• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nVIDIA Fermi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nesecam se da je AMD predstavljao atrape .... Da je kasnio sa Phenom I to je fakat ali nikada nije predstavljena CPU atrape.
Bas iz iskustva sa Phenom I i neocekujem od ovog GF100 mnogo.

Kasnjenje je proizvod poteskoca .... poteskoce teraju proizvodjaca da izbaci sto pre nedovrseni proizvod na trziste. Najvecu stetu tu nosi onaj koji pazari isto...

A mnogi se pale i primaju na diagrame .....
Ne znam za tebe ali meni je taj period bio toliko bez veze (da ne kazem nesto teze). Sve do 10. sep 2007 je bilo toliko nemoguce (bar za mene) da pratim XS pa sam krenuo da stavljam pojedine likove na ignore listu. Seti se samo koliko je AMD kacio PPT-ova (ne vidim sto to nije atrap), pa seti se cuvene slike onog lika sto drzi native quad core a u drugoj MCM, pa Barcelona benchies (odes na XS a neko okaci slike klupa u Barceloni), pa up to 40%, pa nesrecni Phenom i 30000 poena u Mark-u, pa pojavila se slika Phenom logo-a na Massinoj kacigi (phenom ce biti predstavljen na trci) ...... Taj 10.9.2007 sam docekao u tvom zavicaju, otisao sam do prvog internet caffe-a pre svih zivih, pogledao sajtove za 30 min (1e kupon) i razocarao se.
Ne znam za tebe, ja mislim da GF100 nece doziveti sudbinu Phenoma I. Ovaj jadnik kada se pojavio radio je na max 2.3 GHz (a trebalo je na vise) i bio je sporiji od najsporijeg Inelovog quada (Q6600?). Da li verujes da ce GF100 ili kako ga vec zovu biti sporiji od recimo 5850 iako sve lici na AMD iz 2007?
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ne znam za tebe ali meni je taj period bio toliko bez veze (da ne kazem nesto teze). Sve do 10. sep 2007 je bilo toliko nemoguce (bar za mene) da pratim XS pa sam krenuo da stavljam pojedine likove na ignore listu. Seti se samo koliko je AMD kacio PPT-ova (ne vidim sto to nije atrap), pa seti se cuvene slike onog lika sto drzi native quad core a u drugoj MCM, pa Barselona benchies (odes na XS a neko okaci slike klupa u Barceloni), pa up to 40%, pa nesrecni Phenom i 30000 poena u Mark-u ...... Taj 10.9.2007 sam docekao u tvoj zavicaju, otisao sam do prvog internet caffe-a i pogledao i razocarao se.
Ne znam za tebe, ja mislim da GF100 nece doziveti sudbinu Phenoma I. Ovaj jadnik kada se pojavio radio je na max 2.3 GHz i bio je sporiji od najsporijeg Inelovog quada (Q6600?). Da li verujes da ce GF100 ili kako ga vec zovu biti sporiji od recimo 5850 ?
Bilo je tu X fake'va na XS nemozemo to da svrstamo nikako sve pod AMD marketing. Znam da je neke slucajeve tada i sam AMD sudski resavao.
Ja ovde pricam o zvanicnoj prezentaciji NVidie a ne o shotovima i navodnim testovima Marka i Janka na XS.

Nemogu da spekulisem o performansama GF100 a nije mi jasno odakle ti ideja da ti ja mogu na tu temu nesto reci.
Ono sto znamo smo izneli a to je fakticki opet nista ....

Postoje cinjenice koje ukazuju na nepovoljan ishot i cenovno i po performansama mozda se varam i NV uspije cudo !

E sad nemoj me shvatiti pogresno ali cudo bi za mene znacilo sledece !

- resen problem temperature
- cena ispod 5850 slabijeg modela
- performanse malkice bolje od 5850
- slican oc potencial kao 5850/5870

Ako uspeju te cetiri stavke da ispune ja cu prvi pazariti doticni proizvod , realno gledano sanse da se sve ostavri po aktuelnim saznanjima su male !
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
od te mase se zivi i zaradjuje profit
Slazem se u potpunosti ! ipak moje pare dobiti nece :D

@Lukija
Znam sto ti kod Catalyst drajvera smeta.

A interesovalo bi me sledece ukoliko GT360 bude imao slicne ili malkice bolje performanse kao 5850.
Koliko si spreman maksimalno da doplatis i pazaris novi NV proizvod.
Molim te pre nego sto odgovoris imaj u vidu i cenu jaceg AMD'ov modela 5870 :)
 
Poslednja izmena od urednika:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@monteboy, nerealno je... zivis u nemckoj, i imas druge uslove kada gledas na to. Slazem se sa tim da mora sve biti u odnosu...

Evo ako ja trebam da uzmem - treba Cuda, ATI nemogu da uzmem posto je njihov GPU Computing - totalan crs - sorry Nedjo, ali tu fali ATIu dosta Godina iskustva samo na software, neradi se uopste o hardware technologie, ako hoces pitaj mipko, mi smo malo debatirali o toj temi i on je uzeo bas zato 5850 i dosao isto na zaklucak da oped ode na nVidiu ;)
Ali ako to ostavimo na stranu - meni naprimer bi za sami Gamer PC bilo 100 do 150€ vredno da doplatim, da nemoram da se mucim sa Catalystom ;) zato sto me to do danas tako puno puta iznerviralo, da nemogu da nabrojim.... :( to je sto bi zeleo da vidim da ATI vec jednom resi ;)

To je sada moja odluka za mene... sigurno nekome to nije ni 5€ doplate vredno, ali meni je vazno da radi computer 100 posto i da negubim zivce na takvoj sitnici... - eto samo da imas malo vise nego od jednog musterije graficki kartica odgovor na to ;)

cim rese te catalyst desastere i propleme na GPU Computing, bi ja rado uzeo ATI karticu ;)
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
meni je sa aspekta PR-a (jer realno citav ovaj show do sada nije nista drugo nego cisti PR) zanimljivo kako je NVIDIA uspela (kod odredjenog dela ljudi) da od Fermija koji je realno "highly delayed" proizvod, napravi "Highly anticipated" i u tom procesu totalno promeni percepciju realnosti koja je, priznace svako objektivan, problematicna i krajnje neugodna za kompaniju koja se smatra liderskom! Nova percepcija je, u ocima mnogih nesto sto bi se ilustrativno moglo opisati kao "drugi dolazak Isusa" :D

Koliko se sve otislo van pameti nabolje govori necija opaska kako su mnogi komentarisali snagu 5780, kad je izasao, kao totalno nepotrebnom, a sada se kunu nad mutnim screenshotovima necega cije specifikacije jos uvek ne zna ni NVIDIA, a ni proizvodjaci hladnjaka :)

U svakom slucaju, meni je bilo dosta, tako da se ovoj temi vracam tek kada bude napravljen oficijelni tred, tamo negde s pocetka CeBIT-a, kada ce biti taj "paper" launch (koji sam ja BTW "prorekao" na Bench forumu jos letos ;) )

Do tada, drugari vidimo se u nekim drugim tredovima ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@monteboy, nerealno je... zivis u nemckoj, i imas druge uslove kada gledas na to. Slazem se sa tim da mora sve biti u odnosu...

Evo ako ja trebam da uzmem - treba Cuda, ATI nemogu da uzmem posto je njihov GPU Computing - totalan crs - sorry Nedjo, ali tu fali ATIu dosta Godina iskustva samo na software, neradi se uopste o hardware technologie, ako hoces pitaj mipko, mi smo malo debatirali o toj temi i on je uzeo bas zato 5850 i dosao isto na zaklucak da oped ode na nVidiu ;)
Ali ako to ostavimo na stranu - meni naprimer bi za sami Gamer PC bilo 100 do 150€ vredno da doplatim, da nemoram da se mucim sa Catalystom ;) zato sto me to do danas tako puno puta iznerviralo, da nemogu da nabrojim.... :( to je sto bi zeleo da vidim da ATI vec jednom resi ;)

To je sada moja odluka za mene... sigurno nekome to nije ni 5€ doplate vredno, ali meni je vazno da radi computer 100 posto i da negubim zivce na takvoj sitnici... - eto samo da imas malo vise nego od jednog musterije graficki kartica odgovor na to ;)

cim rese te catalyst desastere i propleme na GPU Computing, bi ja rado uzeo ATI karticu ;)
150€ ti je vredno da doplatis ? E ja ti garantujem da od prisutnih niko nije spreman da plati te pare koji poseduje 5850.
Ako bude ta cena garantujem da samo teski fanboy ili neko kome CPU sluzi da 90% vremena zuri u idle rezimu pa hoce da vrti aplikacije na GPU'u iz nekih specialnih razloga ce investirati taj novac.

Mislim da je tvoj slucaj specialne prirode i da 99% obicnih usera ne misli tako...

No daj da nas NV iznenadi lepim cenima ... Verujem da ce mnogi ovdje koji su naseli na ovaj pozitivni Hype NV imati dosta rastuzenu facu kad vide cifre :) :D
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Lukija
Znam sto ti kod Catalyst drajvera smeta.

A interesovalo bi me sledece ukoliko GT360 bude imao slicne ili malkice bolje performanse kao 5850.
Koliko si spreman maksimalno da doplatis i pazaris novi NV proizvod.
Molim te pre nego sto odgovoris imaj u vidu i cenu jaceg AMD'ov modela 5870 :)
Zavisi:

- videcemo sta ce da donesu 10.1 i 10.2. Ako isprave ono sto mi smeta, nema potrebe da se bacam u troskove. http://twitter.com/catalystmaker , najavio je cuda u 10.2 i 10.3. Za mene to je bolje resenje.

- ako ne isprave (a to je vec 5 meseci posle kupovine) onda: ili zamena za 285 ili da cekam da se pojavi NV resenje za ispod 300e. U medjuvremenu, provera prethodne tacke (10.3, 10.4 ....) i eventualno odustajanje od kupovine. Ova solucija je nagora jer se bespotrebno bacam u trosak ili jos gore, menjam novo za staro. Naravno i tu postoji rizik sa drajverima, nije ni NV zuto cvece.

5870 ne igra nikakvu ulogu jer ako problem sa drajverima i dalje postoji, postojace i na njemu. .Ako problem sa drajverima bude otklonjen, ostajem na 5850.

OT: GF100 vs GTX285

http://www.legitreviews.com/article/1193/5/

Na sledecoj stranici: Legit Bottom Line: We got hands on game time with GF100 and it looks faster than the Radeon HD 5870! Get ready for some GPU battles in 2010 as AMD finally has something to worry about!

Samo da vidimo koliko ce to da kosta.
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Zavisi:

- videcemo sta ce da donesu 10.1 i 10.2. Ako isprave ono sto mi smeta, nema potrebe da se bacam u troskove. http://twitter.com/catalystmaker , najavio je cuda u 10.2 i 10.3. Za mene to je bolje resenje.

- ako ne isprave (a to je vec 5 meseci posle kupovine) onda: ili zamena za 285 ili da cekam da se pojavi NV resenje za ispod 300e. U medjuvremenu, provera prethodne tacke (10.3, 10.4 ....) i eventualno odustajanje od kupovine. Ova solucija je nagora jer se bespotrebno bacam u trosak ili jos gore, menjam novo za staro. Naravno i tu postoji rizik sa drajverima, nije ni NV zuto cvece.

5870 ne igra nikakvu ulogu jer ako problem sa drajverima i dalje postoji, postojace i na njemu. .Ako problem sa drajverima bude otklonjen, ostajem na 5850.
U ovom tekstu se osvrcu na poboljsanje Yield'a u TSMC'u Stim sto se 60-80% odnose iskljucivo na Cypress

http://www.fudzilla.com/content/view/17205/1/

Jedina sansa da ti budes zadovoljan je da NV izbaci slabiji model sa debelim minusom .... Ili cekaj Februar da vidimo AMD sprema 3d profile u drajverima .... Mozda se promeni dosta toga
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Zavisi:

- videcemo sta ce da donesu 10.1 i 10.2. Ako isprave ono sto mi smeta, nema potrebe da se bacam u troskove. http://twitter.com/catalystmaker , najavio je cuda u 10.2 i 10.3. Za mene to je bolje resenje.

- ako ne isprave (a to je vec 5 meseci posle kupovine) onda: ili zamena za 285 ili da cekam da se pojavi NV resenje za ispod 300e. U medjuvremenu, provera prethodne tacke (10.3, 10.4 ....) i eventualno odustajanje od kupovine. Ova solucija je nagora jer se bespotrebno bacam u trosak ili jos gore, menjam novo za staro. Naravno i tu postoji rizik sa drajverima, nije ni NV zuto cvece.

5870 ne igra nikakvu ulogu jer ako problem sa drajverima i dalje postoji, postojace i na njemu. .Ako problem sa drajverima bude otklonjen, ostajem na 5850.

OT: GF100 vs GTX285

http://www.legitreviews.com/article/1193/5/

Na sledecoj stranici: Legit Bottom Line: We got hands on game time with GF100 and it looks faster than the Radeon HD 5870! Get ready for some GPU battles in 2010 as AMD finally has something to worry about!

Samo da vidimo koliko ce to da kosta.
Neznam mozda sam ja sada corav ...... Sto znam godine cine svoje 33 godinice nije isto kao 20 ili manje.

Ali bi vas zamolio da pogledate video zapis za Far Cry 2 iz linka koji je postavljen. Od 4:09 pocinje prikazivanje rezultata i neznam koliko da se priblizim i uvecam sliku nema sanse da moze da se prepozna cifra frame'ova...

slucajnost ?
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ni ja ne mogu da vidim jer nista nije u fokusu. Kod mene je 35 godina u pitanju :) Ne verujem da je iko ovde lazirao rezultate, bilo bi ekstra glupo pogotovu da objavi LR. Meni je zanimljiva cinjenica da performanse graficke nisu finalne. Da li je tacno ili ne (procitah na XS-u), ovi primerci na kojima je benchovano su starija revizija koja ima losije karakteristike (sto termalne, sto manji OC headroom, sto ostalo). No videcemo.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
38 godina :)
Treba cuvati vid ;)
Gledam samo ono sto me interesuje. Da vam iskreno kazem ne otvaram te linkove sa nagadjanjima. Vise volim da mi vi prepricate :d

Namestio sam jutros SLI - napokon. Vrlo prijatno su me iznenadile temperature - idle GPU 1 48C GPU2 45C. Dok je bila single GTX 285 idle je bila 40C. U loadu nakon Vantage GPU 1 76C GPU2 71C.

Poredjenja radi single 5870 je u idle imao temp 48C. Load temp 5870 nisam zapamtio :(

@Lukija: znas i sam da sam se ja vratio sa 5870 na GTX 285. Delimicno zbog catalyst-a, mogu ti reci da sam bio prilicno na oprezu kada sam instalirao nV drivere. Sve je proslo OK, samo sam pregazio ATI drivere.
No, ima i nVidia bisera sa driverima ali su daleko bezazleniji od Catalysta - na primer 196.21 donose ubrzanja i dodatnu podrsku za SLI, ali su zeznuli clock IDs pa se ne moze OC-ovati niti iz jednog utilitia. Unwinder je uradio patch, poslao EVGA i MSI da ubace u Afterburner i Precision. Eto i nVidia ima brljotina u driverima da ne bude da ljudi mislle da su savrseni. Jednostavno - bolji su od ATI-a, ali nisu bez gresaka.
Sto se tice GPU programming tu ATI zaista kasni dosta po pitanju software podrske, ne po pitanju Hardware. Ako pogledate sve moje opaske se zavrsavaju na sledeci nacin:
ATI odlican hardware, krs software. Za gamera i prosecnog korisnika ATI je odlican izbor, pod uslovom da mu omiljene igre rade kako treba. Ja igram 2 igre i mozda cu igrati i trecu ako izadje ove godine, i OBE igre su bile krsh na ATI-u. Ostatak vremena provodim programirajuci. Ja zaista nisam reprezentativan primerak opste populacije od kojih kompanije zive. Tako da moje misljenje moze da bude bitno nekolicini ljudi. Ostali koji sebe prepoznaju kao gamere, OC-ere ili obicne korisnike neka iz mojih postova selektivno vade informacije koje im znace nesto.

Na Fermi sigurni necu prelaziti do kraja godine iz nekoliko razloga

1. meni je u ovom trenutku G200 potrebna za posao
2. Fermi je za mene u ovom momentu overkil
3. Sacekacu revizije chip-a ipak se ne mogu oteti utisku da je nesto trulo u drzavi nVidia-i ato ce se desiti u najboljem slucaju do kraja godine ili za godinu dana
4. Ako slucajno naleti neka GTX 285 od early adoptera ili switchera po super ceni (< 150e) uzecu je za triple SLI :D
 

Pike

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7-4790K @ 4.7GHz / Megahalems Black lapped by Pike
Motherboard:
ASUS Maximus VII HERO
RAM:
Kingston HyperX FURY Black DDR3 2x8GB @ 2000MHz
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 980
Display:
ASUS PG278Q ROG Swift
HDD:
SAMSUNG 850 PRO 256GB & WD Black 1TB
Sound:
M-AUDIO Studiophile AV 40
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Seasonic Platinum SS-660XP2
Mice & keyboard:
Roccat Kone Pure & Logitech Illuminated Keyboard
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
@ELPR1NC1PAL posle svega sto sam procitao na celom netu, ti si dao najveci broj konkretnih informacija koje mene zanimaju, u svim temama ne samo u ovoj.

Svaka cast, zadovoljstvo je citati tvoje postove i veoma mi je drago sto si sa nama, samo tako nastavi. :wave:
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ni ja ne mogu da vidim jer nista nije u fokusu. Kod mene je 35 godina u pitanju :) Ne verujem da je iko ovde lazirao rezultate, bilo bi ekstra glupo pogotovu da objavi LR. Meni je zanimljiva cinjenica da performanse graficke nisu finalne. Da li je tacno ili ne (procitah na XS-u), ovi primerci na kojima je benchovano su starija revizija koja ima losije karakteristike (sto termalne, sto manji OC headroom, sto ostalo). No videcemo.
Djelovao si mi mnogo mladje kad smo se videli onda u Beogradu....
Sa starim dobrim Opteronom ..... (dobro onaj tvoj i nije bio bas nesto posebno dobar ) :)
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Neznam mozda sam ja sada corav ...... Sto znam godine cine svoje 33 godinice nije isto kao 20 ili manje.

Ali bi vas zamolio da pogledate video zapis za Far Cry 2 iz linka koji je postavljen. Od 4:09 pocinje prikazivanje rezultata i neznam koliko da se priblizim i uvecam sliku nema sanse da moze da se prepozna cifra frame'ova...

slucajnost ?
Evo ovdje se to mnogo bolje vidi.



meni je sa aspekta PR-a (jer realno citav ovaj show do sada nije nista drugo nego cisti PR) zanimljivo kako je NVIDIA uspela (kod odredjenog dela ljudi) da od Fermija koji je realno "highly delayed" proizvod, napravi "Highly anticipated" i u tom procesu totalno promeni percepciju realnosti koja je, priznace svako objektivan, problematicna i krajnje neugodna za kompaniju koja se smatra liderskom! Nova percepcija je, u ocima mnogih nesto sto bi se ilustrativno moglo opisati kao "drugi dolazak Isusa"

Koliko se sve otislo van pameti nabolje govori necija opaska kako su mnogi komentarisali snagu 5780, kad je izasao, kao totalno nepotrebnom, a sada se kunu nad mutnim screenshotovima necega cije specifikacije jos uvek ne zna ni NVIDIA, a ni proizvodjaci hladnjaka

U svakom slucaju, meni je bilo dosta, tako da se ovoj temi vracam tek kada bude napravljen oficijelni tred, tamo negde s pocetka CeBIT-a, kada ce biti taj "paper" launch (koji sam ja BTW "prorekao" na Bench forumu jos letos )

Do tada, drugari vidimo se u nekim drugim tredovima
Pa isto ti radis kada je u pitanju AMD/ATI.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Tu se vidi bolje .... dobro je nije jos jedna atrapa :) :D
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Djelovao si mi mnogo mladje kad smo se videli onda u Beogradu....
Sa starim dobrim Opteronom ..... (dobro onaj tvoj i nije bio bas nesto posebno dobar ) :)
Nije Opteron no Winchester :) Opteron je jos ziv i zdrav - 165ica na 2.6GHz u DFI LP UT NF4 Ultra-D.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@Monteboy: nema sta, nisam ni rekao da sam ja kao Mainstream Musterija ;) - zato sam i rekao da nemozes svakog Usera da presisas preko jednog kamena ;) Sigurno misli mainstream drukcije, ali Mainstream i ne cita Forume, negi kupuje po reklami u prodavnicama, i to je sto sam od pocetka pricao ;) mislim da si me onda vec i svhatio ;)

Back to Topic: @mipko - ti imas trenutno 2x285 - znam da ti trenutno tako zbog posla dobra ali sta si razmislio kasnije, da menjas za GF100 x1 ili x2 ? - mislim CUDA ce biti dosta
bolja, ali neverujem da ce jedan GF100 moci da tuce tvoj SLI u CUDA ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@Monteboy: nema sta, nisam ni rekao da sam ja kao Mainstream Musterija ;) - zato sam i rekao da nemozes svakog Usera da presisas preko jednog kamena ;) Sigurno misli mainstream drukcije, ali Mainstream i ne cita Forume, negi kupuje po reklami u prodavnicama, i to je sto sam od pocetka pricao ;) mislim da si me onda vec i svhatio ;)

Back to Topic: @mipko - ti imas trenutno 2x285 - znam da ti trenutno tako zbog posla dobra ali sta si razmislio kasnije, da menjas za GF100 x1 ili x2 ? - mislim CUDA ce biti dosta
bolja, ali neverujem da ce jedan GF100 moci da tuce tvoj SLI u CUDA ;)
Naravno da svoko kupuje po potrebi ti si specialan slucaj , Lukija i mipko su donekle isto specialni slucajevi a koplja ce se lomiti oko cene GF100...
Ukoliko NV obezbedi neke krstene cijene sanse mogu biti dobre mada realno gledano momentalno malo sto ukazuje na isto. Licno bi mi drago bilo da budu sto jeftinii jer znam da bi AMD bio prinudjen da spusti znatno cijene sto bi svima bilo od koristi.... Za mene licno kao sto sam naveo igraju i neki drugi faktori ulogu koji me takodje svrstavaju u posebnu grupicu ljudi naime OC-potencial i ponasanje pod temperaturama od -100°C ili nize :D :)

Ali prosecnom korisniku ni problematika sa drajverima ni GPU-computing nece biti presudan faktor.... Jedino odnos performansi / cena !
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Back to Topic: @mipko - ti imas trenutno 2x285 - znam da ti trenutno tako zbog posla dobra ali sta si razmislio kasnije, da menjas za GF100 x1 ili x2 ? - mislim CUDA ce biti dosta
bolja, ali neverujem da ce jedan GF100 moci da tuce tvoj SLI u CUDA ;)
ne znam sta ce biti kad se pojavi GF100. Sigurno necu biti early adopter. Ukoliko neko bude finansirao opremu OK uzecu odmah, ali ako budem placao iz svog dzepa sacekacu do jeseni/zime.

poz
M
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh