• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Corsair Graphite 760T/730T

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Znam, znam, pratim ja njega odavno, jedan od najboljih ako ne i najbolji reviewer na netu. Al i Singularity i Kanuksi su dobri. Fora je samo sto je on iz nekog razloga presao preno nekih stvari i nije ni pomenuo mane na proizvodima nekih kompanije koje on favorizuje, recimo kvaltiet izrade na novim Corsair kucistima nije ni testirao ni pomenuo pred kamerom a Kanuksi jesu i to u mnogo kracem klipu i Cors se bukvalno obrukao zbog toga. Pogledaj 750D I 900D reviewe kod njih i videces na sta msm. ;) Isto vazi i za review 450D. Al dobro...
Na kraju, ja sam ovim razocaran iz samo jednog razloga, a to je, kvalitet izrade. Ovo je jos jedno od gomile novih kucista koje pati od onog sto ja zovem "Switch 810 sindrom". :d
Definicija tog sindroma je kuciste koje ima skoro savrsenu funkcionalnost i izgled ali kvaltiet izrade ne moze da isprati to. Izgleda da proizvodjaci ne mogu da zarade koliko zele ako koriste deblje i izdrzljivije materijala na kucistima. Ili su samo bezobrazni? Kad pogledam Fractal Design i Cooler Master zapitam se dal su ovi previse pohlepni? To su jedina 2 proizvodjaca koji spadaju medju najbolje a i dalje imaju pristojan kvalitet izrade. Nzxt je poceo da se popravlja po pitanju toga, ali ne u tolikoj meri da bi bilo dovoljno da se zaborave ranije "klimave" mane.:d Da ne dodje do zabune, ne racunam one koji prave samo kucista od Aluminijuma, jer to je skroz druga klasa i tu ne sme da bude greske.
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Ma on definitivno pomalo gleda kroz prste Corsairu jer je ocigledno to njegov omiljeni brend.
A sto se tice samog Corsaira, ja mislim da je on poceo pomalo da naplacuje svoje ime i da drzi visoke cijene svojih kucista iako oni to svojim kvalitetom ne zasluzuju. Ovaj 760T (iako prelijep) mi se ne cini kao kvalitetno odradjen (ni 450D nije nista bolji). Ima LinusTechTips review ovog kucista i u jednom trenutku je skinuo stranice i poceo da namjerno "krivi" kuciste...Iako je Linus rekao da to nje strasno i da je mnogo bolje kad se strane vrate, nisam bio bas toliko ubijedjen u tu njegovu izjavu.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
I Linus i Tom i oni slicni njima moraju da gledjau kroz prste proizvodjacima kao sto su Corsair, Razer i slicni jer ako kazu da se ime previse naplacuje i da kvalitet izrade ne moze da isprati to vise nikad nece dobiti nista od njih. Cors je od kad postoji naplacivao ime, i treba da ga naplacuje, jer su nekad pravili samo perfektne stvari, i funkcionalnost i kvalitet, sad kvaliteta nema nigde... Kanuksi sasvim lepo objasne u 7 puta kracem videu sve vrline i mane kucista, Tom voli malo da odugovlaci jer je detaljan. Lose je to sto kad vidis da nije sve tako sjajno i bajno shvatis da si potrosio mnogo vremena na njegov video i da te vukao za nos sto se nekih stvari tice. Ume covek po nekad da nazove neko kuciste "jeftinim" a nahvali drugo koje je istih dimenzija a duplo lakse od tog prvog. ***es logiku. Dobar pimer je kada je rekao da je XIGMATEK Elysium "jeftino kuciste" a nahvalio Switch 810 koji je mnogo laksi i klimavi od njega, al da, bitan je samo izgled pa eto... :d Elysium ima 15,4 kg a Switch ima 9kg i slicnih su dimenzija, ko koga ***e? :d
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Ja cekam da vidim sta ce biti sa Thermaltake-ovim novim kucistima namjenski pravljenim za vodeno hladjenje (Urban T81 i Core V71). Ako ne budu cicijali na izradi i lijepili plastiku dje god stignu, mislim da ce oba kucista biti odlicna.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pa zalepili su dosta plastike i farba kao i obicno nije nesto. Nece TT nikad biti kao neki drugi ili biti ono sto je nekad bio. Ima tema tu na forumu pa proveri, a imas i klipova po yt... Smejurija je to sto je TT tezi i ima deblji lim od Corsaira a opet izgleda jeftinije.
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Uvijek sam se divio kako TT napravi kuciste cvrsto ko tenk i onda spolja nalijepi gomilu plastike koja nicemu ne sluzi osim sto pokvari kompletan utisak o kucistu.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
To je bilo nekad, danas je druga prica, ni top modeli im nisu vise tako cvrsti. Ovi nize klase su napravljeni od pretankog lima sa katastrofa stranicama i najjadnijom mogucom plastikom. Mogu oni bolje od toga. I treba da porade na izgledu i funkcionalnosti jos mnogo. Moraju da shvate da kucista kupuju odrasli ljudi koji ne vole previse drecave boje i deci izgled. Razumem da Azijati vole onakve stvari ali nisu oni jedini kupci. Cak vecina gejmera voli kucista sa smirenim crtama i bojama. Ako je nesto nabudzeno i lozacki mora biti takvo sa stilom. ;)

 
Poslednja izmena:

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Tomica je vatreni fan Corsa pa nemojte ni da vas cudi sto neke mane ni ne spominje kada su njihovi proizvodi u pitanju.
 

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
Ako ide i ona plavusa sa klipa uz mac like kuciste od Korsa,onda i vredi 20 soma :rotf: :d
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Svidja mi se kako se Watch Dogs tema slaze sa ovim kucistem, nekako se poklapaju po tom "modernom" izgledu.
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Crno-bijelo kuciste sa plavo-bijelim ispisima, plavi ventilatori, crni kuler sa plavim svijetlom i plavim ventilatorima, napajanje crno sa zutim ispisima, maticna i graficka su crno-bijele....steta sto nisu stavili gigabajtovu sniper maticnu pa da ima malo drecavo zelene boje, cisto da obuhvate sav spektar boja. :rolleyes:
A i cable management im je vrhunski, sav sam se najezio kad je skinuo onu stranicu.
p.s. jel se meni ovo ucinilo ili su skinuli onaj poklopac sa vrha?
 
Vrh