• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD FX procesori

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Sve pohvale za Fedju i Duleta ;) Dosta je vremena trebalo za ovako nesto,svaka vam cast :)
Sad kad videh sve ove grafikone i testove,bd mi ne izgleda toliko lose,koliko je u par drugih reviewa.
Cudan mi je mali skor u linxu? Koristi li BD avx?
Ma koji Dule...Ja sam samo kordinirao celu akciju zvanu "Bulldozer test na PCAXE" :)

Pravi heroji su drfedja koji je testirao sve i Ivan1981 kome nije bilo teshko da u nedelju ustane u 6h izjutra i prilagodi tekst, slike, grafikone i sl za PCAXE portal.

Ipak u pravu si u jednom, dosta je vremena trebalo, snage, istrazivanja,ljubavi i sl da se napravi jedan ovakav test i napishe jedan ovakav tekst. Tako da toplo preporuchujem da pozovete svakog da dodje na pcaxe.com portal i forum, jer ovde zaista ima shta da se nauchi. Takodje, slobodno pitajte ako vam neshto nije jasno, potpisujem da ostali niti zele iskreno niti mogu da vam daju odgovor na neka pitanja... Ne dozvolite da vas kupuju jefitnim trikovima i prichama.

P.S. Prochitaj ispod grafikona tekst koji objashnjava zashto je skor takav.

:wave:
 

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit
bravo za test !!!! odlicno uradjeno
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Sve pohvale za Fedju i Duleta ;) Dosta je vremena trebalo za ovako nesto,svaka vam cast :)
Sad kad videh sve ove grafikone i testove,bd mi ne izgleda toliko lose,koliko je u par drugih reviewa.
Cudan mi je mali skor u linxu? Koristi li BD avx?
BD koristi AVX, ali ICC kompajler iskljucuje AVX na non-Intel procesorima. S obzirom da je Linpack kompajliran uz pomoc Intelovog kompajlera i Intelove BLAS biblioteke, ne cudi da ne radi AVX.
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
sreca sto neradi AVX po linx-om ili bi probili TDP... ko zna zasto je to dobro :)

a i dobro sto ste ubacili GTA4 da se bar malo vidi situacija izvan GPU limited scenarija...
 
Poslednja izmena:

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Čestitke za test. Veoma detaljno.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Veoma lep i edukativan test! Nisam stigao sve u detalje pročitati, ali ovako po grafikonima bih se složio sa IvaNftw. BD i nije toliko katastrofalan. Jedina katastrofa je da su najavljivali super-mega procesor pa su isto tako super-mega razočarali. Probali su nešto "novo" i nije im baš uspelo, na greškama se uči. Ja sam mislio da je mnogo strašnija situacija, ali mi se čini da AMD može uspeti u sledećoj rundi ako ispegla neke bitne stvari. Ja se ne razumem previše u procesore pa me taj "tehnološki" neuspeh ne pogađa toliko.
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
to kao kad domacica umesi kifle pa ne narastu, nista strasno... :P
 

ledio

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.11.2009.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
PII B55 on EK-EXTREME 3.6ghz 30C
Motherboard:
Asus Chrosshair Formula III 250fsb sb/nb 35C/50C
RAM:
Transcend 4x2Gb 1333 cl9 on cl7 1.65v
VGA & cooler:
Gigabyte 6850 cf 930/1200 1.2v on swiftech MCW80 30C/65C
Display:
Dell u2410
HDD:
snv425 64Gb + 2x1tb Seagate Raid 0
Sound:
uz plocu pci x1 Xfi
Case:
CM 690 II Basic sa 4 noktue
PSU:
Chiftech cft-1200g-df
Optical drives:
DvdRw
Mice & keyboard:
Kinezi
Internet:
adsl 4/192
OS & Browser:
7 64bit
Other:
3x140 radijator D5 pumpa Tygon creva 1/2 sa BitsPower Compress fitinzima
Svaka čast za test.Vrhunski.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Posto nisam imao ranije prilike da "bacim" neki komentar, ucinicu to sad. Nadam se da mi nece niko zameriti. :)
Test je izvanredan i zaista veoma edukativan! Toliko paznje oko detalja, arhitekture, instrukcija.. zaista nemam reci hvale. Svaka cast Fedji na poznavanju materije, kao i na sposobnosti da to znanje pretoci u kvalitetan novinarski clanak. Jedan od najboljih testova koje sam ikada procitao zaista.
Da ne bude sve tako idilicno, ipak ima jedna mana - grafikoni. Zaista mi se ne dopadaju, nisu pregledni, raspored procesora koji se takmice nije bas najbolji, boje su nedovoljno kontrastne, a i malo zbunjuje to sto je ubacen i turbo-mode. Iskreno, 2600k nije bas pravi kompetitor ovom Buldozeru, jer kosta oko 9 000 din vise u ovom momentu (45% je skuplji) od FX8150 (da, kapiram da je test pisan pre pola godine:)). Ovaj FX cenovno moze da se takmici sa 2500k (kostaju maltene identicno), ali opet imam neki trip u glavi da je i tu intel opet bolji sto se performansi tice, a o potrosnji da ne pricam. Zaista mi je neverovatan ovakav AMDov screw-up, jer ova arhitektura ima prakticno ima iste performanse kao prethodna, uz enormno povecanje potrosnje. AMD-ov marketing radi i dalje punom parom, i sad im je izgovor da je FX dobar za rendering i video enkodovanje, sto ja u testu nisam nesto primetio. 1100T cak ima i bolje peformanse na tom polju. Neminovan je pad prodaje AMD procesora u svim segmentima, a pogotovu sada kada Tubane i Danebe vise ne mozemo kupiti u slobodnoj prodaji (iskljucujem poneki primerak zaboravljenog lagera).
Sto se renderovanja i programa za 3D grafiku tice, nedostaje mi uporedni test za 3DS MAX. :)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Posto nisam imao ranije prilike da "bacim" neki komentar, ucinicu to sad. Nadam se da mi nece niko zameriti. :)
Test je izvanredan i zaista veoma edukativan! Toliko paznje oko detalja, arhitekture, instrukcija.. zaista nemam reci hvale. Svaka cast Fedji na poznavanju materije, kao i na sposobnosti da to znanje pretoci u kvalitetan novinarski clanak. Jedan od najboljih testova koje sam ikada procitao zaista.
Da ne bude sve tako idilicno, ipak ima jedna mana - grafikoni. Zaista mi se ne dopadaju, nisu pregledni, raspored procesora koji se takmice nije bas najbolji, boje su nedovoljno kontrastne, a i malo zbunjuje to sto je ubacen i turbo-mode. Iskreno, 2600k nije bas pravi kompetitor ovom Buldozeru, jer kosta oko 9 000 din vise u ovom momentu (45% je skuplji) od FX8150 (da, kapiram da je test pisan pre pola godine:)). Ovaj FX cenovno moze da se takmici sa 2500k (kostaju maltene identicno), ali opet imam neki trip u glavi da je i tu intel opet bolji sto se performansi tice, a o potrosnji da ne pricam. Zaista mi je neverovatan ovakav AMDov screw-up, jer ova arhitektura ima prakticno ima iste performanse kao prethodna, uz enormno povecanje potrosnje. AMD-ov marketing radi i dalje punom parom, i sad im je izgovor da je FX dobar za rendering i video enkodovanje, sto ja u testu nisam nesto primetio. 1100T cak ima i bolje peformanse na tom polju. Neminovan je pad prodaje AMD procesora u svim segmentima, a pogotovu sada kada Tubane i Danebe vise ne mozemo kupiti u slobodnoj prodaji (iskljucujem poneki primerak zaboravljenog lagera).
Sto se renderovanja i programa za 3D grafiku tice, nedostaje mi uporedni test za 3DS MAX. :)
Hvala na pohvalama i sugestijama, na grafikonima se poradilo u poslednjih 6 meseci, tako da su sada drugačiji, mada se opet nekima ne svidjaju, ali šta da se radi, nikad nisu svi zadovoljni. :D
Što se tiče poređenja, 2600K nam je bio i na raspolaganju nam je za poređenje, a smatrali smo da je dobar za poređenje ne sa cenovne tačke gledišta, već sa mikroarhitekturalne, jer poseduje HT, pa nam je služio kao etalon za poređenje CMT vs HT.
Što se tiče testiranja turbo moda, ovo sam ubacio iz prostog razloga jer BD kao "feature" poseduje novi Turbo Core 2, pa je bilo neophodno da se istestira koliko zaista ima dobitaka i kako ovo radi. Kao što piše u tekstu, turbo radi na 4.2 GHz za jedan-dva threada, pa je u grafikonima tako i napisano za turbo frekvenciju.
Što se tiče video kompresije, FX jeste zaista brži od Thubana, ali ne preterano, što je i napisano. U oba testa video kompresije je bio brži i praktično jednak sa znatno skupljim i7 2600K, pa odatle zaključak za kompresiju. Za rendering nigde nisam napisao da je dobar, osim ovoga: ", u renderingu je Bulldozer trebalo da bude 50% brži od Phenom II X6 i Intel Core i7 procesora. kada je FX lansiran na tržište, visoka očekivanja nisu ispunjena. ", što je rečeno, ako si shvatio iz konteksta. ;)
Sto se tice 3DSMax-a, testiracemo sa njim, kada dobijemo besplatan primerak od Autodeska. :troll: Dodatni problem je i licencing servis koji svaki put "zakljuca" softver kada se promeni hardver i maticna ploca. Razmisljao sam i o ovome, ali posto je ovo bio jedan zaista veliki test, koji je trebalo da obuhvati sve i svasta, misljenja smo da je pametnije bilo da se napravi poseban test gde bi se testirao samo gaming ili samo rendering i workstation performanse, pa da se odatle izvlace zaključci o tome koja je platforma najbolja za određenu delatnost.
 
Poslednja izmena:
Vrh