• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nVIDIA Fermi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

djalex

PCAXE Update Guru
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Custom made
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5900X & Noctua NH-U12A chromax.black
Motherboard:
ASUS Strix B550-F Gaming WiFi
RAM:
GSkill DDR4, 2*16 GB, 3600 CL16
VGA & cooler:
ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT OC Edition 20GB
Display:
Benq EX2780, Sony KDL-50W829B
HDD:
Adata GAMMIX S11 Pro 512GB M.2 & SSD SU650 960 GB
Sound:
int.
Case:
Cooler Master Scout 2
PSU:
Seasonic SS-760XP Platinum
Optical drives:
LG Blu-ray BH16NS40
Mice & keyboard:
Logitech M330, Classic 200
Internet:
Orion optički 500/50 Mbits, Asus RT-AC87U Red edition
OS & Browser:
Win10Pro x64
Other:
UPS MGE PC500, Logitech HD Webcam C525, Sony RX100M4.
disipacija raste takodje sa brojem transzistora.
3 miliarde trasnzistora logicno ima vecu disipaciju od 2 miliarde takodje ti treba i vise mesta na istom izvednom procesu da smestis milion tranzistora vise :)

RV870 ---- 334mm² ---- 2 miliarde tranzistora
GF100 ---- >500 mm² ---- 3 miliarde tranzistora
Mislis milijardu?:D
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
dobro ste se zagrejali na tu themu ;)

@Monteboy - german UVP - GTX360 339€ / GTX380 429€ / GTX388/390 539€/1029€ to su Endinformation za Distributore, UVP je predlozena cena za Enduser!
Te cene u pocetku ce isto biti nerealne, posto prve kartice ce ici za veci novac, ali to je nVidia UVP. Sa 429€ je GTX380 Basic nedaleko od 5870 ;)
Kao drugo dize nVidia garaciju i automatski i Boardpartneri. XFX je vec dao informaciju za 5 / 7 Godina GTX360/GTX380
GTX388/2xGTX360 i GTX390/2xGTX380 ce biti Q3 2010te.

nVidia ubacuje jos nesto novo: 4x DualGPU SLI u Q4 2010te. Videli smo prvi Board BluePrint i vidi se Dual GPU Karta koja ima vise SLI connectora za 4x 2xGPU.
Sa time ulazi GPU Computing dalje u EndUser sektore. To ce sigurno bas CUDA & PhysiX Usere da obraduje.

Sto se tice grejanja Karte, duga prica, ali - offical Cooler jos nije izdat, ovo su sve sample coolere na karticama koje jos uopste nemogu da daju objektivnu informaciju o EndUser Kartici ;)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
omg it's full of stars...
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
"To resolve the hazards of OoO, GF100 has a private communication channel just for the PolyMorph Engines that allows them to stay together on a task in spite of being spread apart. The fact of the matter is that all of the work that goes in to making a design like this work correctly is an immense amount of effort, and NVIDIA’s engineers are quite proud of this effort. They have taken the monolithic design of prior GPUs’ geometry units, and made it parallel. We can’t overstate how much of an engineering challenge this is.

However all of this work came at a cost, and not just the significant engineering resources NVIDIA threw at GF100. The other cost was time – we believe that the PolyMorph Engine is the single biggest reason that GF100 didn’t make it out last year. It’s the single biggest redesign of any component in GF100, and is something that NVIDIA had to start virtually from scratch on. When NVIDIA told us that designing a big GPU is hard, this is what they had in mind.

Now why did NVIDIA put themselves through all of this? Because in their eyes, they had to. The use of a fixed-function pipeline in their eyes was a poor choice given the geometric complexity that a tessellator would create, and hence the entire pipeline needed to be rebalanced. By moving to the parallel design of the PolyMorph Engine, NVIDIA’s geometry hardware is no longer bound by any limits of the pipelined fixed-function design (such as bottlenecks in one stage of the pipeline), and for better or for worse, they can scale their geometry and raster abilities with the size of the chip. A smaller GF100 derivative will not have as many PolyMorph or Raster units as GF100, and as a result won’t have the same level of performance; G92 derivatives and AMD’s designs both maintain the same fixed function pipeline through all chips, always offering the same level of performance."

"That leaves us on a final note: clocks. The core clock has been virtually done away with on GF100, as almost every unit now operates at or on a fraction of the shader clock. Only the ROPs and L2 cache operate on a different clock, which is best described as what’s left of the core clock. The shader clock now drives the majority of the chip, including the shaders, the texture units, and the new PolyMorph and Raster Engines. Specifically, the texture units, PolyMorph Engine, and Raster Engine all run at 1/2 shader clock (which NVIDIA is tentatively calling the "GPC Clock"), while the L1 cache and the shaders themselves run at the full shader clock. Don’t be surprised if GF100 overclocking is different from GT200 overclocking as a result."

"To differentiate themselves from AMD, NVIDIA is taking the tessellator and driving it for all its worth. While AMD merely has a tessellator, NVIDIA is counting on the tessellator in their PolyMorph Engine to give them a noticeable graphical advantage over AMD.

To put things in perspective, between NV30 (GeForce FX 5800) and GT200 (GeForce GTX 280), the geometry performance of NVIDIA’s hardware only increases roughly 3x in performance. Meanwhile the shader performance of their cards increased by over 150x. Compared just to GT200, GF100 has 8x the geometry performance of GT200, and NVIDIA tells us this is something they have measured in their labs.

So why does NVIDIA want so much geometry performance? Because with tessellation, it allows them to take the same assets from the same games as AMD and generate something that will look better. With more geometry power, NVIDIA can use tessellation and displacement mapping to generate more complex characters, objects, and scenery than AMD can at the same level of performance. And this is why NVIDIA has 16 PolyMorph Engines and 4 Raster Engines, because they need a lot of hardware to generate and process that much geometry."

"At this point tessellation is a message that’s much more for developers than it is consumers. As DX11 is required to take advantage of tessellation, only a few games exist while plenty more are on the way. NVIDIA needs to convince developers to ship their art with detailed enough displacement maps to match GF100’s capabilities, and while that isn’t too hard, it’s also not a walk in the park. To that extent they’re also extolling the other virtues of tessellation, such as the ability to do higher quality animations by only needing to animate the control points of a model, and letting tessellation take care of the rest. A lot of the success of the GF100 architecture is going to ride on how developers respond to this, so it’s going to be something worth keeping an eye on."
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Stvarno imaju menadzment za kampanje, divim im se kako to odradjuju, sa kojom lakocom oni dignu buku o svom proizvodu, masteri svog zanata.
Mogu misliti kakvo bombardovanje informacijama nas tek ocekuje u narednim nedeljama.
 

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki
Stvarno imaju menadzment za kampanje, divim im se kako to odradjuju, sa kojom lakocom oni dignu buku o svom proizvodu, masteri svog zanata.
Mogu misliti kakvo bombardovanje informacijama nas tek ocekuje u narednim nedeljama.
Menadzment im nema konkurenciju :)
Nemaju finalni proizvod, ali malo po malo kako rece "dizu buku" i pripremaju teren.
Negdje sam procitao podatak da GF100 ima 570mm^2 die size :eek:
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
dobro ste se zagrejali na tu themu ;)

@Monteboy - german UVP - GTX360 339€ / GTX380 429€ / GTX388/390 539€/1029€ to su Endinformation za Distributore, UVP je predlozena cena za Enduser!
Te cene u pocetku ce isto biti nerealne, posto prve kartice ce ici za veci novac, ali to je nVidia UVP. Sa 429€ je GTX380 Basic nedaleko od 5870 ;)
Kao drugo dize nVidia garaciju i automatski i Boardpartneri. XFX je vec dao informaciju za 5 / 7 Godina GTX360/GTX380
GTX388/2xGTX360 i GTX390/2xGTX380 ce biti Q3 2010te.

nVidia ubacuje jos nesto novo: 4x DualGPU SLI u Q4 2010te. Videli smo prvi Board BluePrint i vidi se Dual GPU Karta koja ima vise SLI connectora za 4x 2xGPU.
Sa time ulazi GPU Computing dalje u EndUser sektore. To ce sigurno bas CUDA & PhysiX Usere da obraduje.

Sto se tice grejanja Karte, duga prica, ali - offical Cooler jos nije izdat, ovo su sve sample coolere na karticama koje jos uopste nemogu da daju objektivnu informaciju o EndUser Kartici ;)
Bilo bi lepo da budu te cene !
GTX388/390 ? koje godine ? 2012 ?

Ta prica da ce 380 biti nedaleko od 5870 je nerealna u tom momentu kad 380 izadje na trziste AMD/Ati izvrsava drop cena a garantujem da ce 5870 kostati 250€ i opet imas blizu 200€ razlike .... ;) Trenutna realna cena 5870 je 330€-340€ sto na nemackom trzistu nije slucaj zbog poteskoca isporuke.

Kad 380 izadje u prodaju 5870 je vec punih 9 meseci dominirala na trzistu , first to the market !
A mogu ti potvrditi posto imam poznanstva u najvecim lancima computershopova ovdje u svabiji da je 5870 prodavana kao vruc hleb !
KM-Shop je u jednom momentu dobio 55 komada a imao 280 porudzbi .... :) :D to mi je zvanicno receno

Nego poslacu ti PM uvezi Corsair Memorije .... Treba mi jedan model koji nema ovdje na trzistu ....
 
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
trenutno se nemoze dobiti 5870 izpod 420€ na nemackom trzistu i to samo od "odpad proizvodjaca" XFX sam imao ponudu za 489€ @ 5870...
ATI moze samo drop na ceni da napravi ako ima dosta komada na prodaj, to u SAD/UK/FR/DE trzistu koje podeljuje najveci broj kupca tih kartica je trenutno nemoguce. ATI nije do sada (3 Meseca skoro) uspeo da nadovolji ni 10% kupca na nasem trzistu ovde u nemackoj. Po tome gledano, neverujem da ce price drop biti pre aprila, dok ati neda ispravne kolicine te kartica...

ali imas u tom smislu sigurno pravo, ati ce biti jeftinije da se kupi nego nVidia pendant, kolika razlika to ce mo videti, ali neverujem da ce biti velika razlika. ;)

sto se tice Memorije, posalji mi type number pa cu da pogledam sta mozemo da uradimo ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
trenutno se nemoze dobiti 5870 izpod 420€ na nemackom trzistu i to samo od "odpad proizvodjaca" XFX sam imao ponudu za 489€ @ 5870...
ATI moze samo drop na ceni da napravi ako ima dosta komada na prodaj, to u SAD/UK/FR/DE trzistu koje podeljuje najveci broj kupca tih kartica je trenutno nemoguce. ATI nije do sada (3 Meseca skoro) uspeo da nadovolji ni 10% kupca na nasem trzistu ovde u nemackoj. Po tome gledano, neverujem da ce price drop biti pre aprila, dok ati neda ispravne kolicine te kartica...

ali imas u tom smislu sigurno pravo, ati ce biti jeftinije da se kupi nego nVidia pendant, kolika razlika to ce mo videti, ali neverujem da ce biti velika razlika. ;)

sto se tice Memorije, posalji mi type number pa cu da pogledam sta mozemo da uradimo ;)
Moze kako nemoze pa drugar Boris aka Stummerwinter je kupio pre neki dan za 360€ jedan komad

Evo ti ovdje na stanju imas za 378

http://www.city-pc.de/shop/product_info.php/products_id/1402069

Treba pratiti dobijaju ih na kasiku ....

Ipak u ovom momentu nebih kupovao 5870 bez ako ne moram .... Treba se strpiti malo ovo su sve nerealne cene zbog velikog interesovanja a manjka proizvodnje.
 
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
to da, ali za nemacku - koja ima preko 4,5 Mio. prodanih high performance kartica po godini, je ta kolicina smesna ;) - Alternate je dobijo od XFX 1500 pcs. 5870 prodano za nepuni sat vermena ;)
ako ATI ne uspe do marta da digne kolicinu ce imati vec veliki problem, posto nVidia nije ko AMD/ATI da deli na sva trzista, oni idu na marketing i prodaju 90% proizvoda prvo u D/UK/SAD. Onda stoju ovde paar hiljada ATI Kartica protiv 500.000 do 750.000 nVidia kartica (to je delivery right for internal distributors). Zato neverujem u taj price drop. Ako se promeni kolicina ATI Kartica ogromno, onda cu i ja sigurno promenuti misljene o tome, ali dok se to ne dogodi, nema baza za trziste ovde da ce biti uzkoro price drop ;)

sto se tice strpljene, hm sigurno cekam - ali cim nVidia izbaci 380, ja uzimam - posto je meni na tome CUDA vazna i to je kod ATI lose uradjen pendant ;) nadam se da cu bar jednu karticu kao sample dobiti, ali to se nezna u napred. Koliko sam cuo stize GTX380 Sample 12 Feb. u Corsair zentralu u Fremont. Pa ce mo videti koliko struje guta, koliko nam greje kuciste i kako se menjaju FPS i CUDA algorythm. ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
to da, ali za nemacku - koja ima preko 4,5 Mio. prodanih high performance kartica po godini, je ta kolicina smesna ;) - Alternate je dobijo od XFX 1500 pcs. 5870 prodano za nepuni sat vermena ;)
ako ATI ne uspe do marta da digne kolicinu ce imati vec veliki problem, posto nVidia nije ko AMD/ATI da deli na sva trzista, oni idu na marketing i prodaju 90% proizvoda prvo u D/UK/SAD. Onda stoju ovde paar hiljada ATI Kartica protiv 500.000 do 750.000 nVidia kartica (to je delivery right for internal distributors). Zato neverujem u taj price drop. Ako se promeni kolicina ATI Kartica ogromno, onda cu i ja sigurno promenuti misljene o tome, ali dok se to ne dogodi, nema baza za trziste ovde da ce biti uzkoro price drop ;)

sto se tice strpljene, hm sigurno cekam - ali cim nVidia izbaci 380, ja uzimam - posto je meni na tome CUDA vazna i to je kod ATI lose uradjen pendant ;) nadam se da cu bar jednu karticu kao sample dobiti, ali to se nezna u napred. Koliko sam cuo stize GTX380 Sample 12 Feb. u Corsair zentralu u Fremont. Pa ce mo videti koliko struje guta, koliko nam greje kuciste i kako se menjaju FPS i CUDA algorythm. ;)
Kartice se isporucuju po potraznji i mogucnostima za AMD/ATI znamo da je trziste nezasiceno da narod zeli vise i jos ....
E sad malo je preuvelicano ocekivati da ce to biti slucaj i kod 380GTX posebno ako ne znamo gotovo nista .... Videli smo neke video zapise na youtube , nekoliko prezentiranih atrapa od strane NV gdje fali trecina karte imas thread na XS po podji da se malkice nasmejes.... ;) Sad na CES'u sam ocekivao zvanicno predstavljanje + pokazivanje ubedljivih performansi.
I sta smo dobili opet samo NVidijene parole da se "izdrzi"
Njemci imaju jednu lepu rec za to a ti je zasigurno isto dobro znas !

"NVidias Durchhalteparolen"

Sacekajmo i finalni proizvod ..... onda mozemo vise reci a ne verujem da ce AMD ostati skrstenih ruku na to da odgovori posebno u cenovnom smislu.

Nakon svih gore navedenih cinjenica sad ja trebam da verujem da ce NV biti u stanju odmah nakon zvanicnog launcha na trziste da isporuci 500.000 karti ?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
zar nije bolje uzeti 5850 i povuci slajder na 850mhz nego placati 100e vise za 5870? :O

PS. Mogu samo da sanjaju u nVidiji da ce ona gtx360 prodavati za 320e :D To ce samo teski fanbojevi kupiti dok se cena ne priblizi ~230-240e...
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
zar nije bolje uzeti 5850 i povuci slajder na 850mhz nego placati 100e vise za 5870? :O

PS. Mogu samo da sanjaju u nVidiji da ce ona gtx360 prodavati za 320e :D To ce samo teski fanbojevi kupiti dok se cena ne priblizi ~230-240e...
5850 je odlicno plasiran proizvod i odavno nismo imali graficku tih performansi i tih para ....

Znas da 5850 ima manje stream procesora u odnosu na 5870 i da je Cypress RV870 LE u pitanju ?
Tako da isti taktovi nece davati i iste rezultate trebaces ipak 5850 malkice vise da kloknes.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Naravno da znam, da je cenovna razlika ~40e nikakav problem. Al pogledaj kolka je cenovna razlika, dodas 50e (ili manje zavisi gde kupujes i sa kojom cenom poredis) i uzmes 2x5850 umesto jedne 5870...Skroz bizarno O.o
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Naravno da znam, da je cenovna razlika ~40e nikakav problem. Al pogledaj kolka je cenovna razlika, dodas 50e (ili manje zavisi gde kupujes i sa kojom cenom poredis) i uzmes 2x5850 umesto jedne 5870...Skroz bizarno O.o
nerealna je cijena za 5870 .... slazem se da je 5850 daleko pametnija kupovina ili dva komada iste ako su i potrebne tolike performanse.
 

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki
Ajde da pitam a nadam se da necu ispasti glup:
Kako se ocekuje velika kolicina ispravnih nVidia chipova koji su veliki, imaju milijardu tranzistora vise kad se TSMC pati sa ATI GPU-ovima?

Pitam zato jer ELPR1NC1PAL pomenu cifru od 700000 u startu (ako sam dobro razumio)?
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Razlika izmedju 5850 i 5870 na istom taktu jezgra i memorije je 7-8%.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.746
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
Po nekim testovima koje sam gledao razlika se penje i do 25% kada su u pitanju najvise rezolucije (25x16) i najjaca podesavanja.
 

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
Nema sanse... jedva da je 3% na istim taktovima.
edit: stvar se tice arhitekture i 11% vise shadera ne moze da donese veliko ubrzanje a pogotovo ne 25%, to je neka greska u pitanju.
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Al to je na defaultu, pogledaj stranicu Overclocking Performance gde su podigli kartu za samo 50MHz i memoriju za 125MHz (def. 715/1000) i obrati paznju na dobitak u frejmovima...i dalje sam misljenja da je 5870 jaca do 10% maksimalno na istim klokovima.

EDIT :
Evo nadjoh test, i ladno je od 2-5% zavisno od igre :D


E sad, dal ce ova razlika ostati ista i sa razvojem novih drivera pitanje je...
 
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@monteboy:
znam tu rec ;)

500.000 pcs. lezi u mogucnosti nvidije, posto su kupuli dosta velik kontigent od TSMCa ;) zato je TSMC mogao da zaposli opet njihove radnike u toku krize zadnje godine :)

pitanje je dal hocu i moraju - to ce mo videti u toku februara do marta - kako se nvidia odluci. Lezi i prilicno kako se pcs. od ATI promeni... :) u glavnom bi veca kolicina smanjivala dosta cenu na karticama :)

nvidia drzi tri puta veci proizvodni kontingent kod TSMC u odnosu na ATI... pored toga ima nVidia 3 dodatni Partneri za proizvod (Foxconn naprimer) a ATI ima samo jos AMD i oni neprave veliki Kontingent...
 
Poslednja izmena:

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
Al to je na defaultu, pogledaj stranicu Overclocking Performance gde su podigli kartu za samo 50MHz i memoriju za 125MHz (def. 715/1000) i obrati paznju na dobitak u frejmovima...i dalje sam misljenja da je 5870 jaca do 10% maksimalno na istim klokovima.

EDIT :
Evo nadjoh test, i ladno je od 2-5% zavisno od igre :D


E sad, dal ce ova razlika ostati ista i sa razvojem novih drivera pitanje je...
Iduci put mene da slusas :d
:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh