• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Custom vodeno hladjenje Aerocool Syclone 2

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.992
Rezultat reagovanja
2.390
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Posle nesto manje od pola godine sam uspeo da skupim nesto kinte i nabavio sam nesto od komponenti za vodeno hladjenje. Odlucio sam se za 2 radijatora, 360mm na front debljine 56mm i 240mm debljine 20mm koji ide gore iznad maticne zbog prostora i uzeo sam xspc radijatore jer sam nesto ranije za smesnu kintu nabavio xspc raystorm neo tr4 crno hromirani vodeni blok za procesor. Definitivno idem na AMD konfiguraciju samo sto jos nisam siguran da li cu ici na AM4 ili TR4, zavisi od toga da li cu se posle faksa baviti samo programiranjem ili cu raditi i 3D modeling, a gledacu da uzmem nesto sto ce terati sve i posle par godina. Ono sto sam zapravo hteo da pitam je da li mozete da mi preporucite nekog ko bi mogao da mi izreze metal (aluminijum, bakar, mesing... svakako neki cvrsci metal) i izbusi rupe na CNC-u za am4 socket odnosno rupe za ovaj blok, ne bih da preradjujem njegov fabricki drzac?
Prvo neko treba da isprojektuje i nacrta i spremi fajl da bi se ista rezalo laserom/glodalom na metalu. Drugo treba taj fajl dati nekome ko ima masinu i hoce da se iscima za tako sitnu stvar. Trece i uvek bitno je da to nece sve zajedno biti jeftino!

Predlog, da probas da narucis negde originalni AM4/TR4 holder od tog bloka, ili ako ces vec praviti odradis to sam od aluminiuma jer on je lak za obradu a to sve mozes odraditi uz malo tehnickog crtanja, testerice iz OTOa i smirgli ;)
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Prvo neko treba da isprojektuje i nacrta i spremi fajl da bi se ista rezalo laserom/glodalom na metalu. Drugo treba taj fajl dati nekome ko ima masinu i hoce da se iscima za tako sitnu stvar. Trece i uvek bitno je da to nece sve zajedno biti jeftino!

Predlog, da probas da narucis negde originalni AM4/TR4 holder od tog bloka, ili ako ces vec praviti odradis to sam od aluminiuma jer on je lak za obradu a to sve mozes odraditi uz malo tehnickog crtanja, testerice iz OTOa i smirgli ;)
Mislim da nemaju takvav holder posto je blok za am4 kvadratnog oblika, a ovaj za TR4 je pravougaonog i veci je. Sto se projekta tice to ne bi trebalo da bude problem posto mi je drug na arhitekturi i vec radi u 3D, a mozda cu i ja posto sam vec dosta naucio. Da li mi mozes reci da li znas nekog u BGu koji ima masinu i koji bi odradio tako nesto i koliko okvirno mislis da bi to moglo da kosta. Do 1500din sam spreman da dam. Ako mi cena ne bude odgovarala, poslednja varijanta mi je da isecem, sto ne bi trebalo da bude problem, ali nikad to nece biti kao na masini.

Hvala puno na odgovoru
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.992
Rezultat reagovanja
2.390
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Poznajem, ali niko nece da pali masinu za jedan takav komad u tome je caka. Da ja nesto trebam da radim pa uz mene, ali moje nece skoro tako da ...

Jedino od Akrila da napravis, znam ko bi ti mogao to odraditi brzo.
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Poznajem, ali niko nece da pali masinu za jedan takav komad u tome je caka. Da ja nesto trebam da radim pa uz mene, ali moje nece skoro tako da ...

Jedino od Akrila da napravis, znam ko bi ti mogao to odraditi brzo.
Razmisljao sam i od akrila, ali jedino da ga ismirglam pa da bude matiran jer ce ispod njega biti rgb traka koja osvetljava akrilni blok, a ne bih da se ona vidi ili da ga ofarbam ili prelepim boju preko njega, a moze i crni akril, nego me vise plasi to da ne pukne.
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Jos nesto me interesuje, a to je gde kod nas mogu da nabavim argb traku, a da nisu one od 40cm vec mi treba kotur od 5m jer ne postavljam samo u kucistu? Videh da na aliexpressu ima, ali sam ranije uzimao obicnu rgb traku i zelena nije bila cista zelena vec je vukla malo na plavo, ali nije skroz tirkizna bila.
 
Vrh