• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD vs Intel u igrama (Far Cry 3 split)

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
zameni ti CPU, x4 ili x8, isto *****e, ne vredi qrca za igre. Budzet cpu je budzet cpu. Zaigre je i ovaj moj i3 bolji nego to sto ti imas, ne bih ga ja tek tak uzeo :P

edit: da ti kazem, spusti cpu na 3.6ghz i videces da imas isti fps. Onda uzmi cekic i polupaj dekadentno amd g ****o huehue :d
Era gde je klok sve (aka xp2000 klokovan na 2 ghz) je prosla, probudite se! Sve ste ste ustedeli na kupovini phenoma ce te platiti na cupriji! AMD je do 30% losiji za igre, pogledajte testove. Jeftiniji CPU iz AMD i skuplja grafa iz nVidijie neiduy bas dobro. Otvorite temu i dacu vam dokaze i rezove za to. AMD je crap za igre.

edit1: sto je najgore, zaglavili ste na platformi i QQ niko nece to da kupi jer je evidetno da svaki, cak i najslabiji i5 radi bolje u igrama nego najjaci overklokovani x8 amd. OK oce neko da kupi, ali za sitne repa. Bez uvrede molim, ali testovi pokazuju da ni 5ghz ne pomazu amd-u kad su IGRE u pitanju.

edit2: ja ZAISTA nemam stuttering u farcry 3. FPS je taj koji tacno definise ono sto vidim na ekranu. Sve sto mogu da kazem je: okanite se jeftinih AMD-a, jesu brzi u raspakivanju ali verovatno vise igrate igre nego sto doticne raspakujete?!
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Sta je sa mozgom? Al ozbiljno :)

Kakav god da je ovaj phenom na 4Gh i 2,6Ghz NB jede za dorucak taj i3 koji ne moze da mrdne sa default kloka i ima samo 2 fizicka jezgra, HT pomaze ali ne uvek. Koliko imas gflopsa i cinebenchu? 30? :d

Ja ovo nisam skopio samo za igre, vec za zahtevan multitasking i za, za sada, napredne amaterske obrade, tu i3 nema sta da trazi pored od oc-a razvaljenog phenoma.

Da se ne bi prepucavali - FC3 je djubre sto se tice optimizacije, izgleda kao warhead na medium podesavanjima a stuca na grafickim od 30k din, ova igra bi prosto morala da klizi sa 60 fps na ultra i 4XMSAA na 6870/gtx560 i to je jasno svima ;)

Uostalom imas primere ljudi za Intel cpu i gtx560ti i jacim grafickim kojima igra stuca nezavisno od podesavanja, jednostavno fc3 je djubre i ko zna kada ce izaci patch koji pegla shuttering.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne jede brate, prdi za njim. cao.
http://www.anandtech.com/bench/CPU/2
http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/20 (listaj)
cinjenica sa kojom niko nece da se pomiri je ta da 4 jezgra + overklok ne znaci aman bas nista(kad je danasnji AMD u pitanju) u vecini igara. Slazem se da cete brze da raspakujete arhive, ali to je slanina u pivu.

PS. Znas kolko brze u igrama radi X8 procesor naspram x4 procesora? NISTA! ha!
Nista taj X4 ne radi, zato ga ni nemam, iako sam ljubitelj amd. To sto si ti napricao su price za malu decu, a ja nisam malo dete. Ti se tesi ako oces, ja iz prve ruke znam da to nije ni izbliza tako. Mozes to da klokujes na 6ghz i opet ce i3 u igrama raditi bolje ili, pa, makar slicno. Napominjem, u igrama! (pogledaj linkove gore)

PS imas primer mene i ja nemam stuttering u fc3, dodji, uveri se! ponesi pivo! :D

PPS i sta je sa mozgom? Sretno sa stavljem 6 ili 8 jezgara na tu plocu, samo nemoj da ocekujes da ti igre ista bolje rade. Sa druge strane meni ce cak i budjavi i5 2400 doneti 10-15%. Sta je sa mozgom? ;)
salu na stranu, zaleteli ste se i precenili AMD ovog puta.
edit: da se razumemo, mogao sam ti samo reci da "to sto ti nisi imformisan pravilno ne znaci da je phenom X4 bolji od i3 2100" ali sam odabrao da ti potkrepim cinjenicama i testovima celu stvar. Naravno, ocekujem da pocnes da branis svoje, to je sasvim normalna reakcija. Medjutim, za razliku od tebe, ja kad sam kupovao i3 masinu sam merio 3 puta (pre nego sto sam sekao), mogao sam kupiti proc ko tvoj, ali nisam.
 
Poslednja izmena:

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Necu da branim svoj CPU, ali probaj BF3 ili BC2 u MP-u sa i3 i jakom grafickom i videces velike FPS dropove, kojih na Phenomima II X4 nema.Takve realne testove MP-a neces videti na Anandu i drugim sajtovima.Probaj i PlanetSide 2 sa gtx680 sa i3 i na low neces preci avg 30 FPS-a u borbama, dok je na PII X4 i i5 situacija bolja.

Probao sam obe kombinacije i i3 i Phenom II X4 i u BC2 MP-u Phenom II na istom taktu sa istom grafickom ima za 40-60% veci FPS. A da ne spominjem minimalni FPS...

Jednostavno i3 nema sta da trazi protiv PII X4 u ovakvim zahtevnim igrama gde se racuna balistika, destrukcija isl.i5 je vec druga stvar.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne mogu da probam nista od toga u MP posto mi nikada nije palo na pamet da placam za crap. Najbolje mp igre su uvek bile dzabe, quake 2, counter strike i sl. Ovo ostalo mozete misu pod rep. :)
I zasto bih zaboga prisao necemu sto se zove planet side 2? Ne bitno koji cpu imam, ta igra je krsh nad krevaima i zasluzuje da autore neko upuca u cubicle-u.

A da probate vi malo intela a? Malos ste zarazeni AMD famom. Ja sam vozio tu pricu dugo i bila je ok, ali anand zapravo daje kredit AMD-u, sitaucija je bolja nego sto anand pokazuje, u smislu, amd cpu je veci krsh nego sto se vidi na onim grafikonima.
Kao sto rekoh, ja nemam stuttering u FC3
a vi na AMD-u?
Meni je prosto dosadilo da imam random probleme,stuttere i ostalo i sad to sve nemam sa intelom, a vi ste ustedeli, uzivajte u stutteru, losijem frejm rejtu i sl. Bitno je da je Ego velik, a Anand nije u pravu.

i3 i Phenom II X4 i u BC2 MP-u Phenom II na istom taktu sa istom grafickom ima za 40-60% veci FPS. A da ne spominjem minimalni FPS...
ovo je blantantna laz. Da lazes. Ajde da stavimo masine jednu pored druge da vidim to. u 100e se kladim da lazes i da to nije tako. Evon ek animan posreduje. 100e. Moze?

edit: da se razumemo, ne zelim da zvucim kako samo uvreni *****, vec jesam samouvreni ***** jer sam probao taj cpu koji imas i i3 bolje radi u igrama. 100 evra stoji. Da vidim koliko podrzavas svoj bullshit iako ti cak i review sajtovi kazu da je bullshit. Najlakse je sve prozvati bullshitom, u ovom slucaju, tvoja tvrdnja je bullshit. na 3ghz ni X8 nema sta da trazi pored i3 u igrama.

Jednostavno i3 nema sta da trazi protiv PII X4 u ovakvim zahtevnim igrama gde se racuna balistika, destrukcija isl.
100 evra. Palim ti phenom 2 u prasinu sa vecim min fps i vecim avg fps.
protip: engine koristi samo dva jezgra
 
Poslednja izmena:

zuloom

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.12.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne mogu da probam nista od toga u MP posto mi nikada nije palo na pamet da placam za crap. Najbolje mp igre su uvek bile dzabe, quake 2, counter strike i sl. Ovo ostalo mozete misu pod rep. :)
Nakon ovakve tvrdnje tvoj nad*kani stav gubi svaki smisao, čak i dalja rasprava. MP gore navedenih igara je upravo i najzahtevniji (Dodaj tu i Arma II). U čemu si ti testirao tvoj CPU? U minesweeper-u?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
testirao sam ga u tetrisu brate. I ako si ti onaj zoolom koji je igra quake 3 , znaj ja sam onaj sto te je u doticnom odvaljivao od zivota hehe :d Ako nsi, znaj da nema veze, sve sto nije quake ili ut je crap za gamepad ili klince. Iz tog raloga ispade i moja izjava. Ako mislite da ste dobri u MP fps jer ste dobri u CoD ili ne daj boze Halo, idite na quake live i patite. :d
Moja prepotentana izjava stoji, gledano iz mog ugla. Takmicio sam se protiv ljudi kojima treba ispod pola sekunde da te ubiju kad te vide, i grafika je tu sasvim nebitna. Vecina to nikada nece razumeti pogotovo ako cilja na to da igra BF3 sa max detaljima.

Ako mislis da nemamo o cemu da pricamo onda zaista nemamo. Prvenstveno jer je ovo FarCry 3 thread i ja sam se obracao nadmocnim ljudima sa nadmocnim....50e fenimima 2 sa 4 jezgra koji misle da je to zapravo bolji cpu od i3 za igre. Ti si uleteo kao slanina na kajganu.

edit: osim ako naravno nisi mislio da testiram cpu u quake 2 ili quake 3, sto je besciljno jer u danasnje vreme tu imas fps od preko 300 osim ako i dalje ne teras pentum 2 i mx400.
 
Poslednja izmena:

zuloom

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.12.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Not sure, koristio sam nick ali ne igram q3 već 3-4 godine :D
 

zuloom

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.12.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
testirao sam ga u tetrisu brate. I ako si ti onaj zoolom koji je igra quake 3 , znaj ja sam onaj sto te je u doticnom odvaljivao od zivota hehe :d Ako nsi, znaj da nema veze, sve sto nije quake ili ut je crap za gamepad ili klince. Iz tog raloga ispade i moja izjava. Ako mislite da ste dobri u MP fps jer ste dobri u CoD ili ne daj boze Halo, idite na quake live i patite. :d
Moja prepotentana izjava stoji, gledano iz mog ugla. Takmicio sam se protiv ljudi kojima treba ispod pola sekunde da e ubiju kad te vide, i grafika je tu sasvim nebitna. Vecina to nikada nece razumeti pogotovo ako cilja na to da igra BF3 sa max detaljima.
Kako ti znaš šta sam ja igrao? Arena shootere igram od početka, Čak i sada povremeno (Nexuiz, novi Nexuiz, Xonotic, Warsow) Ali ovde pričam o opterećenju višejezgarnih procesora u novim MP igrama. Na moju veliku žalost, nema nekog arena shootera koji može lepo da izbenchmarkuje višejezgarni proc (ne zalazim u to da li su igre crap ili ne)

A i ne znam zašto pokrećeš tu elitističku Quake/CoD priču odmah? Jesi li probao Arma II, Red Orchestra HoS? To svakako nisu crap igre...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
zooloma iz Q2 i Q3 znam veoma dobro jer je bio top 10 igrac quakea iz svog vremena, poput mene. Obzirom da nisi siguran da si to ti - ja sam siguran da to nisi ti. Arma 2 i ovo drugo sto si naveo...mene to druze ne interesuje uopste, prebacio sam 3 banke i za mene je to...smor. I sta tu ima da se testira uopste? Kao sto rekoh, ovo je FarCry 3 thread. AMDovci imaju stuttering, ja nemam. Nemam ni potrebu da lazem i na celu stvar stavljam 100e. To mozda i jeste neozbiljno ali ja stojim iza toga. phenom x4 na 3ghz protiv i3 na 3ghz nema sta da trazi u , recimo, FC3.

edit: pricu sam pokrenuo jer znam lika koji je igrao pod nikom zoolom. Nista vise. To ocigledno nisi ti.
PS. to jesu crap igre za MP. Pogledaj player base i sve je jasno.
 
Poslednja izmena:

2SaiNt4U

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.08.2010.
Poruka
27
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel 186
Motherboard:
Soyo
RAM:
4mb EDO RAM
VGA & cooler:
Rendition on board
Display:
12" monochrome green
HDD:
IBM 512kb 5,25inch
Sound:
n/a
Mice & keyboard:
Mitsumi w/o scroll
Internet:
Full speed 16k dial up modem
OS & Browser:
Windows 3.1 SP 25
HM, znaci recimo neka red orchestra je crap za gamepad i klince ;)

a sto se tice Q3, Sin koji je sada 14, je poceo da igra sa 2.5 godine Q3, a i cera sa 3...

to je neki training wheels za sve.
Posle, ako ne igras tako da mozes uzimati pare od toga, meni je jednostavno prevazidjen kao fun factor.

sada sa 6 godina,
http://www.youtube.com/watch?v=0t4I69TtBAQ


i pre godinu-dve
http://www.youtube.com/watch?v=IAZkrNuCQcA


sina 2001 nisam imao cime da snimam, ali je bio atrakcija na lan party-u i igraonici ;)
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
ovo je blantantna laz. Da lazes. Ajde da stavimo masine jednu pored druge da vidim to. u 100e se kladim da lazes i da to nije tako. Evon ek animan posreduje. 100e. Moze?

edit: da se razumemo, ne zelim da zvucim kako samo uvreni *****, vec jesam samouvreni ***** jer sam probao taj cpu koji imas i i3 bolje radi u igrama. 100 evra stoji. Da vidim koliko podrzavas svoj bullshit iako ti cak i review sajtovi kazu da je bullshit. Najlakse je sve prozvati bullshitom, u ovom slucaju, tvoja tvrdnja je bullshit. na 3ghz ni X8 nema sta da trazi pored i3 u igrama.

Ja pricam na osvovu licnog iskustva. Imam preko 1000h u MP BC2 i uvek gledam da detalje tako podesim da bi imao stabilan fps oko ili preko 60.
Licno sam imao E8400 klokovan na 3.6GHz, a radio je povremeno i na 3.8GHz i u avgustu 2011-te sam ga zamenio za Phenom II 955.Jedno vreme je PB spustao FPS, ali je spustao FPS na svim procesorima.Probao sam tada BC2 i na i3 2100 i nisam uocio vau razliku u odnosu na klokovani E8400 kojeg sam ranije imao, dok sa 955 to jesam.


E8400 @3.6GHz 1920 low/medium(MP) - fps se najcesce kretao oko 50 - 60 FPS sa padovima i na 25FPS.
955 @ 3.6 medium/high(MP) - fps se najcesce kretao oko 100 FPS, kod ekslozija je umeo da pada i na 40.

I ovo sve sa Radeon 6850 kartom, bez AA i blooma.

Inace pogledaj ovo:
http://www.anandtech.com/show/4135/nvidias-geforce-gtx-560-ti-upsetting-the-250-market/10

Pogledaj u cemu testiraju BC2:
The latest game in the Battlefield series - Bad Company 2 – remains as one of the cornerstone DX11 games in our benchmark suite. As BC2 doesn’t have a built-in benchmark or recording mode, here we take a FRAPS run of the jeep chase in the first act, which as an on-rails portion of the game provides very consistent results and a spectacle of explosions, trees, and more.
SP, a ja govorim o MP-u.

Zato i kazem da je anand nemerodavan za poredjenje igre u MP-u, jer razlika izmedju SP-a i MP-a postoji i drasticna je.

Tako da ja i dalje tvrdim da u MP-u 955 vs i3 daje veci FPS, iako sada uslovi nisu ni priblizno isti kao tada kada sam testirao(PB vise ne pravi FPS dropove, i klijent je updateovan na R11).Mada iskreno ni ne verujem da su sa R11 optimizovali toliko igru da poleti sa dual core CPU-ovima.

BTW Pogledaj teme na drugim forumima i procitaj utiske ljudi kako im je igra postala mnogo igrivija kada su sa dvojezgarnog CPU-a presli na quad core i trebalo bi da ti bude jasno da engine ne koristi samo 2 jezgra.Mada jeste engine neoptimizovan i ne trosi sve resurse graficke karte, ali se razlika itekako primeti u odnosu na dual core cpu.
 
Poslednja izmena:

zuloom

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.12.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PS. to jesu crap igre za MP. Pogledaj player base i sve je jasno.
Pa dobro i ja sam blizu 3 banke, ali playerbase RO2 i Arme su sve samo ne klinci. Što se za FC3 ne može reći a opet ga igraš, ne?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pa dobro i ja sam blizu 3 banke, ali playerbase RO2 i Arme su sve samo ne klinci. Što se za FC3 ne može reći a opet ga igraš, ne?
covece, FC3 = single player! :S O cemu mi pricamo druze? :)

@ThePocetnik:

ja vise ne znam o cemu ti pricas. Prvo pricas o tome kako je i3 shit naspram phema x4, na cega ja odgovorih, i ti sad pricas o tamo nekim levim igrama. DAo sam linkove, dao sam misljenje, dao sam volju za polog od 100e da ti pokazem da nisi u pravu. Sta dalje dapricamo? :P
 

zuloom

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.12.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OMG :rolleyes: i'm off...
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
covece, FC3 = single player! :S O cemu mi pricamo druze? :)

@ThePocetnik:

ja vise ne znam o cemu ti pricas. Prvo pricas o tome kako je i3 shit naspram phema x4, na cega ja odgovorih, i ti sad pricas o tamo nekim levim igrama. DAo sam linkove, dao sam misljenje, dao sam volju za polog od 100e da ti pokazem da nisi u pravu. Sta dalje dapricamo? :P
Procitaj pazljivo sta sam pisao. Nigde nisam rekao da je i3 shit.
Samo sam rekao da postoje igre(u MP delu, SP me ne zanima jer ga ni ne igram u takvim igrama i tu je mozda cak i i3 bolji) koje profitiraju od 4 jezgra i samim tim rade brze na 955 koji je, jelte, cpu sa 4 jezgra u odnosu na i3.
 

2SaiNt4U

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.08.2010.
Poruka
27
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel 186
Motherboard:
Soyo
RAM:
4mb EDO RAM
VGA & cooler:
Rendition on board
Display:
12" monochrome green
HDD:
IBM 512kb 5,25inch
Sound:
n/a
Mice & keyboard:
Mitsumi w/o scroll
Internet:
Full speed 16k dial up modem
OS & Browser:
Windows 3.1 SP 25
Meni i dalje nije jasno da li je Red Orchestra za gamepad i klince ;)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Off:
A kako bi bilo da se vratimo temi??? Posljednjih xxx postova nema veze sa temom i sve što čitam jeste prepucavanje o tome kako je neki procesor bolji od drugog a u ovoj eri su totalni šit i jedan i drugi tako mislim da bi svi trebali da ga vratite u gaće jer je previše mali da bi ga uopšte i spominjali a kamoli se hvalili ;)

O čemu vi uopšte pričate?? I3, 955be?? To su bre dinosauri u svakom pogledu! 955be je makar bio nešto kada je tek izašao, i3 je od samog početka bio šit...

Btw, gx-x, komentari su ti suvišni jer si očigledno subjektivan i ne dozvoljavaš da ti neko objasnio komentarima pa onda napadaš svim i svačim...boring :zZz:

On:
FC3 jeste neoptimizovan iako se ja uopšte ne žalim na fps sa podešavanjima na kojima ga držim. Našao sam i veprove (gx-x tnx u svakom slučaju) ali sam našao i skoro sve ostalo pa sada imam full municiju, full lijekove, full naoružanje a mislim da je i torba full... Od ostalog mi ništa i ne treba. Furam sve silenced: R700, M14 (kopije), MP5 i Bull ("potpisan" shotgun za ne daj bože :D ).

Igra je u svakom slučaju bolja od FC2. Patrole jesu naporne ali meni pretjerano ne smetaju pošto ja slabo kada i koristim puteve :D. Do sada su me ubili tigar i panter a jednom sam čak bježao i od ajkule :D.

Preporuka za oslobađanje kampova je prigušeni snajp - upucate alarm, tagujete protivnike pa jednog po jednog. Sa svakim kampom sam dobio 1500exp odnosno maks.
 

TheBear

GPU Guru
Učlanjen(a)
12.07.2009.
Poruka
845
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 10400F & CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte Z490 UD
RAM:
16GB DDR4 3200MHZ Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
Samsung P2450H 24"
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB, WD Black 1TB, WD Blue 1TB
Sound:
Logitech X-530 5.1
Case:
Cooler Master ATCS 840 Black
PSU:
Cooler Master V700 700W
Optical drives:
Samsung SH-223F
Mice & keyboard:
Steelseries Rival & Razer Arctosa
Internet:
100/8 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 64bit & Google Chrome
Posto je tema FC3, evo poredjenja procesora:


Ceo test: http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/far-cry-3-test-gpu.html

Ovo da je Intel bolji za igre zavisi od igre i od podesavanja i od toga koja je graficka karta u pitanju.

Prvo postoje igre koje traze jak CPU i drasticno bolje rade na Intel-u recimo Skyrim ili Starcraft 2, ali takve igre su u manjini.
Drugo podesavanja u igri, sto su veci detalji, rezolucija i AA, to ce manje procesor imati uticaja, a graficka ce biti opterecenija.
Trece ako je u pitanju neka slabija graficka karta ne treba joj jak procesor da je isprati, ako je u pitanju neki dual GPU poslednje generacije tipa GTX 690 tu ce trebati overklokovan Intel Core i5/i7 da bi radila u punom sjaju !

Inace ja sam recimo zadovoljan sa AMD FX 8150 + HD 7950 kombinacijom, Medal of Honor Warfighter, CoD Black Ops, Hitman Absolution, Far Cry 3, sve te igre sam igrao GPU usage je 99% u svim igrama tako da tu nema bottleneck-a od strane procesora i graficka je maksimalno uposljena.

Ontopic:

Ja igram polako istrazujem i jos mi nije dosadila a aktivirao sam 5 onih tornjeva i istrazio oblasti oko njih, tako da je definitivno puno bolja igra od FC2 koji sam igrao sat vremena ukupno, koji me je prvih 20 minuta odusevio, ali posle se sve toliko ponavlja da nema smisla igrati, i misije su smor nevidjeni...

Ovde igra ima dosta sadrzaja, puno oruzja, otkljucavanje skill-ova, crafting, lov koji ima smisla zbog nove opreme, zanimljiv svet za istrazivanje, glavna prica je ok, ima i zanimmljivih sporednih misija.

Za patrole pirata, samo treba "osvojiti" one njihove kampove u nekoj oblasti i patrole ce nestati, tako da i to je bas dobro reseno i daje neki smisao osvajanju, pored toga sto se dobija lokacija za fast travel...
 
Poslednja izmena:

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
^isti slucaj i samnom, danas mi lik na bencu poslao neki link gde, sta, kako i zasto loviti kad ja pogleda' posle to pise i u samoj igri :D
Krenuo sam turisticki, da ispitam ostrvo i sacekam reloaded verziju ali sam se navukao i presao pola samo sa jednom puskom i malo municije pa sam se prilicno mucio u nekim trenucima ali je bilo zanimljivo, bas hc.

Ali.. raspali amd drajveri, na nekom forumu procitam da igra bolje radi sa poslednjim beta drajverima, skinem ih kad ono sad MSI AB baguje, nema sanse da ocujem graficku a OC je ipak potreban da bi igrao na very high/ultra dx11 i 2xMSAA. Sve sam probao i nista nije pomagalo na kraju popih i bsod pa sam upravo reinstalirao win7 :troll: pa je pitanje da li ce sejvovi raditi..

Ako nista drugo sad znam da od samog pocetka moram da lovim i budzim ranac itd :d

I da, nikada vise amd gpu, da li su zaboravili na 5xxx seriju ili su ******i 100%:rolleyes: ali sam poceo ozbiljno da razmisljam da sto pre kupim gtx660.:cool:

Probaj sapphire trixx,za klokovanje..
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
GX-X su se juce nesto jako ruzno desilo pa je sav svoj bes resio da iskali ovde :) Tolika mrznja prema amd-u nije zdrava ;)

I naravno, sad ce da navodi igre koje su radjene da dual core procesore ili koje vise leze intelu, kao far cry 2.
Phenom II 955 default vs i3 sb/ib - tu su negde generalno ali su zbog novije arhitekture inteli brzi u igrama a i u nekim programima, sintetici i ne treba zaboraviti da nisu obicni dual core procesori vec da su prilicno noviji od phenoma i imaju HT.

Ali.. ono sto ne znas je da phenomi uz oc na 4Ghz i oc NB-a na 2,6Ghz prilicno podivljaju, ne samo zbog overkloka na 4Ghz velika zasluge ima odvrnut NB.

Zatim, sirova snaga procesora se meri u Gflopsima kroz cinebench, ja tu imam od 53,x-55 gflopsa (4Ghzvs4,1Ghz) a to to sa tim i3 mozes samo da sanjas :d

Pominjes FC3 i kako nemas shuttering, lazes :) Svi imaju shuttering ili ga jednostavno ne primecujes, uzmi listaj forume, svi zivi, od ubogih amd x2 do najjacih IB intela od 1000e, od 3850 do gtx680 imaju taj jbni lag i nista hardver nema sa tim, jednostavno je igra djubre sto se tice optimizacije jer rekoh vec, izgleda kao naslov od pre par godina a trazi gtx680 za 60 fps u proseku na max.

SP igre ce u 90% slucajeva ODLICNO da rade i na tvom i3 i na nasim phenomima, veoma slicna kao na i5 i i7 procesorima, razliku prave ultra zahtevne strategije, simulacije i mp ali ne u korist tvog procesora vec u korist i5 i i7 pa cak i phenoma, imas krs testova na netu koliko u takvim igrama naklokovan phenom radi bolje od i3 ;)

Znaci, bolje ponasanje u igrama uz overklok, brzi je u core zahtevnim programima, pruza ipak brzi multitasking.. pa ti vidi sta se vise isplati za iole zahtevnijeg korisnika, i3 ili matora phenomcina :d

Stvarno si istrolovao do kraja, kazes novi fx u igrama rade kao i3, pa mozda ali u naslovima od pre hrista koji traze 2 jezgra, evo the bear ti je okacio test fc3 pa vidi i sam a naklokovan fx8320/50 u igrama ne zaostaje ili zaostaje vrlo malo za i5 i i7 IB/SB procesorima, kada su na default ili blago klokovani ;) I pazi majku mu, fail od bd 8150 baca duplo veci fps od legendarnog i3 u fc3:rotf: Pa cak i phenom II 955 default radi primetno brze, ma kako to?

Naravno, postoje igre koje ne zele amd-u ali se u sustnini razlika svodi na statisticku-sinteticku gresku u veoma popularnoj 1024x768 rezoluciji u kojoj igra pola planete pa je veoma bitno da li imas 90 na intelu ili 82 fps na amd-u :d :d

Do pojave novih konzola za igranje na max je potreban i5 2400 ili slican IB procesor/fx 8350, oba na default i sto jaca graficka, kupovima procesora od 300e samo za muziku, cod, pes, pron tube itd ima smisla kao zatvaranje ribarnice u sezoni slava :d
Takodje delim misljenje da Crysis 1 i Warhead izgleda za oko mnogo lepse, i komplexnije.
Po meni je Crysis poslednja PC IGRA koja je izasla.
Ja potpisujem da FC2 ima detaljniju i realniju, ne atraktivniju grafiku i bolje destrukcije, teksture itd kao i efekte promene vremena ;)

A GX-X jos rece da je Red Orchestra igra za decu.. ne bih komentarisao :)
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
AMD vs Intel u igrama (sve igre uključene)

Ovo je tema namenjena Intel vs AMD prepucavanju iz perspektive igara, pa slobodno udrite.

:wave:
 

Kerrigan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
1.007
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K @ CM Seidon 240M
Motherboard:
Gigabyte Z68X-UD7-B3
RAM:
16GB Corsair Vengeance
VGA & cooler:
Titan
Display:
3x Dell U2311H @ nVidia Surround
HDD:
Intel 520 240GB/Kingston V (G2) SSD 128gb/Western Digital Blue 500gb/640gb/2TB@ Scythe Himuro
Sound:
E-MU 1212M @ Wharfdale Diamond 10.1/Harman Kardon HK-6500
Case:
CoolerMaster Cosmos II
PSU:
Corsair TX750
Optical drives:
LiteOn Ez-Dub external
Mice & keyboard:
Corsair Vengeance K90,Logitech DiNovo Edge (backup :P),Logitech MX Air/G500/G9x
Internet:
20mb Fiber Optic
OS & Browser:
Windows 7 64bit

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@gx-x, The Pocetnik

Ovo sto prica The Pocetnik je od rechi do rechi tachno za MP, sachuvaj tih 100 eura ;) a ako bash zelish da proverish i siguran si, shto ne 1000 eura (ili vishe, sachekace te ThePocntik za pare). Sa druge strane, ja cu dati pare za ThePoctnika, naravno trazim 90% zarade :D sweet deal. Elem, kakve su to priche jbt? :eek: Aj se uozbiljite malo...
Kako ste doshli do toga da prichate o tome samo Bog zna... MP pricha je totalno nepotrebna bila u FC3 temi, a razlozilite ste je na atome, ali promašili galaksiju izleda, tako da nastavite ovde slobodno, pošto ima korisnih informacija. Samo zaobiđite reči "lažeš" i sl, to je totalno nepotrebno, to ću lično sankcionisati sledeći put ;) Pa nismo klinci, ovo je IT ovde se sve meri brojkama i sve je transparentno.
Aj uzdravlje! Ovo je ipak samo forumska diskusija, ne zavise vam životi od iste ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Daj bre gasite temu, svi znamo kako se ponasaju procesori i u kojim igrama, ovako samo mozete da gubite vreme na nadgledanje teme i kaznjavanje itd :)

Ovo je skroz nepotrebno, a mogli ste da napravite veliki test phenom II, i3, i5, i7 sb ili ib i novi fx procesori, default i oc i ponasanje u 8 naslova, 4 komercijalna tipa fc, crysis, cod, dirt, nfs shift/the run itd i 4 strategije, simulacije i MP igre :) Sa novim i jakim grafickim.
 
Vrh