• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ati 5850 utisci

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ja nikada nisam podesavao catalyste, uvek sam namestao sta moze iz igre, isto tako i sa nV.... Ja jednostavno ne vidim razlog za neko specijalno podesavanje sem eventualno forsiranog AA i AF-a... I uvek je sve radilo do jajzza.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bolje da nisam ni pitao.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Znam da nisam pomogao uopste, ali mislim da je za te stvari daleko bolji ATT ukoliko si uspeo da ga instaliras. U njemu sam pravio profile koji su radili perfektno, CCC sam instalirao par puta ali od njih nikakve koristi nikada nisam imao.

A ti ne gresis nigde, jedini je problem sto nema kao kod nV preconfigured profile za odredjene igre, osudjen si da peske odradjujes svaki put istu stvar za drugu igru.
Ja sam se vodio logikom - jedan profil - sve igre. Eto...
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam se vodio logikom - jedan profil - sve igre. Eto...
Probao sam ATT i ta stvar sa profilima radi super. Medjutim, nesto se cudno desava kada aktiviram neke opcije u samom ATT desi se da ceo ekran zatreperi (kao kada se menjaju rezolucije recimo). Videcu da li je izasla podrska za 9.12 pa da probam opet.

Kad smo vec kod CCC, zamolio bih vlasnike ATI- kartica koji imaju Win7/Vistu da pogledaju Event Viewer pod Applications and Services Logs pa ACEEventLog i da mi kazete koliko imate stavki. Evo ja sam obrisao taj log i pokrenuo CCC i kliknuo na OK (da ga zatvorim). Za to kratko vreme je vec upisao 10 exception-a u ovaj log !
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
18 upisanih od startovanja racunara ...
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
18 upisanih od startovanja racunara ...
Ja ih imam vec 209 za danas.

Imam jos jedno pitanje za vlasnike 5850. Kada kliknete desnim tasterom na ATI tray ikonicu, koliko vam se puta pojavljuje ATI Radeon HD 5800 Series. Meni se pojavljuje tri puta, nemam pojma zasto.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Ja ih imam vec 209 za danas.

Imam jos jedno pitanje za vlasnike 5850. Kada kliknete desnim tasterom na ATI tray ikonicu, koliko vam se puta pojavljuje ATI Radeon HD 5800 Series. Meni se pojavljuje tri puta, nemam pojma zasto.
Pa srpski tri put!!! :D
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Imam jos jedno pitanje za vlasnike 5850. Kada kliknete desnim tasterom na ATI tray ikonicu, koliko vam se puta pojavljuje ATI Radeon HD 5800 Series. Meni se pojavljuje tri puta, nemam pojma zasto.
I kod mene je 3, verovatno 1 dvi, 2gi dvi i treci hdmi. :rolleyes:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Pazi, ja sam flashno svoj powercolor sa asus bios-em, mozda i tu ima necega, GX ima sapphire, i mislim da nije flashno, a mislim i da je na win7, cekamo da on kaze nesto na ovu temu, mada mene ova informacija nesto bas i ne interesuje mnogo :)
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pazi, ja sam flashno svoj powercolor sa asus bios-em, mozda i tu ima necega, GX ima sapphire, i mislim da nije flashno, a mislim i da je na win7, cekamo da on kaze nesto na ovu temu, mada mene ova informacija nesto bas i ne interesuje mnogo :)
Ni mene, nego mi zanimljivo. Cak sam isao dotle da pocistim sve gluposti iz registry-a za moj monitor:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\DISPLAY\VSC8420

Naime, imao sam preko 20 podkljuceva (izgleda da se generisu kod svake reinstalacije drajvera). Pod W7 i Vistom je to brisanje nezgodno (zbog vlasnistva i prava pristupa) ali sam resio problem pomocu programa subinacl. Ako nekoga interesuje mogu da napisem kratko uputsvo.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OK.

Pod Windows 7 (verovatno je isto i pod Vistom) je skoro nemoguce obrisati neke kljuceve (osim ako nista mazohista). Konkretno, radi se o podkljucevima od HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\DISPLAY kljuca. Za moj model monitora, kreira se nov kljuc VSC8420 a u okviru njega neki novi tipa 5&3b0d11f2&0&UID1029. U slucaju vise instalacija/deinstalacija grafickih drajvera ovi kljucevi mogu da se namnoze (samo su drugacije oznake). Resio sam da pocistim sve podkljuceve koji su i hijerarhiji ispod DISPLAY kljuca (znaci VSC8420 i nanize). Za pocetak sam probao iz regedit-a da promenim ownership pa da dam sebi full privilegiju pa da brisem kljuceve. To moze da se uradi ali je problem sto je to velika pesadija a i cak da uspete da obrisete sve podkljuceve, pojave se neki novi. Pa kad njih obrisete, pojave se opet neki novi. Tako da je to vrlo zamorno.

Brzi nacin je da skinete SubInACL

SubInACL is a command-line tool that enables administrators to obtain security information about files, registry keys, and services, and transfer this information from user to user, from local or global group to group, and from domain to domain. For example, if a user has moved from one domain (DomainA) to another (DomainB), the administrator can replace DomainA\User with DomainB\User in the security information for the user's files. This gives the user access to the same files from the new domain.
Program se instalira u C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools (primer za 32-bitni sistem). U principu mozete iz tog foldera da izvucete subinacl.exe i da ga stavite u neki folder koji vam je u PATH-u (ja drzim korisne programe u C:\Util koji je u PATH-u) i da deinstalirate paket posto je taj exe dovoljan.

Prvi korak

Otvoriti komandni prompt i kucati:

Kod:
subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\DISPLAY /setowner=DOMEN\KORISNIK
Da ne komplikujem previse, DOMEN je najcesce naziv masine, KORISNIK je username pod kojim ste se logovali (mislim da treba da ima administratorska prava). Recimo ako se racunar zove KANTA a korisnik je Pera onda bi bilo setowner=KANTA\Pera. Trebalo bi da moze i bez DOMEN-a, znaci samo setowner=Pera.

Kada se sve zavrsi, ispisace na kraju nesti tipa:

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:        9, Modified        9, Failed        0, Syntax errors        0
Bitno je zapamtiti koliko ih je modifikovao (9) jer dolazi sledeci korak pa ce se pojaviti novi potkljucevi (gore pomenuti).

Drugi korak

Zatim se izvrsi sledeca komanda:

Kod:
subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\DISPLAY /grant=DOMEN\KORISNIK=f
Vazi ista prica kao i za setowner, s tim da f podrazumeva full access.

Rezultat ove komande treba da bude slican prethodnoj:

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:        9, Modified        9, Failed        0, Syntax errors        0
Ovim nije zavrsen proces (setite se price o tome da se neki kljucevi pojave) pa je potrebno ponoviti prvi korak i videti koliko je kljuceva modifikovano:

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:       12, Modified       12, Failed        0, Syntax errors        0
Sada ih je 12 (poraslo je sa 9 na 12, tj pojavila su se 3 nova koja sprecavaju da obrisete sve ispod DISPLAY kljuca). Ponovo izvrsiti drugi korak:

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:       12, Modified       12, Failed        0, Syntax errors        0
Pogadjate, opet treba ponoviti prvi korak zatim drugi korak sve dok broj kljuceva koji je procesiran ne prestane da raste.

Prvi korak daje sada 24 (pojavilo se 12 novih):

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:       24, Modified       24, Failed        0, Syntax errors        0
Zatim drugi korak:

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:       24, Modified       24, Failed        0, Syntax errors        0
Opet prvi korak (repetitio est motherfucker):

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:       36, Modified       36, Failed        0, Syntax errors        0
Opet drugi korak:

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:       36, Modified       36, Failed        0, Syntax errors        0
Opet prvi korak:

Kod:
Elapsed Time: 00 00:00:00
Done:       36, Modified       36, Failed        0, Syntax errors        0
I tu je kraj posto broj kljuceva nije porastao. Ostaje jos da startujete regedit, odete na HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\DISPLAY\VSC8420, desnki klik i delete i to je to.

Mozda ovo izgleda kao puno posla ali nije, posto je dovoljno otkucati dve komande i samo ih vrteti (srecom te postoji history u komandnom promptu pa strelica gore/dole resava stvar). Pre nego sto sam cistio ovu granu imao sam preko 1000 kljuceva. Da samo to rucno uradio verovatno se ne bih osecao dobro.

Bitno je da napomenem da ne morate ovo da radite iz safe moda i vrlo je bitno da vodite racuna koje kljuceve brisete. Prethodno uradite backup registry-a jer ako nesto krene naopako da mozete da se spasete. Takodje, ne snosim odgovornost za stetu nastalu ovim postupkom. To sto je kod mene proslo OK ne znaci da ce kod nekog drugog proci bez problema.
 
Poslednja izmena:

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Hvala!
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pazi, ja sam flashno svoj powercolor sa asus bios-em, mozda i tu ima necega, GX ima sapphire, i mislim da nije flashno, a mislim i da je na win7, cekamo da on kaze nesto na ovu temu, mada mene ova informacija nesto bas i ne interesuje mnogo :)
Pa napisao sam kolko ih imam :) sad ih verovatno ima jos duplo vise. Moja karta je fleshovana MSI biosem zbog overkloka...Iskreno, nemam nameru da se igram sa ovime, radi mi sve, ne interesuje me kako dok radi :) A ako radi ne treba popravljati i meni ta filozofija odgovara :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
da, isto tri, pa to im je ona fora nova multi view kako se vec zove, 3 displeja na jednu kartu...
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Klasični ATI drajverski problemi. Nevereovatno je koliko dugo im treba da ispeglaju drajvere za nove proizvode. Ja nisam imao nekih problema tog tipa sa 4870x2, ali je bilo drugih glupavih problema (tipa loša optimizacija CF-a za neke naslove, loša kontrola 2D klokova). U principu ništa što je mnogo uticalo na stabilnost, ali je pokazalo da je tim koji radi Catalys u konstantnom zaostatku i da se više baziraju na optimizaciju performansi nego na rešavanje problema. Naravno to ostavlja utisak da ne prate žalbe korisnika i da loše testiraju nove drajvere...
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Klasični ATI drajverski problemi. Nevereovatno je koliko dugo im treba da ispeglaju drajvere za nove proizvode. Ja nisam imao nekih problema tog tipa sa 4870x2, ali je bilo drugih glupavih problema (tipa loša optimizacija CF-a za neke naslove, loša kontrola 2D klokova). U principu ništa što je mnogo uticalo na stabilnost, ali je pokazalo da je tim koji radi Catalys u konstantnom zaostatku i da se više baziraju na optimizaciju performansi nego na rešavanje problema. Naravno to ostavlja utisak da ne prate žalbe korisnika i da loše testiraju nove drajvere...
Ja sad ne mogu da kukam preterano, zakacilo me svasta od bugova od kada sam presao na ATI ali nista toliko dramaticno. Ali ovo mi se ne svidja uopste.
 

Maverick78

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.11.2009.
Poruka
115
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-3570K@ 4.3GHz & CM Hyper 212+
Motherboard:
MSI Z77A-G43
RAM:
8GB DDR3 Corsair Vengeance 1600mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 670 OC
Display:
Dell UltraSharp U2312HM
HDD:
Crucial M4 128GB SSD - WD 1.5 TB
Sound:
Logitech S220 & Steelseries Siberia V2
Case:
Cooler Master 690
PSU:
TT Toughpower 750W
Optical drives:
Pioneer 215D DVD-RW
Mice & keyboard:
Razer Lachesis 5600 & Razer Lycosa
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Ove sivo-crne linije, na slici iz linka sto si postavio, meni se to desavalo isto dok sam imao 4870. Identican problem. Samo nije bilo tako ucestalo. Povremeno bi recimo u toku igre, samo zablokiralo, crno-sive linije preko ekrana i pomagao je samo restart. Nikad nisam uspio totalno da rjesim. Jednostavno se povremeno to moralo desiti koje god drajvere da sam imao, cak i nakon friske instalacija OS-a. Doduse nije se to desavalo tako ucestalo. Kasnije kad sam prodao tu kartu, nije htjela da radi kod momka koji ju je kupio, a imao je Asus P5Q SE plocu. Ja imao i tada ovu sto sad imam, Asus P5Q Pro. Kod mene je opet radila ok, kod njega nije htjela nikako. Klasicni Ati-Intel chipset problem. Vratio mu lovu, pa je prodao liku koji ima Abit cini mi se P35, i kod njega je radila ok posle.
 
Vrh