• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Povezivanje miksete sa racunarom?

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozdrav svima.

Pitao bih nekog ko se razume u audio tehniku da mi pomogne oko sledece stvari. Naime, hteo bih da kupim miksetu Behringer Xenyx 2002fx i da je povezem sa racunarom i audio risiverom.
Bitno mi je da efekte sa mikrofona i miksete mogu da snimam na racunar i da zvuk bude zadovoljavajuceg kvaliteta.

Evo neka resenja:
Sheme01.jpg
Sheme02.jpg
Sheme03.jpg


Sheme04.jpg
Sheme05.jpg


Ovu shemu 5 sam vec povezivao, ali ne sa miksetom, i radilo je prilicno dobro.
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.232
Rezultat reagovanja
2.762
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
Za šta snimaš? Čisto me interesuje zašto bi snimao glas direktno sa efektima.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
povezuje se usb kablom, instaliras drajver i to je to. Ona bude zvucna karta pa je izaberes za zvucnu kartu umesto koje god da koristis sad, gde god da ti treba. Moj beringer tako radi, stim sto ga ja izeberem za zvucnu samo gde mi treba, npr u Abletonu ili aplikaciji u kojoj radim sound recording bla bla....
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.232
Rezultat reagovanja
2.762
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
@gx-x Nestao lik sa foruma izgleda... Svakako, pošto je napisao da tek planira da kupi, kontam da bi mu bolje bilo da uzme neku zvučnu (evo npr. Focusrite Scarlett Solo, nije skupa a odlična je) i efekte odradi preko DAW.
Sigurno će biti kvalitetnije i ima neuporedivo veći spektar efekata, plus apsolutnu kontrolu svega.
Zato sam i pitao za šta mu treba, ali odgovora nema.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
to su skroz drugacije stvari. Beringer mikseta ima i neke efekte, ali je prvenstveno mikseta. Kad recimo snimas bubnjeve, pokacis sve mikrofone u nju i td. nema suma, ima kontrolu za sve sto bi i trebalo da ima mikseta. Rekao bih da je isto super stvar po super ceni jer za ~300 tinjak evra je mala zver. Sve ima.
Za efekte imas mali milion programa, to je (meni) najmanji problem.
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.232
Rezultat reagovanja
2.762
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
Zato sam ga i pitao za šta mu treba. Npr. vokal se nikada ne snima sa efektima, već se stave efekti na monitoring, a snima se clean da bi se moglo ispeglati u miksu, dok je on naveo da baš hoće da snima sa efektima. Za bubnjeve je super stvar ako možeš odmah razdeliti po kanalima pri snimanju, ali pitanje je i da li ta što on planira da uzme je USB verzija ili obična suva mixeta.
No, pošto odgovora od OP nema onda ne možeš ni dati konkretan savet, odgovor ili šta već.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa u pravu si naravno. Ako ne uzima usb, onda bolje da uzme bilo sta drugo.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ja izgleda malo poranio :D

Pre nego sto pocnem, zeleo bih da se izvinim prvenstveno vama dvojici, zato sto vas nisam udostojio odgovora na vreme... Imam istu situaciju ovde, gde mi lik nije odgovorio kome sam hteo da pomognem :(

Kada sam postovao ovde, celi dan sam posecivao ovaj forum u nadi da ce biti nekog odgovora. Kako odgovora nije bilo, odustao sam od ovog foruma, ali ne zato sto sam se kao nesto uvredio ili ne znam sta( naravno da ne ocekujem da se uzbuni ceo forum zbog toga sto sam postovao i dobijem odgovor ekspresno :)).

Razlog zasto sam odustao je taj, sto ni sam nisam bio siguran u ono sto sam pitao :d tako da iskreno nisam ocekivao nikakav odgovor. Nisam znao kako da pitam jer se tada nisam razumeo u sve ovo kao sada. Te audio stvari su me nekako mimoisle i nisam se bavio time...

Da sam odmah odgovorio, ne bih razumeo ove vase postove kao sto sada razumem. Druga stvar, novac namenjen za miksetu sam potrosio, pa sam ujedno i odustao od svega ovoga.

Evo jos nisam resio problem, i danas krenem opet da istrazujem po internetu, ali prvo posetih ovaj forum, rekoh, mozda je ipak neko odgovorio na moj post.

Iznenadio sam se sa vasim postovima gde ste dali odgovor upravo onakav kakav sam i trazio, a da pitanje nije ni bilo bas najjasnije sa moje strane :appl:

Zahvaljujem se clanovima pshnd i gx-x na izuzetnoj pomoci...



Zahvaljujuci vama, dodatno sam shvatio sta i kako u vezi sa ovim sto sam pitao...

Ova miksteta i shema koju sam postavio nije dobro resenje. Ova mikseta nema USB izlaz tako da se ne bi mogla povezati sa PC a da to bude kvalitetniji zvuk. Hvala vam sto ste pomenuli to da ova mikseta nema svoj audio interfejs, pa zahteva dodatnu kupovinu istog sto nije dobro resenje. Mada iskreno tada, kada sam postovao, nisam ni znao sta je to :d


Uredjaj je potreban za snimanje nesto kvalitetnijih kavera(karaoke). Koristim uredjaj kao sto je ovaj "Lucky-Voice-Karaoke-Machine"

Kao sto vec znate to je obican mikser(low end) i sve ide preko PC sound card (integrusha), koja nije narocito kvalitetna, uostalom kao i vecina integrisanih zvucnih kartica.

Medjutim, ne zvuci uopste lose, onako kako sam ja to povezao. Slicno je povezano kao i sa ovom miksetom.

Da pshnd druze, totalno si u pravu. Ne snima se sa efektima, ali zahvaljujuci malo ozbiljnijim audio sistemom dobija se nesto kvalitetniji zvuk kada se snima sa njima i sa muzikom koja ide sa zvucnika zajedno sa glasom. Muzika sa zvucnika dodatno doprinosi preko mikrofona da zvuk na kraju bude nesto kvalitetniji. Znam, nije idealno resenje, ali funkcionise...

Medjutim, takav pristup, eleminise mogucnost da se audio zapis dodatno edituje jer se sve snima na jednom kanalu zajedno sa efektima...

Ako bih snimao, onako kako se to radi, ne bih dobio zadovoljavaljuci kvalitet zvuka. Barem za sada nisam uspeo...

Ipak ovaj jeftin audio mixer i nije bas najbolje resenje za tako nesto...



S obzirom da mi je uredjaj potreban iskljucivo za snimanje kavera, odustao sam od miksete(u ovom slucaju je to bacanje para).

Mnogo bolje resenje je ovo sto je vec pshnd rekao(audio interface), iako nisam ni rekao sta hocu :thumb:

Posto je ocigledno da se razumes u ove stvari, kao i gx-x naravno, pitao bih te par pitanja...


Pored ovog audio interfejsa koji si predlozio (poznata marka a i kao sto kazes cena je ok) , sta mislis za jos ova dva dodatna izbora kao neka alternativa?

1. Mackie onyx artist 1.2
2. Mackie onyx producer 2.2

Molio bih te, ako mozes da mi objasnis, kako funkcionisu ovi audio interfejsi...

Elem, primetio sam da Mackie onyx artist 1.2 ima samo XLR ukljucak za mikrofon kao i Focusrite Scarlett Solo, a Mackie onyx producer 2.2 pored dva ukljucka za mikrofon(potreban mi je samo jedan) ima i tu mogucnost da biras kakav ces mikrofonski kabl koristiti. XLR na XLR ili XLR na QTR.

Ja vec imam kvalitetan XLR na QTR mikrofonski kabl. Da li je isti kvalitet zvuka na QTR kao i na XLR ukljucku na audio interfejsu?

Onaj ukljucak koji je predvidjen za gitaru ne bih mogao da koristim kao mikrofonski?

Ovi audio interfejsi imaju USB izlaz za kompjuter koji se ujedno koristi kao i izvor napajanja od 5v. Takodje poseduju monitoring izlaz za aktivne zvucnike koje ja nemam.
U mom slucaju ti monitor izlazi bi ostali neiskoristeni, i samo bih povezao PC sa USB kablom. Da li je to ok?

Druga stvar, kao sto rekoh ovi audio interfejsi rade na 5v, pa me interesuje kako je moguce da takvi uredjaji imaju fantomsko napajanje od 48v za kondenzatorske mikrofone?

Ja imam dinamicki mikrofon Shure PGA48. Sta bi se na primer desilo ako bih slucajno ukljucio fantomsko napajanje? Nije predvidjeno za dinamicke mokrofone...
Da li bi falilo nesto mikrofonu?

Ako bih imao kondezatorski mikrofon, da li bi bilo ok da ukljucim fantomsko napajanje i da li je bezbedno za racunar?



Ovo pitanje mi je posebno vazno... Kao sto rekoh vec imam ovaj audio mikser "Lucky-Voice-Karaoke-Machine" i problem sa njim je taj sto mikrofon Shure PGA48 nece sa njim da radi, odnosno slabo se cuje, dok onaj mikrofon koji je dosao sa mikserom radi kako treba.

Da li je to do impedanse samog mikrofona ili je do XLR na QTR kabla ili do miksera?

Impedansa za Shure PGA48 je 600 oma a za ovaj drugi mikrofon nema info.




Ja sam postavio ova pitanja pshnd-u zato sto je on skontao za sta mi je uredjaj potreban i dao konkretno resenje, sto naravno ne znaci da nije upuceno i tebi gx-x-u, odnosno kao i svima ostalima koji se razumeju u ovo i voljni su da pomognu...

Lakse mi je bilo da pisem direktno nekome, nego da se obracam svima u mnozini. Lakse je za objasniti...


Jos jednom zahvaljujem se svima, i izvinjavam za kasnjenje za koje nema opravdanja :(



Svima zelim sve najbolje.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
skoro sam sve procitao :);) Nema na cemu. Samo uzmi beringer koji ima usb konekciju i sve preko PC-a mozes (al ne moras) da kontorlises. radi kao zvucna karta kad se poveze, lako se namesti i jednostavno je. I na samom uredjaju sve je solidnog kvaliteta. Ima ih sa 6/8 kanala recimo a vidis samo 4 slajdera + master pa se pitas sta ovi pisu, al postoje dugmad da menjas izmedju dva mikser kanala ili cele grupe, bla bla. Audio izlaz im je cist (analogni) ka pojacalu ili gde ces vec sa njim, imas sve kalsicne passthrough i to i gomilu stvari koje vrv retko ko koristi. NAravno ona od 180e ima manje nego ona 300e al to se da za ocekivati. No, obe su dobre.
Srecno!

PS.
Ako bih imao kondezatorski mikrofon, da li bi bilo ok da ukljucim fantomsko napajanje i da li je bezbedno za racunar?
ne razumem se u ovo. Ja sam uzeo caletu set mikrofona za snimanje bubnjeva, to sam ukljucio i to radi....
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Hvala druze :) Ali me ipak zanimaju i ovi audio interfejsi... Jeftinije mi je resenje. Mikseta sa USB-om je ok kao sto kazes. Ali dobra mikseta kosta puno... Ali s obzirom da snimam, ne trebaju mi efekti uzivo vec ih mogu kasnije dodati...
ne razumem se u ovo. Ja sam uzeo caletu set mikrofona za snimanje bubnjeva, to sam ukljucio i to radi....

Zato sam i pitao. Neki kazu da moze da skodi, neki da ne moze, a neki da fantomsko napajanje takodje moze da pomogne i kod dinamickih mikrofona da se cuju bolje. Ali koliko je to dobro za mikrofone...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne razumes me, taj beringer radio kao i matora mikseta u radio televiziji srbije mikseta, samo ima usb pa radi i kao zvucna karta preko koje mozes da snimas stvari i pustas stvari sa racunara, ostalo sve je kao i obicna misketa koja sve to ne moze. Ulazi i izlazi su svi tu. Efekti, nemam pojma, nisam koristio, nisu bitni.

Kakvi audio interefejsi? Imas ulaz za cinceve, imas phono ulaza, imash i izlaze za cinceve i phono izlaze. Ako ti trba nesto trece, ne valja ti to sto zelis da ukljucis jer verovatno kosta 200dinara.
Nije mi jasno sta oces? Da ukljucis mikrofon koji je aktivan i ima svoj pojacivac i namenjen je za ukljcivanje u sta? Guzicu? :D Imas bolji normalan mikrofon za 500 dinara...

edit: ne postoji jeftinije resenje od ovih beringer mikseta. Sve sto nadjes j eftinije (ako je to moguce) je losije. Mnogo losije. Ne pricam o 10e jeftinije nego 100e umesto 200e.

edit1: deluje mi kao da ti imas gomilu VHS kaseta i zelis da kupis u 21 veku spravu koja radi 21 vek stvari, ali tebi treba da turas VHS kasete u nju....to nema smisla. Postoje standardi koji se menjaju. Nije kao da treba da imas TOSLINK svuda, al normalan mikrofon koji se normalno kaci na 21 vek nije skup, zaboravi stvari od tvog tate iz 1974-te....(makar i ti bio taj tata :) )
 
Poslednja izmena:

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Nisam taj tata iz '74 :D

Ovako, ovog puta bicu sto kraci i konkretniji...

1. Treba mi za snimanje kavera(karaoka). Konkretno, da li uzeti miksetu Behringer QX1002USB ili Audio Interface Focusrite Scarlett Solo? Cena im je ista.
Koji od njih ce dati kvalitetniji zvuk? Trebalo bi audio interfejs jer daje digitalni zvuk, za razliku od miksera koji je analogni. Da li sam u pravu?

2. Dok snimam, efekti mi nece biti potrebni, a kasnije ih dodam u nekom programu kao sto je na primer Audacity.

3. Mikrofon Shure PGA48 nije dovoljno glasan kada ga ukljucim u "Lucky-Voice-Karaoke-Machine" koji sada imam (pogledaj na google kako izgleda, ako vec nisi).
Hoce li se cuti zvuk mikrofona dovoljno glasno na moje pasivne zvucnike ako mikser ili audio interfejs povezem sa racunarom samo preko USB-a?
Znaci, imam stereo risiver sa pasivnim zvucnicima povezano sa racunarom. Sad mikser ili audio interfejs povezem sa racunarom samo preko USB-a?

Ne moram da koristim izlaze za zvucnike sa miksera ili audio interfejsa? Moze li to sve preko USB-a, preko racunara, i na kraju preko risivera?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
1. Beringer ima pass-through (dakle ne dira signal koji ulazi negde), ali ako ga koristis regularno (ne mora biti prikacen na racunar, kako koji, al uglavnom ne mora biti) on ce pretvoriti analogni signal u digitalni i onda raditi sa njime, dok ga ne pretvori on, ili ti iz drugog izlaza nazad u analogni.

2. Efekti moraju da se rucno upale na mikseti. Ako ih ne upalis nece ih biti. Mozes ih dodati na snimak, cime god da si napravio snimak, dokle god audacity moze da ga otvori.

3. Beringer, pored obicnih ulaza, ima i ulaz za mikrofon u kome postoji pojacivac koji mozes kontrolisati rucno kao "volume". trebalo bi da mozes da ga pojacas da probija i ima distorzije, dakle mislim da ce biti vise nego dovoljan.

Ne moram da koristim izlaze za zvucnike sa miksera ili audio interfejsa? Moze li to sve preko USB-a, preko racunara, i na kraju preko risivera?
uglavnom ne, ima master izalaz cincevi i din i ...zavisi koji beringer, pise za svaki model sta ima od izlaza i ulaza.

PS. Ovo vazi za sve novije miksere koji su analgno-digitalni, ne mora biti beringer mikser, moze biti i neki, lupam, Technics.

EDIT: pogledaj ovde, pa procitaj i vidi sta ti treba, da ne preplatis ili ne kupis neku koja nema nesto sto ti treba.

a ovde dole (klik za vecu sliku) sam ti oznacio to sto sam opisao iznad, imas napajanje za Mic, mozes da kontrolises jacinu napjanja. Obelezio sam ti.

Screenshot_2020-07-07 AudioPro Behringer Xenyx QX1002USB mikser.jpg
 
Poslednja izmena:

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Evo mene opet.

Druze, nema ova mikseta QX1002USB po radnjama. Pitao svuda. A otprilike nema nista ni od uvoza u skorije vreme zbog ove situacije sa koronom...

Clan pshnd mi je predlozio audio interfejs i to ima da se kupi, ali mi nije napomenuo da to nece da radi kako treba sa dinamickim mikrofonom. Nece biti dovoljno glasan, ako se ne stavi gain na skoro maksimum, a onda ce doci do drugih problema(noise, distorzija...). Kondenzatorski mikrofon je tu mnogo bolje resenje zbog fantom napajanja, ali nemam "gluvu" sobu, nemam uslova, i bojim se da bi takav mikrofon "hvatao" i ono sto ne treba, sto nije problem sa dinamickim...

Ako bih uzeo audio interfejs trebao bi mi ijedan mali uredjaj kao sto je cloudlifter da pojacam signal dinamickog mikrofona, a to se ne isplati, jer isti kosta 150 evra a i nema da se nadje kod nas...

Pretpostavljam da mi za dinamicki mikrofon ako bih kupio miksetu(Behringer) ne treba nikakvo dodatno pojacalo da bi se dobro cuo? Kakav bi kvalitet zvuka mogao da ocekujem ako bih snimao glas sa dinamickim mikrofonom preko usb miksete(Behringer)? Valja li audio interfejs odnosno zvucna kartica u njoj, konkretno za qx1002usb?
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Edit: Hoce li lepo raditi mikseta behringer qx1002usb(ako je nadjem) i dinamicki mikrofon shure pga48 bez dodatne opreme, povezano na racunar preko usb-a? Povezivanje miksete i racunara mi je obavezno, zbog snimanja...

Jos me interesuje ova sema koju si postavio. Znaci trebalo bi da mikrofon ukljucim u xlr konektor? On je obelezen za preamp sto znaci da mogu da pojacam signal mikrofona. Da li taj konektor radi bez da se ukljuci fantomsko napajanje?

Ovaj konektor ispod line in, moze li se i on koristiti za mikrofon? Znam da tu ne radi fantomsko napajanje, ali da li radi sve ostalo. Da li isto mogu da pojacam dinamicki mikrofon kao i da koristim sve potenciometre koji se nalaze ispod za taj kanal?

Pitam zato sto vec imam kabl xlr na qtr, pa da ne kupujem onaj drugi ako mogu sa ovim, posto mi ne treba fantomsko napajanje jer nemam kondenzatorski mikrofon...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
na zalost, to ne znas dok ne probas ili dok neko ko je vec probao ne podeli svoje iskustvo.
Sto se "hvatanja svega" kod mikrofona tice, stavis noise gate da recimo ne hvata nista sto je ispod oderdjene glasnoce (takoreci da odsece sve ispod XY decibela)
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
E pa to je problem :(

Treba da iskesiram za nesto u sta nisam siguran. Ja bih ionako to uzimao novo u domacim trgovinama sa garancijom i gde mogu da vratim, ali dok oni meni vrate novac, oduzi se ko gladna godina...

Ne bi bilo lose kad bi neko ko je vec mucio tu muku da dodje i napise svoja iskustva ovde.

Rekao bih da pshnd zna o ovoj problematici, ali nece da mi odgovori, valjda se naljutio zato sto mu ja nisam odmah odgovorio :D

Valjda ce da mi odgovori, nego da me jos malo muci :wheep: :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
odes u radnju i probas ili ih zoves pa pitas. Ne rade tamo pekari...
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pa nisu ni ovde pekari... Shalim se :D

Ako me "ispale", bolje da su pekari, barem neki burek da "padne" al sa sira :d

Tebi hvala na izdvojenom vremenu. A ovom drugom pshnd-u, ne znam sta da kazem, covek se zainteresovao da pomogne, pa ga sad nema, isto kao sto nije bilo i mene.
Ali se ipak ovde o meni radi, treba da kupim a da se ne zeznem. I svaki savet mi je i vise nego dobro dosao. Ali dobro mozda nema iskustva, pa ne zeli da ucestvuje u konverzaciji. Ipak nista bez licnog iskustva...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pa ako krenes pretpostavkom da ce te ljudi iz radnje lagati i prevariti, to ne valja, ali uvek mozes da porucis preko WEB-a i imas pravo da vratis nazad ako ti ne odgovara, 14 dana, ne moras ni da im kazes zasto. Samo moras da sacuvas sve sto je doslo, kako je doslo i da nista nisi ostetio i dobijes pare nazad. E sad ako ne verujes ni da ce to da radi, onda ne znam sta da ti kazem...cekaj Godoa.. :S
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
A ne to druze. Nisi me razumeo. Vracao sam ja razne stvari i nije bilo problema.

Pod tim "ispale" mislio sam da ne dobijem onakve informacije kakve bih zeleo. Slicno kao ovde. Jer kako smo vec rekli nista bez licnog iskustva.

Ono u fazonu, uzmite probajte, pa ako vam ne odgovara vratite. Otprilike tako nekako...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ali ja ti kazem da ce raditi. I k azem da ti da ako slucajno ne radi (a porucio si preko interneta) odmah im vrati i kraj.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Slika1.jpg Slika2.jpg Slika3.jpg Slika4.jpg

E j druze, ajde jos malo da te smaram :D

Ako se odlucim za miksetu, da li je okej da povezem kao na slikama?

Kao sto rekoh, vec imam XLR na QTR balansirani kabl za mikrofon. Da li je u redu da ukljucim njega(slika 3), ili da nabavim XLR na XLR kabl?

Hoce li raditi kao na slici 1? Na slici 2?

Da li je vazno ukoliko koristim balansirani(stereo) ili nebalansirani(mono) kabl ili adapter(slika4)?

Ako uzmem miksetu moram i kablove, da bih dobio zvuk preko miksete na zvucnike od risivera, kao i to da ubacim muziku u miksetu od kompa ili bio kog drugog uredjaja, pa rekoh da pitam, da ne uzmem pogresne kablove i adaptere...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
sve to moze, ali ako je usb model miksete, samo prikacis usb na racunar i imas sve ulaze i izlaze sa miksete povezane, ne moras vuci audio kabl od PC-a do miksete.
 
Vrh