• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD Trinity

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znam ja da CPU i GPU nisu isto. Ali BAS nista. BAS, APSOLUTNO nista. BAS, APSOLUTNO, UOPSTE nista da nisu naucili !!!
Ili mozda jesu, a bez tog znanja bi im procesori trosili 500W :P
Pa da su kupili fabriku secerne pene vise bi naucili, a ne proizvodjaca GPU-a koji ima najbolji perf/watt na trzistu.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Znam ja da CPU i GPU nisu isto. Ali BAS nista. BAS, APSOLUTNO nista. BAS, APSOLUTNO, UOPSTE nista da nisu naucili !!!
Ili mozda jesu, a bez tog znanja bi im procesori trosili 500W :P
Pa da su kupili fabriku secerne pene vise bi naucili, a ne proizvodjaca GPU-a koji ima najbolji perf/watt na trzistu.
Ma znaju oni dobro sta je perf/watt, samo ne znaju kako to da naprave. :troll:
 

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znam ja da CPU i GPU nisu isto. Ali BAS nista. BAS, APSOLUTNO nista. BAS, APSOLUTNO, UOPSTE nista da nisu naucili !!!
Ili mozda jesu, a bez tog znanja bi im procesori trosili 500W :P
Pa da su kupili fabriku secerne pene vise bi naucili, a ne proizvodjaca GPU-a koji ima najbolji perf/watt na trzistu.
Odakle ti to da nista nisu naucili :eek: pa Llano trenuto ima najbolji integrisani GPU a i Trinity ce u tom pogledu bez problema da tuce Ivy Bridg. :p
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A kad malo bolje pogledate kolega govorio sam o CPU-ima ne o GPU-ima :)
 

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako nisi primetio GPU je danas postao sastavni deo mnogih procesore. Pitao si zar je moguce da dizajneri CPU bas nista od njih nisu mogli da iskoriste ili nauce a ja sam ti odgovorio sta su naucili/iskoristili.
Zar je moguce da dizajneri CPU-a bas nista od njih nisu mogli da nauce/iskoriste.
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
A kad malo bolje pogledate kolega govorio sam o CPU-ima ne o GPU-ima :)
Pa pitao si da li su dizajneri CPU-ova nesto uopste naucili od dizajnera GPU-ova i dobio si odgovor da je to poređenje baba i žaba. GPU radi na 800 MHz i poseduje daleko veći broj daleko manje kompleksnih jedinica (paralelna arhitektura).

Problem oko dizajniranja procesora za dekstop je u tome što je većina workload-a serijalizovana i forsira single thread performanse. Pored toga velika većina softvera operiše sa složenim strukturama podataka, koje nisu nužno paralelne, pa prosto karikanje velikog broja jezgara za paralelnu obradu nema toliko efekta kao kod GPU-a.

Npr, ako imaš proračun u matlabu, sa maticom, koja predstavlja paralelnu struktuturu podataka, tu ćeš lako upotrebiti sva raspoloživa jezgra.
Ako pak imaš aplikaciju koja koristi strukture podataka koje nisu paralelne, gde postoje međuzavisnosti među podacima itd... to će teško raditi paralelno. Npr, ako rezultat događaja A zavisi od rezultata događaja B, to jednostavno teško može da se thread-uje, a takvih primera na desktopu je masa.
Zbog toga bi trebalo da se promeni način programiranja aplikacija, što je teško izvodljivo.

Opet, način na koji procesor kešira te strukture podataka su od vitalnog značaja za brzinu izvršavanja.

Interno gledano mikroarhitektura ima svoju organizaciju. Npr, ako ti treba dva procesorska ciklusa da se izvrši instrukcija, to će uzeti u proseku manje energije nego instrukcija koja zahteva 10 ciklusa. Opet pitanje je koliko stvari paralelno po ciklusu se radi. Ovo je vitalno za energetsku efikasnost.
Npr, neku instrukciju je moguće implementirati tako da se efikasnije izvršava i da joj je potrebno manje koraka.
Kako je za svaku instrukciju potreban neki mikroprogram (mikrokodovan ili hardverski implementiran), taj mikroprogram može da istu stvar radi na gluplji ili pametniji način. Gluplje će biti sporije i energetski manje efikasno.
Opet, energetsku efikasnost je moguće postići manjom paralelizacijom, manjom zahtevnošću za pomeranjem podataka iz registara u registre itd... to je sada čitava nauka.

S druge strane GPU radi isključivo-uglavnom nad paralelnim sturkturama podataka, pa je tu i najefikasniji.
Nema energetski zahtevnog out of order izvršavanja, bar ne na način kakav je u procesoru, nema branch predictora kakav je u procesoru, ogromnog keša itd...

Rezime svega je da GPU uglavnom koristi dosta jednostavnije mehanizme za procesiranje od CPU-a, pa je i manje energetski zavistan.
Na kraju krajeva, ako napravis CPU koji lici na GPU, taj CPU ce raditi ocajno u desktop okruzenju, koje je bazirano uglavnom na serijskim workload-ima.


Pogledaj samo n-Queen problem koliko bolje radi na CPU-ovima nego na GPU-ovima. U pitanju je isti kod, samo sto se moze dodeliti CPU ili GPU za izvrsavanje.
nQueen koristi backtracking algoritam za pretrag i malo slozenije stukture podataka gde se iz pretrage odseca putanja koja je vec proverena. Šahovska tabla je predstavljena kao niz nizova, ali se oni mogu dekomponovati na threadove.
Da bi ovde imao ekvivalentne GPU performanse sa CPU-ovima, treba ti GPU sa mnogo vise izvrsnih jedinica. Po threadu gledano, ovde GPU radi mnogo sporije jer je to uglavnom CPU zadatak.
S druge strane uzmi npr matricu kao sistem jednacina i pomocu LU dekompozicije izracunaj nepoznate. GPU ce to odraditi uglavnom daleko brze nego bilo koji CPU, jer je matrica paralelna struktura podataka.
 
Poslednja izmena:

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ukratko jedni rade jedne poslove bolje a drugi druge dok moderni Fuzion procesori spajaju dobre osobine i jednih i drugih. Inace vec je razvijen OpenCL koji omogucava da se grafika iskoristi za negraficke primene i proracune kao i programi koji koriste GPU. Posebno obratite paznju na rezultate u programu za obradu fotografija Musemage 1.8 koji se oslanja na snagu grafickog procesora. A8-3850 je uspeo da obavi obradu za 5 puta krace vreme od Intelovog Core i5 2400. :eek:

http://www.bozzabench.com/Tests/TestView/tabid/95/id/277/currentpage/7/Maticne-ploce-cipsetovi-procesori/AMD-Llano-GPGPU-performanse-integrisanog-grafickog-jezgra.aspx
 
Poslednja izmena:

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobro, jel ste se vi udruzili da mene zafrkavate :)
Jasno sam na pocetku rekao da govorim o potrosnji. I onda izvadite samo jednu recenicu iz mog posta pa odgovarate na nju, po sistemu "sto je babi milo" :) Za slucaj da niste shvatili o cemu govorim, da ponovim...
AMD procesori vec duze vreme kaskaju u potrosnji za Intelovim. Tj. imaju losiji perf/watt. AMD je kupio ATI, proizvodjaca koji ima superiorniji perf/watt od svog konkurenta. Dakle GPU-i im imaju odlican (najbolji) perf/watt ratio. Odlicno su dizajnirani u tom pogledu.
Nova serija CPU-a im i pored sitnijeg proizvodnog procesa ode u nebesa sa potrosnjom, umesto da je spustila makar malo.
I sad se ja cudim zar nisu mogli od GPU divizije da nauce makar nesto malo malecno malecko o optimizaciji, arhitekturi i proizvodnom procesu sto bi im pomoglo da spuste potrosnju svojih CPU-a. Jasno je da su CPU i GPU razlicite zverke, ali valjda nisu bas razliciti kao proizvodnja kukuruza i lansiranje spejs satla pa da ne mogu bas nikakva iskustva da se razmene.
Dakle nema nikakve veze ovo sa pricom kakav GPU su ubacili u CPU i kako se sta izvrsava na CPU a kako na GPU :)
Ako je odgovor, pak, takav da se apsolutno nista ne moze nauciti iz proizvodnje GPU-a, onda ok, to je to. Nista vise od toga.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ukratko jedni rade jedne poslove bolje a drugi druge dok moderni Fuzion procesori spajaju dobre osobine i jednih i drugih. Inace vec je razvijen OpenCL koji omogucava da se grafika iskoristi za negraficke primene i proracune kao i programi koji koriste GPU. Posebno obratite paznju na rezultate u programu za obradu fotografija Musemage 1.8 koji se oslanja na snagu grafickog procesora. A8-3850 je uspeo da obavi obradu za 5 puta krace vreme od Intelovog Core i5 2400. :eek:

http://www.bozzabench.com/Tests/TestView/tabid/95/id/277/currentpage/7/Maticne-ploce-cipsetovi-procesori/AMD-Llano-GPGPU-performanse-integrisanog-grafickog-jezgra.aspx
Da, ali OpenCL koristi i CPU kao dodatni uredjaj za racunanje (compute device - CLCPU), tako da se OCL koristi generalno i za CPU i GPU obradu.

Evo kako se ponasa u CPU zahtevnom testu:



i kako se ponasa u kombinaciji CPU+GPU u renderingu:



primer rada kombinovanog OpenCL renderinga: CPU + GPU:



gde je 6550D Beaver Creek.

Taj i5 2400 + diskretni ATi GPU bi verovatno znatno brze obavljao taj isti posao nego A8 3850, medjutim, odnos potrosnje i performansi je na strani A8 3850. Diskretni GPU trosi mnogo.
 
Poslednja izmena:

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zanimljiva vest o sledecoj Mikrosoftovoj konzoli prema kojoj ce mozda koristiti APU baziran na Bulldozer arhitekturi.

AMD Bulldozer APU could Power Microsoft's Next Xbox Console

Accriding to a rumor on the web Microsoft's next-generation Xbox gaming console might be powered by an AMD-designed accelerated processing unit that is based on the Bulldozer architecture, according to softpedia:

Before this report came to light, previous rumors suggested that Microsoft's console would be based on a new IBM cell processor with better specs than the one currently used for the Xbox 360.

Details about the chip used by the next-gen Xbox are sketchy at this point in time, but we do know that the Redmond-company has decided to go with an APU design based on the Bulldozer architecture.

This information seems to point out to AMD's Trinity accelerated processing units, which are expected to be 50% more powerful that Llano while also including an updated DirectX 11 GPU based on the VLIW4 architecture.

Just at the beginning of this week, a high-ranking company official, from the AMD Graphics Products Group, talked about graphics of the next-generation Xbox console, and it stated that it would be able to provide the level of graphical detail seen in James Cameron's movie Avatar.

While the company representative refrained himself form confirming AMD's role in the development of the console, the statement seemed to confirm all the rumors that have been circulating lately about the presence of a Radeon-derived GPU in the 'Xbox 720.'

It's also interesting to note that the AMD official claimed next-generation console hardware will feature improved A.I. and physics capabilities, which could suggest that he knows a bit more than what it's willing to share about the hardware powering the upcoming Xbox.
 
Poslednja izmena:

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Ovo mi deluje sasvim moguce. Na papiru, Fusion je jako dobar koncept za konzole. Prakticno sve se pakuje u jedan cip, sto pojednostavljuje proizvodnju, hladjenje i smanjuje cenu. Intel ovde jednostavno nema cime da odgovori (dokle god ne naprave valjan GPU, tj).

E sad, zivo me zanima kako ce se Bulldozer snaci u svemu tome :D
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Trinity demo. Lepo to krcka:

http://hothardware.com/News/AMD-Fusion-APU-and-Graphics-Update-Trinity-7000M-Mobile-GPUs-and-Lightning-Bolt-In-Action/

First up we have a video showing an upcoming Trinity APU in action. We don’t want to give away the “ah ha” moment in the video, but what’s interesting—along with the actual demo—is that AMD already has Trinity up and running, and running well as you’ll see. Particulars like clock speeds and the GPU configuration weren’t disclosed, but we can tell you that the Trinity APU in the notebook used during the demo was a 17w variant, and as AMD has already disclosed, the Trinity APU sports quad Piledriver cores, an update to Bulldozer that should offer better performance though not only architectural enhancements but frequency increases as well.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Die shot Trinity-ja vs Llano:


Na slici se vidi da je GPU znatno veci od onog u Llano-u. Ovo ce verovatno imati veoma dobre GPU performanse.

Unapredjenje mikroarhitekture:


verovatno povećan BTB buffer ili pre-decode bitovi, očigledno ima veze sa Instruction Fetch-Decode fazom koja je usko grlo kod BD arhitekture.
Trinity je ima navodno povrsinu od samo 220mm kvadratnih, sto je 6 mm manje od SB.



e Trinity APUs will have either two or four Piledriver CPU cores and TDP (thermal design power) of 65 W, 100 W, and 125 Watts (depending on particular chip). Clock speeds will further vary between 2.2 and 3.8 GHz at stock speeds (will run a bit faster with Turbo Core 3.0). The GPU aspect will be clocked between 563 MHz and 711 MHz and is based on the VLIW4 technology of the Cayman graphics Cards (69xx). They estimate that it will deliver up to 30% more performance versus current Llano chips and will support all the fancy new X86 instruction sets like AVX and AES-NI. A nice boost and hopefully the real specifications will come close to this (or be even better, of course).

Update: Another interesting bit of information is that AMD will have a low power Trinity APU with a TDP of 17 watts and will supposedly deliver the same level of performance as the current Llano chips (that draw twice the power).

Update: AMD has stated Trinity will deliver a 25% increase in CPU performance and a 50% increase in GPU performance.
 
Poslednja izmena:

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma koliko to smesno zvucalo, AMD je u poziciji gde ima puno mesta za napredak.
Intel je napravio sicusan pomak u performansama sa IB. Iako je potrosnja fantasticno smanjena, sto meni licno puno znaci, ali vecini ljudi ne.
Sa druge strane, odmah sam rekao da je AMD-u potreban poseban cip za quad core cipove. Mogu mnogo bolji TDP i taktove da postignu sa malim cipom, nego sa pola velikog octa core cipa. Ako su Piledriver jezgra tako dizajnirana, da se krene prvo malim koracima kako treba, onda mozda i ispadne nesto od ove ture :)
 

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez obzira sto nesto ne pratim ovaj segment i ne zanima me nesto posebno, ove najavljene performanse i unapredjenja sasvim dobro zvuce, samo da bude bas tako kako kazu ;).
 

deluxe

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.02.2012.
Poruka
2.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer Aspire V3-771G
CPU & cooler:
Intel Core i3-2328M 2.2GHz - 3MB L3 / heatsink cooler
Motherboard:
Acer VA70 HC - Intel HM77 Chipset
RAM:
A-Data 4GB DDR3 1333MHz CL 9-9-9-24 1T
VGA & cooler:
Intel HD3000 & Nvidia GT630M 1GB GDDR3 128bit / heatsink cooler
Display:
AUO HD+ 17.3" 1600x900 LED
HDD:
Seagate Momentus SATA2 500GB ST9500325AS
Sound:
Realtek HD Audio / Dolby Home Theater 2.0
Case:
Aspire V3-771G
PSU:
Acer 6-cell 48Wh
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M6800
Internet:
Telemark 2048 KB / 256 KB
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64 SP1 & Opera Next v15.0
Other:
Bluetooth 4.0
Zanimljivo. link
 
Poslednja izmena od urednika:

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~

deluxe

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.02.2012.
Poruka
2.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer Aspire V3-771G
CPU & cooler:
Intel Core i3-2328M 2.2GHz - 3MB L3 / heatsink cooler
Motherboard:
Acer VA70 HC - Intel HM77 Chipset
RAM:
A-Data 4GB DDR3 1333MHz CL 9-9-9-24 1T
VGA & cooler:
Intel HD3000 & Nvidia GT630M 1GB GDDR3 128bit / heatsink cooler
Display:
AUO HD+ 17.3" 1600x900 LED
HDD:
Seagate Momentus SATA2 500GB ST9500325AS
Sound:
Realtek HD Audio / Dolby Home Theater 2.0
Case:
Aspire V3-771G
PSU:
Acer 6-cell 48Wh
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M6800
Internet:
Telemark 2048 KB / 256 KB
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64 SP1 & Opera Next v15.0
Other:
Bluetooth 4.0
aha, hvala.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB

deluxe

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.02.2012.
Poruka
2.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer Aspire V3-771G
CPU & cooler:
Intel Core i3-2328M 2.2GHz - 3MB L3 / heatsink cooler
Motherboard:
Acer VA70 HC - Intel HM77 Chipset
RAM:
A-Data 4GB DDR3 1333MHz CL 9-9-9-24 1T
VGA & cooler:
Intel HD3000 & Nvidia GT630M 1GB GDDR3 128bit / heatsink cooler
Display:
AUO HD+ 17.3" 1600x900 LED
HDD:
Seagate Momentus SATA2 500GB ST9500325AS
Sound:
Realtek HD Audio / Dolby Home Theater 2.0
Case:
Aspire V3-771G
PSU:
Acer 6-cell 48Wh
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M6800
Internet:
Telemark 2048 KB / 256 KB
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64 SP1 & Opera Next v15.0
Other:
Bluetooth 4.0
Da li je poznato koliko ce ovo biti bolje/jace od prve generacije APU?
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Pa to je već manje više poznato. Procesorske performanse će biti nešto jače, a grafičke, dosta jače.
 

deluxe

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.02.2012.
Poruka
2.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer Aspire V3-771G
CPU & cooler:
Intel Core i3-2328M 2.2GHz - 3MB L3 / heatsink cooler
Motherboard:
Acer VA70 HC - Intel HM77 Chipset
RAM:
A-Data 4GB DDR3 1333MHz CL 9-9-9-24 1T
VGA & cooler:
Intel HD3000 & Nvidia GT630M 1GB GDDR3 128bit / heatsink cooler
Display:
AUO HD+ 17.3" 1600x900 LED
HDD:
Seagate Momentus SATA2 500GB ST9500325AS
Sound:
Realtek HD Audio / Dolby Home Theater 2.0
Case:
Aspire V3-771G
PSU:
Acer 6-cell 48Wh
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M6800
Internet:
Telemark 2048 KB / 256 KB
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64 SP1 & Opera Next v15.0
Other:
Bluetooth 4.0
Performanse u rangu i3?
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Pa multithread će sigurno biti bolje, a singlethread verovatno nešto lošije. Uostalom A8 ima kudikamo bolje mulithread performanse sa PRAVA četiri jezgra u odnosu na dva jezgra sa HT-om koje ima i3.
 

deluxe

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.02.2012.
Poruka
2.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer Aspire V3-771G
CPU & cooler:
Intel Core i3-2328M 2.2GHz - 3MB L3 / heatsink cooler
Motherboard:
Acer VA70 HC - Intel HM77 Chipset
RAM:
A-Data 4GB DDR3 1333MHz CL 9-9-9-24 1T
VGA & cooler:
Intel HD3000 & Nvidia GT630M 1GB GDDR3 128bit / heatsink cooler
Display:
AUO HD+ 17.3" 1600x900 LED
HDD:
Seagate Momentus SATA2 500GB ST9500325AS
Sound:
Realtek HD Audio / Dolby Home Theater 2.0
Case:
Aspire V3-771G
PSU:
Acer 6-cell 48Wh
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M6800
Internet:
Telemark 2048 KB / 256 KB
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64 SP1 & Opera Next v15.0
Other:
Bluetooth 4.0
To zvuci kao pun pogodak za niskobudzetni pc ili HTPC. Hvala fedja.
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni je zanimljivo kako mogu da prodaju 65W i 100W Trinity cipove sa solidnim grafikama, a ne mogu 45W i 75W varijante tih istih cipova bez grafa.
 
Vrh