichno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.08.2019.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
54
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 5600, NZXT Kraken X52
Motherboard:
Asus ROG Strix B450-E Gaming
RAM:
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 2x16GB 3600Mhz
VGA & cooler:
Sapphire RX7800XT Nitro+ 16GB
Display:
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34" 3440x1440 144Hz
HDD:
XPG SX8200 Pro 512GB, Patriot Burst 480gb x 2, Tosihba 1TB ext, Transcend 1TB ext.
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen, PreSonus Eris E4.5BT Gen2, Razer NARI wireless
Case:
NZXT H500i
PSU:
Corsair RM850X
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow V4 Pro, Razer Basilisk V3
@Zogovac Ukoliko prelaziš na 5000 seriju onda itekako ima smisla.
@Vrag_Lichno Grešiš.

Koji su to novi CPU koji trebaju da izađu pa će moći na B550 ploču?

Nova Ryzen 5000 serija je poslednja serija koja ima AM4 socket. Sledeća generacija ide na AM5 i nove ploče B650, X670...

Drugo, što se razlike izmeđju ploča tiče. B550 ima duplo bolju VRM sekciju, više konektora i featura, veći BIOS čip, brži PCIe lanes, 2.5G Ethernet, USB 3.2 Gen2... itd itd

Ima još samo ne mogu da se setim.

Za 159€ na KP ima ASUS ROG STRIX B550 F-GAMING. Baš sam juče pitao jednog prodavca.

Pa sada računajte da li se isplati posle ovih razlika i cene koju sam napisao.
@Zogovac Ukoliko prelaziš na 5000 seriju onda itekako ima smisla. --- Има смисла само ако може да искористи пун пoтенцијал В550 чипсета, у шта искрено сумњам.

@Vrag_Lichno Grešiš. --- Сасвим могуће, ја само износим своје мишљење које се уз добре аргументе лако промени.

Koji su to novi CPU koji trebaju da izađu pa će moći na B550 ploču? --- Рекох ''евентуално''.

Nova Ryzen 5000 serija je poslednja serija koja ima AM4 socket. Sledeća generacija ide na AM5 i nove ploče B650, X670... --- Можда и не буде ништа за В550 након 5000 серије али тиме и разлог мање да пређе на тај чипсет осим ако не планира да узима 5800Х или јаче процесоре. Мада, тако су рекли да 5000 неће ићи на В450 плоче па види сада....

Drugo, što se razlike izmeđju ploča tiče. B550 ima duplo bolju VRM sekciju, više konektora i featura, veći BIOS čip, brži PCIe lanes, 2.5G Ethernet, USB 3.2 Gen2... itd itd --- Разлике свакако има али није драстична. Све то што си навео неће променити искуство ни за 5% у односу на В450 просечном кориснику. Што се врм секције тиче, то је од плоче до плоче, не важи за све. Рецимо, моја плоча (strix B450 E gaming) има бољу врм секцију од неких Х470 и В550 плоча, вероватно и неких слабијих Х570.


Дакле, разлике свакако има али недовољно значајне да би човек продавао томахавк и прелазио на горе наведену плочу јер неће видети никакву разлику осим бежичне мреже коју свакако није паметно користити за гејминг.
Све то типа бржи PCIE, 2.5G интернет, USB 3.2 просечан корисник апсолутно неће приметити у свакодневној употреби јер просечне компоненте не користе потенцијал свега наведеног.
Џаба му PCI-E 4.0 кад његова графика не достиже ни брзине 3.0... И просечан SSD диск са протоком од 500/500 mb/s не види ни део потенцијала плоче...
Напонска секција му не значи ништа ако ће да тера 5600Х процесор... Бржи лан му опет не значи ништа јер је интернет у Србији такакв какав је...
Или укратко, џаба ти једна компонента нове генерације кад су ти све остале старије и не могу да је испрате.
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Vriste mi 00 da me pogadja malogradjanstina po forumima...takvu nebulozu moze da napise samo neko ko nije video sveta, sto bi mene pogadjalo necije neznanje
Sitni su ovde prevaranti kakve ale tamo vrebaju
Po koji put da napisem? Mi ne zivimo tamo (ako neko tamo zivi neka se snalazi kako zna i ume) i nas ne zanima sta oni i kako oni prodaju. Mene zanimaju ovi ovde klosari koji mi uleti na DM i kaze e brate dajem toliko i toliko hoces neces. Takve bih najradije tuko ali ne zato sto je malogradjanin i sto je seljak sto ne zna osnovnu kulturu nego zato sto je bezobrazan i sto misli da ako ima para da moze da ucenjuje.

Po najnovijem kada vidim da mi se javi preprodavac, ili ga odkacim odmah i kazem prosto necu da ti prodam robu iz razloga jer nedam da na meni zaradjujes i da me ucenjujes ili kazem za tebe je roba duplo skuplja i onda ce sam ode.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
a jbt, svaka radnja zaradjuje na tebi, jer se i tamo izvredjas na kasi sa njima svaki put? ;) Mislim da gubis vreme i jos vazije: zivce. :wave:
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
U radnji kupujem samo ono sto moram, ali racunarske delove .!. malo sutra cu da nasim lopovima placam marze i da im uplacujem letovanja na halkidikiju i ostalim mestma a ja da noge cvarim u lavoru.

A fala bogu kako sada imas xx radnj po velikim gradovima onda lepo ruke na dupe i ko penzioner idem od rafa do rafa i gledam sta je na akciji pa ako mi se nesto svidi ja kupum.
 
Vrh