• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Custom vodeno hladjenje Aerocool Syclone 2

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
E ovako, planiram u buducnosti da napravim neki custom loop i planiram da ga ugradim u kuciste aerocool syclone 2 koje je vec staro nekih 7 godina. Ovo mi je prvo gejmersko kuciste i zeleo bih da ga zadrzim sve dok se proizvode maticne ploce u atx formatu odnosno dok ne izmisle neku novu tehnologiju za koju ce ovaj tip kucista biti neupotrebljiv. Kuciste je ove godine modovano i na drugoj slici ( slike su stare oko pola godine) mozete videti kako izgleda iz profila bez poklopca. Na kucistu su izbaceni rackovi za hard diskove i citac diskova, u tu rupu pozadi sam ugradio lim i sa njegove zadnje strane je trenutno montiran ssd dok mi hard od 3.5 za sada stoji dole do napajanja. Za sada sam na studijama U BGu i ne planiram bar jos jedno 2 godine da menjam bilo sta od komponenti(fx 8350m, gtx1060, 8gb ddr3 hyperx fury, m5a99x evo r2 i m2 620w, rgb) niti planiram sada da radim vodeno ( trenutno za faks koristim laptop jer je prenosan, ne isplati mi se da za Bg nosim komp) , ali bih zeleo da dobijem neke preporuke i savete za vodeno posto cu polako da kupujem delove za njega. Planiram cvrste cevi i verovatno g1/4 posto su tanje, one debele mi se ne svidjaju niti mi se dopada varijanta sa crevima. Jedan 280mm radijator cu staviti s preda posto je tu vec predvidjen jedan od 140mm. Sa gornje strane sam razmisljao da stavim slim 240mm radijator, ali se plasim da nece stati s obzirom da je dubina kucista 270mm i plasim se da nece biti mesta zbog rama, jer ako uzmem neki radijator debljine 30mm i kulere od oko 25mm to je vec 55, a oko 50mm ima mesta od gornjeg lima do ram modula. Mozda bi stao gore ako bih radijator privukao skroz do vratanca.Razmisljao sam i da stavim 120mm radijator pozadi i jedan gore ispod plasticnog rebrastog dela posto je tu predvidjen jedan 120mm kuler, ali ne znam kakve bi bile performanse. Od 5. slike je okvirno ono sto sam ja zamislio, u slucaju da se gore stavlja 240mm radijator isekao bih lim kao na poslednjoj slici i napravio podignut deo kako bi se izjednacio sa plastikom odozgo sa prve slike gde su rebarca ili bih samo izrezao lim i stavio mrezicu. Zamolio bih vas da mi kazete sta mislite o ovim opcijama ili ako imate neke predloge i savete, uvek su dobrodosli.

hqdefault.jpg
IMG_20190306_183322.jpg
IMG_20190417_164111.jpg
IMG_20190704_220419.jpg
IMG_20190306_183322.jpg
1.jpg
IMG_20190414_102120.jpg
 
Poslednja izmena:

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Pitao si i sam sebi odgovorio, posto ne planiras nista da radis javi se kad budes planirao da krenes sa radom, a po tvojo proceni za 2g :)
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Od projekta ce biti samo ove slike 5 i 6 :cool:
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Pitao si i sam sebi odgovorio, posto ne planiras nista da radis javi se kad budes planirao da krenes sa radom, a po tvojo proceni za 2g :)
Kada budem poceo da radim mogu da pitam samo za savete oko montaze posto cu vec uveliko posedovati komponente. S obzirom da cu prvi put praviti custom loop, iako sam odgledao milion klipova o sklapanju, bice mi sigurno potrebna pomoc i neki saveti Sada me samo interesuje koja varijanta je bolja ( na slici 5 ili slici 6) ili neko od vas misli da postoji jos bolje resenje. S obzirom da sam student, nemam bas kesa da isfinansiram ceo sistem za hladjenje odjednom pa cu morati deo po deo, zato i pitam koja varijanta je bolja. Blizi mi se rodjendan pa sam mislio da vec tada kupim npr radijatore i cevi, ali treba da znam koje radijatore da kupim. Takodje me interesuje i koji brend preporucujete. Za EK znam da su najbolji, ali je naravno i cena visa. Sta mislite o azijskom brendu Bykski, kako su se pokazali?
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Kada budem poceo da radim mogu da pitam samo za savete oko montaze posto cu vec uveliko posedovati komponente. S obzirom da cu prvi put praviti custom loop, iako sam odgledao milion klipova o sklapanju, bice mi sigurno potrebna pomoc i neki saveti Sada me samo interesuje koja varijanta je bolja ( na slici 5 ili slici 6) ili neko od vas misli da postoji jos bolje resenje. S obzirom da sam student, nemam bas kesa da isfinansiram ceo sistem za hladjenje odjednom pa cu morati deo po deo, zato i pitam koja varijanta je bolja. Blizi mi se rodjendan pa sam mislio da vec tada kupim npr radijatore i cevi, ali treba da znam koje radijatore da kupim. Takodje me interesuje i koji brend preporucujete. Za EK znam da su najbolji, ali je naravno i cena visa. Sta mislite o azijskom brendu Bykski, kako su se pokazali?
Ambicije velike a kesha nema, ono sto i napisah sam pitas i odgovaras, pa hajde ja tebe da pitam zato su ti potrebna 2 ili 3 radijatora?

Sto se tice komponenti za vodeno hladjenje ja preporucujem premium a ti kako ti volja, naravno ne ocekuj da to bude ferarri...
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Ambicije velike a kesha nema, ono sto i napisah sam pitas i odgovaras, pa hajde ja tebe da pitam zato su ti potrebna 2 ili 3 radijatora?

Sto se tice komponenti za vodeno hladjenje ja preporucujem premium a ti kako ti volja, naravno ne ocekuj da to bude ferarri...
Moze biti i jedan sto se mene tice, samo da temperature budu u granicama normale, a s obzirom da ne znam da li ce jedan biti dovoljan i za cpu i za gpu, stavio sam 2 odnosno 3. Slazem se za premium u potpunosti i najradije bih samo premium, ali kao sto ti rece kesa nema, a ambicije inace nisu velike i ne ocekujem da bude ferari, vec samo da lepo izgleda, a da pritom temperature budu normalne. Trenutno mi noctua hladi fx i u idle je oko 25, u load-u maks 53 sto je i vise nego zadovoljavajuce, jedini razlog sto planiram da predjem na vodeno je estetika, a da pritom sve najnormalnije funkcionise
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Ambicije velike a kesha nema, ono sto i napisah sam pitas i odgovaras, pa hajde ja tebe da pitam zato su ti potrebna 2 ili 3 radijatora?

Sto se tice komponenti za vodeno hladjenje ja preporucujem premium a ti kako ti volja, naravno ne ocekuj da to bude ferarri...
S preda bi mogao da dodje umesto 240mm radijatora jedan od 360mm, sa modifikacijom prednjeg lima. Da li je to dovoljno za cpu i gpu i koju debljinu radijatora bi preporucio u tom slucaju. Drugi razlog zbog kog sam gledao da 280mm bude s preda je zbog toga sto bih manje morao da preradjujem prednji lim jer tu vec stoji jedan kuler od 140mm i samo bih iznad njega isekao parce lima, a gornji lim svakako planiram da preradjujem
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Nije problem da ne pravim neumesne sale ali kad vidim da neSSa vec vidi da od toga nema nista znam o cemu se radi ;)
Nije ti bezveze da dodjes i napises sta ces da radis tek za 2 godine? Jesi li svestan? To je kao da sam ja preduzimac i da kazem sta cu i kako da gradim neku zgradu za 10 god. To je taj period u IT svetu.
Izvini ali ako sam dobro shvatio neSSa je na prvu shvatio da od toga nece biti nista ili ne ono sto bi trebalo.

Ovako se pravi mod ;)

PC Crazy Dario [TT 2019 CaseMod Balkan Invitation]
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Moze biti i jedan sto se mene tice, samo da temperature budu u granicama normale, a s obzirom da ne znam da li ce jedan biti dovoljan i za cpu i za gpu, stavio sam 2 odnosno 3. Slazem se za premium u potpunosti i najradije bih samo premium, ali kao sto ti rece kesa nema, a ambicije inace nisu velike i ne ocekujem da bude ferari, vec samo da lepo izgleda, a da pritom temperature budu normalne. Trenutno mi noctua hladi fx i u idle je oko 25, u load-u maks 53 sto je i vise nego zadovoljavajuce, jedini razlog sto planiram da predjem na vodeno je estetika, a da pritom sve najnormalnije funkcionise
Pa kazes finansije a turio si 3 radijatora zato te i pitah, haj kad ti dodjes do parica i budes spreman javi se ovde u temi koju si zapoceo i onda idemo savete sta kupiti itd. A u medju vremenu dok skupljas parice ili da kazem stedis, uzmi i edukuj se oko vodenih hladjenja, kako sta i gde, imas i ovde i na google milion ali million odgovora na pitanja koja postavljas. Shvatam ja da je lakse tebi da dodjes istreses problem ovde pa neka drugi misli, ali...

Ovime se treba baviti, i jednom kada budes sastavio svoj sistem treba brinuti o njemu, znati popraviti itd itd itd, zato google ili knjigu u sake i uci malo oko watercoolin-ga

Uz pomoc modifikacija to kuciste moze da bude kako god zamislis, ako mene pitas sta da radis, ja ti kazem nastavi da koristis to air koje imas i uzivaj, ako resis da udjes u modifikacije onda budi spreman na ideju da je ovo skup sport ako zelis da izgleda "esteticno"!

Sto se tice nabavki komponenti imas kod mene na KP brdo stvari od EKWB za watercooling pa kad resis javi se, tu sam da pomognem.

Nije problem da ne pravim neumesne sale ali kad vidim da neSSa vec vidi da od toga nema nista znam o cemu se radi ;)
Nije ti bezveze da dodjes i napises sta ces da radis tek za 2 godine? Jesi li svestan? To je kao da sam ja preduzimac i da kazem sta cu i kako da gradim neku zgradu za 10 god. To je taj period u IT svetu.
Izvini ali ako sam dobro shvatio neSSa je na prvu shvatio da od toga nece biti nista ili ne ono sto bi trebalo.

Ovako se pravi mod ;)

PC Crazy Dario [TT 2019 CaseMod Balkan Invitation]
Ma nisam ja nista predvideo, nego je njih million sa istim pitanjima, niko da sam pronadje ono sto mu treba nego hajde na gotovo, kad to vidim odamh mi proradi chir a imam i godina :D
 

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Ja cu na svoj nacin da podrzim svakoga ko se odluci na PC modovanje bilo kojih razmera, drago mi je da se kod nas stvara svest o modingu i da ima dosta ljudi zainteresovanih za tu temu. Ja sam eto jedan od tih.
To je sve lepo i super, ali da bi nesto imalo smisla treba se i pokazati, uraditi nesto konkretno, izneti neki work log i objasniti sta je uradjeno. Tek nakon toga otvoriti temu i pisati.
Pobogu pa ja imam 4 projekta u glavi, dva zapoceta, jedno 5 skica u photoshopu i pretpostavimo ok pricu za "jakog" sponzora, pa ne otvaram temu dok se nesto konkretno ne desi.
Nikakav los stav nemam i nista licno protiv bilo koga, ali ljudi nacrtaju kocku u paintu i otvore temu?!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Ja cu na svoj nacin da podrzim svakoga ko se odluci na PC modovanje bilo kojih razmera, drago mi je da se kod nas stvara svest o modingu i da ima dosta ljudi zainteresovanih za tu temu. Ja sam eto jedan od tih.
To je sve lepo i super, ali da bi nesto imalo smisla treba se i pokazati, uraditi nesto konkretno, izneti neki work log i objasniti sta je uradjeno. Tek nakon toga otvoriti temu i pisati.
Pobogu pa ja imam 4 projekta u glavi, dva zapoceta, jedno 5 skica u photoshopu i pretpostavimo ok pricu za "jakog" sponzora, pa ne otvaram temu dok se nesto konkretno ne desi.
Nikakav los stav nemam i nista licno protiv bilo koga, ali ljudi nacrtaju kocku u paintu i otvore temu?!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Mas nije ovo mod, on hoce da prilagodi kuciste hladjenju, to je mala modifikacija koja ne zasluzuje temu a pokrenuo je istu zbog odabira komponenti, ali to tek za 2g sto je ako mene pitati glupost, za 2g ko ziv ko mrtav. Zato samo kad se nesto odluci onda se i resava...
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Ja cu na svoj nacin da podrzim svakoga ko se odluci na PC modovanje bilo kojih razmera, drago mi je da se kod nas stvara svest o modingu i da ima dosta ljudi zainteresovanih za tu temu. Ja sam eto jedan od tih.
To je sve lepo i super, ali da bi nesto imalo smisla treba se i pokazati, uraditi nesto konkretno, izneti neki work log i objasniti sta je uradjeno. Tek nakon toga otvoriti temu i pisati.
Pobogu pa ja imam 4 projekta u glavi, dva zapoceta, jedno 5 skica u photoshopu i pretpostavimo ok pricu za "jakog" sponzora, pa ne otvaram temu dok se nesto konkretno ne desi.
Nikakav los stav nemam i nista licno protiv bilo koga, ali ljudi nacrtaju kocku u paintu i otvore temu?!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
E da i zaboravih da napisem, tako kao ti se prilazi ideji i problemu pa ce se vec pronaci i resenje apsolutno podrzavam, ali je i cinjenica da vecina vas vidi upravo epilog "jak" sponzor a ne pita se sta ima iza sebe kao portfolio. Koliko je momaka doslo sa idejom ali nista ne stoji iza njega, nista nije napravio a vec vidi sebe u saradnji sa RND timovima stranih kompanija, ne ide to tako ali nauce se vec...

ZA SVE KOJI CITAJU:

Hajde prvo napravite neki MOD=PROJEKAT paznje vredan, okacite ga na sve svetske forume, fb grupe, pustite da vas drugi ocenjuju, i ako to bude urodili plodom i dobijete lovorike na tim mestima, onda ste zreli za pricu moddinga i saradnje koju toliko silno zelite!
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Mas nije ovo mod, on hoce da prilagodi kuciste hladjenju, to je mala modifikacija koja ne zasluzuje temu a pokrenuo je istu zbog odabira komponenti, ali to tek za 2g sto je ako mene pitati glupost, za 2g ko ziv ko mrtav. Zato samo kad se nesto odluci onda se i resava...
Svaka dorada na kucistu je neka vrsta modovanja. Nije u razmeri kao ono sto ti radis, ali je ipak mod, ne zelim da bilo ko za mene bira komponente, sam sam birao do sada, sam cu i nadalje. Pitao sam samo za preporuku oko dimenzija radijatora za ovo kuciste, a evo sad i da se nadovezem, pitam i za savet oko prerade istog u zavisnosti od toga koji se radijatori najbolje uklapaju. Ne mogu ja u njega da ugradim 480mm radijator, ako on nema mesta za takav radijator cak i sa modovanjem. Sto se ovoga tice, radim za svoju dusu, ne za pare, ne za dokazivanje, ne za takmicenje. Da li zasluzuje temu ili ne je ipak subjektivno. Po tebi koji se time bavis godinama i koji imas i materijale i alat i kintu ne zasluzuje, sa druge strane po meni zasluzuje. Sto se edukacije tice, vec sam rekao bih maksimalno edukovan, ali jedno je teorija, drugo je praksa. Sto se modifikacije samog kucista tice, do sada su me klirit i secenje vratanca + dodavanje lima kako bi se zatvorio otvor iza reckova za hdd i opticke izneli 500din+ rgb koji me je isto izneo jeftino.
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Nije problem da ne pravim neumesne sale ali kad vidim da neSSa vec vidi da od toga nema nista znam o cemu se radi ;)
Nije ti bezveze da dodjes i napises sta ces da radis tek za 2 godine? Jesi li svestan? To je kao da sam ja preduzimac i da kazem sta cu i kako da gradim neku zgradu za 10 god. To je taj period u IT svetu.
Izvini ali ako sam dobro shvatio neSSa je na prvu shvatio da od toga nece biti nista ili ne ono sto bi trebalo.

Ovako se pravi mod ;)

PC Crazy Dario [TT 2019 CaseMod Balkan Invitation]
Razlika je u tome sto ti nisi preduzimac, a ja sam neko ko od svoje 8godine drzi alat u rukama. Da li ce ili nece biti nesto od ovog projekta ipak je na meni.
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Ja cu na svoj nacin da podrzim svakoga ko se odluci na PC modovanje bilo kojih razmera, drago mi je da se kod nas stvara svest o modingu i da ima dosta ljudi zainteresovanih za tu temu. Ja sam eto jedan od tih.
To je sve lepo i super, ali da bi nesto imalo smisla treba se i pokazati, uraditi nesto konkretno, izneti neki work log i objasniti sta je uradjeno. Tek nakon toga otvoriti temu i pisati.
Pobogu pa ja imam 4 projekta u glavi, dva zapoceta, jedno 5 skica u photoshopu i pretpostavimo ok pricu za "jakog" sponzora, pa ne otvaram temu dok se nesto konkretno ne desi.
Nikakav los stav nemam i nista licno protiv bilo koga, ali ljudi nacrtaju kocku u paintu i otvore temu?!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Ja nemam razloga da se pokazujem i dokazujem, 90°% ljudi ne bi moglo da uradi ovo sto sam ja malo izmodifikovao, a kamoli ovo sto rade nessa i ostali. Nisam hteo da skiciram ni u fotosopu ni da pravim 3d prikaz u CADu , nacrtao sam u Paintu iz razloga sto je bilo najbrze, a i treba mi samo savet oko rasporeda i dimenzija radijatora za ovo kuciste. S druge strane ako ljudi otvaraju teme da pitaju koje napajanje da kupe i da li je odredjena komponenta bolja od druge, racunam da mogu i ja da otvorim temu za ovako nesto.
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Mas nije ovo mod, on hoce da prilagodi kuciste hladjenju, to je mala modifikacija koja ne zasluzuje temu a pokrenuo je istu zbog odabira komponenti, ali to tek za 2g sto je ako mene pitati glupost, za 2g ko ziv ko mrtav. Zato samo kad se nesto odluci onda se i resava...
Inace, lepo si rekao, hocu kuciste da prilagodim hladjenju. S obzirom da vec modifikujem gornjii deo kucista, hteo sam da odmah napravim i otvore za hladjenje, zato sam i pitao za radijatore kako bih znao gde i kolike otvore da pravim.
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Druze totalno si pogresno skapirao moje poruke, zelis temu, napravi, imas ideju za mod, iznesi, interesuje te koji radijator, pitaj konkretno, samo to uradi kad treba a ne dve godine ranije. Za sve ostale informacije u sta kupiti ces naci odgovor. Pomagao sam mnogima nine problem i tebi samo nemoj krasti vreme ako nije u datom vremenu.

Otvori temu pod modovanje o zavrsi je za 5g, iznesi svoje znanje pokazi skilove, podrzace to i ostali clanovi komune all the samo bez price "ja nemam para a drugi imaju", ti nisi jeo moj leba a ni ja tvoj, a mogu i tata da ti budem pa je glupo starijem gledati u novcanik. Jednostavna je logika"zelis-dokaz" na tome se zasniva sve.

Srecno, pratim! :)
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Druze totalno si pogresno skapirao moje poruke, zelis temu, napravi, imas ideju za mod, iznesi, interesuje te koji radijator, pitaj konkretno, samo to uradi kad treba a ne dve godine ranije. Za sve ostale informacije u sta kupiti ces naci odgovor. Pomagao sam mnogima nine problem i tebi samo nemoj krasti vreme ako nije u datom vremenu.

Otvori temu pod modovanje o zavrsi je za 5g, iznesi svoje znanje pokazi skilove, podrzace to i ostali clanovi komune all the samo bez price "ja nemam para a drugi imaju", ti nisi jeo moj leba a ni ja tvoj, a mogu i tata da ti budem pa je glupo starijem gledati u novcanik. Jednostavna je logika"zelis-dokaz" na tome se zasniva sve.

Srecno, pratim! :)
Skapirao sam tvoje poruke izvanredno. Daleko da gledam bilo kome u novcanik, nisam pre svega tako vaspitan, a ni jednog trenutka nisam pomislio na varijantu "ja nemam para a drugi imaju". Ne zelim da pokazujem skilove ili da iznosim znanje niti zelim bilo kome da se dokazujem, neke stvari zadrzavam za sebe. Poenta je u tome da ja sad modujem gornji deo i da hocu usput da napravim otvore za radijator, a ako ne znam koje radijatore bi bilo pametno da stavim kako da izrezem otvore uopste.
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Skapirao sam tvoje poruke izvanredno. Daleko da gledam bilo kome u novcanik, nisam pre svega tako vaspitan, a ni jednog trenutka nisam pomislio na varijantu "ja nemam para a drugi imaju". Ne zelim da pokazujem skilove ili da iznosim znanje niti zelim bilo kome da se dokazujem, neke stvari zadrzavam za sebe. Poenta je u tome da ja sad modujem gornji deo i da hocu usput da napravim otvore za radijator, a ako ne znam koje radijatore bi bilo pametno da stavim kako da izrezem otvore uopste.
Dimenzije svih radijatora imas na EKWB za svaki posebno... Eto resenja ;)

Da parafraziram "imas materijale, alat i kintu", nista ja ne izmisljam a kada pisem to je decidno i tacno. Da bi i ti dosao jednog dana u moj status mnogo makarona mora da se jede.

I nemoj se plasiti da iznosis svoje ideje, zar ne trazis od nas da iznesemo nase u tvoju korist?

Poenta je razmena ideja!
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Dimenzije svih radijatora imas na EKWB za svaki posebno... Eto resenja ;)

Da parafraziram "imas materijale, alat i kintu", nista ja ne izmisljam a kada pisem to je decidno i tacno. Da bi i ti dosao jednog dana u moj status mnogo makarona mora da se jede.

I nemoj se plasiti da iznosis svoje ideje, zar ne trazis od nas da iznesemo nase u tvoju korist?

Poenta je razmena ideja!
"imas materijale, alat i kintu". Kada sam ovo napisao mislio sam s obzirom da si u ovom poslu vec dugo znas gde da nabavis materijal odnosno vec imas materijal, isto vazi i za alat. Sto se kinte tice nijednog trenutka nisam pricao o zaradi ili bilo cijem novcaniku.. Ja takodje znam sta sam napisao i stojim iza toga. Odmah u startu sam napisao da ne mogu da iskesiram sve odjednom vec da moram na delove i pitao sam za brend Bykski, a dobio odgovor da je to skupo zanimanje i da se preporucuje samo premium( naravno lepo si napisao, na meni je da poslusam savet). Nisam trazio ideje, ja svoje vec imam i trudim se da ih realizujem, pitao sam za savet oko toga koje dimenzije radijatora mislite da je najbolje da se stave u ovo kuciste srazmerno njegovim dimenzijama.
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
"imas materijale, alat i kintu". Kada sam ovo napisao mislio sam s obzirom da si u ovom poslu vec dugo znas gde da nabavis materijal odnosno vec imas materijal, isto vazi i za alat. Sto se kinte tice nijednog trenutka nisam pricao o zaradi ili bilo cijem novcaniku.. Ja takodje znam sta sam napisao i stojim iza toga. Odmah u startu sam napisao da ne mogu da iskesiram sve odjednom vec da moram na delove i pitao sam za brend Bykski, a dobio odgovor da je to skupo zanimanje i da se preporucuje samo premium( naravno lepo si napisao, na meni je da poslusam savet). Nisam trazio ideje, ja svoje vec imam i trudim se da ih realizujem, pitao sam za savet oko toga koje dimenzije radijatora mislite da je najbolje da se stave u ovo kuciste srazmerno njegovim dimenzijama.
Inace ajde ovako cu se izraziti posto mislim da je mozda najbolje i sad pitam za ideju. Da je ovo tvoje kuciste i da hoces da ubacis custom vodeno, gde bi postavio radijatore?
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.991
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Inace ajde ovako cu se izraziti posto mislim da je mozda najbolje i sad pitam za ideju. Da je ovo tvoje kuciste i da hoces da ubacis custom vodeno, gde bi postavio radijatore?
Na front...
 

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome

Ckuno1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2019.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CKUNO1
CPU & cooler:
AMD FX8350, Noctua NH U12P/ Intel I7 4510U
Motherboard:
Asus M5A99X Evo R2.0
RAM:
Kingston Hyperx Fury 8gb 1866mhz/Kingston 6gb 1600mhz
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB/ Nvidia GT 840M 2GB
Display:
HP 24f
HDD:
SSD Patriot Blast 120GB, WD 640GB Sata3 7200rpm/SSD Kingston A400 120GB,Toshiba 750GB Sata3 5400rpm
Case:
Aerocool Syclone 2
PSU:
COOLER MASTER Silent Pro M2 620W
Mice & keyboard:
MadCatz MMO7, Cooler Master Octane/ Logitech MX Performance
Internet:
SBB Eon DS150mbps, US10mbps
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Posle nesto manje od pola godine sam uspeo da skupim nesto kinte i nabavio sam nesto od komponenti za vodeno hladjenje. Odlucio sam se za 2 radijatora, 360mm na front debljine 56mm i 240mm debljine 20mm koji ide gore iznad maticne zbog prostora i uzeo sam xspc radijatore jer sam nesto ranije za smesnu kintu nabavio xspc raystorm neo tr4 crno hromirani vodeni blok za procesor. Definitivno idem na AMD konfiguraciju samo sto jos nisam siguran da li cu ici na AM4 ili TR4, zavisi od toga da li cu se posle faksa baviti samo programiranjem ili cu raditi i 3D modeling, a gledacu da uzmem nesto sto ce terati sve i posle par godina. Ono sto sam zapravo hteo da pitam je da li mozete da mi preporucite nekog ko bi mogao da mi izreze metal (aluminijum, bakar, mesing... svakako neki cvrsci metal) i izbusi rupe na CNC-u za am4 socket odnosno rupe za ovaj blok, ne bih da preradjujem njegov fabricki drzac?
 
Vrh