• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD tehnologije za bolje gejming iskustvo

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


NSF, Mantle, Gaming i ostalo

Akvizicijom ATi-ja 2006-te godine, druge najveće kompanije za proizvodnju diskretnih grafičkih procesora, AMD je preuzeo štafetu u bespoštednoj borbi za tržište i potrošače u tom segmentu. Poslednjih godina smo svedoci sjajnih proizvoda koji stižu iz grafičkog odeljenja ove kompanije, a kako dobar proizvod ne čini samo hardver i elektronika, dosta toga je urađeno i na softverskom delu. U proteklih 8 godina, AMD je kreirao niz tehnologija koje imaju za cilj optimizaciju i kvalitetnije renderovanje video sadržaja. Gejming u 1440P rezoluciji se polako spušta u masu, dok je i 4K stidljivo počeo da pušta svoje pipke. Sve to bi trebalo adekvatno ispratiti kroz softver.

Tema današnjeg članka će biti o tome šta je to AMD (za)kuvao poslednjih godina, pri čemu ćete moći da saznate ponešto novo o hardveru, ali i softveru. AMD već izvesno vreme blisko sarađuje sa mnogobrojnim kompanijama za izradu video igara i drugog aplikativnog softvera, a sve to u cilju bolje optimizacije za AMD-ove grafičke proizvode. Igre koje su optimizovane za AMD imaju AMD Evolved logo i obično postaju deo nove AMD Never Settle kampanje, ali o tome nešto kasnije.

Opširnije...
 

5rovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.10.2014.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790k @ 4.8GHZ & Phanteks PH-TC12DX
Motherboard:
MSI Z97 MPOWER
RAM:
2 x 4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP @ 1200MHZ
Display:
Samsung 1920x1080, 60Hz
HDD:
Western Digital Green 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Enthoo Pro (black windowed)
PSU:
Seasonic M12-620W 80+ Bronze
Internet:
10down, 2up
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro 64bit & Google Chrome
Other:
Apple iPhone 5S 64gb
Kod mene je Mantle povecava FPS za nekih 3-4...jedino u Battlefield 4 sam video porast od 13-15fps mantle vs direct x

Inace drajveri za graficku su jako stabilni, nisam imao problema uopste
 
Vrh