• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Relativno jeftina konfiguracija

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Pozdrav svima, već dva meseca, pokušavam da napravim sebi neku prihvatljivu kombinaciju za novo kućište. (odprilike 40 000 din, koliko sam ja izračunao)

O čemu se radi, imam računar, evo star je skoro 11 godina, još malo, radi se o Gigabyte AM2+ matičnoj ploči i u njemu je AMD Athlon II X2 245 radni takt 2.90GHz-a.

Moj izbor davne 2006-2007.

Pre nekoliko meseci, došao sam u vlasništvo grafičke kartice :

AMD Radeon R7 370 i oko nje sam hteo da napravim novu mašinu (radi na ovoj matičnoj, ali ne ganjam je previše zbog napajanja)

Hteo sam da uzmem sledeće:

Matičnu ploču : AM4 socket (4 DDR4 slota)
Procesor: Ryzen 1200 do 1300X(ide sa kulerom, i ja sam se iznenadio)
Ram: 8 GB DDR4 (1 stik) - koja RAM memorija ide najbolje uz Ryzen, jer sam pročitao negde da neki bolje rade na Intelu, a neki na AMD-ovim. tj da bolje saradjuju.
Pristojno napajanje: 500 do 800W

Kućište, svakako sam locirao, ali trenutno, može da radi i bez kućišta, dok ovo sve ne sprovedem u delo.

Ono što mene interesuje, jeste, koje bi ste komponente predložili, gde ne bi da ide najjeftinije što može, već da ima i kvalitet, odnosno odnos cena/kvalitet.

Ne znam zašto, ali čekao sam baš dugo novi AMD-ov procesor, i kada je izašao Ryzen, čekao sam da se reše bagovi sa RAM-ima.

Hvala Svima.
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Pozdrav svima, već dva meseca, pokušavam da napravim sebi neku prihvatljivu kombinaciju za novo kućište. (odprilike 40 000 din, koliko sam ja izračunao)

O čemu se radi, imam računar, evo star je skoro 11 godina, još malo, radi se o Gigabyte AM2+ matičnoj ploči i u njemu je AMD Athlon II X2 245 radni takt 2.90GHz-a.

Moj izbor davne 2006-2007.

Pre nekoliko meseci, došao sam u vlasništvo grafičke kartice :

AMD Radeon R7 370 i oko nje sam hteo da napravim novu mašinu (radi na ovoj matičnoj, ali ne ganjam je previše zbog napajanja)

Hteo sam da uzmem sledeće:

Matičnu ploču : AM4 socket (4 DDR4 slota)
Procesor: Ryzen 1200 do 1300X(ide sa kulerom, i ja sam se iznenadio)
Ram: 8 GB DDR4 (1 stik) - koja RAM memorija ide najbolje uz Ryzen, jer sam pročitao negde da neki bolje rade na Intelu, a neki na AMD-ovim. tj da bolje saradjuju.
Pristojno napajanje: 500 do 800W

Kućište, svakako sam locirao, ali trenutno, može da radi i bez kućišta, dok ovo sve ne sprovedem u delo.

Ono što mene interesuje, jeste, koje bi ste komponente predložili, gde ne bi da ide najjeftinije što može, već da ima i kvalitet, odnosno odnos cena/kvalitet.

Ne znam zašto, ali čekao sam baš dugo novi AMD-ov procesor, i kada je izašao Ryzen, čekao sam da se reše bagovi sa RAM-ima.

Hvala Svima.
R5 1500X ~ 153e
A320M AsRock DGS ~ 54e
TT 530W-SE ~ 60e
8GB DDR4 Crucial Ballistix Sport LT 2666MHZ ~ 85e

350e ukupno cene su sa KP preko mađara :)



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Zanimljiva konfiguracija, samo ne bi da kupujem preko KP, (nemam ništa protiv mađara) stvarno koristim Limundo, Kupindo, KP i ostale kad kupujem periferije, ali ovo, nezgodno je da kupujem preko toga kad nemam garanciju.

Ta usmena garancija, ništa ne važi, 2 nedelje. Previše je to novca da bi se oslonio na KP.

Samo gledam koja bi konfiguracija se najbolje slagala, sa Ryzenom.

E da, to sam zaboravio...ja sam onaj tip koji nikad u životu NIJE i NEĆE OC-ovati ni CPU ni GPU, tako da, ne treba mi matična koja može da podržava OC.

Šta mislite, jel može da se pokrene, bez rama?
Jer moram polako da prikupljam, ne mogu odjednom da kupim sve. :D
 

Jovan033

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.07.2017.
Poruka
77
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Zanimljiva konfiguracija, samo ne bi da kupujem preko KP, (nemam ništa protiv mađara) stvarno koristim Limundo, Kupindo, KP i ostale kad kupujem periferije, ali ovo, nezgodno je da kupujem preko toga kad nemam garanciju.

Ta usmena garancija, ništa ne važi, 2 nedelje. Previše je to novca da bi se oslonio na KP.

Samo gledam koja bi konfiguracija se najbolje slagala, sa Ryzenom.

E da, to sam zaboravio...ja sam onaj tip koji nikad u životu NIJE i NEĆE OC-ovati ni CPU ni GPU, tako da, ne treba mi matična koja može da podržava OC.

Šta mislite, jel može da se pokrene, bez rama?
Jer moram polako da prikupljam, ne mogu odjednom da kupim sve. :D
Pre svega,koliko ja znam na KP postoje ljudi koji bukvalno kupe procesor grafu itd sa sve garancijom i prodaju je tamo sa tom istom garancijom,ako nisam u pravu ispravice me iskusniji na ovom forumu ali dobro...

Sto se tice Ryzena,po meni X procesori(R3 1300x na primer) se ne isplate kupiti jer oni jedino imaju pocetan radan takt donekle visi od "obicnih",tako na primer Ryzen 3 1200 koji ima radni takt 3.1GHz i turbo boost do 3.4 mozes overklokovati do 3.7-3.8 sa stock coolerom ako si te srece a maksimalno moze cak i 4.1GHz da gura...ako si opet...te srece dok 1300x ima 3.5 do 3.7GHz a isto moze da se OC ali za vise novca i ako su im sve druge performanse iste...a to nas vodi do jos jedne stvari jer si rekao da si lik koji nikad ne planira niti ce overklokovati procesor ram grafu itd sto je po meni malo glupo pogotovo ako uzimas ryzen jer je ryzen bukvalno stvoren da se overklokuje mslm da cak ryzen 7 1700 ima 3.1Ghz e sad ima boost do 3.7Ghz ali to sad nije bitno jer ako ces ga moci overklokovati na 4GHz za stalno to veliki napredak jer se svaki hz racuna....ako te je strah da neces nesto da sprzis overklokovanjem ima puno tutorijala i nasih i stranih kako overklokovati cpu gpu ram za voltazu hladjenje itd...Ali ako bas neces da overklokujes onda mozes uzet A320 maticnu i ako je po meni bolje da uzmes B350M za slucaj da se predomislis oko overkloka

Kako mislis da li moze da se pokrene bez RAM-a?

Inace tebi ce u svakom slucaju izaci jeftinije jer ne kupujes grafu(koja je inace obicno najskuplja komponenta) tako da mozes uzeti Ryzen 5 1600 + B350M itd
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Pre svega,koliko ja znam na KP postoje ljudi koji bukvalno kupe procesor grafu itd sa sve garancijom i prodaju je tamo sa tom istom garancijom,ako nisam u pravu ispravice me iskusniji na ovom forumu ali dobro...

Sto se tice Ryzena,po meni X procesori(R3 1300x na primer) se ne isplate kupiti jer oni jedino imaju pocetan radan takt donekle visi od "obicnih",tako na primer Ryzen 3 1200 koji ima radni takt 3.1GHz i turbo boost do 3.4 mozes overklokovati do 3.7-3.8 sa stock coolerom ako si te srece a maksimalno moze cak i 4.1GHz da gura...ako si opet...te srece dok 1300x ima 3.5 do 3.7GHz a isto moze da se OC ali za vise novca i ako su im sve druge performanse iste...a to nas vodi do jos jedne stvari jer si rekao da si lik koji nikad ne planira niti ce overklokovati procesor ram grafu itd sto je po meni malo glupo pogotovo ako uzimas ryzen jer je ryzen bukvalno stvoren da se overklokuje mslm da cak ryzen 7 1700 ima 3.1Ghz e sad ima boost do 3.7Ghz ali to sad nije bitno jer ako ces ga moci overklokovati na 4GHz za stalno to veliki napredak jer se svaki hz racuna....ako te je strah da neces nesto da sprzis overklokovanjem ima puno tutorijala i nasih i stranih kako overklokovati cpu gpu ram za voltazu hladjenje itd...Ali ako bas neces da overklokujes onda mozes uzet A320 maticnu i ako je po meni bolje da uzmes B350M za slucaj da se predomislis oko overkloka

Kako mislis da li moze da se pokrene bez RAM-a?

Inace tebi ce u svakom slucaju izaci jeftinije jer ne kupujes grafu(koja je inace obicno najskuplja komponenta) tako da mozes uzeti Ryzen 5 1600 + B350M itd
Sta pričas ti ?

Ovaj 1500X je skuplji 10e od 1400 i isplati se samo tako,a i mora on posto se uzima A320 ploča od 50e da bi stalo u budzet a ne B350 od 90-100e ...

Kod Mađara imas garanciju isto kao i kod nasih .. Posaljes im oni reklamiraju u Mađarskoj i vrate ti komponentu ili pare.. Imas Digitala koji je 101% proveren ima hiljade ocena i uvek reši garanciju .. Odavde su uzimali konfe od 1000,2000e preko njega ..

I @Dusan93etr nemoj da uzimas 1 po 1 nego kad sakupis uzmi odjednom..dzabe će da stoje komponente i da im prolazi garancija ..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Vidiš u tome je stvar, Ryzen je za mene novi, i to je ono što ja hoću da saznam, koje su najbolje stvari koje mogu da iskoristim iz svakle komponente, i sa OC i bez OC.

E sad, to što ti kažeš za Ryzen da je stvoren za OC.....i sa stock kulerom vredi pokušati.

E PA taj deo sa X procesorima, to ne kontam, gledam 1500X ima više radnog takta o 1600, primer. samo 1MB više cache memorije ima.

Gle, svakako bi kasnije, kad prikupim para, kupio onaj moj lepi CoolerMaster, onu zver sa bakrom i aluminiumskim radijatorom.



Deo bez RAMA, da li može da se digne sistem bez RAM-a, jer znam da AMD-ovi procesori, nemaju integrisanu grafičku.

Znači
Matična
Procesor
Grafa
Hard disk ću ubaciti moj stari, dok ne kupim neki pristojan.

Nisam došao ovde da teram po svome, ja nisam kao neki ljudi, došao sam po savet, i svaki savet ću da uvažim i da dobro razmislim.

Neću da se pravim da znam više nego što zna. :D To da se razumemo.
 

Jovan033

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.07.2017.
Poruka
77
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Sta pričas ti ?

Ovaj 1500X je skuplji 10e od 1400 i isplati se samo tako,a i mora on posto se uzima A320 ploča od 50e da bi stalo u budzet a ne B350 od 90-100e ...

Kod Mađara imas garanciju isto kao i kod nasih .. Posaljes im oni reklamiraju u Mađarskoj i vrate ti komponentu ili pare.. Imas Digitala koji je 101% proveren ima hiljade ocena i uvek reši garanciju .. Odavde su uzimali konfe od 1000,2000e preko njega ..

I @Dusan93etr nemoj da uzimas 1 po 1 nego kad sakupis uzmi odjednom..dzabe će da stoje komponente i da im prolazi garancija ..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Samo sam pokusao coveku da dam sve predloge i da ga uputim u to sve i ako nisam neki expert vec amater u svetu tehnnike ali eto tu si ti,vidim iskusniji,da me ispravis kao i svi drugi takvi : )
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Vidiš u tome je stvar, Ryzen je za mene novi, i to je ono što ja hoću da saznam, koje su najbolje stvari koje mogu da iskoristim iz svakle komponente, i sa OC i bez OC.

E sad, to što ti kažeš za Ryzen da je stvoren za OC.....i sa stock kulerom vredi pokušati.

E PA taj deo sa X procesorima, to ne kontam, gledam 1500X ima više radnog takta o 1600, primer. samo 1MB više cache memorije ima.

Gle, svakako bi kasnije, kad prikupim para, kupio onaj moj lepi CoolerMaster, onu zver sa bakrom i aluminiumskim radijatorom.



Deo bez RAMA, da li može da se digne sistem bez RAM-a, jer znam da AMD-ovi procesori, nemaju integrisanu grafičku.

Znači
Matična
Procesor
Grafa
Hard disk ću ubaciti moj stari, dok ne kupim neki pristojan.

Nisam došao ovde da teram po svome, ja nisam kao neki ljudi, došao sam po savet, i svaki savet ću da uvažim i da dobro razmislim.

Neću da se pravim da znam više nego što zna. :D To da se razumemo.
Ne gledaj to sto je napisao nije bas najjasnije i najtačnije ..

I taj CM ti ne treba kad uzimas A320 ploču na kojoj nema OC i drugo taj CM nije nikakva zver i nije isplativ uopste ima boljih stvari za te pare ili i manje ..

To sto si napisao za RAM i Grafu nema veze sa vezom Ne mozes nista da pokrenes bez rama i nisi rekao da ti treba i grafa, ako i nju oćes onda će konfa biti mnOOgo losija ..Rekao si da imas R7 370 da iskoristis ..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
D I G I T A L S C O U T - KupujemProdajem

Misliš na ovog sa KP-a?

@Fearl3ss

Gle može koja hiljada gore dole, već mi je bitno, da ne prelazi 50 000.

Jer pošto sakupljam, malo po malo svaki mesec, i čekam neku bolesnu akciju. :D

Gledao sam WinWin akcije za crni petak.....ja se upišao od smeha. :D
Pa zato, čekam da malo komponentama padne cena, znam da RAM-i drže cenu u poslednje vreme, ali čekam malo da opadne cena Ryzenu

Da, budala, nisam nagovestio.....ne treba mi za igrice, da li planiram da igram igrice? DA.
Ali dugoročno, treba mi za posao, a nemam nešto para za R7, jer svakako planiram renderovati video snimke kasnije, a i da radim sa VM-ovima.
Kao i ostali programi za modovanje od 3D do video zapisa.
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Grafa je da, R7 370, tu imam, e to mi je problem.
Da li mogu da iskoristim nju, o čemu se radi.
Ta grafa je plaćena oko 20 000 nažalost u Winwin-u, ja sam je odkupio za 10 000 nekoliko meseci kasnije. Duga priča.

Znam da svi govore ne znam 1050 1060 1070 i 1080 (ti dodato) ali ja te pare nemam, i ne bolujem od nekakvih kompleska, kao što vidim dosta klinaca, da napiše najskuplje komponente i ajde.

Znam za RAM-e malo se šalim. :D NE mora sve biti ozbiljno.
Gradim računare poslednih 10 godina i popravljam. :D
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
D I G I T A L S C O U T - KupujemProdajem

Misliš na ovog sa KP-a?

@Fearl3ss

Gle može koja hiljada gore dole, već mi je bitno, da ne prelazi 50 000.

Jer pošto sakupljam, malo po malo svaki mesec, i čekam neku bolesnu akciju. :D

Gledao sam WinWin akcije za crni petak.....ja se upišao od smeha. :D
Pa zato, čekam da malo komponentama padne cena, znam da RAM-i drže cenu u poslednje vreme, ali čekam malo da opadne cena Ryzenu

Da, budala, nisam nagovestio.....ne treba mi za igrice, da li planiram da igram igrice? DA.
Ali dugoročno, treba mi za posao, a nemam nešto para za R7, jer svakako planiram renderovati video snimke kasnije, a i da radim sa VM-ovima.
Kao i ostali programi za modovanje od 3D do video zapisa.
Na tog mislim .. Ne gledaj LoseLose("WinWin") i ostale gluposti nego uzmi od mađara ili ako su slicne cene Emmi :)

Grafu si rekao da imas R7 370 ?

Ona je sasvim dovoljna i mozes da je iskoristis sto ne bi mogao.. A ako imas 10k vise onda uzmes R5 1600 za 185e,to je 30e vise od onoga i ostane ti 50e na B350 Asus Prime Plus i kloknes sa stock kulerom i imas bombu od kompa ..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Ma nisam ja kupio kod njih, Emmi je jeftiniji od 1000 do 5000 po jednom procesoru. :D Hah
Da ne pričam za detalje.

Da da, imam grafu R7 370, šta više u ovom je kućištu, svakako je planiram izvaditi i vratiti staru grafu u ovaj, a tu grafu u novo kućište staviti.


I kad sam već pomenuo kućište:

Glupa ideja, ii pametna, pošto duže radim sa drvetom,

Šta mislite, kućište od drveta? Ili da se ne cicijašim i otvorim za kućište sa dosta ventilacije?


Da se razumemo, da ja znam da ću ja da zaradim, tu količinu novca, za koji mesec, pitao bi nekoga da mi pozjami, da napravim mašinu i da vratim to.

ALi meni posao je gore dole, a troškovi moraju da se plaćaju.
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Ma nisam ja kupio kod njih, Emmi je jeftiniji od 1000 do 5000 po jednom procesoru. :D Hah
Da ne pričam za detalje.

Da da, imam grafu R7 370, šta više u ovom je kućištu, svakako je planiram izvaditi i vratiti staru grafu u ovaj, a tu grafu u novo kućište staviti.


I kad sam već pomenuo kućište:

Glupa ideja, ii pametna, pošto duže radim sa drvetom,

Šta mislite, kućište od drveta? Ili da se ne cicijašim i otvorim za kućište sa dosta ventilacije?


Da se razumemo, da ja znam da ću ja da zaradim, tu količinu novca, za koji mesec, pitao bi nekoga da mi pozjami, da napravim mašinu i da vratim to.

ALi meni posao je gore dole, a troškovi moraju da se plaćaju.
Ja se ne bih zezao sa drvetom..

Za 40-50e ti mozes da uzmes lepo kuciste sa cable managmentom, psu shroud(pokriva napajanje da se ne vide kablovi), pleksiglas stranciom , 2-3 venta ..

I da sumiramo uzmi ovo :

R5 1600~ 185
B350 Asus Prime Plus ~ 90e
TT 530W-SE ~ 60e
8GB DDR4 Crucial Ballistix Sport LT 2666MHZ ~ 85e



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Ja sad videh da je iz Bača.

Sunce ti, možda ga i poznajem. hah. :D

Ja sam tu iz okoline, ali imam neko malo imanje tu blizu Bača.

Definitivno, moram skoknuti do njega.
Svakako hvala na savetu, i gledam 3 godine garancije, i neprestano ljudi kupuju.

Ovo je možda i bolji savet za OD koga da kupim, nego ŠTA da kupim.
Možda mi i da popust ako kupim čitavu konfiguraciju kod njega. :D
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
E i da...nemam ništa protiv RGB-a, ali mogu to i sam da ugradim.

Ideja mi je ovako..... 3 ventilatora...prednji panel, filter napred.....1 pozadi, mogućnost za kačenje 2-3 komada na gornji deo, pleksiglas sa jedne strane, gumirane stranice za kablove, mesto za montiranje SSD-a i hard diska (po 1 komad)

Jer, znam može zvučati, ali ja neću da se zalećem nisačim, ako treba, čekaću i još 3-6 meseci, dok ne nadjem ono šta ja hoću.

Imao sam primer, toga, da se kupi najskuplje, i ono opet ne radi bolje od ovoga, jer je samo nabacano najskuplje, a sinergija 0.

Eventualno sam razmišljao o onom malom SSD-u M.2 ako znaš o čemu pričam, ali opet, da matična ima taj deo, ako onda kupiti onaj adapter pa na PCI-slot.

Primer je toga moj burazer, potrošio 1400 e i to sve preko winwin-a na komp, a ono crkao posle nedelju dana pa se vijao sa njiam 3 meseca.

I idalje, nisam za Intel, već za AMD, oduvek mi je tako bilo, on je intelaš, a ja amdeovac.
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
E i da...nemam ništa protiv RGB-a, ali mogu to i sam da ugradim.

Ideja mi je ovako..... 3 ventilatora...prednji panel, filter napred.....1 pozadi, mogućnost za kačenje 2-3 komada na gornji deo, pleksiglas sa jedne strane, gumirane stranice za kablove, mesto za montiranje SSD-a i hard diska (po 1 komad)

Jer, znam može zvučati, ali ja neću da se zalećem nisačim, ako treba, čekaću i još 3-6 meseci, dok ne nadjem ono šta ja hoću.

Imao sam primer, toga, da se kupi najskuplje, i ono opet ne radi bolje od ovoga, jer je samo nabacano najskuplje, a sinergija 0.

Eventualno sam razmišljao o onom malom SSD-u M.2 ako znaš o čemu pričam, ali opet, da matična ima taj deo, ako onda kupiti onaj adapter pa na PCI-slot.

Primer je toga moj burazer, potrošio 1400 e i to sve preko winwin-a na komp, a ono crkao posle nedelju dana pa se vijao sa njiam 3 meseca.

I idalje, nisam za Intel, već za AMD, oduvek mi je tako bilo, on je intelaš, a ja amdeovac.
Samo uzmi kad sakupis pare ono sto sam napisao, ne treba nista da drugo radis i menjas, nije ovo zaletanje ..

Kuciste za 35e mozes ovo Kućišta | Kuciste MS Industrial Falcon Blue Pro | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema... imas 3 venta LED plava i mogućnost ugradnje jos 7 ventova .. Ima i pleksiglas stranicu,cable managment ..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Definitivno, sve sam bookmarkovao, i stavio na "moju novogodišnju listu želja". :D

Svakako hvala vam obojici, a pogotovo tebi @Fearl3ss .

Svakako, ideja mi je da imam mašinu, koja će me poslužiti opet 10 godina. :D

Hvala još jednom. :D
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.566
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Znam da svi govore ne znam 1050 1060 1070 i 1080 (ti dodato) ali ja te pare nemam, i ne bolujem od nekakvih kompleska, kao što vidim dosta klinaca, da napiše najskuplje komponente i ajde.
Znaci onaj ko kupi racunar od 1000+ € taj ima kompleks? :nuts:
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
@Dom1nat0R :vuna:

Nisam rekao da je SVAKO, izričito sam pomenuo jednu osobu.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.566
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Koju?
Rekao si klinci u mnozini sto znaci da tu ima vise ljudi koje si uzeo u usta. ;) Ja se svakako nisam u tome pronasao jer tesko moze da bude neko klinac ko je '82 godiste :)
Ne kazem. Ima onih koji dodju sa pitanjem ajde slozite mi racunar do 250.000 A onda usledi pitanje. A sta je SSD a sta m.2 lupam sad :)ili tipa jel moze da radi racunar bez ram memorije posto je skupa sad pa da ne uzimam :) e za takve razumem tvoj komentar :D
 

Dušan93etr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.11.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
Mice & keyboard:
AULA & Bluberry
Internet:
ADSL TElekom 10 Bit
OS & Browser:
Win10 & Google Chrome, ali uskoro vraćam se na Win7
Mog burazera sa winwin kupovinom i na silu konfiguraciju.

Recimo ovako da moj komp od 11 godina....radi ujednacenije ili isto kao i njegov od 1400..sta vise ima vise problema nego ja.

Za te klince i govorim.
Ima ovde dosta dobrih i realnih ljudi, na njih se to ne odnosi. Pogotovo ako se neko bavi proizvodnjom videa, ili radi u 3D animaciji.....pa...same graficka mora biti izuzetno jaka i najmanje jedna da to sve podrzi i procesor koji nije za salu.

Jer ja dosta...dosta vremena provodim sa ovim....jeste da sam se juce opredelio da dodjem na forum....ali kad nemam sta da ponudim...sada vec mislim da imam.
Ali opet...niko nije najpametniji....zato sam i dosao da pitam.
 
Vrh