• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Antec HCG 850W (Uginuo) :)

GeNaKrul

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.03.2015.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I9 9900K @4.7Ghz / Cooler Master Liquid ML240L RGB
Motherboard:
GIGABYTE Z390 Aorus Elite
RAM:
G.SKILL 16GB Ripjaws V 3200MHz (2x8)
VGA & cooler:
GIGABYTE GTX 1080 Ti Aorus Xtreme 11GB
Display:
BenQ XL2430T 144Hz
HDD:
Samsung EVO 850 250GB / WD Red 1TB x2 / WD Blue 1TB / WD Purple 1TB
Sound:
SteelSeries Siberia Elite
Case:
Cooler Master H500P White
PSU:
Superflower Leadex 1000w Platinum
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator / Logitech G5 / Steelseries Qck+ Vengeful Spirit Limited
Internet:
AVcom 60/8 & MTS 10/1
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Other:
https://www.twitch.tv/genakrul
Pozdrav drugari, da li se isplati popravljati napajanje Antec HCG 850M? I da li su te stvari uopste moguce posto sam ja skeptik za stvari koje se servisiraju. Naime uzeo sam pre 4 dana napajanje sa oglasa od lika koji zivi u Subotici pa je klasika da je to napajanje naravno i iz Madjarske. Napajanje je kostalo 80eura (na oglasima), novo kako sam mogao videti na neweggu i slicnima je 110$ sto ce reci da je kod nas i u okolnim drzavama sigurno 110-120eura sto ce reci da mi napajanje covek nije dao ispod cene, to je neka realna cifra. Ono sto on kaze je da je napajanje staro 2 godine. Kada je napajanje stiglo stvarno se jasno vidi stiker preko srafa da nije cackan "warranty void if removed" kao i drugi srafovi, znaci jasno se vidi da nije nista pokusvano niti budzeno i popravljano. Ono mi je prodato kao ispravno i to je trajalo nekih 3-4 dana. Sa njime sam tih 3-4 dana terao sledece

> Gigabyte 990FXA ud3.0
> Sapphire R9 280x Toxic
> AMD Fx 8350
> Geil eVo Veloce 2x4GB
> 2 Obicna WD Hard Diska i 1 SSD Kingston.
> Captain 360mm
> 8 Ventilatora

Sinoc sam ugasio PC pred spavanje i jutros kada sam hteo da ga upalim to nije bilo moguce, video sam da mis ne svetli kao i to da na usb kablovima nemam napona (htedoh da punim mp4 za trening).
Vratio sam svoje napajanje staro 7 skoro 8 godina Cooler Master "eXtreme Power 650w" i sve radi u fulu i tu je bilo jasno da to napajanje vise ne radi (Antec).

Sada ono sto mene zanima posto garanciju nemam jer je od preko i posto je crklo kod mene posle 3-4 dana koriscenja da li je ova komponenta popravljiva i da li se to isplati ili u kantu? Kazu da je unutra Seasonic i da to uopste nije toliko lose napajanje, ali opet meni nije jasno kako tako da crkne kao da je obican kinez od 1500dinara, jos i nije iskoriscen njegov potencijal jer verujem da moze da pogura i dve 280x, nije se grejao i nije pokvazivao tih 3-4dana nikakve anomalije, ugradjen je u HAF X kucistu pa je da kazem imao 200mm ventilator sa strane dodatno.

Pozdrav
 

kiaTech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2015.
Poruka
256
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4460
Motherboard:
Msi H81m-p33
RAM:
Kingston Hyperx Blue 8GB kit
VGA & cooler:
MSI GTX 970 - stock kuler
Display:
Acer Vx229h
HDD:
1TB Seagate
Sound:
Integrisan
Case:
Raidmax Seiran 2
PSU:
Cooler Master BC600 v2.
Mice & keyboard:
Bloody v7m
Internet:
40/4
OS & Browser:
Windows 8.1
Pozdrav drugari, da li se isplati popravljati napajanje Antec HCG 850M? I da li su te stvari uopste moguce posto sam ja skeptik za stvari koje se servisiraju. Naime uzeo sam pre 4 dana napajanje sa oglasa od lika koji zivi u Subotici pa je klasika da je to napajanje naravno i iz Madjarske. Napajanje je kostalo 80eura (na oglasima), novo kako sam mogao videti na neweggu i slicnima je 110$ sto ce reci da je kod nas i u okolnim drzavama sigurno 110-120eura sto ce reci da mi napajanje covek nije dao ispod cene, to je neka realna cifra. Ono sto on kaze je da je napajanje staro 2 godine. Kada je napajanje stiglo stvarno se jasno vidi stiker preko srafa da nije cackan "warranty void if removed" kao i drugi srafovi, znaci jasno se vidi da nije nista pokusvano niti budzeno i popravljano. Ono mi je prodato kao ispravno i to je trajalo nekih 3-4 dana. Sa njime sam tih 3-4 dana terao sledece

> Gigabyte 990FXA ud3.0
> Sapphire R9 280x Toxic
> AMD Fx 8350
> Geil eVo Veloce 2x4GB
> 2 Obicna WD Hard Diska i 1 SSD Kingston.
> Captain 360mm
> 8 Ventilatora

Sinoc sam ugasio PC pred spavanje i jutros kada sam hteo da ga upalim to nije bilo moguce, video sam da mis ne svetli kao i to da na usb kablovima nemam napona (htedoh da punim mp4 za trening).
Vratio sam svoje napajanje staro 7 skoro 8 godina Cooler Master "eXtreme Power 650w" i sve radi u fulu i tu je bilo jasno da to napajanje vise ne radi (Antec).

Sada ono sto mene zanima posto garanciju nemam jer je od preko i posto je crklo kod mene posle 3-4 dana koriscenja da li je ova komponenta popravljiva i da li se to isplati ili u kantu? Kazu da je unutra Seasonic i da to uopste nije toliko lose napajanje, ali opet meni nije jasno kako tako da crkne kao da je obican kinez od 1500dinara, jos i nije iskoriscen njegov potencijal jer verujem da moze da pogura i dve 280x, nije se grejao i nije pokvazivao tih 3-4dana nikakve anomalije, ugradjen je u HAF X kucistu pa je da kazem imao 200mm ventilator sa strane dodatno.

Pozdrav

Da li si kontaktirao lika koji ti je prodao napajanje, cenim da je vec imalo nekih problema pre nego sto ti je prodao :rolleyes:
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Пипљив је то посао и није за шалу, ако имаш некога ко се разуме и ко може да га истестира, среди за мале паре наравно да се исплати, само може да се деси следећи пут када цркне да повуче још нешто за собом тако да.... коцкање у сваком случају.
Ја бих га на твом местуо ставио као неисправно на продају и узео пар евра тако.
 

GeNaKrul

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.03.2015.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I9 9900K @4.7Ghz / Cooler Master Liquid ML240L RGB
Motherboard:
GIGABYTE Z390 Aorus Elite
RAM:
G.SKILL 16GB Ripjaws V 3200MHz (2x8)
VGA & cooler:
GIGABYTE GTX 1080 Ti Aorus Xtreme 11GB
Display:
BenQ XL2430T 144Hz
HDD:
Samsung EVO 850 250GB / WD Red 1TB x2 / WD Blue 1TB / WD Purple 1TB
Sound:
SteelSeries Siberia Elite
Case:
Cooler Master H500P White
PSU:
Superflower Leadex 1000w Platinum
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator / Logitech G5 / Steelseries Qck+ Vengeful Spirit Limited
Internet:
AVcom 60/8 & MTS 10/1
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Other:
https://www.twitch.tv/genakrul
Procitao sam na kutiji da je proizvod izasao na trziste 2012. i da na kutiji pise warranty 5godina pa sam se vodio nekom logikom da je u garanciji do 2017. u idealnim uslovima. Upravo sam pitao lika da li moze to da se reklamira, izgleda da moze jer nije on kupio nego mu je neko uvezao iz Madjarske kao sto to rade fantasteriffic i drugi. Tip koji to uvozi kaze da je to uvozio iz IPON-a u Pesti tako nesto, uz malo srece pasce reklamacija i novo napajanje ako gleda onaj odogzo :) Izuzetno sam razocaran i baca me u depresiju da kupim tako neki corak jer jedva odvajam kintu za te komponente trgovanjem CS GO itema po 12sati dnevno kako ne mogu da nadjem stalan posao sa 22. godine :)
Sve sam u Pc-u izmenjao koliko toliko, napajanje sam hteo na kraju da uzmem neko modularno i mislio sam da je ovo okej izbor. Imam neko napajanje Cooler Masterovo koje sam uzeo u A-Mazeu u Beogradu 2007 za cudo i dalje radi bez problema. Kontao sam da sam prevaren na oglasima i da mi se ovaj sto mi je prodao nece ni javiti pa sam brze bolje pitao za savete servisa ovde na forumu, ali izgleda da ce na kraju ispasti i neka fer osoba za neverovati.
 

GeNaKrul

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.03.2015.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I9 9900K @4.7Ghz / Cooler Master Liquid ML240L RGB
Motherboard:
GIGABYTE Z390 Aorus Elite
RAM:
G.SKILL 16GB Ripjaws V 3200MHz (2x8)
VGA & cooler:
GIGABYTE GTX 1080 Ti Aorus Xtreme 11GB
Display:
BenQ XL2430T 144Hz
HDD:
Samsung EVO 850 250GB / WD Red 1TB x2 / WD Blue 1TB / WD Purple 1TB
Sound:
SteelSeries Siberia Elite
Case:
Cooler Master H500P White
PSU:
Superflower Leadex 1000w Platinum
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator / Logitech G5 / Steelseries Qck+ Vengeful Spirit Limited
Internet:
AVcom 60/8 & MTS 10/1
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Other:
https://www.twitch.tv/genakrul
Uspeo sam da izvucem sliku racuna od prethodnog vlasnika. Napajanje je u garanciji do 2017-te u Iponu. Reklamacija je moguca preko Fantasterrifika iako nije uzeto preko njega :)





Sta sve sirotinja mora da radi zarad jedne komponente :D Na zapadu to covek izbaci i poruci drugo. :)

Mada sam zabrinut jer ne znam faktor zbog cega je prestalo sa radom. Sada sam skeptik cak i po pitanju novog kada stigne :)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Bed lak.

Može da se desi i sa najskupljim napajanjem na planeti.
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Teraj na garanciju pa sta bude.
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Супер, зато је увек ВЕЛИКИ плус куповати делове са гаранцијом :)
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Vrh