Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE
DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!
Ide isto kao da kupujes polovnu robu preko kupujemprodajem, s tim da je roba nova. Uglavnom dobijas garantni list iz madjarske prodavnice ali ne i racun, a ukoliko se desi kvar onda saljes tom prodavcu od kog si kupio pa on resava reklamaciju sa prodavnicom odakle je kupljeno.
Pozitivna strana...
Moze biti onda da je do napajanja, imaj u vidu da je vremenom verovatno malo oslabilo i pitanje je da li jos uvek moze da isporuci 280W. Takodje moze biti i da je maticna problem, tj. da PCIe slot ne daje dovoljno struje grafici. Najbolje odnesi u servis da detaljno testiraju.
Ranije je ta Personal verzija bila skroz besplatna, ne mogu da tvrdim da je i dalje tako posto vec duze vreme ne koristim isti. U svakom slucaju nista te ne kosta da probas.
Ko jednom proba Noctua proizvode, tesko se od njih rastaje. Ja imam NH-D14, NH-L9x65, 2x P12, 2x P14, 2x S12 i jedan A14.
Jos jedan veliki plus je i sto salju za dz kacenja za nove socket-e ako ti trebaju a imas njihov kuler.
Mogao bi da pogledas i neki stariji polovan CM, npr. Storm Enforcer ima ispred napajanja mali SSD kavez koji se skida pa moze i tu bilo koje napajanje. Mislim da je i HAF 912 potpuno isti unutra.
Ne sumnjam u kvalitet, prve dve igre su bile odlicne. Svakako ne bih odmah po izlasku kupovao, vec kada bude na prvom popustu, taman da zakrpe ako ima nekih ozbiljnijih propusta.
Ljudi su takodje masovno kupovili GTX960 i 970 G1 i nije bilo problema sa zavojnicama. Moze biti da im je GTX10xx lose dizajnirana, ali to ne znaci da ce i RTX biti takav.
Lian Li i za u staro gvozdje vredi dosta, sva njihova kucista koja sam ja imao prilike da vidim su vecinski izradjena od aluminijuma. Kvalitet izrade je takodje prica za sebe, bolji neko kod 95% modernih kucista.
Jeftina AIO vodena treba izbegavati, skuplja su generalno ok mada i kod njih moze da se desi da zapadne los primerak.
Moja preporuka takodje ide za vazdusno tipa Noctua NH-D15 ili neki jeftiniji model ako je kinta problem. Takvi kuleri traju vecno, eventualno nakon 6~7 godina zamenis ventilator...
Ako bas "insistira" da proda u Srbiji, onda ce morati da spusta cenu pa mozda i dobijes priliku. :D
Nema pravila na eBay-u jer stranci imaju kintu, retke stvari se prodaju za jako lepe cifre. Prosle godine je FX5950U otisla za skoro $3600 (full pack u mint stanju).
Ne bih se ljutio da se moj takav oglas nadje ovde, to jednostavno nisu komponente pravljene za siroke narodne mase. Tu plocu nece da kupi neko kome treba za gaming komp, vec entuzijasta, overkloker ili retro kolekcionar.
Kao sto rekoh, ploca se retko nalazi u prodaji, ako je skroz ispravna...