• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problematika

Sovara Ink

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.07.2024.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav drugari,pre neki dan sam iz starog kucista u novo prepakovao komp. Pre toga kompijuter je normalno radio. Desava mi se da kad sam na pretrazivacu ili nesto random da mi nabode komp( nije zamrzavanje slike jer mogu da pomeram kursosr,vidi se kako nesto ocitava),ne mogu ni da ga restartujem ni da izadjem iz toga. Kada se to desi lampice za ssdove ne svetli. Prosto kao da su stali. Da li imate neko soluciju ili resenje? Inace bios je nov,drajveri za grafu isto instalirani. Hvala
 

Cika_Kure

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
258
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Pa ako se to prvi put manifestuje posle prepakivanja kompa u novo kućište, a da nijedna komponents nije menjana, proveri kako si pričvrstio napojne i SATA kablove od SSD, možda je neki labav pa gubi kontakt...
 

Sovara Ink

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.07.2024.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa ako se to prvi put manifestuje posle prepakivanja kompa u novo kućište, a da nijedna komponents nije menjana, proveri kako si pričvrstio napojne i SATA kablove od SSD, možda je neki labav pa gubi kontakt...
juce saam to proverio,pokusacu opet sve da precesljam, sto se tice kablova. A kablovi na napajanju su fiksni...
 

Cika_Kure

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
258
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
juce saam to proverio,pokusacu opet sve da precesljam, sto se tice kablova. A kablovi na napajanju su fiksni...
Možda jesu fiksni na strani napajanja (nemodularno), ali ona strana kabla koju priključuješ u SSDa nije fiksna i to treba proveriti. Kao i obe strane Sata kabla i na ploči i na SSD.
 

Sovara Ink

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.07.2024.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Možda jesu fiksni na strani napajanja (nemodularno), ali ona strana kabla koju priključuješ u SSDa nije fiksna i to treba proveriti. Kao i obe strane Sata kabla i na ploči i na SSD.
[/QUOTE to mi je sve poznato,za napajanje i kablove. Probacu opet ds proverim svaki kabal. Hvala vam
 

CyberFX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.11.2023.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
60
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5600g
Motherboard:
ROG Strix B550-A
RAM:
Viper Steel 2x8GB 3200MHz CL16
HDD:
Samsung: 980 500GB, 870 1TB, 850 250GB, T7 1TB
Case:
Fortress TG
PSU:
PF500
Optical drives:
Externi
Internet:
Opticki
OS & Browser:
Windows 10 / Opera
Other:
PS4 Pro
To sto je @Cika_Kure predlozio ti je najprostije da proveris, a moguce je i da si ostetio neku komponentu.. Da li si cackao softver pre ili nakon zamene kucista? Da li si skidao ram i cpu sa ploce?

Da ne borbardujem sa predlozima, nisi prvi kome se to desava kod nekog je banalna stvar kod nekog je ostecenje komponente, kad zavrsis sa tim kablovima napisi odgovore (a nebi bilo lose i da napises koja je konfiguracija u pitanju)
 

Sovara Ink

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.07.2024.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To sto je @Cika_Kure predlozio ti je najprostije da proveris, a moguce je i da si ostetio neku komponentu.. Da li si cackao softver pre ili nakon zamene kucista? Da li si skidao ram i cpu sa ploce?

Da ne borbardujem sa predlozima, nisi prvi kome se to desava kod nekog je banalna stvar kod nekog je ostecenje komponente, kad zavrsis sa tim kablovima napisi odgovore (a nebi bilo lose i da napises koja je konfiguracija u pitanju)
Juče sam opet sve kablovve lepo proverio,samo sam sata kabal za ssd prebacio u drugi slot maticne. Talodje sam promenio hladenje procesora. I juce nisam imamo nikakvih problema trenutno, naravno pusticu to jos par dana da vidimm. Spec
Ryzen 5600x
16gb 3200mhz
B550plus tuf
Rogstrix2070supe HVALA
 

Cika_Kure

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
258
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Juče sam opet sve kablovve lepo proverio,samo sam sata kabal za ssd prebacio u drugi slot maticne. Talodje sam promenio hladenje procesora. I juce nisam imamo nikakvih problema trenutno, naravno pusticu to jos par dana da vidimm. Spec
Ryzen 5600x
16gb 3200mhz
B550plus tuf
Rogstrix2070supe HVALA
Možda si prvi put ubo SATA kabl u slot matične koji je ugašen nakon dodavanja drugog nvme-a (ili dodavanja prvog nvme-a u drugi slot, to je onaj ispod fabričkog hladnjaka), jer je to fabrički tako podešeno na toj matičnoj...
 

Sovara Ink

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.07.2024.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Možda si prvi put ubo SATA kabl u slot matične koji je ugašen nakon dodavanja drugog nvme-a (ili dodavanja prvog nvme-a u drugi slot, to je onaj ispod fabričkog hladnjaka), jer je to fabrički tako podešeno na toj matičnoj...
Prvi je nvme on je iznad graficke.drugi je sata ssd. I njega sam desne strane samo peemestio,pritom taj sata kabal s napajanja sam isto promenio,mislim da sam na isti sata stavioo i vente i ssd,mozda se zbog toga bunio. Hvala vam na pomoci ljudi
 

CyberFX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.11.2023.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
60
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5600g
Motherboard:
ROG Strix B550-A
RAM:
Viper Steel 2x8GB 3200MHz CL16
HDD:
Samsung: 980 500GB, 870 1TB, 850 250GB, T7 1TB
Case:
Fortress TG
PSU:
PF500
Optical drives:
Externi
Internet:
Opticki
OS & Browser:
Windows 10 / Opera
Other:
PS4 Pro
Nisi ga skapirao. Imas u upustvu objasnjeno sta se desava kada ubacis drugi m2, procitaj da bi naucio..
 

Cika_Kure

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
258
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Nisi ga skapirao. Imas u upustvu objasnjeno sta se desava kada ubacis drugi m2, procitaj da bi naucio..
Tako kad se instalira nvme u taj slot (skroz dole, ne onaj između procesora i grafičke) gasi se SATA br. 6.
 
Vrh