• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Apple and Sony ios and android

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Jasno je uvek bilo,out of the box ios bolje radi a android mora malo da se "cacne";)
 

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Stvarno, ja poznajem jednog lika sa iPhone-om. Svi ostali koriste android, eto to je sigurno 150-1 za android. Mozda ti obitavas u nekom apple svetu pa je to tako tamo. Mada mi deluje poprilicno iluzorno da iPhone drzi 30% trzista kod nas, to mi je tesko poverovati.

Slazem se da je iPhone ***** proof, posto je sistem bez JB-a "plitak" u smislu onoga sto user moze da zezne. Posto se osim instaliranja fejbuka, wa drugo ni ne moze uradi.

Ipak na androidu oni koji se ne razumeju imaju vecu slobodu da svojom nestrucnoscu dovedu do problema.
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Evo lepo rece covek. Plus sto se kod nas kupuju dosta jeftini pa i nekad no name androidi usled besparice, ali to ne racunam u poredjenje.

Telefon od preko 300evra ne bi smeo da zabaguje. Android telefoni (pogotovo kinezi) se cesto hvale nekim super specifikacijama, bla bla, a ovamo ne mogu ni osnovno da rade.

I da se razumemo ja nisam nikakav apple fanboy, cak se i ne slazem sa stavovima kompanije uopste, i bio sam protiv njih, ali jednostavno covek kad stavi sve na papir (mislim na realne stvari, pouzdanost za obicne ljude a ne neke koji 24h bulje u telefon) iOS mi dodje najbolja opcija. Ne mogu da lazem, svaki android mi je bagovao.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nije stvar u tome da li strucan ili nestrucan pravi problem na androidu. Problem je sto ne mozes da zeznes sistem na iOS-u losom aplikacijom. Ne mozes ni na windowsu koliko znam. Ali na androidu jedan Clean Master koji ce svako instalirati ko nije "geek" jer ga trpaju svuda, jako lako zezne sistem.


Sent from mighty voodoo magic
 

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Sa time se slazem. Ali opet to je do korisnika, ne do sistema. Dva razlicita sveta, i dve razlicite filozofije. Svako moze da odluci sta mu vise odgovara.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Sa druge strane, hi end telefoni da bi radili kako treba imaju hardver koji jede malu decu. E taj hardver jede bateriju. Zato Android bez 3000mAh nije neki sistem... Android je lepo radio na 2.3.6... Posle toga je dosao haos neoptimizovanosti. Gomilu telefona sam promenio, mislim da su mi najbolje radili telefoni iz tog doba..


Sent from mighty voodoo magic
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poslednja izmena:

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Evo ja se interesujem za telefone, moze se nazvati i ''geek-om''

Ali u skladu svojih potrebe sam i uzeo svoj telefon sada. Meni realno i ne treba mnogo toga da menjam. Ako telefon lepo radi, ima sve sto meni treba, instaliracu 15-20 aplikacija i uzivati u koriscenju. Zvuci cudno ali tako je.

Naravno da je prednost kada radi out of the box, 95% ljudi nisu geek-ovi.

Dosta zavisi i do korisnika, na iOS se prilagodis, android prilagodjavas sebi. Mada mene svako ko je pitao da mu ubacim cyanogenmod, da mu rootujem telefon, da mu ubacim launcher itd, nije me pitao to zbog personalizacije, vec zato sto mu telefon slabo radi, koci, pa se nada da ce ga tako softverski popraviti. Ovo je cinjenica. I to brzo dosadi, rootovanje launcheri i to da menjas svaki dan, neka ga fabricki. Dosadi posle nekog vremena.

Kod mene je situacija mozda 40 androida na 1 ajfon, ali ovo sam siguran da je zato sto narod nema para. Da imaju pare siguran sam da bi mnogo vise prosecnih ljudi a pogotovo devojaka imali ajfon, dok bi ovi geekovi uzeli nesto tipa s4. Dakle treba i tu gledati, ajfonovi su uglavnom dosta skuplji, dok vecina uzima alcatel/zte/huawei na pretplatu.

Edit: voodoo koji mob ti imas? ako je android kakvo je tvoje iskustvo posto vidim da si u toj prici
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.826
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
I to brzo dosadi, rootovanje launcheri i to da menjas svaki dan, neka ga fabricki. Dosadi posle nekog vremena.
Ovo podpisujem. Zato pazarih z3 compact i platih par aplikacija koje koristim i niti se igram sa rutovanjem niti bilo cim drugim, konacno imam tel koji je najblizi onom kako tel. treba da izgleda i radi bez cackanja.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Nisu svi androidi isti, nexus, sony i htc telefoni rade najbolje. A nije realno porediti iPhone 5s i neki tamo raspad android nize klase (posebno kineske, lg, samsung..).

Meni su iphone i uopste Apple uredjaji vrh ali mi trenutno vise lezi android kao OS. Ali apple trenutno ne nudi telefon sa krstenom baterijom, ip 5s/6 bateriju bih sprzio za 2-3h voznje bajsa uz gps, jace osvetljenje i muziku, kameru. Zato moj sledeci fon mora da ima bar 3000 mAh (ili 2600 mAh kod Z3c). U skoro svim drugim uslovima koriscenja ne bih imao problem sa ip 5s/6 autonomijom.

5s mi je vrhunski telefon, samo da ima 4,3'' displej i jacu bateriju mislim da bih odavno kupio taj fon.
Ali moram da napisem da u realnom radu sony Z1 ne ostavlja nista losiji utisak u smislu brzine i fluidnosti. Zbog veceg ekrana sve to deluje i bolje, izrada i materijali su tu negde, ipak Z1 ima IP58 zastitu. Ali sa druge strane cesto mi je gotivno sto je 5s i dalje telefon a ne phablet, mozda je najbolja kombinacija imati 5s/sony z3 u dzepu i Z2 tablet/ipad :D

Ne znam da li sam u manjini, izgleda da jesam, ali meni je prakticno svejedno da li imam ios ili android sa krstenim skinom, bitno mi je da uredjaj kao celina odlican i premium. Iz tog razloga gotivim i par WP Nokia modela ali recimo L930 fali jaca baterija, inace je telefon super samo WP kao os smara..
 
Poslednja izmena:

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
tebe smatram kao ozbiljnijeg u toj prici o telefonima, i slazem se

Sa sonyjem imam najbolje iskustvo kod androida. koristio sam 2 slabija modela i osim ponekog malog baga sve je proslo ok. Dobar je skin. Htc nisam koristio, ne znam.
Nexus sa lollipopom vise nije ono sto je bio, zna da baguje dosta vise, kada radi to je full, jako je brz.

Isto se slazem da je manji telefon ok, a posto ja ne koristim nesto mnogo, ok mi je baterija na 5s. Nije nista posebno kada koristim wifi + muziku itd, brzo se trosi, ali je stand by super, telefon idealan za moje potrebe, premium dizajn i zavrsna obrada su samo plus.

Kada bih uzimao android to bi sigurno bio z3 compact, iskreno ne vidim potrebu za nekim ''powerhouse'' telefonima tipa note 4 sa 3gb rama za nekog korisnika ko bi koristio normalan softver (prica o productivity na telefonu u koji se bulji ceo dan kod mene ne pije vodu). Tako da mi ni kod androida specifikacije nisu najbitnije nego taj neki user experience.

Valjda se iz ovih mojih komentara vidi da nisam pristrasan, niti me briga ciji telefon nosim, ionako dajem pare nekim tamo kompanijama, gledam sta je najbolje za moje zahteve koji nisu nesto, trenutno je to 5s
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@telep, na iphone mozes da slušaš muziku do mile volje, baterija jedva da curi, GPS ce ti pojesti svaku bateriju ali ne znam koji ce ti to u tolikoj meri, verovatno ima neku namenu ;)
Da je ekran na ip5s 4.3", vec ne bi bio toliko ergonomican kao sto je sad za rad. Mnogi se vraćaju sa 6-ce na 5s, znam par ljudi koji to hoce, upravo zbog veličine telefona...
Iphone sa 1500mAh gura Usage kao Android sa 2800mAh... No, svako ima svoje potrebe i ima pravo da koristi sta hoce/moze na način na koji hoce ili pak moze :)
Meni je malo dosadilo da nosim ovaj 5s toliko dugo ali ne znam sta bih uzeo. Ip6 necu, ne odgovara mi dizajn i velicina. Android jos neko vreme necu ni razmatrati sem ako HTC ne izbaci neko čudo... Ostale ne gotivim, jedino je HTC oduvek imao kompletan i stabilan framework.. Ne launcher kao ostali, vec komplet framework koji je radio posao... Možda bih uzeo M9 mini kad vidim specifikacije kad izadje..

Sent from mighty voodoo magic
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
^ tu dolazimo do price o bezelima i iskoriscenju povrsine kucista.

Sony Z3c nije mnogo veci od 5s a ima 0,6'' veci displej, 1040 mAh vise, stereo zvucnike, IP68 zastitu i veci senzor kamere ;)

A ni Z3c nije bas poznat po minimal bezelima, npr LG bi u kuciste te velicine bez problema spakovao 4,8'' displej (naravno bez IP68 itd, mislim na telefon G3 dizajna).

IP5s kuciste opusteno ima prostora za 4,3'' displej ali eto, tada im to nije bio plan.

I kao sto sam vec rekao, telefon sa 4'' ekranom i manjim dimenzijama cesto kapiram kao prednost, posebno kad ga koristim kao telefon i to u pokretu, zato i ne menjam Sony XP jos uvek mada me ocajna autonomija pri duzem koriscenju GPS zesce smara i ogranicava.

@5rovic
Kapiram o cemu pricas, i meni bi 5s baterija bila sasvim dovoljna jer jednostavno ne mogu dugo da blenem po netu preko telefona, pa makar imao i 6'' displej ali ipak ima situacija (napisah vec iznad kojih) kada bi mi se 5s ugasio posle 2-3h.. samo zbog toga merkam model sa sto jacom baterijom a i ne menjam cesto telefone pa da se obezbedim za naredne 2 godine.
 
Poslednja izmena:

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
To da, ali ako se ugura takav ekran kao sto kazes 4.8 to je onda dosta siroko, i ja jednom rukom tesko da cu moci sa sigurnosti upravljati tim telefonom, da spustam status bar.

sa druge strane nije to neka velika promena, ekran je veci, ali se na ovom vidi sve. Za youtube je ok. Filmove sigurno necu da gledam na telefonu. Kod mene je to prilicno odvojeno, zna se ovo osnovno radim na mobu, ostale ozbiljnije stvari na kompu. Da mi treba veci ekran, pre bih uzeo kombinaciju 5s/z3c + tablet (uglavnom po kuci) nego neki phablet naravno.

I tu zavisi sta kome treba, meni bezeli nikako nisu beskorisna stvar i ok su na 5s. Mozda da je gornji malo manji tj nizi, ali ok.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni realno i ne treba mnogo toga da menjam. Ako telefon lepo radi, ima sve sto meni treba, instaliracu 15-20 aplikacija i uzivati u koriscenju. Zvuci cudno ali tako je.
Ovo važi i za mene :)

Plus, meni se baš sviđa kako izgleda TouchWiz na Samsungu, izgleda puno lepše od čistog Androida.

Naravno, nervira me što sada nema solidnih novih Androida (pre svega Samsunga) sa manjom dijagonalom (4-4,5"), a sa solidnim hardverom - ne interesuje me "vrhunski" hardver, nego solidan.
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Ovo važi i za mene :)

Plus, meni se baš sviđa kako izgleda TouchWiz na Samsungu, izgleda puno lepše od čistog Androida.

Naravno, nervira me što sada nema solidnih novih Androida (pre svega Samsunga) sa manjom dijagonalom (4-4,5"), a sa solidnim hardverom - ne interesuje me "vrhunski" hardver, nego solidan.
Izgled je stvar ukusa, ali posto sam koristio cist android godinu i kusur, mogu ti reci da samsung ima mnogo vise opcija iliti ''features''. Jeste to sve malo nabacano ali svaki prosecan covek koji se ne razume toliko se odmah snadje na samsungu, a kad mu dam nexus koji je sve nesto povezan preko clouda, covek se izgubi. Ima samsung i za kameru mnogo vise opcija.

Sto se tice tvog posta izgleda da su sad 5.5" telefoni u trendu, videh da je samsung izbacio neke a3 i a5, ali generalno slabo ima tih manjih tj. normalnih telefona covek da odabere.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@telep, džaba manji bezeli i veci ekran kad ja palcem necu moći dohvatiti gornji levi cosak. Na 5S sam na kraju svojih mogucnosti da komotno dohvatim gornji levi cosak.. Za 0.1" necu moći...


Sent from mighty voodoo magic
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
@telep, džaba manji bezeli i veci ekran kad ja palcem necu moći dohvatiti gornji levi cosak. Na 5S sam na kraju svojih mogucnosti da komotno dohvatim gornji levi cosak.. Za 0.1" necu moći...


Sent from mighty voodoo magic
Isto i ja. da je veci ne bi valjao. Znaci valjda i to sto je nesto uzi.
Ona prica da je 4.7 idealno ne pije vodu. Pod idealnim podrazumevam da dohvatim donju ivicu telefona i gornji levi cosak bez pomeranja ruke...znaci da ne moram da spustim/podignem telefon.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Pa dobro, neko ni telefone sa 4'' ekranom ne moze normalno da koristi a ima ljudi kojima je i Note 4 taman, sve zavisi da li neko ima malu saku ili lopatu.
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
To da, ali note 4 je veliki i za ljude sa vecom sakom. Ja imam normalne sake, mozda cak i malo vece. Nexus 5 je bio maximum a morao sam njega da pomeram tj nikako nisam mogao da dohvatim gornji levi ugao...

Ja pod koriscenjem jednom rukom podrazumevam da sam 100% siguran da mi mob nece ispasti dok ga koristim. na ulici, ako ga izvadim na brzinu, ako se krecem itd. Ne verujem da iko moze note 4 da drzi i da manevrise preko celog ekrana, a pritom sa sigurnoscu da kaze da mu nece ispasti.

Mozda bi tu maksimum bio neki G2 zbog nesto tanjih bezela
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.519
Rezultat reagovanja
155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ja ne mogu da izbacim naviku da koristim telefon jednom rukom. Ono sto prica voodoo je realnost, nazalost, posto nisam uopste za kompom postao mi je potreban veci telefon pa sam zato i uzeo 6 plus u suprotnom bih 5s nosio jos mnoooogooo dugo, ali bitno je da je ostao u familiji kao i 4s koji sada nosi mama :D
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ma da, phablet je super dok lezis i blenes u ekran u landscape polozaju :d A inace me smara kad uzmem G2, Z1, Note 3 i jedva koristim telefon jednom rukom a imam malo vece sake.

Ali opet nije isto kad koristis neki krs sa ekranom oko 4-4,3'' i 5s, npr izradu, kameru, audio cip i ekran kao 5s i dalje nema nijedan 4'' smartfon na svetu a verovatno nikada nece ni imati, jedino sony xperia p iole moze da mu parira mada to je telefon kao ip4, mozda delimicno i 4s, sa 4'' displejom i to bi bilo realnije poredjenje.

Tablet + neki kompakt fon, vrh kombinacija.
 

Sam633

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
1.286
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
S tim da se smoriš, kad se vratiš sa tableta na "kompakt".
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.519
Rezultat reagovanja
155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ako se zahebem i uzmem auto, vraticu se na 5s sigurno i uzeti ipad 10" :D
 

OWERKLOKER

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.03.2012.
Poruka
849
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I5 2400
Motherboard:
Gigabyte H61M USB3V
RAM:
12GB DDR3
VGA & cooler:
Gigabyte 1050Ti
Display:
AOC 22 IPS
HDD:
3x1TB + SSD 120GB
Sound:
Genius 5000 5.1
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
Cooler Master RS 500W
Optical drives:
Samsung neki
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1 x64
Other:
MSI CR500
Hsv, da li je moguce da so uporedio XP sa 5s? Cak i sa 4s? Svi znamo ds obozavas Sony ali ovo je preterivanje.
Sto se tice velicine, zasto je vazno dohvatiti gornji levi ugao telefona?
 
Vrh