• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AXE Pećina plan

E1337K

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.10.2016.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi evo neke moje ideje koje sam slao Duletu da pročita mail ali sam ja baksuz što se tiče vremena pa sam Duletu poslao mail dok je bio ili zatrpan poslom ili poslednji put pred njegov problem sa leđima tj. prije nekoliko dana kada je imao problema pa nije snimao, nadam se da će ovđe viđeti ideju bilo bi fino dobiti mišljenje Axe ekipe povodom ovoga pa tako i forum ekipe AXE-a tj. svih vas. Možda je offtopic ako jeste neka je moderator premjesti i praštajte na tome. Ostanite oštri.

Prvo kada gledamo iz pticije perspektive vidimo da je soba organizovana na sistem samog AXE-R-a tj da ima tih 6 uglova iako na prvi pogled se moze reci da ce ova ideja dosta "ubiti prostor" sa prikazom iz 3 modela na ovom linku mozemo vidjeti da nekako cak i daje "dubinu prostoru odnosno cini ga vecim nego sto jeste a ustvari prostor koji sam planirao da "zarobimo" se moze iskoristiti za postavljanje "plakara" odnosno stekova za tehnologiju, dodatnu opremu, garderober cak i neke police za smjestaj dodatnih stvari u sobi koje se nalaze.

Druga stvar koju zelim da pokusate implementirati jesu klizna vrata koja se nalaze na dnu prikaza iz pticije perspektive a za potrebe organizovanja namjestaja unutar same pecine cemo ukloniti vrata odnosno staviti obicni zid koji ce biti prezentovan plavom bojom jer nijesu postojala "klizna vrata" pa nam ugao otvaranja vrata zahvata pola sobe :D.
Ideja za klizna vrata je da se postave vrata koja se na aktivaciju odnosno okret "kljuca" otvaraju na neku od dvije strane (ukoliko neka od dvije strane lijevo ili desno dozvoljava urezivanje u zid zbog otvaranja vrata u potpunosti ukoliko ne postoji onda samo postaviti dvije "sine" na kojima se krecu vrata i polovinu vrata staviti nepomicnim a drugoj polovini omoguciti slajdovanje (U AXE-R projektu ova vrata su predstavljena kao sistem za pristup komponentama racunara odnosno "high temperature auto cooling system").

Treca ideja za prezentovanje nekih od komponenata iz AXE-R-a bi bila predstavljanje grafickih karti koje su koristene u projektu gdje bi imali potpuno crnu tv komodu na kojoj bi stajao TV za snimanje stvari sto se ticu AXE gaming kanala gdje bi na toj crnoj komodi sa prednje strane negde stojao logo gigabayte vega 64CF u komodi bi se mogao sa straznje strane organizovat cable menagment da se ne vidi dok se sa prednje strane osim crne "kutije" i logoa nista ne bi videlo. Takodje na komodi ide TV samo u ovom online alatu nijesam imao izbor uredjaja pa stoji prazno :D desna strana od ovog dijela odnosno jedan od onih "regala" bi se mogao iskoristiti kao polica za dodatne stvari ili tipa kolekcija PS igrica. Dok lijeva ona koja bi bila blize kompjuterskom stolu bi se mogla iskoristiti za skladistenje stvari koje su potrebne za komp odnosno viska opreme, kutije od komponenti.... svaki iskoriteni zid cu predstaviti ovom orange bojom.

Kada prelazimo na dio gdje se nalazi racunar klasicni dio gdje se nalazi racunar tu nista ne bih dirao osim ove napomene da se desno od zida racunara mogu praviti police za gore napomenute stvari dok bi se lijevi dio mogao fokusirati mozda na neke nagrade odnosno mogao bi se napraviti da bude "kamufliran" da se ne primjeti a da se u njemu nalaze stvari koje zauzimaju prostor odnosno dodatna oprema koja bi se po potrebi vadila odnosno uzimala. Takodje na tom zidu bi mozda bilo fora da se prikaze neki "LED" sat koji bi prikazivao temperaturu u sobi, vlaznost, i vrijeme koje bi predstavilo dio onog displaya informativnog karaktera.

Poslednji zid na kojem je moguce raditi malo vise se nalazi od ulaza sa lijeve strane gdje bi moja ideja bila posto se u pecini planira daily upload maksimalna iskoristenost prostora bi se postigla kada bi se tu postavio onaj sto za review proizvoda odnosno odkutijavanje. Takodje zid iza stola za review bi se mogao iskoristiti da se napravi kao onaj "prelomljeni logo koji bi se prostirao na dva zida koji se spajaju pod uglom" i to bi upravo moglo da prezentuje sav onaj "metal" koji ste morali savijati pri izradi kucista.

Lijeva strana od ovog zida bi se mogla iskoristiti kao klasicni garderober jer je prirodno cim covjek udje sa lijeve ili desne strane da se nalaze civiluci i ostale stvari samo sto bi on ovde mogao da bude takodje kao i prethodni zid "kamufliran" i da ta dva sistema predstavljaju straznji dio kucista odnosno dio kucista gdje se odradio cable menagment sve ono sto nam treba ali nije lijepo da nam ubada oci :D
Sto se tice skrinshots iz ovog cudnog programcica to bi bilo to samo napominjem da jos neke ideje bi bile interesantne npr tepih bi mogli da uradite sa vasim printom odnosno print podloge a vezan je za AXE-r projekat i nebo odnosno plafon bi mogli da prekrijete sa led panelima u obliku hexagona odnosno kao na primjeru ispod.


 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Ideja svakako unikatna i moguca uz neki poprilicni budzet.Najvise mi se svidja ideja o kliznim vratima.Koliko se dobro secam postoji odeljak "kuhinja" koja bi se bar po mom misljenju trebala ograditi na neki nacin kada se ona koristi, naravno klizna vrata nisu potrebna, moze resiti sa nekim od kuhinjskim aspiratorom a opet pljeskavice i mirisu lepo no da ja radim za sebe kuhinju bi definitivno nekako ogradio.
 

E1337K

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.10.2016.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Ideja svakako unikatna i moguca uz neki poprilicni budzet.Najvise mi se svidja ideja o kliznim vratima.Koliko se dobro secam postoji odeljak "kuhinja" koja bi se bar po mom misljenju trebala ograditi na neki nacin kada se ona koristi, naravno klizna vrata nisu potrebna, moze resiti sa nekim od kuhinjskim aspiratorom a opet pljeskavice i mirisu lepo no da ja radim za sebe kuhinju bi definitivno nekako ogradio.
Vrata pored simbolike cooling systema u Axe-R projektu, sluze i za izolaciju prostora dje ce se uglavnom snimat od zvuka iz kuhinje jer je to jedna od prometnijih prostorija u svakoj kuci
 
Vrh