• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nVIDIA Fermi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
:) Poenta je da ti ipak imas iskustva i pristupa unutrasnjim informacijama od obe strane, a napomenucu opet iskustvo. Nedjo je AMD PR...Ume da bude objektivan i svi ga cenimo, ali ga i razumemo kad voli svoj posao i firmu za koju radi ;)
ne secam se kad je neko napisao nesto lepse o meni :)
hvala gari! ;)

@Nedjo - respektujem tvoje misljene, i vidim rado da ima lojalni ljudi koji stoje iza firme. Necu da ode ovo sada dalje u diskusiu offtopica, mislim da je i ovo vec malo previse offtopic, ali mozda malo bolje osvetli da i ako sam vise privatno za nVidiu, da nezelim da kvarim zbog toga neko misljene o ATIu - nego samo moje misljene sta jos nije u businessu optimalno ;)
ma opusteno ;)

dok god AMD bundleuje svoje press kitove sa Dominatorima i dok god tvoj CEO ima blog na AMD-ovom sajtu, ja znam da smo na istoj frekvenciji: http://blogs.amd.com/play/2009/04/15/the-inside-on-corsair’s-andy-paul-and-ddr3/

:wave:

omg it's full of stars...
sjajno imamo isti ukus za filmove i "quoteove" iz njih :D

@monteboy:
znam tu rec ;)

500.000 pcs. lezi u mogucnosti nvidije, posto su kupuli dosta velik kontigent od TSMCa ;) zato je TSMC mogao da zaposli opet njihove radnike u toku krize zadnje godine :)
Uz veoma puzdanu informaciju da je yield za GF100 20-tak% i da na waferu ima 100-ak (108 cini mi se) cipova, njima za cifru od 500.000 komada treba 25000 waferaa!!
Ja nemam tacnu cifru koliko mesecno TSMC izbacuje 40nm wafera, ali znam koliko AMD (GloFo) izmacuje 45nm wafera za procesore i sa prilicnom sigurnoscu mogu reci da je cifra od 500000 Fermija u Q1 za kad je obecan launch NEREALNA!
pitanje je dal hocu i moraju - to ce mo videti u toku februara do marta - kako se nvidia odluci. Lezi i prilicno kako se pcs. od ATI promeni... :) u glavnom bi veca kolicina smanjivala dosta cenu na karticama :)

nvidia drzi tri puta veci proizvodni kontingent kod TSMC u odnosu na ATI... pored toga ima nVidia 3 dodatni Partneri za proizvod (Foxconn naprimer) a ATI ima samo jos AMD i oni neprave veliki Kontingent...
pa GPU-ove i NVIDIA-i i ATI-ju pravi samo TSMC (u 40nm)
 
Poslednja izmena od urednika:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
;)

pa i nema boljeg nego Dominatora na lepoj AM3 ili AM2 ploci, design i performance pasu 100%. ;)
Sta bi rado video je da AMD malo vise ode na 3 ili bolje 4 Channel RAM Support, ali mislim da nece vise dugo da traje ;)

Foxconn se sprema trenutno isto za 40nm, vidi se po tome sta kupuju, mozda i hoce Foxconn (Leadtek) kao Boardpartner da pravi pod lizencijom sam chipove - nisam u toku tog dogajaja, ali zbog cega bi se tako ogromno na 40nm i manje spremali na grafickoj bazi ako nece to da rade?

Q1 je paperlaunch (CeBit) Modeli ce biti i Q2 po kolicini, mislim da dotle je moguce kolicinu napraviti, posebno ako Foxconn upadne u tu formulu, ali videcemo - 500.000 je samo bio info iz distributor sales deal information. Moguce je i da treba duze, ali bi to bile velike kazne konvenzionalne...
 
Poslednja izmena:

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
;)

pa i nema boljeg nego Dominatora na lepoj AM3 ili AM2 ploci, design i performance pasu 100%. ;)
Sta bi rado video je da AMD malo vise ode na 3 ili bolje 4 Channel RAM Support, ali mislim da nece vise dugo da traje ;)
imacemo mi quad-channel veoma brzo, a vi dajte Registered DDR3-1333 ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
20% Yield brate pa to je finansiski brutalan promasaj.
Nedjo jel to freska informacija ili je to nesto pre tri meseca ?

Ako je to tacno ja nevidim kako ce isporucivati GF100 po normalnim cenama a da u startu ne naprave debeli minus ...
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
;)

pa i nema boljeg nego Dominatora na lepoj AM3 ili AM2 ploci, design i performance pasu 100%. ;)
Sta bi rado video je da AMD malo vise ode na 3 ili bolje 4 Channel RAM Support, ali mislim da nece vise dugo da traje ;)

Foxconn se sprema trenutno isto za 40nm, vidi se po tome sta kupuju, mozda i hoce Foxconn (Leadtek) kao Boardpartner da pravi pod lizencijom sam chipove - nisam u toku tog dogajaja, ali zbog cega bi se tako ogromno na 40nm i manje spremali na grafickoj bazi ako nece to da rade?

Q1 je paperlaunch (CeBit) Modeli ce biti i Q2 po kolicini, mislim da dotle je moguce kolicinu napraviti, posebno ako Foxconn upadne u tu formulu, ali videcemo - 500.000 je samo bio info iz distributor sales deal information. Moguce je i da treba duze, ali bi to bile velike kazne konvenzionalne...
Crucial je bio majka i za Corsair i za sve okolo dok je Micron bio tata u DDR2 i DDR3 .... Sad kad je Elpida preuzela inicijativu stvari su malkice drugacije.

Preporucio bi da se pobrines da Corsair svoje highend module izbaci i na nemacko trziste da nebi ja morao kao obican user da kupujem sledece : :)

A-DATA XPG + Series v2.0 DIMM Kit 4GB PC3-17600U CL8-8-8-24 (DDR3-2200) (AX3U2200PB2G8-DP2)

2682@CL8 ->>>> Adata Power !
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=241401

Specifikacija je ista kao najbolji Corsair Model koji sam ti poslao u PM razlika je samo sto Corsair ima samo na stanju u Fermont'u a ovih AData u shopovima po svabiji i opet bi bili
kod teme First to the Market :)
 
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
:) registred 1333 imamo na SAD i DE trzistu vec kod beta testera u bundle ;)
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
20% Yield brate pa to je finansiski brutalan promasaj.
Nedjo jel to freska informacija ili je to nesto pre tri meseca ?

Ako je to tacno ja nevidim kako ce isporucivati GF100 po normalnim cenama a da u startu ne naprave debeli minus ...
to je informacije od pre dve nedelje!
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
20% Yield mislim i ja da je trenutno realno, ali nesmes da zaboravis da je momentalno jos ramp-up time ;) dok neode u serijsku proizvdnju imo jos dosta vremena, u ovom vremenu je i ATI imao los yield i dosta problema. Ko se poznaje u system wafera i yielda zna da kolicina transistora samo sekundarna je zato odgovorna za yield, vaznije je velicina na substratu i proizvodnji defekti. To je tesko momentalno reci kako ce biti yield za serijsku proizvodnju. Koliko ja nVidiu poznajem nece startovati serijsku proizvodnju pre 40~42% Yield. G80 je u odnosno stanje researcha imao isto los yield. Nvidia ima dosta iskustva sto se tice prodavati Chip sa minus ;) ali i ATI nije u tome naivna velicina.

Za glavna trzista je manje cena tih high end kartica interessantna, DE i SAD Musterije imaju prosecnu granicu od 800€ za high end karticu, ako se ta predje - je opasno, do toga nema puno razlike - samo mora biti dovoljno komada u produkciji. ;) trenutno je UVP nepuno veci nego kod ATI Kartica, ili ima nVidia dobar osecaj da ce se yield jos dosta proboljsati ili vec sada racunaju da bilo kako bude ce biti cena takva... i ako ode u minus.

AMD je isto se dosta igrao sa waferima, da znaju da ima dosta mogucnosti yield da se promeni za dan oko 15% do 20% kada se produktni prozes promeni ;) zavisi koj zilj se trazi da se savrzi ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
20% Yield mislim i ja da je trenutno realno, ali nesmes da zaboravis da je momentalno jos ramp-up time ;) dok neode u serijsku proizvdnju imo jos dosta vremena, u ovom vremenu je i ATI imao los yield i dosta problema. Ko se poznaje u system wafera i yielda zna da kolicina transistora samo sekundarna je zato odgovorna za yield, vaznije je velicina na substratu i proizvodnji defekti. To je tesko momentalno reci kako ce biti yield za serijsku proizvodnju. Koliko ja nVidiu poznajem nece startovati serijsku proizvodnju pre 40~42% Yield. G80 je u odnosno stanje researcha imao isto los yield. Nvidia ima dosta iskustva sto se tice prodavati Chip sa minus ;) ali i ATI nije u tome naivna velicina.

Za glavna trzista je manje cena tih high end kartica interessantna, DE i SAD Musterije imaju prosecnu granicu od 800€ za high end karticu, ako se ta predje - je opasno, do toga nema puno razlike - samo mora biti dovoljno komada u produkciji. ;) trenutno je UVP nepuno veci nego kod ATI Kartica, ili ima nVidia dobar osecaj da ce se yield jos dosta proboljsati ili vec sada racunaju da bilo kako bude ce biti cena takva... i ako ode u minus.

AMD je isto se dosta igrao sa waferima, da znaju da ima dosta mogucnosti yield da se promeni za dan oko 15% do 20% kada se produktni prozes promeni ;) zavisi koj zilj se trazi da se savrzi ;)
http://vr-zone.com/articles/-rumour-cypress-yields-at-60-80--fermi-20-/8278.html

Unfortunately, being much larger in size and suffering from poor yields, GF100 is rumoured to be priced at $600, which is at least 50% more than the HD 5870 for a rumoured 20% increase in performance. Worst still, AMD have a greater price leverage, and at the same $600, we have a dual-GPU HD 5970 which is likely to end up much faster than the GF100 in most situations.

Ma bice to cenovno blizu ..... :) :D
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
:D

zavisi kako gledas, 600$ su na bazi 20%yielda ;) u toku ramp-up je to sasvim normalno, nVidia je tek mesec dana u toj phasi. ATI u isto vreme imao isto dosta problema i los yield... treba sacekati serijsku proizvodnju dok se to moze reci. ;)
 

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa cek, je li to znaci da yield selektivan? Dobar za ATI, los za NV? Ili je isti za sve posto koriste isti proces.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Pa cek, je li to znaci da yield selektivan? Dobar za ATI, los za NV? Ili je isti za sve posto koriste isti proces.
Pa u tekstu mog linka jsno pise da je fermi komplikovaniji chip proizvodni proces jeste isti ali sam chip zbog dimenzija i broja tranzistora je komplikovaniji.
Ja nisam ekspert na tom polju ali predpostavljam da je na chipu od miliardu tranzistora vise veca verovatnoca da jedan ne radi kako treba nego no onom koji ima miliardu manje .... ;)
Zbog toga i Yield nemoze biti isti bar ne u ovom momentu.
 
Poslednja izmena:

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki
Pa u tekstu mog linka jsno pise da je fermi komplikovaniji chip proizvodni proces jeste isti ali sam chip zbog dimenzija i broja tranzistora je komplikovaniji.
Ja nisam ekspert na tom polju ali predpostavljam da je na chipu od miliardu tranzistora vise veca verovatnoca da jedan ne radi kako treba nego no onom koji ima miliardu manje .... ;)
Zbog toga i Yield nemoze biti isti bar ne u ovom momentu.
Ovo su i moja razmisljanja.

@Nedjo: Koliko cipova RV870 moze da se dobije sa jednog wafera ako GF100 moze 108 kako rece?
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao sto rece ELPR1NC1PAL to se menja iz dana u dan. Tvoja vest je od pre 7 dana, Nedjina od pre 2 nedelje .... ova sto sam naveo je od danas. Cinjenica je da je komplikovaniji ali nije ni ATI toliko prost (2154 miliona tranzistora). Ne znam koje su cifre za ATI ali ne verujem da je za NV toliko gore koliko cip ima vise tranzistora. Uostalom to nije briga krajnjeg korisnika koliko ima kakav yield, vaznija je cena i raspolozivost. Na ciju stetu to ide, to tek nije moja briga :) Inace cela ova prica NV vs ATI me podseca na Intel vs AMD iz doba netburst-a. Jeste AMD imao bolji produkt ali nisam nesto siguran da se Intel previse uplasio (osim sto je malo igrao prljavo :D). Super, ATI je izbacio DX11 (AMD - 64 bit) ali ja konkretno nemam nikakve koristi od toga. Iskoristio sam kupon za Dirt2 (Windows XP 64), probao sam DX9 i DX11 mod. DX11 jeste nesto lepsi ali ima veci performance hit (sto je no-no u voznjama) ali ovo je los tip igre gde moze da se demonstrira prednost grafike jer si skoncentrisan na "voznju". Od kako je g-din ELPR1NC1PAL na forumu neke stvari su mi mnogo jasnije a jedna od njih da je NV mnogo veci igrac nego sto sam mislio i da moze sebi da dopusti ovakav luksuz da ga ATI presisa 6 meseci. Jedini problem u celoj prici je cela halabuka koja se podize na sve strane pa nemas pojma kome verovati.
 
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
stvar nije u velicini samo, nego i na prozes. naprimer ATI - tu je TSMC proboljsao prozes i veoma veci yield je bio rezultat. To kod nVidije jos nije posto imaju jos odredjeno vreme do serijske proizvodnje. ;)

sto se tice % mogucnosti pokvarenog chipa, je tacno - sve sto je veci chip, veca i mogucnost da je transistor u kvaru ;) to je tacno. Zato je i nVidia nato osetljivi nego ATI posto je veci chip...

@Lukija:
jednostavno "netreba" se nikom verovati - bolje receno - niko te netera ;) vidi se kada izbacu chip, ovo nije diskusija - bar za mene nije, da kazem bolji ati chip, bolji nV chip... nego se malo saberemo sta mislimo, sta znamo, pa moze svako sebi sliku da napravi, zato i ne uvozim informazije sa drugim portalima nego sto mi je jasno i znam, isto kao sto i Nedjo svoje informacije ima i meni je interesantno citati sta naprimer drugi misle o tome, dali sam nVidia User? jesam - 100 posto. Ali nemam nista protiv ATI, i ja sam kad tada imao Ati kartice, sigurno - meni se nesvidja Software od Ati, to mogu i dosta drugi ljudi da pevaju ;) ali Hardware je stalno bio dobar. Ja sam vec rekao sto mi je nV prilagodnija technike (CUDA) i PhysX - to ima svoju thematiku. Ali me ipak i interesuje druga strana, najgore je kada se neko zapali za jednog proizvodjaca, ok Corsair FTW, ali ipak i tu smo objektivni i nemamo nista protiv dobrog proizvoda od drugih proizvodjaca koji su solidni i dobri.

Ati mi je danas danju interessantni nego u vreme pre AMDa i gledam sa srecom svaki Korak koj ide u pravi pravac, ali nisu jos do toga stigli, da mogu da koristim te kartice kao nVidia kartice i to je za mene debeli "minus". Sto neznaci da su zato lose kartice, nego samo jos nisu u nekim stvarima tako daleko kao nvidia, sigurno lezi to i do toga, kako nVidia pravi pritisak na trziste i druge proizvodjace, zato je AMD i pre nepuno vremena i nVidiji to ofizialno prebazijo, da nV neradi u koristi Musterija nego u svoj Korist... ali to je trziste, to je marketing - i to je sto i intel sa AMDu radi. Takva su vremena, i mi se borimo protiv OCZ koji isto dosta prljavo igraju... ima tu dosta "example" ali sta ti to vredi kao musterija ? nista - ako znas ok, ali to je moja prica iz pocetka, nVidia kontrolise medije, i automatski njihov proizvod ce se prodavati - bio ATI dobar i bolji i jeftini, nece to nista promenuti na trzistu - steta, ali eto takvo je trziste ;)
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
trenutno su ove teme divne za druzenje i caskanje - a totalno su beskorisne jer su u sferi spekulacija i nagadjanja.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Kao sto rece ELPR1NC1PAL to se menja iz dana u dan. Tvoja vest je od pre 7 dana, Nedjina od pre 2 nedelje .... ova sto sam naveo je od danas. Cinjenica je da je komplikovaniji ali nije ni ATI toliko prost (2154 miliona tranzistora). Ne znam koje su cifre za ATI ali ne verujem da je za NV toliko gore koliko cip ima vise tranzistora. Uostalom to nije briga krajnjeg korisnika koliko ima kakav yield, vaznija je cena i raspolozivost. Na ciju stetu to ide, to tek nije moja briga :) Inace cela ova prica NV vs ATI me podseca na Intel vs AMD iz doba netburst-a. Jeste AMD imao bolji produkt ali nisam nesto siguran da se Intel previse uplasio (osim sto je malo igrao prljavo :D). Super, ATI je izbacio DX11 (AMD - 64 bit) ali ja konkretno nemam nikakve koristi od toga. Iskoristio sam kupon za Dirt2 (Windows XP 64), probao sam DX9 i DX11 mod. DX11 jeste nesto lepsi ali ima veci performance hit (sto je no-no u voznjama) ali ovo je los tip igre gde moze da se demonstrira prednost grafike jer si skoncentrisan na "voznju". Od kako je g-din ELPR1NC1PAL na forumu neke stvari su mi mnogo jasnije a jedna od njih da je NV mnogo veci igrac nego sto sam mislio i da moze sebi da dopusti ovakav luksuz da ga ATI presisa 6 meseci. Jedini problem u celoj prici je cela halabuka koja se podize na sve strane pa nemas pojma kome verovati.
Jel znas ti onu Bajaginu ..... -> Verujem , ne verujem ! :) :D

Za mene ne postoji bolji argument od cinjenice da toliko "veliki" igrac mora da prezentira atrape i rizikuje da bude ismijan da bi navodno ispostovao svoje termine i rokove. NV je u velikim problemima inace se na slicne korake nebi usudili smesno je da mi obicni smrtnici ovde spekulisemo o tome koliko je koji chip za TSMC teze ili lakse proizvesti u vecim kolicinama.

Fakat je jedna stvar i tu nema diskusije NV je najavila prvenstveno svoj proizvod za Novembar a mi pisemo danas 20.01 i bice veliki uspeh ako u 2 Marta kad pocinje Cebit budu u stanju nesto vise da pokazu osim video zapisa na youtube...

To je sve samo ne stil velikog igraca ....

Sto se tice halabuke za istu je upravo najvise sam NV odgovoran jer prezentiraju folije i samo folije ....

Dok ne vidim finalni proizvod i cene neverujem im vise nista !
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Isto to je radio AMD, seti se samo Barcelone i seti se onog nesrecnog Phenoma na 3GHz. Svi to rade. Sto se tice NV koliko je veliki igrac najbolje govore finansije.
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Isto to je radio AMD, seti se samo Barcelone i seti se onog nesrecnog Phenoma na 3GHz. Svi to rade. Sto se tice NV koliko je veliki igrac najbolje govore finansije. Ako se ne varam NV nije prijavio nikakav gubitak u Q4.
Nesecam se da je AMD predstavljao atrape .... Da je kasnio sa Phenom I to je fakat ali nikada nije predstavljena CPU atrape.
Bas iz iskustva sa Phenom I i neocekujem od ovog GF100 mnogo.

Kasnjenje je proizvod poteskoca .... poteskoce teraju proizvodjaca da izbaci sto pre nedovrseni proizvod na trziste. Najvecu stetu tu nosi onaj koji pazari isto...

A mnogi se pale i primaju na diagrame .....
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@monte: ovako velikog hype-a odavno nije bilo... tako da je nV ovo uradila maestralno sa marketinske tacke gledista. Samo razmisli koji si prikaz iscekivao sa vecim nestrpljenjem 5800 serije ili Fermi ?
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@monte: ovako velikog hype-a odavno nije bilo... tako da je nV ovo uradila maestralno sa marketinske tacke gledista. Samo razmisli koji si prikaz iscekivao sa vecim nestrpljenjem 5800 serije ili Fermi ?
Maestralno su se izblamirali kod upucenih korisnika a kod sire mase ovaca tu se u potpunosti slazem sa tobom imaju neprevazidjen marketing.

I Apple je slicna firma koja za X faktor profita izvlaci ljudima novac iz dzepa.
Pa ih jadnike tera i da iphone salju postom da bi zamenili bateriju. Pa se setimo koliko osnovnih funkcija nije ni imala prva verzija iphona koje su drugi proizvodjaci odavno podrzavali.... Sve je to moj mipko marketing a dok ima ovaca takve firme ce profitirati.

Imam ovdje Meizu M8 kineski multitouch telefon i imao sam u goste zaludjenog fan'a Apple. Kad sam mu pokazao neke funkcije i kad smo uporedili dva telefona koji se cenovno razlikuju ni manje ni vise nego 600€ isti je panuo na dupe nije mogao da veruje.... ali brate marketing je cudo .... Apple je Apple ....
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh