• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Novi zakon o bezbednosti u saobraćaju.

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
957
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
Ako je pozadina zakona dokazivanje koliko im se moze a ne briga o bezbednosti u saobracjaju onda se to zove t.i.r.a.n.i.j.a...Zao mi se sto postoji tako iskrivljeno misljenje kod ljudi,zahvaljujucji njima ovakvi zakoni i prolaze :S
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako je pozadina zakona dokazivanje koliko im se moze a ne briga o bezbednosti u saobracjaju onda se to zove t.i.r.a.n.i.j.a...Zao mi se sto postoji tako iskrivljeno misljenje kod ljudi,zahvaljujucji njima ovakvi zakoni i prolaze :S
Ali, kako znaš šta je pozadina ovog zakona?

Po mom mišljenju, pozadina je pritisak EU da se usvoji zakon koji je sličan njihovima zakonima...
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Sličan... :d pa ovo nema nigdje u svijetu.

Da im je stalo da povećaju bezbjednost, uveli bi rigoroznije ljekarske testove, a ne neko sa jednom nogom u grobu, refleksima k'o u mrtvog konja ili sa dvogledom na očima da se vozika... Ima još toga što se može uraditi, važnije od kažnjavanja upotrebe telefona tokom prelaska ulice. Sve se svelo na kažjavaje (u visini pola prosječne plate). Treba prvo raditi na spriječavanju ugrožavanja saobraćaja, a onda na kažnjavanju.
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
957
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
Ali, kako znaš šta je pozadina ovog zakona?

Po mom mišljenju, pozadina je pritisak EU da se usvoji zakon koji je sličan njihovima zakonima...
Ako se zna (znaci ovo nije nikakva tajna niti ja nesto izmisljam) da su zakon pisali panduri a ne inizinjeri saobracjaja i ostali strucnjaci onda ti se odgovor prosto sam namecje ;)
tip of the day: Kadija?


Sličan... :d pa ovo nema nigdje u svijetu.

Da im je stalo da povećaju bezbjednost, uveli bi rigoroznije ljekarske testove, a ne neko sa jednom nogom u grobu, refleksima k'o u mrtvog konja ili sa dvogledom na očima da se vozika... Ima još toga što se može uraditi, važnije od kažnjavanja upotrebe telefona tokom prelaska ulice. Sve se svelo na kažjavaje (u visini pola prosječne plate). Treba prvo raditi na spriječavanju ugrožavanja saobraćaja, a onda na kažnjavanju.
upravo tako...Prosto nisu svi ljudi za kola (tacnije uzasno mnogo njih nije) jednostavno nisi rodjen za kola,ne ide ti,refleksi su ti genetski jako losi,percepcija 0(nula),lose vidis,prenizak si,imas psihickih problema i da ne naprajam dalje, i svi oni/takvi mogu da voze kola.Prvo ljudima treba da se stvori svest o voznji kola i pravilnom razmisljanju tokom ucestvovanja u istom,nije to samo upalim auti i idem od tacke A do B.Prvo treba od toga da se pocne,sa edukacijom ljudi tj dece-buducjih vozaca.
Pa bre,svi znate koliko je smesan onaj lekarski pregled,kada sam ja isao onaj psiholog me nije ni pogledala,kao stani na jednu nogu ispruzi ruke i to je to,potpisala i cjao.Onaj test refleksa je takodje tuga ziva.
Ja bi pocetnicima pored regularnih casova uveo obavezno polaganje u NAVAKu pa bi ih tek onda pustio na ulicu tj dao im da polazu vozacki.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Problem je to shto nashi policajci imaju specijalan sistem rada, pa ce i oni koji nisu krivi da na*ebu, al dobro to je vec druga pricha...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ako se zna (znaci ovo nije nikakva tajna niti ja nesto izmisljam) da su zakon pisali panduri a ne inizinjeri saobracjaja i ostali strucnjaci onda ti se odgovor prosto sam namecje ;)
tip of the day: Kadija?
Postojale su dve verzije zakona. Jednu je pisao MUP sa svojim strucnjacima, drugu je radio Saobracajni Institut, tj.doktori, magistri i inzinjeri saobracaja.
Ja sam tu "inzenjersku" verziju imao na predavanju iz Bezbednosti saobracaja jer je jedan od ljudi koji su sastavili tu verziju upravo moj profesor Bezbednosti saobracaja.
Te dve verzije su usaglasene, MUP-ova verzija malo vise naginje kontroli, dok se inzenjerska vise naginje pasivnoj i aktivnoj bezbednosti. Napravljen je kompromis, mozda na stetu inzenjerske verzije, mozda ne, to sad nije ni bitno.
Evo jedne stvari koju su smislili inzinjeri.
Ukoliko se u automobilu nalazi dete mladje od 3 godine, potrebno je da ono bude smesteno u sediste homologovano za tu namenu (to je i sad po ovoj verziji, da ne bude zabune;)) i pored toga izmedju zadnje i prednje klupe mora postojati zastitna mreza kojim ce se odvojiti prednja klupa od zadnje! Sa aspekta bezbednosti, ovo resenje je bolje ali sa aspekta primenjljivosti ipak je bolje resenje ovo sto je i usvojeno.
Po verziji Saobracajnog Instituta mobilni telefon se sme koristiti iskljucivo ukoliko u kolima postoji sertifikovan hands-free bezicni uredjaj ugradjen na/u tablu automobila ili zakacen na soferku. Usvojena verzija trazi samo slobodne ruke, znaci moze obican handsfree, mogu slusalice, bitno je samo da telefon nije u rukama.
Po verziji Saobracajnog Instituta zabranjeno je vozacu da pusi cigaretu dok vozi.
Verovatno ima tu jos stvari koje ne odgovaraju u primeni toliko koliko odgovara usvojena verzija zakona.

Ono sto jeste bitno je da je zakon tu i da se mora postovati.

Primena i delotvornost: Ako se zakon bude primenjivao onako kako je zamisljeno da se primenjuje bilo koji zakon, dobicemo daleko vecu bezbednost na putevima Srbije. Vise nece ginuti 1000 ljudi godisnje u saobracaju.
Ako se zakon ne bude primenjivao kako treba, nista necemo dobiti sem kaznenih poena i praznog novcanika. To je surova realnost i to je moguca slika bilo koje drzave. Opet, to nije odgovornost zakona o bezbednosti vec drzave i aparata koji primenjuje zakon.

Ako ce vam biti lakse, ide se automatizaciji kontrole saobracaja. Uvode se neke nove stvari koje nismo imali do sad. To su automatizovani radari u sprezi sa induktivnim petljama, laserima, CCD kamerama i ostalim cudima modernog sveta. Necete ni znati da ste prekoracili brzinu, preticali nepropisno, parkirali nepropisno dok vam ne stigne kazna na kucnu adresu. Mislim, znacete vi da krsite zakon svakako ali necete znati da ste upravo sankcionisani za to. Mislicete kao i ranije "ha, nije me zaustavio pandur, opet sam se izvukao - nema kazne".. Ali malo sutra, stize postom za dan-dva..
Takodje i patrole policije ce dobiti video nadzor. Nece biti dogovaranja vise sa cika pandurom. Dreger se nece moci resetovati, takodje ni radar. Uvedene su (bice uvedene) duboke kontrole saobracajne policije.

Sa mog aspekta bi trebale i osiguravajuce kuce da naplacuju obavezno osiguranje od autoodgovornosti u skladu sa kaznenim poenima skupljenim u toku te godine. Onaj ko skupi poena, imace da plati dosta vise samo osiguranje vozila pri registraciji od onih koji ne prave prekrsaje. Vozace bi trebalo motivisati da ne prave prekrsaje, recimo tako da ako ne skupe ni jedan poen za godinu dana plate osiguranje nesto malo ili cak da budu oslobodjeni placanja osiguranja...

Svi smo se uhvatili drakonskih kazni. Shvatite ljudi da to mora tako.
Pogledajte i sami situaciju kad vas zaustavi policajac a nemate pojas. Date mu 1000din bez problema, jer sta je 1000din danas? Nista specijalno. I nastavite put bez pojasa.
A da! dali ste 1000din a niste uzeli potvrdu o naplacenoj kazni jer zelite sto pre da pobegnete odatle da vam ne bi naplatili jos nesto, ne? E, pa, braco, time sami postizete mito i korupciju kod pandura. Zato ce sad pandur imati pravo samo da pise kaznu ali ne i da naplati na licu mesta. To cete ciniti sami a ko ne plati, pravac sudija za prekrsaje i jos dodatni sudski troskovi...

Ima mozda nelogicnosti nekih u zakonu, nekih zakrivljenih clanova, skrivenih stvari, nijedan zakon nije idealan ali mora se od necega poceti.
Boli malo. Al' boli mnogo vise kad se desi saobracajna nezgoda.
Mislite o tome a ne o tome kako sto brze stici od mesta do mesta. takodje ni o tome kako treba biti mangup da te ne bi drugi cimali (Misticx, ne mislim na tebe, govorim generalno ;))

Mozda sam ugnjavio, nesto sam sigurno i zaboravio.
Ovo vam govorim kao neko ko ima veze sa saobracajnom strukom, ne kao neko ko je i sam divljao ulicama, ko ima top umesto auspuha i koga ce sigurno naterati da stavi obican auspuh, ne kao neko ko godinu dana vozi sa polovnicnom dodatnom opremom (imam samo trougao, prvu pomoc i prsluk koji sam uzeo jos proslog leta ;)), kao neko kome je skinuta folija a sad po novom zakonu dozvoljena... :eek:

:wave:

Edit: uf, koliki post:eek::eek::rolleyes:
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ono sto jeste bitno je da je zakon tu i da se mora postovati.

Primena i delotvornost: Ako se zakon bude primenjivao onako kako je zamisljeno da se primenjuje bilo koji zakon, dobicemo daleko vecu bezbednost na putevima Srbije. Vise nece ginuti 1000 ljudi godisnje u saobracaju.
Ako se zakon ne bude primenjivao kako treba, nista necemo dobiti sem kaznenih poena i praznog novcanika. To je surova realnost i to je moguca slika bilo koje drzave. Opet, to nije odgovornost zakona o bezbednosti vec drzave i aparata koji primenjuje zakon.
Slažem se s celim postom (btw, odličan post!), a posebno sa citiranim delom :)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Danas sam se prosetao kao pesak kroz centar Beograda. Vecina vozaca je bila fina, kao da je iz Finske. Propustanje pesaka itd... mada opet, jedan taxista zamalo da me zgazi u Gospodar Jevremovoj. :d
 

The Chief

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.05.2009.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@voodoons

Potpuno se slazem sa svim sto si rekao.
Imam samo jedno pitanje: da li neko zna da li u novom zakonu pise nesto i o odgovornosti drzave prema bezbednosti saobracaja?
Eto npr, pre neko vece vozim Husovom ulicom na Dusanovcu i iz nekog razloga nije bilo ulicnog osvetljenja pa je bio potpuni mrak, i vozio sam sredinom svoje trake, kad odjednom DUM! - uleteo sam u ogromnu, potpuno neobelezenu rupcagu koja se uopste nije videla i iskrivio felnu. Sutradan kad sam tuda prolazio po danu, najezio sam se kad sam video kolika je ta rupetina (i dalje neobelezena).
Dakle, da li po novom zakonu mogu da tuzim drzavu sto nije obelezila rupu i tako dovela u opasnost bezbednost vozaca, ili imam pravo od osiguravajuceg drustva da trazim novu felnu, ili cu opet morati iz svog dzepa da platim stetu? :(
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^ bravo, ovo i mene zanima
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
@voodoons

Potpuno se slazem sa svim sto si rekao.
Imam samo jedno pitanje: da li neko zna da li u novom zakonu pise nesto i o odgovornosti drzave prema bezbednosti saobracaja?
Eto npr, pre neko vece vozim Husovom ulicom na Dusanovcu i iz nekog razloga nije bilo ulicnog osvetljenja pa je bio potpuni mrak, i vozio sam sredinom svoje trake, kad odjednom DUM! - uleteo sam u ogromnu, potpuno neobelezenu rupcagu koja se uopste nije videla i iskrivio felnu. Sutradan kad sam tuda prolazio po danu, najezio sam se kad sam video kolika je ta rupetina (i dalje neobelezena).
Dakle, da li po novom zakonu mogu da tuzim drzavu sto nije obelezila rupu i tako dovela u opasnost bezbednost vozaca, ili imam pravo od osiguravajuceg drustva da trazim novu felnu, ili cu opet morati iz svog dzepa da platim stetu? :(
Da ti ja odgovorim, nevezano od onoga shto pishe u zakonu - plati sam shtetu... Ja sam imao udes pre 5 godina gde sam jedva zivu glavu izvukao i to osiguranje je u stecaju shto znaci da treba iz stecajne mase da se plati sve i od toga izgleda nece biti nishta, a 4k e nikako nije mala suma pa ne gubim nadu...
Tako da pravac bulevar kralja aleksandra, tamo negde br oko 300 i ispravi felnu za 20-30e ;)

:wave:
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
957
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
@voodoons
Ne bih da citiram ceo tvoj post posto je povecji,u svakom slucaju jako dobar post.

Da znam da je predlog zakona napisan sa strane pandura i sa strane saobracjajnih inzinjera.Koliko ja znam (ili neka bude kako sam ja cuo)ta dva predloga su se prilicno razlikovala(tacnije saobr. inzinjeri su imali bolji zakon),ali i pored svega toga usvojen je pandurski.

Sve u svemu nemam ja nista protiv da se kaznjavaju oni koji krse zakon,naprotiv.Ono sto meni smeta,je to sto sam ja jako pazljiv i obazriv,ne bih sad da sernjam nesto i da dizem sebe medju svece ali trudim se da kad mogu uvek pomognem nekome,jer prosto covek ne sme biti sebican i gledati samo sebe,i znam da ako hocjes,nije tesko gledati i sebe i druge,tj paziti.

E sad ovo cje vam sve delovati kontradiktorno u skladu sa mojim prethodnim postovima,ali docji cju do toga...

Sto se tice voznje: Ja volim brzu i agresivnu voznju,volim adrenalin i to mi prija,ALI,za sve postoji vreme i mesto,i kada smo jurcali 200 na sat to je bilo u 2 ujutru na nekom novobeogradskom bulevaru,koji je bio potpuno prazan,tako da ako je nesto i moglo da se desi ne bi bilo price o dovodjenju u opasnost drugih ucesnika saobracjaja,pesaka,kola ili drugog vida materijalne stete.I sad,meni koji pazim i po nekad bi tako potegao cisto da osetim brzinu,a pritom u gradu ne pravim prekrsaje i uvek propustam pesake meni cje se isto pisati kazna,kao i nekom divljaku kome je divljanje po centru,secenje,prestrojavanje preko pune,ne paljenje migavaca kao dobar dan.Ja znam da pravde u svetu nema i sve to,ali mrzim poistovecjivanje i jednakost,smatram da ljudi ne smeju biti jednaki,nego u zavisnosti od tvog truda/cimanja stices zasluge.E zato bi meni smetalo ako bi meni napisali kaznu jer bi znao da su uslovi pod kojima sam ja napravio prekrsaj bili neosnovani.

Sto se tice mene kao pesaka:Ja i kao pesak vodim racuna,prelazim van pesackom takodje kada dobro procenim situaciju,a to je,ili su kola dosta udaljena ili je zastoj kolone vozila,pa mogu bezbedno da predjem.Ne istrcavam ko cjurka pred automobile niti prelazim ispred automobila kome se upravo upalilo zeleno.Uzasava me pomisao da cju morati da skidam slusalice dok prelazim ulicu ili cju morati da prekidam razgovor.Ja u svakoj situaciji vodim racuna i pazim,pricao telefonom,slusao mp3 uvek osmotrim situaciju.

Jednostavno necju da se pomirim sa cinjenicom,( i protiv toga cju se boriti svim raspolozivim sredstvima)
NE MOZEMO ja koji ceo zivot vodim racuna i jednom napravim "prekrsaj" i neko ko ga pravi svaki dan jer ga bole paja da budemo isti pred zakonom.NE SME.NIKADA.

Ja znam da ne postoji (tj teoretski postoji ali bi bila uzasno komplikovana) nacin da se zakon primenjuje "varijabilno:)",ali opet to mi smeta i to je najvecji razlog sto sam ogorcen i sto proklinjem ovaj zakon.

Nadam se da vam je sad malo jasnije ;)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da li neko zna da li u novom zakonu pise nesto i o odgovornosti drzave prema bezbednosti saobracaja?
Eto npr, pre neko vece vozim Husovom ulicom na Dusanovcu i iz nekog razloga nije bilo ulicnog osvetljenja pa je bio potpuni mrak, i vozio sam sredinom svoje trake, kad odjednom DUM! - uleteo sam u ogromnu, potpuno neobelezenu rupcagu koja se uopste nije videla i iskrivio felnu. Sutradan kad sam tuda prolazio po danu, najezio sam se kad sam video kolika je ta rupetina (i dalje neobelezena).
Dakle, da li po novom zakonu mogu da tuzim drzavu sto nije obelezila rupu i tako dovela u opasnost bezbednost vozaca, ili imam pravo od osiguravajuceg drustva da trazim novu felnu, ili cu opet morati iz svog dzepa da platim stetu? :(
Eh... Tužiti državu nigde nije mnogo produktivno (to mi je rekao DR kad sam polomio nogu u vojsci ;) )

U svakom slučaju, bio je skoro na TVu neki policijski đeneral, koji reče da TEORETSKI možeš da tužiš državu za ovakve događaje, ali ćeš TŠKO dokazati da si ti u pravu (ne citiram, ali to je rekao manje-više). Tako da... Ne znam, ja bih opsovao celu vlas' i otišao da popravim felnu, jbg.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. Ono sto meni smeta,je to sto sam ja jako pazljiv i obazriv
2. kada smo jurcali 200 na sat to je bilo u 2 ujutru na nekom novobeogradskom bulevaru
3. mrzim poistovecjivanje i jednakost,smatram da ljudi ne smeju biti jednaki
1. Kad se pročita tvoja izjava pod 2, shvata se da je ova pod 1 potpuna laž ;)
2. Onome ko to radi, ja bih oduzeo dozvolu na bar 10 godina, poslao bih ga na 3 do 6 meseci u zatvor, a sledećih 10 godina bi morao jednom godišnje kod psihijatra. Inače, ne zezam se, stvarno to mislim. NHF.
3. Hm, jednakost je osnova demokratije ;)
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
2. Zoni, skontaj da imamo 100000 mnogo većih problema od paljenja svjetala po danu i "samo malo da pređem pješački".
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@voodoons

Potpuno se slazem sa svim sto si rekao.
Imam samo jedno pitanje: da li neko zna da li u novom zakonu pise nesto i o odgovornosti drzave prema bezbednosti saobracaja?
Eto npr, pre neko vece vozim Husovom ulicom na Dusanovcu i iz nekog razloga nije bilo ulicnog osvetljenja pa je bio potpuni mrak, i vozio sam sredinom svoje trake, kad odjednom DUM! - uleteo sam u ogromnu, potpuno neobelezenu rupcagu koja se uopste nije videla i iskrivio felnu. Sutradan kad sam tuda prolazio po danu, najezio sam se kad sam video kolika je ta rupetina (i dalje neobelezena).
Dakle, da li po novom zakonu mogu da tuzim drzavu sto nije obelezila rupu i tako dovela u opasnost bezbednost vozaca, ili imam pravo od osiguravajuceg drustva da trazim novu felnu, ili cu opet morati iz svog dzepa da platim stetu? :(
Ne znam tacno ali mislim da i po starom zakonu si mogao traziti odstetu za stetu nacinjenu stanjem puta ciji drzava vlasnik. naravno, treba uraditi uvidjaj i odrediti velicinu stete..
Onaj koji izleti sa puta i lupi u banderu, odgovara prekrsajno ili krivicno (to sad vec zavisi od vestacenja) za to i bez obzira na presudu mora platiti novu banderu...

U skladu sa tim, trebalo bi biti normalno da drzava nadoknadi stetu nacinjenu stanja puta.

@misticx, ja razumem da ti mislis da mozes upravljati vozilom nezavisno od situacije, bio prazan bulevar, bila kisa, bila magla ali moras razumeti da za to sto ti kazes volis postoje mesta koja su predvidjena za takvo ponasanje, tj.trkacka staza.. Npr, ja volim oruzje i znam da mogu rukovati sa njim a da nikoga ne ugrozim;)
Ali ne mogu traziti od drzave da dozvoli nosenje oruzja obicnom coveku.
To je samo paralela necega sa saobracajem..

Zakon se primenjuje na sve isto, u tzome je poenta i ako se zakon ne primeni na taj nacin, uvek ce biti ostecenih.
U skladu sa tim, kazes napravio si jedan prekrsaj. Ok, dobices 2 poena (lupam cifru) i platices 5.000din (lupam cifru). Onaj ko napravi vise takvih prekrsaja i sudija vidi da je on pocinilac prekrsaja-povratnik, dobice uvek maksimalnu kaznu. I tako ce ici sve dok mu na kraju ne oduzmu dozvolu.
Kaznenim poenima se dobija laksi uvid u to kako ko vozi i koliko je opasan za okolinu. meni je samo krivo sto nema stimulacija za vozace bez poena.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
1. Kad se pročita tvoja izjava pod 2, shvata se da je ova pod 1 potpuna laž ;)
2. Onome ko to radi, ja bih oduzeo dozvolu na bar 10 godina, poslao bih ga na 3 do 6 meseci u zatvor, a sledećih 10 godina bi morao jednom godišnje kod psihijatra. Inače, ne zezam se, stvarno to mislim. NHF.
3. Hm, jednakost je osnova demokratije ;)
Jednakost je osnova komunizma ;)
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
957
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
1. Kad se pročita tvoja izjava pod 2, shvata se da je ova pod 1 potpuna laž ;)
2. Onome ko to radi, ja bih oduzeo dozvolu na bar 10 godina, poslao bih ga na 3 do 6 meseci u zatvor, a sledećih 10 godina bi morao jednom godišnje kod psihijatra. Inače, ne zezam se, stvarno to mislim. NHF.
3. Hm, jednakost je osnova demokratije ;)
Ovakvo tvoje razmisljanje samo pokazuje koliko si bezgranicno povrsan (nadam se da znas da ovo nije uvredljiva rec,posto se jednom ortak naljutio na mene kada sam mu to rekao,posto nije znao sta tacno znaci ta rec)

sada tek jos vise mrzim demokratiju:(

@voodoons nisam rekao da mislim da znam da upravljam u bilo kojoj situaciji,jer ne znam.Treba meni jos dosta iskustva,i iskreno trazim neko (legalno) mesto gde bi mogao nesmetano da se izdivljam kolima i da pritom poboljsam svoje vozacke sposobnosti.
Mislio sam da ako bih jurio jurio bih kroz praznu ulicu koja ima bar 3 trake.I to kazem jurio ne stalno,svaki dan,vecj povremeno kad mi dodje zelja a prethodno procenim da je bezbedno.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Upravo zato.
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Ako podržavaš strog zakon samo zato što je strog, a ne zato što ima ili nema neku korist, onda si površan. Iz tvojih postova izgleda da bi ti najviše volio Drakonov zakonik ili tako neki sličan.
 
Vrh