• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Corsair K70 RGB [VIDEO Recenzija]

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.778
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Nakon brojnih recenzija kućišta, kulera, miševa itd., bacam se u vode mehaničkih tastatura. Zapravo, ova recenzija je prva u nizu gde ćemo se upoznati sa čarima mehaničkih tastatura.

Ali da ne trčimo pred rudu, ovoga puta pirčamo o dugo očekivanoj i popularnoj Corsair K70 RGB tastaturi. U pitanju je tastatura punog "layouta" koja ima RGB pozadinsko osvetljenje, što znači da možete podešavati boju svetla svakog tastera ponaosob.

K70 RGB definitivno spada u high-end segment, što potvrđuje i njena cena, a bome i softverska podrška sa abnormalno mnogo opcija. Ova tastatura je trenutno dostupna sa crvenim i braon Cherry MX prekidačima, a oni kojima ne treba puna paleta pozadinskog svetla, mogu pazariti "običan" K70 model.


Opširnije...
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
odlicna tastatura i drago mi je da neki forum kod nas predstavi nesto sto nije asus.
imam jedno pitanje, zna li se nesto o problemu koji je imala ,,obicna'' k70 kojoj su crkavali led-ovi? cuo sam da je to bila neka prva revizija i da su to popravili. odlucio sam se za k70 cherry mx red sa crvenim osvetljenjem ali se jos uvek informisem...
 

kiaTech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2015.
Poruka
256
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4460
Motherboard:
Msi H81m-p33
RAM:
Kingston Hyperx Blue 8GB kit
VGA & cooler:
MSI GTX 970 - stock kuler
Display:
Acer Vx229h
HDD:
1TB Seagate
Sound:
Integrisan
Case:
Raidmax Seiran 2
PSU:
Cooler Master BC600 v2.
Mice & keyboard:
Bloody v7m
Internet:
40/4
OS & Browser:
Windows 8.1
odlicna tastatura i drago mi je da neki forum kod nas predstavi nesto sto nije asus.
imam jedno pitanje, zna li se nesto o problemu koji je imala ,,obicna'' k70 kojoj su crkavali led-ovi? cuo sam da je to bila neka prva revizija i da su to popravili. odlucio sam se za k70 cherry mx red sa crvenim osvetljenjem ali se jos uvek informisem...
Trebalo je da je tako, nisam nasao neku official informaciju sto se toga tice ali sam cuo da je popravljeno vec u drugoj turi proizvodnje.
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Trebalo bi da je sve okej i sa "običnim" K70, prve verzije su imale i problem da posle nekog vremena uopšte neće da je kompijuter prepozna i ako je radila 2-3-4m, baš sam gledao na yt, neka strana recenzija.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
e hvala. to sam i ja negde procitao ali nisam 100% siguran u to. moram naci kako da proverim samu reviziju pre nego sto uzmem. ne bih da mi se desi ovo...
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Ako uzimaš sa domaćom garancijom, ne bi trebalo da imaš problema da je vratiš kao neispravnu.
Pogledaj, vrv ima neka fora sa tim serijskim brojevima negde na kutiji.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
potrazicu to oko revizije i kako se proverava svakako.
ne kupujem nista kod nas a ni nema corsaira u nasoj ponudi. nije problem garancija, samo da nadjem pravu reviziju.
 

suba

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
403
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K @ 4.7GHz :: Raijintek Ereboss
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
G.Skill Trident Z 3200 MHz C16 DDR4 16GB(2x8)
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB
Display:
Ergolynx Dual VESA Monitor Arm :: Dell P2414H AH-IPS :: Benq Zowie XL2411
HDD:
Samsung EVO 850 250GB :: 3 x 1.5TB Samsung F2 EcoGreen :: 4TB WD Red
Sound:
Asus Xonar Essence STX (2xLME49720NA) :: Bower & Wilkins DM570 & Technics SU-V90D :: Philips SHP9500
Case:
Phanteks Enthoo Pro :: 4x Noctua NF-A14 :: 1x Phanteks PH-F140SP :: 1x Phanteks PH-F200SP
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2
Mice & keyboard:
Zowie ZA11 :: Zowie G-SR :: Cooler Master Quickfire TK Cherry MX Blue
Internet:
Ikom 100/3 :: Asus RT-AC55U
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
Dell XPS 15 L502x
Ovako, kao neko ko gleda ovu tastaturu i cita po neku kao "ludak" mozda bi mogao pomoci. Najveci problem reklamacija se javljao sa plavim led backlight svetlom na k70 i Corsair forum je bio preplavljen reklamacijama. To su mahom bile tastature sa starim Corsair "gaming" logom kao u ovoj video recenziji do je "bug" ispravljen sa piratskim logom. Bilo kako bilo Corsair je pisao na forumu da su ispravili te probleme i sad uzima plave diode od drugog distributera tako da problema ne bi trebalo da ima. Cena RGB modela je po meni krajnje visoka, iako sam pre par dana zamalo pao u iskusenje da je kupim sa brown svicevima. Odlucio sam da sacekam CM master key modele jer se jos zvanicno ne zna njihova cena, a drugo oko mi gleda na Daskeyboard koji imaju stvarno fantasticne modele, ali bez pozadinskog osvetljenja.

Ja sam iskreno ovom recenzijom razocaran, nekako mi je krajnje lose uradjena i prilicno zbrzana. Sve mi je nekako bilo brzopleto i bez "utabanog" terena o svicevima koji postoje na trzistu, sta ima dostupno kod nas i same razlike izmedju sviceva razlicitih boja, o-ringova itd. Nekako mi je sve izgledalo sa neba pa u rebra. Znam da je dostupnost mehanickih tastatura kod nas prilicno limitirana i da se kod nas maltene svelo da nema druge opcije nego kupiti Asus, CM (eventualno Razer koji po meni drugorazredni brend) ali mislim da su ljudi u poslednjih godinu dana postali prilicno zagrejani za mehanicke tastature. Ja sam eto ocekivao mozda i previse, ali mislim da je trebalo malo vise zaci u detalje i oko sviceva koji su drugaciji na RGB modelu u odnosu na k70 model sa plavim/crvenim osvetljenjem.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
recenzija jeste zbrzana ali smo svi vec nasli vecinu toga na netu... meni je bilo zanimljivo i drago sto naslov nije poceo sa ,,najbolji asus...'' kako sve vec pocinje na nasim forumima...

secam se da sam negde citao bas o tom problemu vezanim za plavo osvetljenje i da je ispravljeno. rgb model jeste neopravdano skup samo zbog sarenila koje mi ne treba a ne svidja mi se ni ovaj stari logo...

ja cu ici na crveno osvetljenje i red switcheve pa se nadam da necu imati nikakvih problema jer nije ni ona jeftina.

pre par godina sam isprobao par mehanickih tastatura ali me je u to vreme odbijalo skljockanje na koje nekako nisam bio spreman ali sam se odlucio definitivno za ovu k70 i napravio kompromis u vidu red switcheva.

off:
razer mi nikada nije bio sinonim za neki kvalitet ali sam imao priliku da probam blackwidow tournament edition chroma i jako mi se svidela ali me je u startu odbilo to sto koriste kineske green switcheve koji ne mogu nikako biti bolji od nemackih cherry mx.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ja sam iskreno ovom recenzijom razocaran, nekako mi je krajnje lose uradjena i prilicno zbrzana. Sve mi je nekako bilo brzopleto i bez "utabanog" terena o svicevima koji postoje na trzistu, sta ima dostupno kod nas i same razlike izmedju sviceva razlicitih boja, o-ringova itd. Nekako mi je sve izgledalo sa neba pa u rebra. Znam da je dostupnost mehanickih tastatura kod nas prilicno limitirana i da se kod nas maltene svelo da nema druge opcije nego kupiti Asus, CM (eventualno Razer koji po meni drugorazredni brend) ali mislim da su ljudi u poslednjih godinu dana postali prilicno zagrejani za mehanicke tastature. Ja sam eto ocekivao mozda i previse, ali mislim da je trebalo malo vise zaci u detalje i oko sviceva koji su drugaciji na RGB modelu u odnosu na k70 model sa plavim/crvenim osvetljenjem.
I ja sam razočaran tvojim komentarom koji si napisao tako što nisi ni pogledao ceo klip. Jer su ti sledeće rečenice očigledno promakle:

"A šta su to tačno crveni, plavi, crni, braon i zeleni prekidači, sa tim vas sada nećemo daviti. Jednostavno ćemo na tu temu snimiti poseban klip gde ćemo najdetaljnije moguće dati odogovor na dato pitanje."

"Kada smo već spomenuli zvuk, čuli ste malopre, a verovatno i od drugih, kako su mehaničke tastature bučne. Ipak, mi ćemo snimiti još jedan poseban video na temu „kako možete utišati svoju mehaničku tastaturu“. "
 

suba

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
403
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K @ 4.7GHz :: Raijintek Ereboss
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
G.Skill Trident Z 3200 MHz C16 DDR4 16GB(2x8)
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB
Display:
Ergolynx Dual VESA Monitor Arm :: Dell P2414H AH-IPS :: Benq Zowie XL2411
HDD:
Samsung EVO 850 250GB :: 3 x 1.5TB Samsung F2 EcoGreen :: 4TB WD Red
Sound:
Asus Xonar Essence STX (2xLME49720NA) :: Bower & Wilkins DM570 & Technics SU-V90D :: Philips SHP9500
Case:
Phanteks Enthoo Pro :: 4x Noctua NF-A14 :: 1x Phanteks PH-F140SP :: 1x Phanteks PH-F200SP
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2
Mice & keyboard:
Zowie ZA11 :: Zowie G-SR :: Cooler Master Quickfire TK Cherry MX Blue
Internet:
Ikom 100/3 :: Asus RT-AC55U
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
Dell XPS 15 L502x
@ Steamroller

Ja sam napisao da je taj video trebao nastati pre ove recenzije Corsair tastature. Ja sam ceo video odgledao, nema razloga da citiras delove iz njega, ali moje misljenje i dalje stoji. Izvini ali na forumu sam vec jako dugo, i pratim pcaxe od maltene njegovog osnivanja, i ovaj forum sam uvek visoko cenio i imam pravo da iznesem svoje misljenje a da ono nije "cool", "boles" i sl komentari kakvi su na forumu u poslednjih godinu dana. Mislim da je recenzija mogla biti malo detaljnija, imalo je o cemu da se prica jer ovo nije tastatura od 20eura i moglo je da se osvrne na neke basic osnove u vezi mehanickih tastatura, ovako MOJ utisak je da je kroz video protrcano. Hteo sam dati neku konstruktivnu kritiku, jer poslednjih 3-4 meseca jurim za sebe mehanicku tastaturu i procitao sam stvarno brdo revjuova i stiva o mehanickim tastaturama ali ocigledno ne smem napisati nesto a da ne dobijem neku packu. U tom slucaju cu se truditi da vise citam forum, a da manje komentarisem kao sto sam i do sada radio. Pozdrav i svako dobro.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
I ja samo napisao moj utisak u vezi tvog posta. Ti imaš pravo da izneseš svoje mišljenje... imam i ja zar ne?
Ne znam kako si zamislio da u jedan video uglavim recenziju tastature, da objašnjavam 6 tipova prekidača, da snimam zvuk od svakog tipa prekidača,
da pokažem dijagram okidanja od svakog tipa prekidača, da snimim zvuk svakog tipa prekidača sa i bez o-ringova, da snimam zvuk za dva tipa o-ringa... itd itd itd.
Svako dobro i tebi.

edit:
Ti kada opljuješ to je "konstruktivna kritika"... ja kad napišem da me je tvoj post razočarao... to su packe... mnogo mi je smešno to. :)
 
Poslednja izmena:

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Ne znam kako si zamislio da u jedan video uglavim recenziju tastature, da objašnjavam 6 tipova prekidača, da snimam zvuk od svakog tipa prekidača,
da pokažem dijagram okidanja od svakog tipa prekidača, da snimim zvuk svakog tipa prekidača sa i bez o-ringova, da snimam zvuk za dva tipa o-ringa... itd itd itd.
Pa, realno, moglo je i to da se uglavi. Bilo bi vr'! Bez ljutnje :)

Ova tastatura je trenutno dostupna sa crvenim i braon Cherry MX prekidačima,
Boga mi, i plavim :wave:
https://www.alza.de/corsair-gaming-k70-rgb-cherry-mx-blue-cz-d3989705.htm?kampan=adeupla-de_produkty_herni&country=DE&language=de&gclid=CN637eDmhMsCFYEy0woddiEOpQ

http://geizhals.de/corsair-gaming-k70-rgb-ch-9000064-de-a1169247.html
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pa ne može da se uglavi kada postoji plan i program da to sve ide u poseban video. :) Ne kapiram šta je problem?
Kao da pričam zidu, lepo sam rekao i u videu, posebna priča o prekidačima ide u poseban video.
Je6eš mi sve neke ljude je jednostavno nemoguće zadovoljiti.
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Je6eš mi sve neke ljude je jednostavno nemoguće zadovoljiti.
Pa je6i ga, fale ti s1s3, mini suknja i nesto karmina :d :p Sta si zapenusao, niko nije rekao nista lose, nego samo da moze biti jos bolje pa da ostanete najbolji (ps. na prvoj ste strani youtuba kad se trazi K70 review) :wave:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pa nerviram se jer mi je nerealna priča. :D
"Iako je čovek u videu REKAO da će detaljno pričati o prekidačima u DRUGOM videu, meni se ne sviđa to što nije pričao u OVOM videu."
WTF? :D
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Ljudi zablejite, kome se sviđa nek gleda, kome ne-nek opet gleda i komentare zadrži za sebe :)
Atila se definitvno potrudio da pokaže manje upućnim ljudima osnove mehaničke tastature, da ih uvede u priču, a naknadno će biti detaljnije :)

Nema razloga za raspravu, uzdravlje :)
 

marniko82

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2016.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My 2016 rig
CPU & cooler:
i7 6700K & Noctua NH-U14S
Motherboard:
Gigabyte Z170X UD3
RAM:
Kingston HyperX Fury 16GB
VGA & cooler:
MSI R9 380 4G
Display:
Asus MX239H
HDD:
Samsung EVO 850 250GB
Case:
TT Suppressor F31
PSU:
XFX Pro 650W Modular
Optical drives:
Asus DVD RW
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB/ Corsair M65 RGB PRO
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Enterprise
Šteta što ne dolazi sa bilo kakvom opremom. Ovaj čupač tastera izgleda interesantno.

Da li je neko imao priliku da uporedi K70 i COOLER MASTER QuickFire Ultimate (u smislu kvaliteta izrade, izuzimajući backlighting)?
 

marniko82

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2016.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My 2016 rig
CPU & cooler:
i7 6700K & Noctua NH-U14S
Motherboard:
Gigabyte Z170X UD3
RAM:
Kingston HyperX Fury 16GB
VGA & cooler:
MSI R9 380 4G
Display:
Asus MX239H
HDD:
Samsung EVO 850 250GB
Case:
TT Suppressor F31
PSU:
XFX Pro 650W Modular
Optical drives:
Asus DVD RW
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB/ Corsair M65 RGB PRO
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Enterprise
Izvinjavam se što oživljavam staru temu. Interesuje me koliko je napadno osvetljenje ukoliko se brightness K70 RGB spusti na minimum? Da li je neko imao prilike da to testira?
 

stevan83

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.05.2013.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Desktop
CPU & cooler:
FX-8350 & CM Hyper 212+
Motherboard:
ASUS Sabertooth 990fx r2.0
RAM:
Kingston HyperX 1600mhz 2x4GB
VGA & cooler:
ASUS 270x dc2t x2
Display:
Samsung S22A350H
Case:
Fractal Design Define R4
PSU:
Cooler Master V700
OS & Browser:
Win7 Firefox
Ja imam običnu, ne rgb varijantu, i baš je "tiho" osvetljenje na min. Verujem da je slično i na rgb varijanti. A možeš i da ugasiš ako ti smeta ☺

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 

marniko82

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2016.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My 2016 rig
CPU & cooler:
i7 6700K & Noctua NH-U14S
Motherboard:
Gigabyte Z170X UD3
RAM:
Kingston HyperX Fury 16GB
VGA & cooler:
MSI R9 380 4G
Display:
Asus MX239H
HDD:
Samsung EVO 850 250GB
Case:
TT Suppressor F31
PSU:
XFX Pro 650W Modular
Optical drives:
Asus DVD RW
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB/ Corsair M65 RGB PRO
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Enterprise
Mene interesuje da spustim osvetljenje što više da mi ne bi zamaralo oči. A koju boju imaš, crvenu ili plavu? Čitam po netu da je crveno poželjnije za rad u mraku. Imaš li neka iskustva?

Inače bih pre kupio non-RGB varijantu. Da li je u pakovanju došao i key puller?
 

stevan83

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.05.2013.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Desktop
CPU & cooler:
FX-8350 & CM Hyper 212+
Motherboard:
ASUS Sabertooth 990fx r2.0
RAM:
Kingston HyperX 1600mhz 2x4GB
VGA & cooler:
ASUS 270x dc2t x2
Display:
Samsung S22A350H
Case:
Fractal Design Define R4
PSU:
Cooler Master V700
OS & Browser:
Win7 Firefox
Plavu varijantu, jer mi se uklapala vise ...
Ne bih znao da ti kazem da li je bolja za nocni rad crvena, ali def je ok kad je na minimumu osvetljenje, mislim da neces imati problema. Da u pakovanju su bili i key puller i dodatni tasteri za gaming.
 

Mi-Los

Banned
Učlanjen(a)
23.02.2016.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Najbolje je kada smanjite skoro potpuno. Bolje nego jaka svetlost.
Ja ostavim toliko da se u sumraku vide bela slova tek toliko kao da je dan.
Samo toliko svetlo ostavim ili nastelujem opciju da se pali onaj koji pritisnem i gasi polako odmah.
Ja mislim da je za oci najbolja svetlost zelena, i da ona najmanje umara, tako sam bar cuo ne znam da li je istina.
 
Vrh